Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko czy ten najnowszy bios jest jakis dobry i warty zmiany?? Dostalem mobo z biosem przedostatnim i nie pokazuje mi w biosie dobrze procka. Akurat mi na tym strasznie nie zalezy ,ale jakie sa opinie o tym najnowszym biosie?? Moze warto zmienic??

Biosi z 23 czerwca rozpoznaje Semprona 64bit oraz poprawiono odczyt temperatur. U mnie na starym biosie temperatura procka ~43stC, a na nowym ~34stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosi z 23 czerwca rozpoznaje Semprona 64bit oraz poprawiono odczyt temperatur. U mnie na starym biosie temperatura procka ~43stC, a na nowym ~34stC.

A skąd wiesz że to jest poprawiony a nie popsuty odczyt, co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też dzisiaj świrował. Dałem mu HTT 320MHz i mem na 192MHz przy 2.6V. Winda wstała, test odczytu w everest przeszedł, SuperPI 1M i zwiecha. Zapodałem na mem 2.7V, to samo - zwiecha. Dałem 2.8V - nawet winda nie wstała. Obniżyłem do 2.6V wyskakuje RAID. Pomyślałem sobie że to może coś z procem to podniosłem napięcie proca z 1.550V do 1.575V, wyskakuje RAID, podniosłem do 1.599V to wyskoczył mi komunikat że systemi się nie uruchomi i żebym zmniejszył taktowanie procka. Dalej już nie próbowałem. Jak myślicie to z tą zwiechą w SuperPI to wina pamięci czy proca?

 

Biosi z 23 czerwca rozpoznaje Semprona 64bit oraz poprawiono odczyt temperatur. U mnie na starym biosie temperatura procka ~43stC, a na nowym ~34stC.

A mi się zdaje że nie ma róznicy temp w tych dwóch BIOS'ach. Miałem oba i temp była normalna. To w biosie 2004/08/27 jest zły odczyt temp. Prawdopodobnie to właśnie w BIOS'ie 2005/05/04 został poprawiony odczyt temp. Chyba że się mylę to proszę mnie poprawić.

 

EDIT

 

Jeszcze pytanko do posiadaczy tego mobo i kręconego Sempa. Jakie macie temp? Bo ja przed założeniem coolera (BOX) najpierw go wyszlifowałem (prawie na lustro) i nałożyłem Arctic Silver V. Temp na 2400MHz i VCore (nie wiem czy potrzebnie takie duże - jeszcze potestuje minimalne stabilne) 1.55V: Idle 31*C, Stress max 42*C.

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko do posiadaczy tego mobo i kręconego Sempa. Jakie macie temp? Bo ja przed założeniem coolera (BOX) najpierw go wyszlifowałem (prawie na lustro) i nałożyłem Arctic Silver V. Temp na 2400MHz i VCore (nie wiem czy potrzebnie takie duże - jeszcze potestuje minimalne stabilne) 1.55V: Idle 31*C, Stress max 42*C.

Zalman 7000A-Cu ustawione okolo 1700rpm

Semp @ 2784MHz @ 1,55v

IHS off

ArcticSilver5

BIOS: 504 by Tic-Tac

Otwarta buda.

 

IDLE: 30*C-32*C

STRESS s'n'm: do 52*C-53*C w porywach

Jak kiedys jakas giere odpalilem, nfs underground czy cos tam to 39*C

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka moich spotrzezen na temat tego mobo

- nie mylilem sie na mobo sa 2 termistory ( to te zólte na dole i na gorze 'rezystorki) i to niby sa te sys temp 1 oraz sys temp 2 - przynajmniej tak mi sie wydaje, wiec mobo nie ma monitoringu temp nforca ;]

-napiecia pokazuje jak szalona ronica pomiedzy miernikiem a wskazaniami mobo 0.5v

- bezproblemowo mozna osiagnac htt 300 (wc na nforcie ;) )

- mosy przy wc raczej nalezy chlodzic bo sie sporo grzeja no chyba ze ktos ma dobra wentylacje w budzie ;] z czasem jeszcze obadam co sie tam grzeje w budzie

- plyta sie dziwnie zachowuje jak zapodaje 1.7 na mostek reszta napiec w miare ;]

 

zna ktos moze punkty pomiarowe napiec ?

no ale nic dopiero zaczynam przygode z tym mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka moich spotrzezen na temat tego mobo

- nie mylilem sie na mobo sa 2 termistory ( to te zólte na dole i na gorze 'rezystorki) i to niby sa te sys temp 1 oraz sys temp 2 - przynajmniej tak mi sie wydaje, wiec mobo nie ma monitoringu temp nforca ;]

Racja

- bezproblemowo mozna osiagnac htt 300 (wc na nforcie ;) )

