Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Dla lubiących extreme OC

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...achmentid=16969

HTT (czyli takie fsb na A64) 433MHz ...

No moze to i ladnie wyglada na obrazku ale nie ma zadnego znaczenia praktycznego. Ja moge sobie zrobic ze bedzie mi wyswietlalo ze mam 500, ale co z tego? Dla HTT liczy sie koncowa czestotliwosc zalezna od czestotliwosci wyjsciowej i mnoznika szyny. Nie sadze by gosc wyszedl poza mnoznik 3 co daje koncowo 1300MHz, a najpewniej dal 2,5x433. HTT nie lubi wysokich czestotliwosci. Poza 1100MHz juz jest coraz gorzej. Dobry przyklad to nF3 150 z 8 bitwym 600MHz HTT i K8T800 z 16 bitowym 800MHz HTT. Roznica powinna byc kolosalna, a jest mala...

 

Poza tym jedyne znaczenie tego obrazka by bylo, jakby mial sync z pamieciami. Wysoko taktowane HTT niewiele daje w koncowej wydajnosci - roznica miedzy 800 i 1000MHz HTT dla zwyklych Atnkow ta jakies 0,5% z tendencja do roznicy w granicach bledu pomiarowego.

 

Dla mnie to, że mobo ma szeroki zakres regulacji napięć i wytrzymuje wysokie HTT jest ogromną zaletą. Nie każdy ma dostęp do takich zabawek jak ty, a co za tym idzie biedniejsi mogą kręcić na tej płycie całkiem wysoko nawet "tanie" proce z mnożnikiem x9 (AMD Sempron 3100, czy A64 2800+. Tak wysokie max HTT pozwala wierzyć że od około 350-330 w dół będzie to stabilne - a tyle nie każde mobo potrafi.

No to może zrób screena z HTT 500 ?? Jak to żaden problem dla ciebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba. Chodzilo mi tylko fakt, ze niektorzy moga zobaczyc 433MHz HTT i powiedza-wow, ale to potrafi i jaki power musi byc. To mialo byc ostrzezenie przed takimi wnioskami, bo powera to nie ma wielkiego.

 

Jak sie uda to zapodam skrina z najwiekszym HTT jakie sie uda. Teraz siedze na Intelu, ale jutro musze pobasy s939 przetestowac i zobacze czy sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :idea: .W najnowszym Chipie i PC WordComputer(numery październikowe) są reklamy na temat sprzedaży płyty DFI LanPart UT nF3 250Gb.Sa to hurtownie NTT tel(22)610-51-61 i Tech Data tel(22) 547-92-00 www.techdata.pl

 

pozdro.Zygmunt 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to uwaga:

1. plyty sa juz w polsce, konkretnie: ntt ma je juz w magazynach;

2. cena taka jak pisalem wczesniej 449 brutto;

3. ja nimi handlowac nie bede, sam czekam i staram sie od nich wydebic jeden egzemplarz dla mnie, wiec niewykupic mi wszystki prosze ;)

 

no to teraz jakas rzeczowa dyskusja na temat tych plyt:

1. jaki ram ? to chyba najbardziej istotne pytanie bo musi chodzic WYSOKO na KROTKICH timmingach, z tego co czytalem na roznych forach i recenzjach to:

- OCZ 3700eb (na kosciach 5B-C)

- OCZ 3500eb

- crucial ballistix (5B-G)

- cokolwiek na samsungach tccd (no moze nie do konca cokolwiek)

 

ktos na tym forum mial testowac jakies geile na tccd, to jak ida ? jakies wrarzenia ?

 

2. jaki procesor ? tu to juz niema jakichs strasznych dylematow, wszytstkie kreca sie tak samo, na tej plycie mozna niezle pociagnac nawet semprona, oczywiscie pod warunkiem posiadania dobrych ramow. oczywiscie mam na mysli tryb 1:1, pisze zeby sie nikt do dupereli nie przyczepial.

 

jakby ktos mial jakies sugestie, infa, testy, doswiadczenia czy cos innego to piszcie !!

 

wszystkie te informacje ktore tu podalem pochodza nie z mojego doswiadczenia tylko z roznych for, ja mam nadzieje juz od przyszlego tygodnia zaczac opisywac wlasne oc.

a i jeszcze cos: podobno ta plyta ma potwornie duzo roznych mozliwosci ustawienia ramu, mam nadzieje ze, ktos napisze jakis przyklejony topic odnosnie tego na tym forum, a na razie poki go niema podaje link do calkiem niezlego opisu po angielsku

=> http://www.ocforums.com/showthread.php?t=329627

 

no to na razie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to uwaga:

1. plyty sa juz w polsce, konkretnie: ntt ma je juz w magazynach;

2. cena taka jak pisalem wczesniej 449 brutto;

3. ja nimi handlowac nie bede, sam czekam i staram sie od nich wydebic jeden egzemplarz dla mnie, wiec niewykupic mi wszystki prosze ;)

 

no to teraz jakas rzeczowa dyskusja na temat tych plyt:

1. jaki ram ? to chyba najbardziej istotne pytanie bo musi chodzic WYSOKO na KROTKICH timmingach, z tego co czytalem na roznych forach i recenzjach to:  

- OCZ 3700eb (na kosciach 5B-C)  

- OCZ 3500eb

- crucial ballistix (5B-G)

- cokolwiek na samsungach tccd (no moze nie do konca cokolwiek)

 

ktos na tym forum mial testowac jakies geile na tccd, to jak ida ? jakies wrarzenia ?

 

2. jaki procesor ? tu to juz niema jakichs strasznych dylematow, wszytstkie kreca sie tak samo, na tej plycie mozna niezle pociagnac nawet semprona, oczywiscie pod warunkiem posiadania dobrych ramow.  oczywiscie mam na mysli tryb 1:1, pisze zeby sie nikt do dupereli nie przyczepial.

 

jakby ktos mial jakies sugestie, infa, testy, doswiadczenia czy cos innego to piszcie !!

 

wszystkie te informacje ktore tu podalem pochodza nie z mojego doswiadczenia tylko z roznych for, ja mam nadzieje juz od przyszlego tygodnia zaczac opisywac wlasne oc.  

a i jeszcze cos: podobno ta plyta ma potwornie duzo roznych mozliwosci ustawienia ramu, mam nadzieje ze, ktos napisze jakis przyklejony topic odnosnie tego na tym forum, a na razie poki go niema podaje link do calkiem niezlego opisu po angielsku  

=> http://www.ocforums.com/showthread.php?t=329627

 

no to na razie tyle.

1. zalatw mi tak plyte (najlepiej spowoduj pojawienie sie tej sztuki w NTT Bialystok).

2. geile ma lancer - chyba z 280 wyciagnal ostatnio. synchro to bardzo zabawne okreslenie w A64 - poczytaj schemat blokowy systemu z A64 i pomysl co ma FSB do wspolpracy proca i kontrolera pamieci.

3. zalatw mi taka plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki procesor ? tu to juz niema jakichs strasznych dylematow, wszytstkie kreca sie tak samo,

8O prosze o glos Rapre bo mnie zatkalo

 

chodzilo mi o to ze, niema zdecydowanego lidera jak xp-m 2500, wiedzialem ze, znajdzie sie ktos kto sie bedzie slowek czepial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do architektury a64 i trybu synchro, to wiem jak to dziala ale twierdze ze, 1:1 pojdzie o jakis niewielki procent szybciej niz asynchro. narazie jeszcze niemialem okazji tego przetestowac, ale wszystko jest kwestia czasu, wczesniej czy pozniej sprawdze to na wlasnym a64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...