Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec sprawdzilem najnowsza wersje 3d2001 i wielka lipa. Ja wiem ze trzy de marki to nie wszystko, ale chyba nie moze byc az tak zle 12800 ???  :mur: . Moze trzeba cos przelaczyc  :) . Procesor PIV 2.6 bez HT, szyna 400, plyta 865G, dual ram 2*256mb, GF 6800GT Gigabyte wiec co jest nie tak ? Aha - i nowo zainstalowany w2000 z sp3, najnowsze stery 7 cos tam, wszystko do plyty najnowsze  (tak jak by sie ktos pytal  :) )

1265892[/snapback]

 

stary nie przejmuj sie!!!!! co sie przejmujesz smarkiem sprzed 5 lat????!!!! po co??? wazne ze w 03 i 05 jest ok....ja na swoim konfigu mam 14700 w 01...a na 4ti4200 milem 11500...wiec tez niewielka roznica...w 01 WIELKA role odgrywa procek...jakbym mial@3,5GHz na FSB 280 itp. to bys mial pewnie z 25000...

 

nie przejmuj sie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary nie przejmuj sie!!!!! co sie przejmujesz smarkiem sprzed 5 lat????!!!! po co??? wazne ze w 03 i 05 jest ok....ja na swoim konfigu mam 14700 w 01...a na 4ti4200 milem 11500...wiec tez niewielka roznica...w 01 WIELKA role odgrywa procek...jakbym mial@3,5GHz na FSB 280 itp. to bys mial pewnie z 25000...

 

nie przejmuj sie!!!

1265924[/snapback]

Chodzi o to ze moze sprzet nie jest optymalnie skonfigurowany, 3dmark mnie niezabardzo interesuje, ale jak on nie chodzi dobrze to moze reszta tez kleczy. Na przyklad w takim Sacred mam jakies 30fps a to juz nie powala i moze jest jakies powiazanie. Proca nie moge podkrecic, chyba ze plyte wyrzuce bo to glupia plyta z hp, zadnych ustawien w biosie. Mozna sobie ewentualnie coma wylaczyc i date zmienic (: . Chyba bede musial wrocic do starego Epoxa na 845pe tam przynajmniej bylo prawie 3ghz ale nie widzialem zbytnio roznicy a tu jest w koncu dual ram :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "6800LE @ GT" to chyba chodzilo o 6800LE w ktorym z 8/4 ida wsyztkie potoki i vertexy na 16/6. Wtedy defaultowe zegary sa takie same jak w okrojonej wersji 6800GT 128MB (pamieci 700mhz) i jest ta sama ilosc potokow? Cos gdzies zle rozumuje? :?

Jasne oczywiscie ze wasze 6800 z 256 DDR3 1000mhz (lepsze czasy dostepu wyraznie) i wyzsze taktowania to zupelnie inna bajka - wyraznie drozsza.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie bylo a moze juz o tym dyskutowaliscie...

W piątek pisaliśmy o wpadce firmy MSI z kartami GeForce 6800 GT, wykrywanymi jako słabsze 6800. Dziś serwis X-Bitlabs donosi, iż firma Microstar oficjalnie potwierdziła problemy z tymi kartami sprzedawanymi na rynku Europejskim. 350 (lub więcej) kart sprzedanych jako GeForce 6800 GT (modele PEG) będzie wymienianych.

co wy o tym sadzicie? czy to "lekko" nie oslabia wizerunku firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze moze sprzet nie jest optymalnie skonfigurowany, 3dmark mnie niezabardzo interesuje, ale jak on nie chodzi dobrze to moze reszta tez kleczy. Na przyklad w takim Sacred mam jakies 30fps a to juz nie powala i moze jest jakies powiazanie. Proca nie moge podkrecic, chyba ze plyte wyrzuce bo to glupia plyta z hp, zadnych ustawien w biosie. Mozna sobie ewentualnie coma wylaczyc i date zmienic (: . Chyba bede musial wrocic do starego Epoxa na 845pe tam przynajmniej bylo prawie 3ghz ale nie widzialem zbytnio roznicy a tu jest w koncu dual ram :unsure: .

1266094[/snapback]

Dokładnie... o to właśnie tu chodzi!

