Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mozecie mi powiedziec gdzie ta plyta ma czujniki temp??Przydalby sie jakis screen na ktorym jest to zaznaczone.

Z gory dzieki

Dołączona grafika

 

tak mi sie przynajmnie wydaje ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beta bios ten ostatni jest u mnie BE !

powoduje przynajniej raz na dzien offy :| wracam do oryginalnego mam nadzieje ze na nim niebedzie takich jaj :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Czy dfi obsługuje pamięci ECC?

2) Jeśli tak to czy będą one działały z innynmi zwykłymi pamięciami?

Teoretycznie w a64, zintegrowany kontroler ddr, cache ( L1 Data, L2 ) obsługiwane jest ECC, więc powinno być. A czy będzę działać z innymi pamięciami, wydaje mi sie że tak.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale jednak wydaje mi się i teoretycznie obsługuje to trochę mało jak na wydatek ponad 150zł(przynajmniej dla mnie)

Miał już koś bezpośredni kontakt z tymi pamięciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale jednak wydaje mi się i teoretycznie obsługuje to trochę mało jak na wydatek ponad 150zł(przynajmniej dla mnie)

Miał już koś bezpośredni kontakt z tymi pamięciami ?

ejj... nie jestesmy zboczencami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo zabawne :)

problem jest w tym, że na allegro mam do wyboru:

1024mb 333 ECC za ok 180zł

1024mb 400 za ok 300zł

właściwie wogóle chyba nie ma(nie sprzedają) 333 zwykłych

a po co Ci ECC ? i 333 ? bo chyba napewno nie do krecenia :P i do tego 1GB ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dla szpanu bo dla przecienego uzytkowanika ta funkcja jest malo przydatna

 

http://twojepc.pl/artykuly1.php?id=memory_parity

 

niemniej jednak cena tych modolow jest zadziwiajaco niska ....cos mi tu smierdzi przekretem ;] biorac pod uwage to ze czasami plyta nie dziala z danymi pamieciami bo NIE ciezko stwierdzic czy akurat z tymi bedzie poprawnie wspolpracowac ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak sie wtrące... ale :) Jak tam u was na lanparty z FSB i HT :>

 

Chciałbym się z kimś pościgać kto na 754 siedzi :P A i jeszcze chętniej dokopać Wam lanparciarzom z moją infinitką :D

 

Panowie.. kto da więcej :>

 

Dołączona grafika

 

-2* otoczenie, pc na balkonie i mały standardowy coolerek na NB :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak sie wtrące... ale :) Jak tam u was na lanparty z FSB i HT :>

 

Chciałbym się z kimś pościgać kto na 754 siedzi :P A i jeszcze chętniej dokopać Wam lanparciarzom z moją infinitką :D

 

Panowie.. kto da więcej :>

 

http://img.photobucket.com/albums/v675/Swi...HT_430_1720.jpg

 

-2* otoczenie, pc na balkonie i mały standardowy coolerek na NB :P

Daj mi proca z odblokowanym mnoznikiem to się pocigamy :P lub też nie :lol: Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padaczastego 2600+ :lol: wiem, że Ricci ma A64 wiec on by mógł się pościgać ;) lub ktoś z sempem 3k :P

 

btw mylisz jeszcze pojęcia z K7 :P nie ma FSB jest HTT :P i HT :P

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu długie lata i ciężkie oc na k7 robi swoje :P postaram sie poprawić ;)

 

A co do samego HTT i HT ;) to np yotom miał 485 jak dobrze pamietam... ale on miał lanpparty nf4 na 939 a to już inna bajka :P

mnie tutaj 754 interesuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padaczastego 2600+ :lol: wiem, że Ricci ma A64 wiec on by mógł się pościgać ;) lub ktoś z sempem 3k :P

btw mylisz jeszcze pojęcia z K7 :P nie ma FSB jest HTT :P i HT :P

Na nF3-250Gb nie ma szans mnożnik htx2 nie działa ,a na ht x 2,5 to już jest dużo za dużo. :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nF3-250Gb nie mamy szans mnożnik htx2 nie działa ,a na ht x 2,5 to już jest dużo za dużo. :wink:

ale max HTT ? bo po co komu wysokie HT ;) więc mógłbys się postrać i obronić honoru LanParciarzy :D

Albo wyslij proca do mnie to ja tu powalcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale max HTT ? bo po co komu wysokie HT ;) więc mógłbys się postrać i obronić honoru LanParciarzy :DAlbo wyslij proca do mnie to ja tu powalcze :D

Właśnie w htt nie mamy szas bo góra co można wyciągnąć to 2,5 x 400MHz=1000MHz.Natomiast w ht spoko wyciągam ~1000MHz(2000MHz). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w htt nie mamy szas bo góra co można wyciągnąć to 2,5 x 400MHz=1000MHz.Natomiast w ht spoko wyciągam ~1000MHz(2000MHz). :wink:

no co Ty gadasz :P jak ja spokojnie jechałem na 1100MHz...dzisiaj zobacze jakie HT uda mi się wyciagnąć na mnożniku x5...czy w ogóle ten mnożnik zadziała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wysoko nie jechałem najwyżej miałem ~1025MHz,po prostu nie miałem takiej potrzeby.

