Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem biję waszmościom!!!

Mam niesamowity problem: wrzuciłem do mojego sprzętu HD Seagate 7200.10 SATA II 16MB i nie mogę podkręcić wogóle sprzęta. Czy ktoś się spotkał z czymś takim. Na początku myślałem, że jet to wina HD, ale po wymianie jest dokładnie tak samo.

Przy pierwszym podpięciu (na podkręconym sprzęcie) nie chciało mi botować z płyty Windowsa. Dopiero jak ustawiłem wszystko na AUTO dało się zbotować.

Zainstalowałem Win'a i dalej nie można podkręcić sprzęta bo wiesza się przy uruchamianiu.

 

 

OT.: Wiecie może Szanowni Forumowicze coś na temat premiery AM3??? W/g informacji z połowy zeszłego roku premiera tej platformy miała być na przełomie 2006/2007. Przymierzam się do zmiany sprzęta i zastanawiam się czy pchać się w AM2, czy jeszcze poczekać na AM3 i DDR3 :D

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem biję waszmościom!!!

Mam niesamowity problem: wrzuciłem do mojego sprzętu HD Seagate 7200.10 SATA II 16MB i nie mogę podkręcić wogóle sprzęta. Czy ktoś się spotkał z czymś takim. Na początku myślałem, że jet to wina HD, ale po wymianie jest dokładnie tak samo.

Strone wcześniej raz... w sumie milion razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @hary. Nie chciałem, żeby wyszło na to, że jestem leniwy i nie chce mi się szukać, ale zrezygnowałem z Neostrady i nie mam neta. Teraz korzystam grzecznościowo "to tu, to tam", a nie chciałem kumplowi w biurze zawracać głowy.

 

Jeszcze raz dzięki - POMOGŁO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :rolleyes: . Kupiłem niedawno płytę DFI LANParty UT nF3 250Gb, jednak ku mojemu zaskoczeniu "najnowsze" sterowniki są datowane na 2005r. Czy nie ma nowszych sterowników do tej płyty ?? Wcześniej miałem płytę na chipsecie Via i sterowniki były wydawane na bieząco. Nvidia aż tak bardzo olewa swoich klientów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam tom płyte DFI LanParty nf3 250Gb + mobilnego procka. Mam problem z pamięciami pamięci to 2x1gb patriot 433 płyta nie działa z dwoma kostkami po ustawieniu 200mhz w biosie na ekranie pojawia się napis DETECTING ARRAY po wyjęciu jednej koski wszystko jest ok. CO jest przyczyną?

Edytowane przez slawkowicz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

nabyłem ta płytę. od razu po nabyciu dałem radiator zalmana niebieski, pod niego paste arctic silver 5. Płyte kupiłem na allegro. założyłem proca a64 2800+ Clawhammer, nie startował detectionarray... dałem mu default ustawienia i poszło. oczywicie po wymianie płyty głównej (miałem asusa k8v-x) musiałem przeinstalowac windowsa, troszku sie obcykałem już w tym biosie. po instalacji systek trochu dziwnie chodził. wlazłem do biusu i ustawiłem mnoznik czegoś tam na 9x chyba procesora, był na auto, i teraz chodzi ok. (zmieniłem bo na stress prime mi cos pisało 8x226 czy jakos tak, to dałem na 9.) i teraz jest chyba ok.

 

mam 3 kości ramu po 512 mb, firmy elixir. i na tym mam jakieś bardziewne radiatorki AKASA (dostałem je za free wiec se je nakleiłem) po obsadzeniu 3 slotów pamięci zwalniają na 333 mhz. mam na procu freezera 64. po default ustawieniach biosu wiatrak na freezerze nie startował wogóle do osiągnięcia temepratury 35 stopni !!!!! poprzestawiałem wszystko ze od 25 stopni w góre ma iść wiatrak normalnie. i teraz jest ok.

