Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie najlepiej zakupic silencer'a. co wazne, chlodzi pamieci i jest zrobiony tylko i wylacznie pod ta karte. z tymi innymi rozwiazaniami moze byc problem z montazem radiatorow na pamieci jak rowniez samego chlodzenia. ja mam silencera od kilku dni, wczesniej mialem referencyjne chlodzenie od gt i roznica w halasie jest kolosalna. temperatura tez jest nizsza, nie tak duza roznica jak glosnosc bo chlodzenie od gt jest w miare ale zawsze kilka stopni nizej a to moze znaczyc kilka mhz wyzej

Edytowane przez Szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytałem - z tego co słyszałem ten Silencer wcale nie jest AŻ taki silent ;) jest wprawdzie cichy ale u mnie musi być extra cichy :D w końcu wacham się pomiędzy extra ciche AC vs. WC ;) w końcu wymyśliłem coś o 60 zł droższego co powinno być znacznie cichsze i prezentować podobną wydajność jak silencer:

 

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=860 + http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=513 = około 12 db

 

Teraz dwa pytania:

1) czy potrzebuje radiatorki dodatkowe na pamięci czy nie? Nie mogłem nigdzie znaleźć info na ten temat

2) Jak przyczepić wentyl do tego czegoś ? Są jakieś zaczepy specjalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Linka -> mam tę samą kartę i ten sam problem. Czasami w trakcie gry łapie restarty (mowa o trybie enhanced 400/1200). Jednak żeby było ciekawiej nie zdarza się to regularnie i nie we wszystkich grach. W Doom3 oraz FC czy też np. w markach  ten problem nie występuje, nawet po kilku godzinach gry. Za to często grafa wykłada się w UT2004 oraz sporadycznie w HL2. W UT czasami pada po 20 min. a czasami po 2 h lub  w ogóle. Trochę to dziwne. Wydaje mi się że przyczyna tkwi w przegrzewających się pamięciach. U mnie karta właściwie ma zerowy dopływ „świeżego powietrza” więc rzeczywiście może być jej za ciepło (PCB temp. koło 40 a CPU w spoczynku 57 a stres 68). Planuję zmodyfikować obudowę tak aby karta miała dobry obieg powietrza. Jeśli to nie pomoże oddam ją na gwarancję.

A ty oddałeś swoją do serwisu? Próbowałeś czy zwiechy pojawiają się przy otwartej obudowie i jakimś dodatkowym nawiewie na kartę?

 

Czy ktoś z was ma podobne objawy tzn. w niektórych programach/grach podkręcona grafa działa dobrze a w innych, nie wiadomo czemu, wykłada się? Na forum Gainwarda wyczytałem, że podobno niektóre gry „nie lubią” podkręconych grafik??!!.

1230290[/snapback]

....no to nie jestem już sam i wiem, że to nie zasilacz ;-)

chociaż tyle dobrze he he.. :mur:

 

Słuchaj Rukh, w tym tygodniu moja karta będzie w serwisie i nie widzę inaczej - mają wymienić na nowy, sprawny model albo niech dają model ULTRA ! Jak mi się uda to dam Ci znać wtedy Ty powołasz się na mnie....

Musimy się jakoś trzymać my "gainwardowcy" B)

 

PS. U mnie też się zawiesza na HL2 ale co dziwniejsze na 3dm01. UT nie testowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi miał chyba na myśli 71.20b

1230056[/snapback]

No to i tak coś mi sie nie zgadza:/

w readme.txt nic nie wspominają o naszych kartach...

Adapters supported------------------NVIDIA RIVA TNTNVIDIA RIVA TNT2NVIDIA RIVA TNT2 ProNVIDIA RIVA TNT2 UltraNVIDIA Vanta(...)NVIDIA Quadro4 980 XGLNVIDIA GeForce FX 5800NVIDIA GeForce FX 5800 UltraNVIDIA Quadro FX 1000NVIDIA Quadro FX 2000
A o naszym 6800 nic:/

Nie wiem na jakich sterach jechac,, tyle juz testowalem.. syntetyki wypadają świetnie (na kazdych sterach:/) jednak np. gram w colina5 1024x768 AAx4, AF16x MAX detali.. Chodzi płynniutko, a nawet bardzo.. i od czasu do czasu (no nie wiem...) tak na jedną mili-minimalną-naprawde-małą setną setnej sekundy przytnie.. tak jakby cos jednak bylo.. nie winie karty za to, tylko wlasnie stery.. karta ciągnie około 70-110fpsów przy tych ustawieniach co teraz mam.. i nie wierze żeby mogla chrupnąć, tymbardziej że mam 1GB ramu i świezy system..

