Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ze warto :) Ja kupilem za 950zł ale bez gwary na zmodowanie, zobaczymy jak wroci z serwisu, moze bede mial farta :) Ta twoja jesli ma 16/6 to kreci sie calkiem, calkiem :) Dodatkowo z tego co widze ma naklejone radiatorki, spoko karta wiec na przyszlosc dokup sobie jeszcze Silencera i bedzie wsio ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej dzieki Pinki :) za porade ale czy silencer az tak wiele da ?? no wiem ze jest cichszy niz ten wielki wentyl ale dokupie go chyba wtedy jak skończy sie gwarancja czyli za poltora roku i tak karta bedzie mi wymiatac we wszystkich grach bo testów raczej nie robie , ewentualnioe sobie sprawdze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP Size ile macie w biosie ustawione?

Tak pytam bo nie wiem;) ja mam 64MB.. Ustawic wiecej?

1254041[/snapback]

postanowiłem to sprawdzić co daje agp size

-ustawiając 128 mb hl2 rozdziałka 1024x 768 aax4 anizo x8 min fraps 31 max???? ale potrafi ostro chaczyć

- 256 mb hl2 ustawienia jak wyzej i nie chaczy :D

- 512 mb hl2 rozdziałka 1280x768 aax6 anizo x8 min fraps 31 nie chaczy nawet jak jest ostra zawierucha (testowane na follow Freman końcówce tego etapu w walkach na gruzach :)

widać że agp size ma jednak duże znaczenie nie wiem jak wpływa przypisanie na stałe takiej ilości ramu dla agp na inne aplikacje korzystające z ramu ale gry śmigają lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos kupowal 6800GT leadteka.. polecam wlasnie ISTORE.. ja kupilem, po mnie kupil kumpel i jeszcze potem nastepny!! Nie ma sciemy, po prostu mają to na stanie za tą cene, średnio 200zł taniej niźli w kochanym benchmarku:) a nawet ponad 200zł.. I sklep nie sciemnia, jeszcze mozna sie stargowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dawno mnie nie bylo na forum a i wczesniej za bardzo sie nie udzielalem, takze nie obraze sie jak nikt mnie nie pozna :D . W kazdym razie chcialbym sie podzielic swoimi spostrzezeniami o 6800. Juz mialem dosyc kompromisow i zanizania jakosci wiec szargnalem sie na 6800GT. Wybor padl na Gigabyta z heatpipe. Karta monstrum pod wzgledem szybkosci i wykonania. Moim zdaniem chlodzenie jest idealne i nie potrzebne sa zadne dodatkowe silencery. Maly mod i cisza ... . Oryginalnie oczywiscie odkurzacz wiec pierwsze co to wylaczony oryginalny wiatraczek i dolozenie dwoch wiatraczkow z zasilacza NMB z jednej i drugiej strony karty. Oba na 7V - prawie nieslyszalne. Temperatura w windows jakie 47 stopni, w 3dmarku i doom3 jakies 57 stopni (po podniesieniu czestotliwosci taktowania na 400/1100). Temperatura pokojowa nie przekracza 20 stopni.

Troche bylem nieusatysfakcjonowany wynikami 3d2001 - 13700 ( na ti4200 mialem 11000), ale gierki smigaja jak cudo i o to chyba chodzi. Poza tym procesor mam 2.6GHz PIV na fsb400 wiec pewnie tu jest pies pogrzebany. W 3d2003 troche powyzej 11000 wiec tu jest ok. Takze jesli ktos nie chce kasy wydawac na dodatkowe chlodzenie polecalbym tego gigabyta chyba ze o czyms nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dawno mnie nie bylo na forum a i wczesniej za bardzo sie nie udzielalem, takze nie obraze sie jak nikt mnie nie pozna  :D . W kazdym razie chcialbym sie podzielic swoimi spostrzezeniami o 6800. Juz mialem dosyc kompromisow i zanizania jakosci wiec szargnalem sie na 6800GT. Wybor padl na Gigabyta z heatpipe. Karta monstrum pod wzgledem szybkosci i wykonania. Moim zdaniem chlodzenie jest idealne i nie potrzebne sa zadne dodatkowe silencery. Maly mod i cisza ... . Oryginalnie oczywiscie odkurzacz wiec pierwsze co to wylaczony oryginalny wiatraczek i dolozenie dwoch wiatraczkow z zasilacza NMB z jednej i drugiej strony karty. Oba na 7V - prawie nieslyszalne. Temperatura w windows jakie 47 stopni, w 3dmarku i doom3 jakies 57 stopni (po podniesieniu czestotliwosci taktowania na 400/1100). Temperatura pokojowa nie przekracza 20 stopni.

