Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Niemów hop bo to sa wstepne szacunki hamdlowców z ntt, a z nimi nic niewiadomo - w kazdym badz razie jak dostane kilka sztuk to koło 520 zeta pujda dlawas, chyba ze mnie ktos ubiegnie i wykupi wszystko na pniu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby nie zakładać nowego tematu:

mam dylemat :D

Opyla się to zmieniać(to co mam - podpis) na:

Athlon 64 2800+

DFI LANParty UT nF3 250Gb

I wentyl nie wiem jaki, zastanawiam się nad COOLERMASTER Ultra Vortex KCC-V91 i Pentagramem QC - 80Cu. Zalman chyba odpada - cena. Co jest lepszego do 120zł na S754?

W A64 jestem zielony, a decyzja o zmianie jest spontaniczna :D

Jak z kręceniem? Da się z tego 2800+ wyciagnąć jakieś 3400-3500+?

Na wszystko mam 1200zł... Czy odczuję wzrost wydajności? Warty swej ceny?

Update: poczytałem, poczytałem...i pytanie nieaktualne :D

Kiedy będą dostępne te Winchestery 3000+ na S939? i Kiedy DFI na tym socketcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom to jak wkońcu kiedy będą te płyttki bo zalezy mi jak najszybcoiej je zakupić. Aha a moze polecaxie cpoś innego do amd 64 3200??

ja kupilem ostanite dwie z NTT, nie mają już!

cena byla 449 za szt.

dzis sobie je ogladalem ladnie sie prezentuja, czekam na proca i zacznie sie oc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Abit KV8 Pro na mostku VIA K8t800 Pro. Mostki te na socket 754

maja HT=1000MHz a nForce3 250 tylko 800.Wiekszy zapas HT oznacza większy zapas overlockingu.Na socket 939 szanse wyrównuja sie ,ale nie wiem co dokładnie zrobiło DFI ze swoją LanParty nF3 250Gb skoro osiaga tak dobre recenzje.Może w jakis sposób odbiegli od specyfikacji.? :roll:

 

 

 

Epox 8rda+,Barton 2500+@3200+ U=Default,2x256MB DDR 400,MSI GF 5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostki te na socket 754

maja HT=1000MHz a nForce3 250 tylko 800.Wiekszy zapas HT oznacza większy zapas overlockingu.

nF3 250GB i nF3 Ultra to dokladnie te same chipy. Z nF3 250 tez da sie uzyskac 1GHz HT, tylko ze nie kazdy producent daje taka regulacje. Jest u MSI i EPoXa. Zreszta to zaden argument, bo wydajnosci to wiele nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy pewnie jutro już nie bedzie :evil:

Kufa, dziwny czas nadszedł. Tak się wszystko zbiegło, że jak chce się coś wymienić to i tak na dłuższą mete kibelek.

Załóżmy wariant - Jesteśmy na NF2+AXP i przesiadka na NF3+A64. Do wymiany MOBO i proc. Dobra, zachciało się nam jeszcze grafy. Kupujemy np. GF6800GT. Fajnie i wszystko chula. Mija pewien czas i znów przesiadka - ale na rynku już tylko MoBo z PCI-E i co? Zostajemy z drogą grafa , której nikt nie będzie chciał. Chyba, że płyty będą wyposażone w dwa złącza AGP i PCI-E.

W drugą stronę - przesiadamy się nieco później i na rynku tylko MoBo z PCI-E zarówno na Intela jak i AMD. A grafę mamy na AGP i brak kaski na nową jeszcze doskwiera. Znów kibelek.

 

Jednym słowem - jedyną opłacalną wymianą jest właściwie zmiana całości - MoBo, proc i grafa. Nie dano nam żadnej możliwości płynnego przejścia. Co z tego ,że np. NF4 będzie w wersji z AGP jak i tak jesli się będzie chciało przejść na PCI-E to poza grafą też MoBo do wymiany, bo nie sądzę, ze będą "dublowane" sloty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.Wreszcie powiedział ktoś coś logicznego.Jest teraz okres zmian zarówno dla Intela jaki i AMD.Komputer kupiony dziś już w styczniu straci 50% wartości. :(

 

 

 

 

 

 

 

 

Epox 8rda+/Athlon XP 2500+@3200+,U=Default/512MB(2 x 256)Micron Tech. DDR400,CL=2,5/MSI GF FX 5700/Chieftec HPC-360-202.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynym wyjsciem jest teraz poczekanie an te tańsze proce s939, Lan Party na s939(już niedługo wkońcu ;) ) i gdy karcioczka przestanie nam wystarczać - wtedy zmiana mobo i karty na coś an PCI - Express. Nie będziemy musieli od razu proca zmieniać - i to chbya wyjście najlepsze wyjscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynym wyjsciem jest teraz poczekanie an te tańsze proce s939, Lan Party na s939(już niedługo wkońcu ;) ) i gdy karcioczka przestanie nam wystarczać - wtedy zmiana mobo i karty na coś an PCI - Express. Nie będziemy musieli od razu proca zmieniać - i to chbya wyjście najlepsze wyjscie...