Stery Nforce: 4.27

grafa: 66.93

Co proponujecie?

 

EDIT, byłbym zapomniał.. jak podkręcam w RivaTuner 15.3 to mam opcje 2D i 3D.. jak podkrece w 3D, to w 2D rdzeń też kręcić na tą wartość co na 3D?? czy zostawić? Bo z tym jeszcze nie jarze..

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyć napięcie level 2 ?

 

mam

Voltage level 0 : 1.10V ,

Voltage level 1 : 1.50V, miałem 1.3

Voltage level 2 : 1.40V,

 

Pytanie:co to jest te trzecie napięcie i dlaczego nie moge go zmienić na 1.5 ?

 

w OmniExtremeEditFX mam tę opcjie nie aktywną a w NiBiTor kończy się na 1.4 później jest ?.?V

 

jak to zmienić na 1.5 ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytałem - z tego co słyszałem ten Silencer wcale nie jest AŻ taki silent ;) jest wprawdzie cichy ale u mnie musi być extra cichy :D w końcu wacham się pomiędzy extra ciche AC vs. WC ;) w końcu wymyśliłem coś o 60 zł droższego co powinno być znacznie cichsze i prezentować podobną wydajność jak silencer:

 

1230600[/snapback]

Silencer jest bardzo cichy. Nie wiem jak ci wyjdzie to wyciszanie, ale zaloze sie ze jakis tam zwykly PAPSt bedzie cichszy od Silencera ktory jest na lozyskach ceramicznych...

 

Z reszta na allegro kupisz go za 90zl juz z kosztami przesylki, takze zaoszczedzisz wiecej.

 

A i jeszcze jedno. Zeby powyzszy radiator pelnil wszystkie funkcje Silencera, to jeszcze bedziesz musial dolozyc radioatory na pamieci (bo chyba ich tam nie ma w komplecie).

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc zakupilem karte geforce 6800 gt asus v9999gt 256 mb , i mam pytanie czy to jest normalna temperatura gralem moze 30 min i mialem 70 stopni gpu i 65 na ram ? aha i mam pytanie cos mało mi wychodzi w teście w benchmarku 2003 7200 punktów mam takiego kompa " p4 2 ghz , 1 gb ram kingston 400 , plyte p4c800-e i karte wiecie , wina lezy po stronie procesora ktory jest na szynie 533 przez co pamieci pracuja na szynie 333 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklak -> to chyba nie jest sprawa sterowników płyty głównej, ponieważ problem znika po obniżeniu taktowania rdzenia karty.

 

Linka -> porobiłem kilka testów i wiem, że przyczyną jest jednak taktowanie rdzenia a nie pamięci. Ten 3dmark01 to najlepszy przyklad bo zawsze sie wyklada na nim (pierwszy test) gdy odpalam go po kilku h uzywania komputera. "Na zimno" przechodzi bez problemu (taktowanie 400/1200). Gdy obniżam taktowanie do 380 w ogole nie ma problemu. Natomisat co mnie w tym wszystkim dziwi to ze doom3 zawsze dziala bezproblemowo na taktowaniu rdzenia nawet 420 :blink: O co chodzi ?? :mur:

 

Mam prośbę do osób które podkręciły swoje 6800GT na rdzeniu do 400mhz lub wyżej aby sprawdziły czy 3dmark01 (pierwszy tescik) przchodzi im zawsze normalnie ? pozdrawiam i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rukh-> faktycznie zaskoczenie 3dmark03 przecodzi 420/1200 a 3dmark 01 na pierwszej plaszy zwiecha 415 zwiecha 410/1200 przechodzi.

Ale są trzy napiecia 1.1, 1.3, 1.4 i ja to 1.3 podnosłem do 1.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rukh-> faktycznie zaskoczenie 3dmark03 przecodzi 420/1200 a 3dmark 01 na pierwszej plaszy zwiecha 415 zwiecha 410/1200 przechodzi.