Bezproblemowo spodd biosu okolo 360MHz

- mosy przy wc raczej nalezy chlodzic bo sie sporo grzeja no chyba ze ktos ma dobra wentylacje w budzie ;] z czasem jeszcze obadam co sie tam grzeje w budzie

moim zdaniem mosow nie trza chlodzic, nie grzeja ze jakos nazbytnio.

edit: aaa przy wc :wink: sorx nie doczytalem... przy wc to raczej wypada je schlodzic

- plyta sie dziwnie zachowuje jak zapodaje 1.7 na mostek reszta napiec w miare ;]

Nie stwierdziłem.

zna ktos moze punkty pomiarowe napiec ?

no ale nic dopiero zaczynam przygode z tym mobo :)

co dokladnie chcesz mierzyc? jak znajde jakies foto w necie to pozaznaczam ci punkty pomiarowe Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia dla proca i pamieci ;]

 

btw sa do tego jakies fajne modowane biosy ? ktore cos daja ? jesli macie jakies ciekawe linki to poprosze:)

http://www.lejabeach.com/DFI/dfiut250gb/dfiut250gbbios.html

 

Po wgraniu zmodowanego biosu i modzie zasiłki mamy ze 3,8V na ramy ;)

Ja jakoś cholerka nie mogę się zebrać i zrobic tego moda :P może jutro jak będe mia czas :D

ja nie nigdy nie dawałem więcej V na chipset...bo jest to nie potrzbne... przynajmniej do HTT 360 :P

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale bedziesz to szlifowac?;]

Na upartego to można tylko nie widze takiej potrzeby ;)

 

@Dejot

Z tym 3,8v na memy to przegieles z deczka, ja tam bym sie bal podbic raila 3,3v na 4v (no i zapewne zasila by odmowila posluszenstwa bo by sie OVP wlaczylo) :D Max co podbijałem to do 3,8 i wtedy na memkach mialem max okolo 3,6v :D

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna mala uwaga podobnie jak w nf2 mostek nie jest plaski na nf3 rogi sa do gory ;]

I podobnie jak w kartach graficznych i wszystkich innych chipsetach tego typu.

Tylko w gołych krzemowych chipsetach i procach nie jest krzywo. Nawet IHS na Sempie jest lekko podniesiony w rogach :wink:

 

EDIT

 

Czy odpowie ktoś na moje pytanie pare postów wyżej :? ?

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego to można tylko nie widze takiej potrzeby ;)

 

@Dejot

Z tym 3,8v na memy to przegieles z deczka, ja tam bym sie bal podbic raila 3,3v na 4v (no i zapewne zasila by odmowila posluszenstwa bo by sie OVP wlaczylo) :D Max co podbijałem to do 3,8 i wtedy na memkach mialem max okolo 3,6v :D

OCM...eee LukeXE dawał 3,8V na ModeComie MC 350W :lol: przy 3,9 zasiłka nie startowała :D

wiesz ja tak powiedziałem żeby uświadomić, żę można ładnie przykatowac łinbondy :P na tej mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rewelacja, po testach stwierdziliśmy z Karas'em, że nowy bios powoduje niestabilnosć! Tzn ten najnowszy co wykrywa sempy poprawnie. Na nim po 2h błąd w prime, a na starym tym z maja, stabilny !!! ponad 4h :] te same ustawienia of coz. To samo u Karas'a było. Skrin tylko ze starego biosa czyli ponad 4h, niestety z błędem przy najnowszym biosie nie zrobiłem skrina ale mi się już nie chce flashować dfi żeby pokazać:P Także radzę wgrać bios z maja, i nie zwracać uwagi na to że w biosie nie pokazuje Sempron tylko AMD Hammer family...

 

Dołączona grafika

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rewelacja, po testach stwierdziliśmy z Karas'em, że nowy bios powoduje niestabilnosć! Tzn ten najnowszy wykrywa sempy poprawnie. Na nim po 2h błąd w prime, a na starym tym z maja, stabilny !!! ponad 4h :] To samo u Karas'a było. Skrin tylko ze starego biosa czyli ponad 4h, niestety z błędem przy najnowszym biosie nie zrobiłem skrina ale mi się już nie chce flashować dfi żeby pokazać:P Także radzę wgrać bios z maja, i nie zwracać uwagi na to że w biosie nie pokazuje Sempron tylko AMD Hammer family...

 

Dołączona grafika

 

pozdro.

u mnie jest akurat odwrotnie <_< :sad:

Nie wiem może przez to że mam zmodowany...na tydgodniu potestuje strasze zmodowane...