Ja nie czekam, wale to. Zmieniam na dfi nforce 3 i A64 3200, a grafa zostaje bo mam juz leadteka 6800gt :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze warto poczekac jescze ze 2 miechy. Na 20 pazdziernika jest planowana premiera NForce w kilku odmianach:

nF4 SLI - wsparcie dla SATA 2, 2 x PCI-E, 1G HTT, Socket 939

nF4 Ultra - wsparcie dla SATA 2, 1 x PCI-E, 1G HTT, Socket 939

nF4 - wsparcie dla SATA, AGP 8x, 1G HTT, Socket 939

nF4 scaled edition - wspracie dla SATA, 800MHz HTT, Socket 754

 

Cos bardzo NVidii sie spieszy pewnie chca zeby gotowe plyty na polkach sklepowych byly przed gwiazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze warto poczekac jescze ze 2 miechy. Na 20 pazdziernika jest planowana premiera NForce w kilku odmianach:

nF4 SLI - wsparcie dla SATA 2, 2 x PCI-E, 1G HTT, Socket 939

nF4 Ultra - wsparcie dla SATA 2, 1 x PCI-E, 1G HTT, Socket 939

nF4 - wsparcie dla SATA, AGP 8x, 1G HTT, Socket 939

nF4 scaled edition - wspracie dla SATA, 800MHz HTT, Socket 754

 

Cos bardzo NVidii sie spieszy pewnie chca zeby gotowe plyty na polkach sklepowych byly przed gwiazdka.

Od premiery do dopracowanych mobo to już z 6 miesięcy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam szczęście w nieszczęściu...Kilka dni temu zamówiłem AMD 64 3000+ i płytę MSI K8N Platinium (było jeszcze głucho o DFI na s754) w pewnym sklepie internetowym. Paczka miała dziś przyjść, ale się okazało, że w czasie transportu została zalana, więc mogłem zrezygnować z zakupu. Dzięki temu mogę teraz kupić DFI i się cieszyć, że nie mam MSI :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynym wyjsciem jest teraz poczekanie an te tańsze proce s939, Lan Party na s939(już niedługo wkońcu ;) ) i gdy karcioczka przestanie nam wystarczać - wtedy zmiana mobo i karty na coś an PCI - Express. Nie będziemy musieli od razu proca zmieniać - i to chbya wyjście najlepsze wyjscie...

Ja nie czekam, wale to. Zmieniam na dfi nforce 3 i A64 3200, a grafa zostaje bo mam juz leadteka 6800gt :twisted:

Jak nie chcesz poczekać miesiąc na lepiej podkręcalne procki(ale bardziej się grzejące), nowocześniejszą platformę to dla mnie to straszna krótkowzrocznośc - ale cóż - twoja kasa, twój wybór....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynym wyjsciem jest teraz poczekanie an te tańsze proce s939, Lan Party na s939(już niedługo wkońcu ;) ) i gdy karcioczka przestanie nam wystarczać - wtedy zmiana mobo i karty na coś an PCI - Express. Nie będziemy musieli od razu proca zmieniać - i to chbya wyjście najlepsze wyjscie...

Ja nie czekam, wale to. Zmieniam na dfi nforce 3 i A64 3200, a grafa zostaje bo mam juz leadteka 6800gt :twisted:

Jak nie chcesz poczekać miesiąc na lepiej podkręcalne procki(ale bardziej się grzejące), nowocześniejszą platformę to dla mnie to straszna krótkowzrocznośc - ale cóż - twoja kasa, twój wybór....

Tak sobie czekać to można w nieskończoność - ciągle za chwile będzie coś lepszego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie ale ta plyta jest w PCP chyba, przynajmniej w cenniku :P

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow&id_gl=1

Była do piątku ...

 

A tak w ogóle to już o tym pisałem :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz poczekać miesiąc na lepiej podkręcalne procki(ale bardziej się grzejące)

Nie zgodze sie. Ze nowszy nie znaczy lepszy. Przypomnij sobie historie wczesniejszych rozmiarow. Poczatatkowo wcale nie bedzie lepiej, a bedzie conajwyzej tak samo. Z czasem wszam dopracuje sie conieco i beda dostepne nowe steppingi.

No i wydaje mi sie ze bedzie to dluzej niz miesiac. Za miasiac to bedzie premiera, zanim trafia na nasze polki, to hoho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...