Ale są trzy napiecia 1.1, 1.3, 1.4 i ja to 1.3 podnosłem do 1.5.

1231789[/snapback]

 

no i przyniosła skutek zmiana napięcia ?...

Gdzie podniosłeś te napięcia ? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklak ->  to chyba nie jest sprawa sterowników płyty głównej, ponieważ problem znika po obniżeniu taktowania rdzenia karty.

 

Linka -> porobiłem kilka testów i wiem, że przyczyną jest jednak taktowanie rdzenia a nie pamięci. Ten 3dmark01 to najlepszy przyklad bo zawsze sie wyklada na nim (pierwszy test) gdy odpalam go po kilku h uzywania komputera.  "Na zimno" przechodzi bez problemu (taktowanie 400/1200). Gdy obniżam taktowanie do 380 w ogole nie ma problemu. Natomisat co mnie w tym wszystkim dziwi to ze  doom3 zawsze dziala bezproblemowo na taktowaniu rdzenia nawet 420  :blink: O co chodzi ??  :mur:

 

Mam prośbę do osób które podkręciły swoje 6800GT na rdzeniu do 400mhz lub wyżej aby sprawdziły czy 3dmark01 (pierwszy tescik) przchodzi im zawsze normalnie ? pozdrawiam i z góry dziękuję

1231580[/snapback]

He he potwierdzam zwiechę przy pierwszym teście 3dm01 - prawie zawsze przy trybie 1200/400. Też zrobiłem kilka testów i też mi wychodzi, że to kwestia rdzenia.. Czyżby Gainward za wcześnie się pochwalił tym trybem enhanced w wersji NV6800GT ?

Do piątku powinienem wiedzieć co serwis mmv na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie podnosłem w biosie i wgrałem go do karty.

Wcześniej 395/1150 teraz 410/1200 czyściutko bez żadnych artyfektów.aha rdzeń idzie na 440 ale wtedy pamięci 1150 3dmarka03 przechodzi ale po pół godziny w nfsu 1600/1200 zwis.Chce podnieść jeszcze jedno napięcie ale nie wiem jak z 1.4 na 1.5. robiłem to z tąd http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=103093&hl=6800

 

sterowniki 71.40 wydaje mi się że czym nowsze tym lepiej się kręci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem , poniewaz 3d marki cos mnie nie lubia w 2001 mam kolo 9500 , 2003 mam 7200 a w 2005 mam 2500 i to jest pytanie co jest do cholery ? moj sprzet : Pentium 4 2 ghz , 1 gb ram kingston 400 , płyta asus p4c800-e zasilacz 400 w tracer prosze o odpowiedź bo cos tutaj nie gra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurtka na wacie ma ktoś pomysł jak zaradzić brakowi fsaa? Wszystko działa w pełni tylko te cholerne nie wygładzone krawędzie... doprowadza mnie to do szału. Przetestowane zmiany sterów, walczyłem z directx, stawiany system kilka razy na nowo i niestety zero poprawy... Przypomne tylko że mam leadteka 6800GT. Możliwym jest że uszkodziłem jakimś cudem na karcie tylko fsaa?? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam male pytanko - czy ktos ostatnio z okolic poznania kupowal GeForce 6800LE Asus V9999LE/TD/128M/A 128MB (256-bit) TV & DVI w komputroniku a jesli tak czy udalo sie zmodowac go na 16 potokow

 

przejrzalem forum i widze ze ostatnio malo osob sie wypowiada w temacie modowania i chcialbym sie zorientowac czy jest szansa na pewlne modowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peseq: ja tez mialem wczesniej takie minimalne przyciecia i dopiero na sterach 71.24 wszystko jest ok!! Giery smigaja az milo i co najwazniejsz zero przyciec :)

Pozdrawiam!!!

