Skocz do zawartości
XPerience

Vbat - co to jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

  Od czego jest napięcie Vbat?? zapala mi się czasem na czerwono - czy od tego mógł się posypać dysk? Dzieki

bateria słabnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury tu wypisujecie !!!

Niektóre płyty np. MSI oznaczają linie 3,3V jako Vbat, żadna modo nie podaje napiecie baterii :D. Masz poprstu słaby zasilacz

Mylisz sie kumpel.

90% plyt glownych podaje napiecie bateri , nazywa sie ono wlasnie

Vbat i powinno wynosic ok 3V (moze byc troszke mniej) ale nigdy nie powinno przekroczyc 3,1 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury tu wypisujecie !!!

Niektóre płyty np. MSI oznaczają linie 3,3V jako Vbat, żadna modo nie podaje napiecie baterii :D. Masz poprstu słaby zasilacz

Powiedz NIE postępującej lameryzaji forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmm czego tu nie rozumieć:)... ale oki mea culpa: Płyta Epox RDA+; program to nic innego jak bios, zaś o dysk się pytam bowiem mi padł i się zastanawiałem czy tego rodzaju napięcie mogło być tego przyczyną. Płytka ma zaledwie rok - czyżby bateryjka jakaś takaś wyśfiechtana się trafiła? no i czy powinienem ja wymienić - co ona może spowodować i za co odpowiada? Dziękuje za konstruktywne odpowiedzi.

Pozdróffka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieks

ale pytanko może z innej beczki ale z tego tematu - padła mi partycja (mam 2: c i d) na dysku wd 80Gb 7.2k 8mb i co ciekawe nijak nie mogę jej otworzyć - system windaxp "krzyczy" że nie jest sformatowana - zaś z pod windy ani dosu(dyskietka startowa) nie daje się sformatować. program hdd regenerator widzi tylko cały dysk a nie partycje. W/G moich obliczeń przechodzi przez partycje c bez problemu zaś na d zaczynają się bad sektory - dziś pracował cały dzień i zlikwidował mi 1700 badów lecz to kropla w morzu... bo przeszedł tylko 1/5 całości. Czy jest jakis program do szybszego wyeliminowania badów ?? Czy tez nie zawracać sobie gitary i skorzystać z gwarancji?

pozdróffka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ś pracował cały dzień i zlikwidował mi 1700 badów lecz to kropla w morzu... bo przeszedł tylko 1/5 całości. Czy jest jakis program do szybszego wyeliminowania badów ?? Czy tez nie zawracać sobie gitary i skorzystać z gwarancji?

pozdróffka

dysk możesz wyrzucić, oddać na gwaranje, to już jest złom, wymienią ci bez problemu, btw. kiedy kupowałeś, bo zacznam martwić się swoją, 80 która ma iść do siostry, a ona nie może sobie pozwolić na takie awarie, tylko czytam jak padają kolejne WDC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niepokoi mnie wartość napięcia Vbat. Zainstalowałem program monitorujący i po pierwszym uruchomieniu dostałem ostrzeżenie, że napięcie Vbat jest za duże.

 

U mnie wartość tego napięcia wynosi 3,62V. Czy to jest dobrze? Co to jest za napięcie?

 

Dodam, że w BIOSIE w sekcji monitorowania mam taką pozycję jak "3,3V Dual Voltage", której wartość to 3,61V. A co to jest za napięcie? Czy jest między nimi jakiś związek?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,62V to trochę za dużo, ale kto wie czy to nie jest wina źle odczytującej napięcia MoBo. Zazwyczaj te napięcie powinno się wahać w granicy 3,0 - 3,4V. Większe i mniejsze napięcia są już niewskazane. Jeśli nie ma problemów to nie polecam cokolwiek ruszać. Sprawdź tylko czy na płycie Ci bateria nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to w ogóle jest za napięcie? To napięcie baterii, czy podawane z zasilacza?

 

Zainstalowałem nowszą wersję programu monitorujęcego, i tam zamiast "Vbat" jest "3,3V Dual". Wartość jest 3,62, czyli taka sama. Jednak domyślnie zaznaczone wartości dopuszczalne były w zakresie innym, tzn 2,99 - 4,00 V. Czyli w tym przypadku nie dostałem ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...