Troche bylem nieusatysfakcjonowany wynikami 3d2001 - 13700 ( na ti4200 mialem 11000), ale gierki smigaja jak cudo i o to chyba chodzi. Poza tym procesor mam 2.6GHz PIV na fsb400 wiec pewnie tu jest pies pogrzebany. W 3d2003 troche powyzej 11000 wiec tu jest ok. Takze jesli ktos nie chce kasy wydawac na dodatkowe chlodzenie polecalbym tego gigabyta chyba ze o czyms nie wiem ...

1262097[/snapback]

Cos masz chyba dziewnie poustawiane, bo 13700 w 2k1 to stanowczo za malo :blink: Moze nie masz patcha do ostatniej wersji :?: Ja na Ti4200 mialem 14100 z procem duzo slabszym niz teraz i polowa tego ramu co mam

Aczkolwiek wynik 2k3 juz w normie i skoro mowisz, ze "gierki smigaja jak cudo" to nei ma sie czym przejmowac ;-)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem to sprawdzić co daje agp size

-ustawiając 128 mb hl2 rozdziałka 1024x 768 aax4 anizo x8 min fraps 31 max???? ale potrafi ostro chaczyć 

- 256 mb hl2 ustawienia jak wyzej i nie chaczy :D

- 512 mb hl2 rozdziałka 1280x768 aax6 anizo x8 min fraps 31 nie chaczy nawet jak jest ostra zawierucha (testowane na follow Freman końcówce tego etapu w walkach na gruzach :)

widać że agp size ma jednak duże znaczenie  nie wiem jak wpływa przypisanie na stałe takiej ilości ramu dla agp na inne aplikacje korzystające z ramu ale gry śmigają lepiej

1261849[/snapback]

dobre konkretne porownanie, dzieki, przyda sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty myslales? Ze Caritas? :) Kupilem z uszkodzonym tv-out a sprzedawac chcialem sprawna :P I nie chodzi o zarobek a wymiane na inny, cichszy model, wogule po co ten twoj post?

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos kupowal 6800GT leadteka.. polecam wlasnie ISTORE.. ja kupilem, po mnie kupil kumpel i jeszcze potem nastepny!! Nie ma sciemy, po prostu mają to na stanie za tą cene, średnio 200zł taniej niźli w kochanym benchmarku:) a nawet ponad 200zł.. I sklep nie sciemnia, jeszcze mozna sie stargowac.

1261992[/snapback]

Sklep jak kazdy inny - jeden zadowolony klient, drugi nie. Mnie kompletnie olali. Pytalem na GG o zamowiony towar, ale sie nigdy nie dowiedzialem kiedy go dostane. Zbyl mnie ktos najpierw milczeniem, a potem ze nia ma Pani ktora realizuje wysylki. Po kliku upomnieniach wylaczyli GG :angry: . Dziekuje kupilem gdzie indziej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trafl sie tutaj jakis "szczesciarz" co kupil Leadteka 6800 128mb i mu sie nie modowal na 16/6?

Bo gdyby ryzykowac, kupic za 1100zl taka karte i miec pecha, to sprzedajac jako zykly uzytkownik (nie sklep) 1 sztuke 6800 12/5 nie sadze aby mozna bylo liczyc na odzyskanie tej kasy :-| Co wiecej strata moglaby byc dosc dotkliwa, bo raczej kazdy "cwaniak" szukajacy takiej karty domysli sie ze skoro to 1 egzemplarz i ktos go sprzedaje to cos musialo pojsc "nie tak". Zreszta za tyle sa juz asusy z gwarancja na GT.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trafl sie tutaj jakis "szczesciarz" co kupil Leadteka 6800 128mb i mu sie nie modowal na 16/6?

Bo gdyby ryzykowac, kupic za 1100zl taka karte i miec pecha, to sprzedajac jako zykly uzytkownik (nie sklep) 1 sztuke 6800 12/5 nie sadze aby mozna bylo liczyc na odzyskanie tej kasy  :-| Co wiecej strata moglaby byc dosc dotkliwa, bo raczej kazdy "cwaniak" szukajacy takiej karty domysli sie ze skoro to 1 egzemplarz i ktos go sprzedaje to cos musialo pojsc "nie tak". Zreszta za tyle sa juz asusy z gwarancja na GT.