Dołączona grafika

Problem mam taki. wentylator założyłem raczej dobrze ten freezer. a temperatura mi dziwnie skacze.. ;/ przy normalnej pracy gg, explorer i inne rzeczy mam jakies 34 stopnie, całkiem w spoczynku mam 30/29 róznie.. a gdy załącze stress prime czy coś w jednej sekundzie z 34 temperatura skacze na 38 lub 39 ! i utrzymuje sie tak az wyłacze stressprime, i po 4 sekundach spada na 34 znowu.. czemu tak jest ?

napiecie na procku 1,47 to te znorma z tego co czytałem. temperatury mam chyba ok ? po 7 godiznach pracy mam takie:

 

Chce podkręcić ten sprzęt i zabardzo nie wiem za co sie zabrać, nie wiem czy 3 kości nie będa mnie blokować zbytnio... przypominam to elixiry. jak sie zabrać za podkręcanie ? ustawić pamieci tam np. na 133 i jechać z fsb w góre ? i czy moge np. walnąc np. 240 ? czy musze tak jak opisuja na róznych stronach ze z krokiem co pare mhz.. ? nie chce zrobić żadnej buby,

Dołączona grafika

mam dysk SATA na sata 1 teraz, i 2 napędy i dysk na ate, przełaczyc satowy dysk na gniazdo sata koło proca ?

 

a to mój proc: jak myślicie jest coś warty tzn. da sie podkręcic czy niebardzo, wy sie orientujecie po tej całej seri, czytałem połowe tematu doszedłem do 25 strony.. :) i ktoś tam coś pisał że w clawhammerach CG prawie nie wystepuje, a jest to cos dobrego. teraz system mi działa stabilnie chyba, robiłem testy bez podkręconej grafiki i wynik z 3d marka nawet niezły 15,5 k w 2001 z Oc na asusie miałem 17k z hakiem

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się tutaj do tematu, może temat nie jest całkiem do tego typu spraw ale może mnie nie okrzyczycie. Płyte mam DFI Lan Party Ultra D płytka była super jak ją jeszcze posiadałem , sprzedałem ją kumplowi bo akurat sobie umanił że jak bede zmieniał sprzęt to łyknie ją odemnie. Płyta ma dokładnie Rok i 2 dni więc jeszcze jest na gwarancji zakupiona w PcPorjekt i po tym roku stała się taka dziwna rzecz. Płyta raz wstaje a raz nie wstaje podam przykłady jak testowałem .

 

1. Płyta zastartuje , ustawie biosa dam save i jest reset ( płyta już nie wstaje )

2. System sie załaduje ale coś tak strasznie muli dysk miga i miga i miga ale jak sie załaduje i klikne reset do znów nie wstaje po resecie

3. Jak płyte normalnie wyłącze Power (em) i szybko chcę ja włączyć to też nie wystartuje tylko trzeba ją wyłączyć i odczekać tak z 5 minut.

 

Rzeczy które już podmieniałem i nie odniosłem żadnych rezultatów.

 

1. Wymieniłem zasilacz

2. Podstawiałem Ram

3. Próba resetu biusu ( poprzez wyciągnięcie bateryjki )

4. Podpięta tylko płyta bez dodatkowych urządzeń

 

Może ktoś z was miał taki problem czy poprostu płyta nadaje się na wysłanie na gwarancje. Jedyną rzecz która zauwazyłem to że wiatraczek na chipsecie jest bardzo gorący, co fakt jest założony orginalny ale dopiero był zalożony spowrotem po oddaniu płyty koledze dawniej pracował na niej Zelman. Z góry dzięki za podpowiedzi i powodzonka życze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta plyte dfi lanrarty UT nF3 250Gb w niej TURIONA ML-34 ( 1.8 GHz 1MB cache ) oczywicie jest to procesor mobilny mnoznik od 4x-9x .Uzywam RightMark CPU Clock Utility wersia 1.3 . ale jestem tu nowy i jakos nie moge go podkrecuic ! mialem wczesnie gygabyte k8ns semprona 2600 i wykrecilem go z 1,6@2.4GHz a tu nie moge moze ktos pomuc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...