Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Fishu Chcialbym sie tylko upewnic, czy podlaczyles dodatkowe zasilanie do karty?

 

traxit Moze wgranie nowego Bios`a od plyty by pomoglo. Ewentualnie chyba w biosie mozna przypisac irq do vga, moze to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam podobny problem jak Fishu. Otóż na takim sprzęcie jak w podpisie gry ścinają że nie da sie grać. Np. Toca Race Driver 2. odpalam sobie w 1024x768 bo znam możliwości sprzętu, a tu zonk. Ścina :mur: . 800x600 to samo :mur: :mur: . No nic - instaluje Farcry i to samo :mur: :mur: :mur: . NFS:U2 też ścina :mur: :mur: :mur: :mur: . Myśle: co jest k****?? Format i instalacja od nowa, stery najnowsze. Instaluje gry. Odpalam Toce i to samo. pozostałe też. Ścina!!!! :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: Sie wqrzyłem bo grafa kosztowała mnie 1800 PLN i nie wydałem tyle kasy po to żeby oglądać pokazy slajdów!!!! Moja grafa to Leadtek Winfast A400GT TDH GF6800GT 256MB DDR3. Żadnego piszczenia nie słysze z grafy. Jest na to jakieś rozwiązanie??

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. co do niektórych... Stery 71.20 XG bedą rozwiązywac problemy. Dajmy sobie tak powiedziec.. do naszej karty nie ma jeszcze optymalnych sterów i tyle. Gry nie są pisane pod nie.. co innego riddick powiedzmy, ta gra nie scina!! Ale np. włącz colina 5.. zawiodłem sie.. Ale np. Far Cry u mnie śmiga z HDR 7 i najmniej klatek zanotowałem to 24.. na rozległym terenie.. czasem przytnie jak walne w beczki i jest ten wybuch.. ale to nie wina grafy, ale czegos innego.. bo doczytuje z HDD:) jak strzele w beczki:):) widać na HDR7 i Ultra woda i wsio inne na VERY HIGH aa4x i anizo8 to 1GB styka, ale jak takie wybuchy ostre to juz troszke mało:) ale nie przejmuje sie. HALF? płynniutko.. Riddick? Miód!! :)

 

Co do temperatur.. nie wiem jak wy uzyskujecie tak niskie temp. ja mam w stresie około 72*C na niepodkręcnej:) na kręconej na 430/1200 mam w stresie około 80-85:)

A stery? tak jak pisalem 71.20 Xtreme G.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie dodatkowe jest wlaczone... ale tej sytuacji nie rozumiem po zmianie grafiki gry powinny smigac a nie sie ciac ....

kwestia sterow mialem takie i takie i ciagle to samo.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fishu - Poczytałem i osłupiałem...Ja po zmianie z gf4 ti 4200 na tej samej płycie co w podpisie nie mialem z karta zadnych problemów.. Haczenie w grach nie wchodziło w gre ! NIewiem co wy kombinujecie ;). Zresetujcie biosa na płycie głownej, właczcie fast writes jesli jest nie włączone!, nie podciągajcie proca(zostawcie wszystko na default) i wtedy zobaczcie jak sie karta zachowuje, jesli dalej tak bedzie to cos jest nie tak. Stery 71.xx dają tylko kopa w 3dmarkach więc sie nimi nie sugerujcie bo nie sa takie rewelacyjne jak narazie. Ja polecam 66.81 albo 66.93 albo tez 66.97. Zastanawiam sie co moze być jeszcze przyczyną tego..Moze stery do płyty głównej ? hm...

..pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka all otoz mam bardzo duzy problem komp to Athlon 3200xp, Epox 8RDA3+,  2x512 mb ram, hdd WD160gb , audigy 2 zs, DVD, Radeon 9800 128 mb chief 420W. Otoz po zmianie grafiki na GF6800gt 256mb gry chodza o wiele gorzej niz na radeonie poczawszy od cs source, hl2, NFS undergound 1 , itd jedyny wyjatek stanowi doom3 choc to demo roznica wynosi 9-11 klatek na korzysc GeForca. System przeinstalowany 3 krotnie roznie stery nic nie pomaga;( i z racji tego ze mam obudowe zdjeta po zmianie na gf6800gt slysze dziwny dzwiek dochodzacy od prawdopodobnie zasilacza choc glowy za to nie dam na radku jest ok i podczas przewijania rolka myszki strony ten dzwiek wystepuje. Myslalem ze to moze brak mocy zasilacza odlaczylem dvd audigy procek ustawilem na 2500+ ale nadal to samo... plz help me !

1247144[/snapback]

powiem ci ze twoj problem wydaje sie byc smieszny :wink: .

u mnie nie ma zadnych dzwiekow, a gry smigaja naprawde plynniutko, model karty ten sam. uzywam sterow 71.40, ale polecam 66.81. zrob formacika -> zainstaluj system -> service pack -> stery do mobo -> dx9.0c -> dzwiek -> usb2.0 -> grafike.

stery do grafy instaluj 66.81. niby kolejnosc instalowania sterow nie jest taka wazna, ale ja odnosze wrazenie ze naprawde mozna zauwazyc roznice w dzialaniu systemu :D

 

dokladnie z kondensatorow na niej umieszczonych i wiekszosc zwyklych GF6800 od Leadtek-a ma ta dolegliwosc....