1231742[/snapback]

zainstalowalem 71.20 Vstudios Xtreme G Quality

Jutro potestuje po pracy, a teraz to ide spac:) nie spałem 38godzin.. Bo KARTA WYMIATA :)

jak na tych tez to bedzie to zainstaluje takie jak ty:)

thx

Uzytkownicy 6800/6800GT/6800Ultra TRZYMAJCIE sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurtka na wacie ma ktoś pomysł jak zaradzić brakowi fsaa? Wszystko działa w pełni tylko te cholerne nie wygładzone krawędzie... doprowadza mnie to do szału. Przetestowane zmiany sterów, walczyłem z directx, stawiany system kilka razy na nowo i niestety zero poprawy... Przypomne tylko że mam leadteka 6800GT. Możliwym jest że uszkodziłem jakimś cudem na karcie tylko fsaa??  :mur:

1232541[/snapback]

jak moze fsaa nie dzialac? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurtka na wacie ma ktoś pomysł jak zaradzić brakowi fsaa? Wszystko działa w pełni tylko te cholerne nie wygładzone krawędzie... doprowadza mnie to do szału. Przetestowane zmiany sterów, walczyłem z directx, stawiany system kilka razy na nowo i niestety zero poprawy... Przypomne tylko że mam leadteka 6800GT. Możliwym jest że uszkodziłem jakimś cudem na karcie tylko fsaa??  :mur:

1232541[/snapback]

tez nie wiem jak fsaa moze nie dzialac....... ale skoro nir dziala to chyba pozostaje tylko siadanie 3m od monitora....powinno wygladac lepiej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem i nie wiem gdzie lezy przyczyna. Byc moze przyczyna to za slaby zasilacz .

Moze to wynikac z nowej grafy (gf 6800 GT) ale po kolei:

 

 

Wczoraj wlozylem nowe bebechy do budy , popodlaczalem wszystko ..wszystko czyli:

 

 

 

AMD Athlon 64 3200+

MSI K8N Neo Platinum

MSI GF 6800 GT

DVD

CD-RW LG

HD 120 GB SATA

HD 80 GB ATA

 

w budce jest zasilacz FEEL 350W

 

 

Po podlaczeniu wszystkiego komputer wogole sie nei podnosil , jesli odlaczylem wszystko i zostawilem dysk jeden to podniosl sie ale po chwili sam sie wylaczyl ..potem juz podnosil sie ale do momentu gdy mialby sie wczytac windows..okazalo sie ze musze przeinstalowac windowsa bo cos polecialo na dysku ..jak przeinstalowalem to na 1 dysku sie podnosi , w sumie na 2 tez sie podnosil ale jesli podlacze jeszcze dvd i cd-rw i dwa wiatraki to pewnie sie wylaczy tak jak wtedy (moja wiedza o zasilaczach jest bardzo mala...wczesniej nie mialem takiego pradazernego kompa (stara budka to bartek 2500 i gf 4-4200 na codegenie 400)

 

wiec mam takie pytania:

 

1. czy do tego zestawu co podalem zasilacz feel 350 to wystarczajacy sprzet i przyczyna lezy gdzies indziej

 

2. Jesli jest niewystarczajacy to jaki bedzie wystarczajacy (450? 500?....) i jakiej marki (ANTEC, CHIEFTEC itd itp)

 

3. czy to ze komputer mi sie tak wylaczyl to normalne w tym przypadku czy swiadczy o jakims uszkodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zasilacz musisz wziąźć miernik i sprawdzić napięcia. Miałem kiedyś FEEL 300Wat. Miał już kiespkie napięcia na moim sprzęcie (a mialem wtedy TYLKO Radka 9200 i 256MB i bez DVD).

 

Ok, przetestowalem kompa, COLIN5 JUŻ bez tych lewych zawieszek!!! CHODZI płynniutko 70-110fps w 1024x768 AAx4 AF16x

:)

Stery do grafy: 71.20 (Vstudios Xtreme G Quality)

nForce: 4.27

teraz troche syntetyków..

3DMark 2005 (350/1000)

3DMark 2005 (420/1200) bez artów temperaturka doszła do 70*C.. dalej RivaTuner mi nie puszcza pamieci:/ Ale i tak nie gram na kreconej.. tylko przetestowalem ile jeszcze zyskam za jakis czas (rok?) :))

 

i pytanko.. co to za opcja w RT?? nie wiem.. wie ktos?