 

Zwykły LE 300/700:

3DMark01SE - 16699

3DMark03 - 6641

3DMark05 - 2022

Aquamark - 44068

 

LE@16p6v 370/860:

3DMark01SE - 19558

3DMark03 - 10937

3DMark05 - 4319

Aquamark - 55320

 

Jak widać LE po OC jest jak oryginał GT, więc teza o pseudoprzerabianiu jest jak najbardziej trafna. Oczywiście mówimy tu o "przerabianiu" tylko softowym - RivaTuner ROX!

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie:

mam kupca na mojego r9700 z arcticiem za 700pln :D !!!

i przechodze na PCI-E

i nie wiem czy zmieniac na 6800 (MSI 256MB) czy na x800 (Sapphire 256MB) - ta sama cena

czy darowac sobie i brac 6600gt?

co radzicie? - jedni mowia ze ati to ddr3 a z drugiej strony jakos 6800 mi sie wydaje bardziej przyszlosciowy

zglupialem

 

a wogole to czemu gf6800 na pci-e maja pamieci 600MHz?

Edytowane przez bat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec sprawdzilem najnowsza wersje 3d2001 i wielka lipa. Ja wiem ze trzy de marki to nie wszystko, ale chyba nie moze byc az tak zle 12800 ???  :mur: . Moze trzeba cos przelaczyc  :) . Procesor PIV 2.6 bez HT, szyna 400, plyta 865G, dual ram 2*256mb, GF 6800GT Gigabyte wiec co jest nie tak ? Aha - i nowo zainstalowany w2000 z sp3, najnowsze stery 7 cos tam, wszystko do plyty najnowsze  (tak jak by sie ktos pytal  :) )

1265892[/snapback]

Nie wiem dlaczego nie podkrecisz tego procka..3dm2k1 zalwzy w duzym stopniu od proca i przepustowosci ramu tak wiec podkrec pentiawke na maxa a wynik skoczy do gory i to napewno sporo.....

aaa..teraz doczytalem ze nie masz ustawien w biosie...... sprobuj programem CPUFSB .......

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sledzę all od początku. Pozdrawiam wszystkich...

 

Mam Leadteka 6800 128mb..Sprawa wyglada tak, ze po zmodowaniu na 16\6 mark 2003 smiga super, a 2005 artefaktami sypie az nie milo.:(.. 2005 dziala na 12\6.

 

Na procu athlon 2000 mhz na fsb 333 i 1 gb ram w 2003 z zegarami grafy 350/700 12\6 mam wynik 8745..

 

Ma tez pytanko.

 

3dmark 2005 robi wszystkie testy oprocz pierwszego. Zatrzymuje sie ok 450 klatki...Kto wie jaka jest przyczyna tego.????

 

Gram w różne gry i jest all ok...

 

OK teraz ide walczyc w CSS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Ja mam takie małe pytanko czy ktos juz ma moze na swoim 6800gt Zalmana V700 ?Jesli tak prosiłbym o napisanie jakis spostrzezen z uzytkowania tego cooler'a.Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sledzę all od początku. Pozdrawiam wszystkich...

 

Mam Leadteka 6800 128mb..Sprawa wyglada tak, ze po zmodowaniu na 16\6 mark 2003 smiga super, a 2005 artefaktami sypie az nie milo.:(.. 2005 dziala na 12\6.

 

Na procu athlon 2000 mhz na fsb 333  i 1 gb ram w 2003 z zegarami grafy 350/700 12\6 mam wynik 8745..

 

Ma tez pytanko.

 

3dmark 2005 robi wszystkie testy oprocz pierwszego. Zatrzymuje sie ok 450 klatki...Kto wie jaka jest przyczyna tego.????

 

Gram w różne gry i jest all ok...

 

OK teraz ide walczyc  w CSS...

1266674[/snapback]

sproboj potestowac rozne gry, jak dalej bedzie ok to udaj ze nie wlaczales 3dmarka 05 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać LE po OC jest jak oryginał GT, więc teza o pseudoprzerabianiu jest jak najbardziej trafna. Oczywiście mówimy tu o "przerabianiu" tylko softowym - RivaTuner ROX!