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przez zmodowany, albo najnowsze rewizje sempów tak mają. Nie wątpiliwie jest tak u mnie i u Karasa, więc to chyba nie przypadek. Dokładnie ten bios. Jest to bios który jest po zakupie dfi wgrany, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Powiem tylko że na nim u Karasa proc robi 2.4ghz na def vcore a na tym najnowszym musi dać 1.425. Także polecam spróbować :]

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się powtórzyć bo nikt nie zwraca uwagi :-|

Dalej testowałem proca. Dałem mu HTT 320MHz i mem na 192MHz przy 2.6V. Winda wstała, test odczytu w everest przeszedł, SuperPI 1M i zwiecha. Zapodałem na mem 2.7V, to samo - zwiecha. Dałem 2.8V - nawet winda nie wstała. Obniżyłem do 2.6V wyskakuje RAID. Pomyślałem sobie że to może coś z procem to podniosłem napięcie proca z 1.550V do 1.575V, wyskakuje RAID, podniosłem do 1.599V to wyskoczył mi komunikat że systemi się nie uruchomi i żebym zmniejszył taktowanie procka. Dalej już nie próbowałem. Jak myślicie to z tą zwiechą w SuperPI to wina pamięci czy proca?

Ja mam wgrany BIOS 6/23 także wgram jeszcze 5/04 i potestuje bo jeśli on jest bardziej stabilny to może moje OC się zwiększy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się powtórzyć bo nikt nie zwraca uwagi :-|

Dalej testowałem proca. Dałem mu HTT 320MHz i mem na 192MHz przy 2.6V. Winda wstała, test odczytu w everest przeszedł, SuperPI 1M i zwiecha. Zapodałem na mem 2.7V, to samo - zwiecha. Dałem 2.8V - nawet winda nie wstała. Obniżyłem do 2.6V wyskakuje RAID. Pomyślałem sobie że to może coś z procem to podniosłem napięcie proca z 1.550V do 1.575V, wyskakuje RAID, podniosłem do 1.599V to wyskoczył mi komunikat że systemi się nie uruchomi i żebym zmniejszył taktowanie procka. Dalej już nie próbowałem. Jak myślicie to z tą zwiechą w SuperPI to wina pamięci czy proca?

Ja mam wgrany BIOS 6/23 także wgram jeszcze 5/04 i potestuje bo jeśli on jest bardziej stabilny to może moje OC się zwiększy.

hmm bo tak w ogóle bios 623 jest to beta ;) ale na pierwszym sempie nie odczułem żadnej niestabilności ;)

Bawiłeś się alphami ? max async latency i read preamble ? bo wygląda na to, że pamiątki mają złe ustawienia :)

a tak w ogóle to najlepiej jak byś dorwał inne ramy i potestował ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Read preamble daj 7ns lub 5ns :) lub ew. 6

 

Tref na 166MHz 7.8us - w biosie to jest chyba 4702 nie wiem nie pamiętam :P 4 pozcyja w timingu :D

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradnik do dfi nf4 jest calkiem przydatny do opanowania timingow :)

 

mam problem z dzwiekiem, dobranie sie do niego z poziomu dx powoduje potem jak by usuniecie karty z dx'a w menedzerze urzadzen jest ale w panelu sterowania dzwieki nie wykrywa zadnej karty :| no i potem tylko winamp potrafi z niej korszystac :| filmy nie maja dzwieku podobnie gry :|

 

os winxp sp2

drivers ostatnie ze strony nVidi

 

ktos ma jakis pomysl jak to rozwiazac ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plytke :P probowalem 3 roznych sterow :| 2 ze stajni nvidi oraz ze strony realtek'a :| dalej to samo sie dzialo

sciagnij z nvidi takie jakie ja mam czyli : Audio driver version 4.62 (WHQL)

 

na tych z plyty od DFI nie dzialalo mi wejscie do mikrofonu a jak zainstalowalem te wszystko jest miodzio :) Poprostu przy instalacji odznaczalem AUDIO i dogrywalem wlasnie te co Ci podalem :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam liste ustawień Refresh Peroid (Refresh Rate). W BIOS'ie są tak oznaczone że trudno się połapać. Są to wszystkie ustawienia które można wybrać w A64 Tweaker (oprócz odświerzania 1,95us). Mam nadzieje że się to komuś przyda. Jeśli ktoś już wcześniej zamieścił tą liste to przepraszam ale nie wiedziałem.

 

-100MHz 15,6us = 1552 cycles

-133MHz 15,6us = 2064 cycles

-166MHz 15,6us = 2592 cycles

-200MHz 15,6us = 3120 cycles

 

-100MHz 7,8us = 3632 cycles

-133MHz 7,8us = 4128 cycles

-166MHz 7,8us = 4672 cycles

-200MHz 7,8us = 0064 cycles

 

-100MHz 3,9us = 0776 cycles

-133MHz 3,9us = 1032 cycles

-166MHz 3,9us = 1296 cycles

-200MHz 3,9us = 1560 cycles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...