1247158[/snapback]

to dziwne, tutaj nie pamietam zeby ktos sie skarzyl, a przeczytalem kazda strone tego topiku :rolleyes:

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego mozna porownac glosnosc tych nowych Silencerow, glosniejsze od starych VGA SIlencer rev3 na High? Pewnie za miesiac czy dwa zmienie chlodzonko na moim Winfascie :(

ck_@rL po zdjeciu sitka temperatury sie nie zmienily  :mur:

1245860[/snapback]

Raczej nie jest glosniejszy <_< Tak w sumie to nie wiem czemu sie przyczepiliscie do nich, jezeli to jest super chlodzenie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie piszcze ze chlodzenie na gf6800 odpowiada mozliwosciami silencer'owi i nie oplaca sie go kupowac bo to nie prawda. ja na swojej karcie mialem rererencyjne chlodzenie od gt i po wymianie nie dosc ze jest kilka stopni chlodniej to halas generowany przez silencer'a jak dla mnie jet kilka krotnie mniejszy wiec polecam takie rozwiazanie dla osob ktore chca obnizyc halas i nie zamienic kart w grzalke

1245811[/snapback]

Dokladnie Szumi! Ja bym tego lepiej nie ujal :D Kto nie zamontuje, ten nie wie, a sie wypowiada :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora metode AA polecacie dla GF6800 128MB? Pogubilem sie, za duzo tego do wyboru, co oznaczaja te literki obok, jak z wydajnoscia przy kazdym z tych ustawien. Sa gdzies testy i porownania? :mur: Narazie uzywam 4x :blink:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już jesteśmy w temacie haczenia w grach.....

U mnie gry lekko haczą ( lekki przeskok w klatkach co pare sekund) czasami zarówno w jak najniższej rozdziałce 640*480 wszystko low jak i wyżej 1024*768 High + AA4 +ANIZO8. Tak jest w Farcry , HL2 (czasami to zatrzyma sie i doczyta.....) a najgorzej w Doom 3 - tu rwie choć niedoczytuje jak w halfie (na FX5900 na medium śmigał mi płynnie). Stery do A7n8x od Nvidii 5.10 , dx9.0c i do 6800GT 66.72 Asusa.

Moim zdaniem powinno być idealnie.

 

I tu dwa pytania.

1. Może to być spowodowane dupowatym zasilaniem?

2. Barton 2500+ = wąskie gardło?

3. Jeśli 1 i 2 to czy Chieftec HPC-360-302-DF pociągnie karte i kręcenie Bartona do 3200+?

Pozdro

Edytowane przez zajcew26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że wasze problemy z haczeniem w gierkach wynikają z posiadania kiepskiego zasilacza...Ja sam jeszcze nie mam karty - jutro odbieram Winfasta GF6800GT, ale wątpie żeby coś było nie tak.

Nie omieszkam się sprawdzić u siebie i zdać relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie tez jest smieszny zwazywszy ze wczesniej dzialalo wszystko gites zero problemu a teraz taki zonk ;/ poprobuje cos z tym fantem zrobic jak nie to sprzedam karte choc strace na tym :-( . Dodam to ze 3dmarki chodza ok 03-10500 05-4700 :P

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mess'a: GF 6800 Winfast A400TDH - 3 BARDZO wazne pytanka! =>to jest topic zalozony na 12 stronie!!! Zajzyj koniecznie :PPPPP :lol:

Narqa!!!

1247536[/snapback]

dzienx ;] umknelo mi to gdzies :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladajcie filmy w Media Player Classic, najlepsza jakosc i najlepsze napisy :) Oczywiscie wszystko dziala na DNA 71.24 :)

Witam,

Zgadza sie, w Media Player Classic nie ma zadnego problemu i na monitorze i na wyjsciu TV-OUT przy takich ustawieniach

post-3516-1107179986_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem cs:source

 

1024/full/fsaa 4x/anizo 8x - 138fps w stress test

1024/full/fsaa off/trilinear - 156fps w stress test

 

wlazlem do gry pobiegac... i musze powiedziec..... ze jest bardzo plynnie:

 

1600x1200/full/fsaa 4x/anizo 8x 70-110fps (min 65, max 190)

1600x1200/full/fsaa off/trilinear 140-190fps (min 90, max 250)

1024x768/full/fsaa 4x/anizo 8x 150-220fps (min 90, max 280)

1024x768/full/fsaa off/trilinear 170-250 (min 90, max 310)

640x480/min/fsaa off/bilinear 200-280 (min 90, max 390)

 

te min 90 to na tej mapie z zamkiem i woda, i tyle mialem w jednym miejscu tylko, ogolnie 90% gry powyzej 100fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do tematu zacinania gier i piszczenia kondensatorów(smieszy mnie to bardzo czy ktos jest w stanie wyjasnic w jaki sposob moze piszczec kondensator? heheh brednie....) :D . Dziwna sprawa wydaje mi sie to ze gry o ktorych mowa w postach powyzej, tną na takich sprzetach, ja bylem w posiadaniu athlona xp 2000+ na palomino, 1gb ram nie w dualu, i grafe A400tdh leadtek-a z oblowkowanymi potokami. Gry te chodzilu mi bardzo dobrze bez zadnych przyciec, choc musze przyznac ze w doom-ie 3 za kazdym razem kiedy podchodzilem do drzwi zawsze byly wczytywane informacje. i to tylko w doomie. W HL2 przycinka mi wyszla kiedy trafilem do poziomu z duza iloscia wody i ogromniej przestrzeni. wtedy tylko redukcja detali wody na "reflect world" i bylo elegancko. A co ma zasilacz do wydajnosci ?... ja jade na huntkey 300W. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.Mianowicie czy zdejmował ktoś chłodzonko z Pny Verto ?Bo nie wiem czy u mnie jest tylko taki opor,srobki w ogole nie chca sie krecic :x Moze jakies specjalne patenty ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko, chociaż mam dość zmieniania ze swoich 71.20XG, ponieważ miałem jazde już ze sterownikami ostrą:) No chyba że ktoś napisze że dają przysrost 20% we wszystkich aplikacjach 3D :):):)):))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...