Skocz do zawartości
RinTinTin

x3m AMD vs x3m AMD/INTEL

Rekomendowane odpowiedzi

Po obnizce cen, postanwilem dolozyc troche pieniedzy i kupic sobie lepszy blok - x3m :twisted:

Jednak mam problem w wyborze, x3m amd, czy x3m amd/intel

Po pierwsze to nie wiem czy wersja x3m amd/intel w ogole wejdzie na moja plyte - nf7v2 ? Wersja amd, mam pomniejszony top i chyba wchodzi ;)

 

Dobra zalozmy, ze wcisna sie oba.

W wersji amd jest napisane, ze moze rowniez chlodzic wieksze rdzenia, ale za pewne mniej wydajnie niz wersja a/i ? jak to sie ma w praktycei ?

roznica polega na zmianie sprayera przy roznych rdzeniach barton/p4 w wersji a/i, a przy wersji amd pozostawienie caly czas tego samego sprayera (poniewaz nie ma takiej mozliwosci?) ?

 

Jak jest rowniez z chlodzeniem malych rdzeni przy wersjach amd i i/a ??? Jest jakas roznica w wydajnosci miedzy, "dedykowanym" i "uniewersalnym" blokiem ;) ?

 

p.s. i tka pewnie na moja "cisna" plytka wejdzie tyla wersja z pomniejszonym topem ;/ ale jestem ciekawy tych rozwiazan technicznych, o ktore pytam sie w 2 czesci posta ...

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RinTinTin polecam lekture komentarzy pod interesujacy cie blokiem i moje pytanie w dokładnie tej samej sprawie oraz odpowiedz Mate.

Czytalem, bylo tam cos interesujacego ;) ? A jest, musialem ominac, hm bardzo dobry serwis z ta wymiana dyszy. Ale nie wiem czy amd/intel wejdzie na "nasza" plyte, nie moge zmierzyc bo plyte oddalem do serwisu :/. Ale i tak pozostaje reszta moich pytan, co do wydajnosci amd vs amd/intel na duzym i malym rdzeniu, oraz jak ma sie sprawa z amd - czy wymienia sie tam tez sprayera ...

Osobiscie chetnie podepne sie pod pytanie czy X3M wejdzie na NF7-S v.2.0.

No ten z pomniejszonym topem (pod amd) na 99% wchodzi, nawet widzialem u kogos w podpisie, ze mial x3m i nf7, chyba "//"

 

 

Pozdrawiam

 

 

Update:

Jutro jak wroce wieczorem do domu, to pomecze "zrodlo" ;) Pozniej napisze tutaj co mi Mate odpisal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam X3M dla AMD na NF7. Jeśli ten i/a ma choć trochę większy top to się nie zmieści. Kondensatory już teraz są prawie na styk.

Wlasnie o Tobie myslalem ;) W takim razie szkoda, ze i/a nie wejdzie, bo w przyszlosci pewnie przesiade sie na innego procka...

Z 2 strony wyklady juz tuz tuz ;) i komputer rzadko bedzie mial naciskanego powera ... wiec modernizacja pewnie na nastepne wakacje ;)Jescze sie dowiem od Matea czy w tej wersi amd sa wymienialne dysza i uszczelka.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...