Teraz z PC2 nie bawię się w oc chodzi sobie ekonomicznie 8x250 1,25v,bez żadnych dodatkowych wiatraków(oprócz F64),także ciężko by było zrobić wynik.Wyścigi robię na PC1. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wieczorkiem pozaglądam. :wink:

hehe OK :)

 

Ja sprawdzałem włąśnie i mnożnik x5 nie działa...a przy mnozniku 4 coś się na mojej mobo wali :P

W ogóle ostatnio cewki zaczęły strasznie psyczeć...

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie dajecie rady :D

U mnie mnożnik HT x5 też nie działa... wiec wynik to 430 x 4HT :) Gdyby mnożnik HT x5 działał to może bym jeszcze wyżej skoczył :P

 

Ps. świder kiedy wrzucisz jakis ladny wyniczek w pi do rankingu :>

Narazie tylko tyle co w sigu mam :) A to jest taki sobie czas... przydałby sie większe mrozy wtedy mógłbym coś poniżej 30s zrobić :mrgreen: ... i analogicznie do próbki 16mb :) Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak sie wtrące... ale :) Jak tam u was na lanparty z FSB i HT :>

 

Chciałbym się z kimś pościgać kto na 754 siedzi :P A i jeszcze chętniej dokopać Wam lanparciarzom z moją infinitką :D

 

Panowie.. kto da więcej :>

 

Dołączona grafika

 

 

-2* otoczenie, pc na balkonie i mały standardowy coolerek na NB :P

Hm...a ja tam nie rozumiem takiego wyscigu :) Przeciez to nie daje wydajnosci tylko duze liczby mozna sobie poogladac w polu HTT w CPU-Z i tym podobnych programach :P

 

Ja tam wole wiecej poscic CPU przy nizszym HTT ;) Mi sie udalo zrobic HTT=353MHz dla potrzeb SuperPI challange ale to nie problem dla DFI LP UT nF3 250GB ;) Mnie blokuje CPU albo pamieci...jeszcze nie rozgryzlem co ;) Zreszta tak jak pisze Dejot...daj mi CPU z odblokowanym mnoznikiem to moge sie pobawic ;) :P

 

To nie moj wynik ale to chyba najwyzszy jaki mi sie udalo znalezc dla DFI LP UT nF3 250GB na stronce z rankingiem SPi :)

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś kiedyś widzialem ponad htt 400 albo 420 albo 430 i to nawet chyba w tym topicu, gdzieś tam na środkowych stronach :P

 

a HTT 430 jest do zrobienia ;) 2,5x430=1075MHz spokojnie tyle wytrzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mobo chyba nie lubi wysokich htt,z wczorajszych prób poszło 6x350; htt powyżej 355MHz zaczęły sie niestabilności(mnożnik ht x 2,5nap na chipset 1,8V),ustawienia z biosu i normalny boot,clockgenem sie nie bawiłem.Zaniechałem dalszych prób,ponieważ podobnie jak Klosiak(pozdrawiam :lol: )uważam że ta rywalizacja nie ma większego uzasadnienia. :lol:

Może trochę blokowały mnie memki gdyż próby robiłem na div125,100,a na tych dzielnikach mam nikłe doświadczenia(przeważnie działam na div200,180) w ustawianiu alph.(troche nimi tasowałem,max mal/rp=11/7 dawałem). :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ludzie szukają mobo co duze htt robi własnie do takich niskotaktowanych sempków :)

 

No a ja własnie lubie sobie pooglądać duże liczby tymbardziej, że jesteśmy na forum ocerskim jak mi sie wydaje ;) Mnie kręci każdy MegaHertz i o każdego bede walczył... :)

 

Wiec jeżeli nie macie odpowiedniego sprzętu (cepa) i nie widzicie sensu... :lol: no to cóz.. zdarza sie :)

 

PS. Ciągle tylko "daj mi" :| a myślicie, że mi ktoś dał tego cepa i mobo ? też chyba musiałem kupic, wiec jeżeli chce sie ścigać to sobie trzeba załatwić... pożyczyć, kupic, zamienić... może ktoś z Was bedzie szukał lepszego sempa i coś ciekawego znajdzie :)

 

Tak czy inaczej ja rzuciłem wyzwanie... czy ktoś sie go podejmie... to już zalezy od Was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...