1263588[/snapback]

Powiem więcej mi się udało kupić GF6800LE jak w podpisie za 1024 zł B)

3DMark2005: 4315 pkt. /narazie, bo na dniach będzie Silencer NV5/

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos masz chyba dziewnie poustawiane, bo 13700 w 2k1 to stanowczo za malo  :blink:  Moze nie masz patcha do ostatniej wersji  :?:  Ja na Ti4200 mialem 14100 z procem duzo slabszym niz teraz i polowa tego ramu co mam

Aczkolwiek wynik 2k3 juz w normie i skoro mowisz, ze "gierki smigaja jak cudo" to nei ma sie czym przejmowac ;-)

1262691[/snapback]

No nie ... teraz mi to mowisz :) , ja wiedzialem ze tak bedzie, troche smierdzialo mi tym 3d2001 ale zassalem najnowsza wersje wlasnie i jak tylko dojde do domu to sprawdze. A tak dobrze mi sie spalo :-| . Inna sprawa ze jak na poczatku ustawilem 4X AA i 8X anizo tak juz zostalo i zaden doom3 czy inny halflife2 nawet nie zauwazyl roznicy :rolleyes: . Ale zaden 3dmark nie bedzie mi tu bruzdzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema...ostatnio zamowilem sobie silencra 5 na mojego asuska...i dalem go komplowi...a wiadomo trza przerobic molexa...noi kumpel go ucial ale nie zaizolowal kabli i je zgial...wlozylismy karte do agp podpielismy zasilanie...wlaczam kompa a tu czarny dymek...i lipa...z tego co zauwazylem to sopalil sie jakis tranzystor luz rezystor taki czarno-zolty kolo molexa....zeby sie tylko chip graficzny nie spali...co o tym sadzicie...wysylam na gwarancje zobaczymy co powiedza...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ... teraz mi to mowisz :) , ja wiedzialem ze tak bedzie, troche smierdzialo mi tym 3d2001 ale zassalem najnowsza wersje wlasnie i jak tylko dojde do domu to sprawdze. A tak dobrze mi sie spalo  :-| . Inna sprawa ze jak na poczatku ustawilem 4X AA i 8X anizo tak juz zostalo i zaden doom3 czy inny halflife2 nawet nie zauwazyl roznicy  :rolleyes: . Ale zaden 3dmark nie bedzie mi tu bruzdzil.

1263845[/snapback]

ja na ti4200 mialem w 3dm2001 15,3k a na gt mam 16,2K ..wiec to raczej malo, w 03 ma 12k a w 05 5785ptk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800xt - sam sprawdzałem  :-P

1265520[/snapback]

:blink: :blink: :blink:

Mowisz powaznie? Bo mi glownie chodzi o HL2. Tzn ze te 12,5K w 2k3 nie przklada sie na przewage etgo GT nad radkiem 9800? Bo wtedy bylaby srpawa zupelnie prosta, kupic se@pro albo pro vmodzik i taktowania powaznie ponad XT. Tylko cos mi sie nie chce wierzyc ze to da zadowalajacy efekt. Krecony do 6k w 2k3 9700Pro z hl2 sobie NIE radzil. Przy wszytkim na low rozdzialce 1280x1024 (akurat bylem na lcd) w cs:s jak sobie testowalem to na jedej mapie przez w kluczowym jej miejscu srednia 10fps :oops: Juz droga dedukcji ide ze super krecone 9800 do tych 8k w 2003 bedzie i tak DUZO za slabe do takiego multiplaya to liczylem ze wlasnie przewaga w 2k3 6800gt (128mb) przelozy sie na wydajnosc w hl2. Co wybrac do hl2 multiplayer zeby bylo ponizej / w ogkolicach 1k PLN a jesli cos lekko slabesze bedzie duzo tansze to rowniez wybralbym cena / jakosc. hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Mam do sprzedania specialnie wyselekcjonowany model 6800 GT. Kręci sie bez problemów na 425/1150. Dalej nie probowałem, ale sądze ze na 450/1200 idzie bez problemów. Jest to Leadtek 6800 GT z pełnym wyposażeniem (gry, programy, kable, box itp). Stan idealny. Sprzedaje bo potrzebuje pilnie kasy. Możliwy odbiór osobisty jak i przetestowanie na miejscu (Bydgoszcz). Jak co to piszcie na gg 3412241 lub na mail stachowiakw@wp.pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:

