Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

dzis jade odebrac procka i chlodzenie do niego przychodzi

postaram sie wyniki i jakies swoje 5gr wrzucic na temat sprzetu wieczorkiem

sciagnalem bete windowsa XP 64bit zobaczymy co z tego wszystkiego bedzie

ps. hmmmm jeszcze nigdy nie sciagalem sterow do procesora :-)

dajcie znac jak beda plyty w ntt to wam pozalatwiam za cene hurtowa + koszt przesylki

 

edit: jutro odbieram pewna hurtownia dała [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada pieknie jak wszystkie nowe LanParty, ale chyba troche przesadzili z umiejscowieniem socketa .. za blisko AGP :?: Mysle ze Zalman 7000 i (jesli wogole bedzie 7700) beda sie gryzc z grafa :?

To slot AGP czy PCI-E? :?

 

Ile ta płytka będzie kosztować? A ile kosztuje najtańszy procek 939 z dobrym potencjałem OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do Lanparty na s754 to jedyne co jest dla mnie zgrzytem to zatrzask na porcie agp. Przymierzałem mojego radka, a na chipset zalmana złotego i jeśli zalman bedzie załozony to karte da sie tylko włozyc a z wyjeciem to juz raczej ciezko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to mobo dla entuzjastow. Jak ktos potrzebuje wydajniej to zmieni. A jak bedzie wiatraczek to bedzie co najwyzej denerwowal. Poza tym porownaj radiatory pasywne z radiatorami chlodzonymi wiatraczkiem. Te drugie (oczywiscie mowa o tych stosowanych firmowo przez producentow) sa zwykle bardzo niskie i o kiepskim uzebrowaniu. Wole cichego pasywnego, jak bede potrzebowal wydajniej to sam o to zadbam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwala t moim pamięciom latać ok 235MHz (5-2-2-2) więc nie jest źle. Na NF7 na 3,35V około 250MHz.

Zapomnij. Jak wycisniesz 227MHz to bedzie niezle. Pogadaj z Rapra to ci powie. Moje memki, ktore normalnie na 2,8V lataja na 230MHz 2-2-2-6 na K8 robia ledwie 220MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwala to moim pamięciom latać ok 235MHz (5-2-2-2) więc nie jest źle. Na NF7 na 3,35V około 250MHz.

Zapomnij. Jak wycisniesz 227MHz to bedzie niezle. Pogadaj z Rapra to ci powie. Moje memki, ktore normalnie na 2,8V lataja na 230MHz 2-2-2-6 na K8 robia ledwie 220MHz.

Na 235 windowsowy memtest nie protestował - napisałem, że napięcie 3,07V ... Rapra może dać chyba 2,85 max ??

Więc raczej nie zapomnę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 235 windowsowy memtest nie protestował

:lol: zrob sobie normalnego bo windowsowy to... windowsowy :P Poza tym robiles na platformie nF2 jak sie domyslam? To patrz bo sie zdziwisz jak K8 zapodasz.

 

- napisałem, że napięcie 3,07V ... Rapra może dać chyba 2,85 max ??

Więc raczej nie zapomnę :lol:

moze dac i 3,2V jak mu potrzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdjecia i wyniku to by wychodzilo ze pamieci maja 215MHz.

 

Oddajmy glos Yotomeczkowi 8)

tak bo 1:1 to takiego czasu w Super PI bym nie wykręcił. .. A jakoś przy 9/10 CPU-Z nie podaje mi częstotliwości ramek :/ przy innych tak

Później dam screena z 1:1 co chcecie w tle ?? Prime ?? Memtest windowsowy ??

Pamięci infinenonki DDR333 - od Rapry :lol:

 

Dopiero z 3h bawiłem się tym mobo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no hej

wlasnie dopadlem swojego a64 3000+

jak narazie bez zadnej powazniejszej zabawy w biosie poszedl na 235x10 bez podnoszenia napiecia :-D

co jakis czas bede zapodowal wyniki

A jak on standardowo jest taktowany? Można w ich przypadku mówić o taktowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska a czemu wy mowicie o synchro / asynchro u athlonow 64?

przeciez na platformie A64 kontroler pamieci jest w procku a nie chipsecie. procek komunikuje sie bezposrednio z pamieciami. tu nie ma tegos takiego jak FSB dawniej, ktore ograniczalo bezposrednio przepustowosc komunikacji procek-chipset-pamieci. i tylko wtedy mialo to znaczenie. w tym przypadku chipset komunikuje sie z prockiem przez HyperThransport (czestotliwosc 800-1000MHz) i nie ma problemu z przepustowoscia tego lacza. natomiast procek komunikuje sie z pamieciami na wlasna reke i tez nie ma problemu z synchronicznoscia w dawnym tego slowa znaczeniu. zsynchronizowanie czestotliwosci pamieci z czestotliwoscia HT nie jest takim problemem jak wtedy, kiedy zegary byly porownywalne i kiedy caly transport danych odbywal sie za posrednictwem chipsetu.

comprendo buchachos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...