TUTAJ :)

thx za rady i pozdro

 

EDIT: i sie pochwalilem:/

Colin jednak nie chodzi tak dobrze po szerszych testach... DLACZEGO?? to nie wiem.. heh.. syntetyki fajnie cykają, ale gry (colin5).. szkoda gadać. Sciagam Referencyjne 71.24 może pomogą... heh:/

karta za 1600zł i mam takie jazdy :mur:

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam takie pytanie...gracie w GTA VICE CITY na 6800???? jesli tak to na jakich sterach??? a jesli nie to mozecie zainstalowac i mi pomoc?? gdyz problem jest w tym ze mimo iz mam zasieg widzenia na maxa (1024x768 wsio na maxa AAx4 i AFx16) to obiekty pozno sie pojawiaja...nastepne to to ze jak dlugo jade to tekstury mi sie rozmywala (wrecz budynki znikaja)...dopiero jak sie zatrzymam na chwilke to wszystko sie "odswieza"...w opcjach mam wylaczone "frame limiiter"(czy jakos tak)

 

gra to oryginal, patch 1.1 nic nie pomaga...stery 66.93 z nvidii.com...

 

daje ten sam post tez w temacie o grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam szybkie pytanko.Mam zamiar zmienić grafę.Miała być Galaxy 6600gt ale zaczęlęm się zastanawiać nad MSI NX6800-TD 128. Galaxy-740 Pln. MSI-1050 Pln. Chodzi o to że grafika musi mi wystarczyć juz na dłuższy czas więc nie wiem jakby sobie radzila 6600gt w przyszłości.Co o tym sądzicie szanowni forumowicze,czy warto do mojego konfigu ładować tą MSI (wiem mam mało pamięci), czy mój zasilacz da radę, no i co sądzicie o tym MSI NX6800-TD 128 ?Jestem w trakcie przeglądania tego wątku ale trochę tego jest a mam czas na podjęcie decyzji do jutra rana.Hmm...miało być jedno pytanko a wyszło kilka.Aha...uprzedzam ewentualne pytania - ceny są netto(akurat mam taką możliwość). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam szybkie pytanko.Mam zamiar zmienić grafę.Miała być Galaxy 6600gt ale zaczęlęm się zastanawiać nad MSI NX6800-TD 128. Galaxy-740 Pln. MSI-1050 Pln. Chodzi o to że grafika musi mi wystarczyć juz na dłuższy czas więc nie wiem jakby sobie radzila 6600gt w przyszłości.Co o tym sądzicie szanowni forumowicze,czy warto do mojego konfigu ładować tą MSI (wiem mam mało pamięci), czy mój zasilacz da radę, no i co sądzicie o tym MSI NX6800-TD 128 ?Jestem w trakcie przeglądania tego wątku ale trochę tego jest a mam czas na podjęcie decyzji do jutra rana.Hmm...miało być jedno pytanko a wyszło kilka.Aha...uprzedzam ewentualne pytania - ceny są netto(akurat mam taką możliwość). Pozdrawiam.

1233259[/snapback]

Zasilacz spoko styknie

Pewnie że lepiej 6800 ja masz kase i robisz 16/6

Co do MSI to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. ja juz wychodze z siebie... co sie dzieje z far cryem?

SCREEN !! O CO CHODZI:///

:/// jak włożyłem mojego 6800GT po radeonie, zainstalowalem stery.. poszła.. normalnie gralem.. przeinstalowalem winde.. itp.. powbawilem sie ze sterami.. i teraz taka jakość.. Dlaczego tak jest.. wracałem do normalnych sterów i [gluteus maximus].. to samo caly czas!!!! Nie wiem co to moze byc.. juz chyba wszystkie mozliwe stery sprawdzalem.. nie kumam:/

HELP/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. ja juz wychodze z siebie... co sie dzieje z far cryem?

1233539[/snapback]

Moze to nie wina sterownikow, tylko ustawien farcry`a. Ustaw mu HDR na 7, albo mniej.

 

Co do sterownikow to dziwna sprawa, dzisiaj instalowalem 71.25 i przestaly mi divx`y dzialac. Ktos sie spotkal z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. ja juz wychodze z siebie... co sie dzieje z far cryem?

1233539[/snapback]

 

ale co co chodzi z tym screenem?? co ci sie w nim nie podoba??? jesli to ze jest taki "jasny" to zasluga HDRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...