Mowisz powaznie? Bo mi glownie chodzi o HL2. Tzn ze te 12,5K w 2k3 nie przklada sie na przewage etgo GT nad radkiem 9800? Bo wtedy bylaby srpawa zupelnie prosta, kupic se@pro albo pro vmodzik i taktowania powaznie ponad XT. Tylko cos mi sie nie chce wierzyc ze to da zadowalajacy efekt. Krecony do 6k w 2k3 9700Pro z hl2 sobie NIE radzil. Przy wszytkim na low rozdzialce 1280x1024 (akurat bylem na lcd) w cs:s jak sobie testowalem to na jedej mapie przez w kluczowym jej miejscu srednia 10fps  :oops:  Juz droga dedukcji ide ze super krecone 9800 do tych 8k w 2003 bedzie i tak DUZO za slabe do takiego multiplaya to liczylem ze wlasnie przewaga w 2k3 6800gt (128mb) przelozy sie na wydajnosc w hl2. Co wybrac do hl2 multiplayer zeby bylo ponizej / w ogkolicach 1k PLN a jesli cos lekko slabesze bedzie duzo tansze to rowniez wybralbym cena / jakosc. hmm ?

1265575[/snapback]

nie wiem jak 9800 xt ale na moim asusie gram na 1280x760 wszystko na high vsync disable i min fps to 31, mogę zarzucić screeny jak ktoś chce, ciekaw jestem czy 9800xt też tyle wyciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trafl sie tutaj jakis "szczesciarz" co kupil Leadteka 6800 128mb i mu sie nie modowal na 16/6?

Bo gdyby ryzykowac, kupic za 1100zl taka karte i miec pecha, to sprzedajac jako zykly uzytkownik (nie sklep) 1 sztuke 6800 12/5 nie sadze aby mozna bylo liczyc na odzyskanie tej kasy  :-| Co wiecej strata moglaby byc dosc dotkliwa, bo raczej kazdy "cwaniak" szukajacy takiej karty domysli sie ze skoro to 1 egzemplarz i ktos go sprzedaje to cos musialo pojsc "nie tak". Zreszta za tyle sa juz asusy z gwarancja na GT.

1263588[/snapback]

 

Trafil. Mam siateczke bialych punkcikow juz na tapecie.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na ti4200 mialem w 3dm2001 15,3k a na gt mam 16,2K ..wiec to raczej malo, w 03 ma 12k a w 05 5785ptk

1265265[/snapback]

A wiec sprawdzilem najnowsza wersje 3d2001 i wielka lipa. Ja wiem ze trzy de marki to nie wszystko, ale chyba nie moze byc az tak zle 12800 ??? :mur: . Moze trzeba cos przelaczyc :) . Procesor PIV 2.6 bez HT, szyna 400, plyta 865G, dual ram 2*256mb, GF 6800GT Gigabyte wiec co jest nie tak ? Aha - i nowo zainstalowany w2000 z sp3, najnowsze stery 7 cos tam, wszystko do plyty najnowsze (tak jak by sie ktos pytal :) )

Edytowane przez krzyfal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:

Mowisz powaznie? Bo mi glownie chodzi o HL2. Tzn ze te 12,5K w 2k3 nie przklada sie na przewage etgo GT nad radkiem 9800? Bo wtedy bylaby srpawa zupelnie prosta, kupic se@pro albo pro vmodzik i taktowania powaznie ponad XT. Tylko cos mi sie nie chce wierzyc ze to da zadowalajacy efekt. Krecony do 6k w 2k3 9700Pro z hl2 sobie NIE radzil. Przy wszytkim na low rozdzialce 1280x1024 (akurat bylem na lcd) w cs:s jak sobie testowalem to na jedej mapie przez w kluczowym jej miejscu srednia 10fps  :oops:  Juz droga dedukcji ide ze super krecone 9800 do tych 8k w 2003 bedzie i tak DUZO za slabe do takiego multiplaya to liczylem ze wlasnie przewaga w 2k3 6800gt (128mb) przelozy sie na wydajnosc w hl2. Co wybrac do hl2 multiplayer zeby bylo ponizej / w ogkolicach 1k PLN a jesli cos lekko slabesze bedzie duzo tansze to rowniez wybralbym cena / jakosc. hmm ?

1265575[/snapback]

 

w moim przypadku też chodzilo o hl2 a konkretnie hl2dm B)

Dziwna sprawa ale w czasie testów jakie robiłem na moim starym Herculesie 9800pro@xt w max detalu fps-y nie spadały poniżej 40 klatek maxymalnie dochodziło do 150-220. W nv6800gt max jest 299 ale przy tej samej konfiguracji sprzetowej spada do 30 fps. To potwierdza, że hl2 był pisany z myślą przede wszystkim o urzytkownikach ati. Poza tym ostatnio też zauważyłem, że od czasu premiery hl2 steam aktualizował hla pod ati kilka razy... jeśli chodzi o nv nie doczytałem się nigdzie takiej informacji.. :mur:

-- coś w tym musi być--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...