1266203[/snapback]

jak najbardziej nie, zebys mial 350 na rdzeniu i 1000 na pamieciach + 16,6 wtedy moglibysmy mowic o GT.

ogolnie spojrz wstecz, np na radeony 9800. odblokowane potoki, zmieniony bios, te same taktowania, wtedy mozna bylo mowic o przerobieniu karty na wyzszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Ja mam takie małe pytanko czy ktos juz ma moze na swoim 6800gt Zalmana V700 ?Jesli tak prosiłbym o napisanie jakis spostrzezen z uzytkowania tego cooler'a.Z gory dzieki.

1266769[/snapback]

moze nie na gt, ale na ultrze...ogolnie wrazenie pozytywne, montaz szybki i przyjemny, wydajnosc porownywalna do oryginlanego chlodzenia na ultrze, no moze troszke lepiej - te oryginalne byly z miedzianym, a nie aluminiowym wkladem, tak wiec w porownaniu do aluminiowego jest zdecydowanie lepiej...i ta bloga cisza, nawet przy 12V w porowaniu do wyjacego oryginalu :) b.dobrze sprawuja sie radiatorki na pamiatkach. moj ranking chlodzenia wyglada teraz tak: zalman>silencer>...>oryginal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wyniczki na tych 2 ultrach? :) Moze przyblizysz jakos bardziej swoje wrazenia na temat tego milutkiego zestawiku ktory niebawem stanie sie stadardem pod strzecha statystycznego Kowalskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej nie, zebys mial 350 na rdzeniu i 1000 na pamieciach + 16,6 wtedy moglibysmy mowic o GT.

ogolnie spojrz wstecz, np na radeony 9800. odblokowane potoki, zmieniony bios, te same taktowania, wtedy mozna bylo mowic o przerobieniu karty na wyzszy model.

1266845[/snapback]

no a Asus nazywa cos GT co ma 128mb i 350/700 taktowanie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie na gt, ale na ultrze...ogolnie wrazenie pozytywne, montaz szybki i przyjemny, wydajnosc porownywalna do oryginlanego chlodzenia na ultrze, no moze troszke lepiej - te oryginalne byly z miedzianym, a nie aluminiowym wkladem, tak wiec w porownaniu do aluminiowego jest zdecydowanie lepiej...i ta bloga cisza, nawet przy 12V w porowaniu do wyjacego oryginalu :) b.dobrze sprawuja sie radiatorki na pamiatkach. moj ranking chlodzenia wyglada teraz tak: zalman>silencer>...>oryginal :)

1267120[/snapback]

Ok.Thnx :D Chce sobie zebrac pare opinii na jego temat no i jak narazie same pozytywy wiec niedulgo kaske trzeba bedzie szykować.

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wyniczki na tych 2 ultrach? icon_smile3.gif Moze przyblizysz jakos bardziej swoje wrazenia na temat tego milutkiego zestawiku ktory niebawem stanie sie stadardem pod strzecha statystycznego Kowalskiego icon_smile3.gif

a wyniczki dobre :) walcze teraz nad 11kiloma w 3dm05 - juz niewiele brakuje, no i jakies 24kilo w 3dm03 tez wkrotce peknie :)

a gierki ogolnie smigaja, oczywiscie jak dziala SLi, jak nie dziala to pozostaje zabawa z profilami, i przewaznie wtedy tez zaczynaja smigac :) nvidia ma jescze wiele do zrobienia w temacie SLi...

 

@Sulaco

Moglbys zrobic zdjecie bebechow Twojego kompa. Chodzi mi o SLI i o te Zalmany. Ciekaw jestem jak to wyglada :D

maly bajzel...ale czekam za wieksza buda :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa juz nowe DNA Force 71.80 1267462[/snapback]

no niewielka poprawa w markach.ale wszystko chodzi mi nadal dobrze jak na 71.24...

@ Sulaco ...... powiem Ci ze nawet ladnie to wyglada....

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a Asus nazywa cos GT co ma 128mb i 350/700 taktowanie......

1267183[/snapback]

GT/TD, asus GT ma normalne taktowanie i 256MB. do tego spojrz na referencyjny model 6800GT od nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej nie, zebys mial 350 na rdzeniu i 1000 na pamieciach + 16,6 wtedy moglibysmy mowic o GT.

ogolnie spojrz wstecz, np na radeony 9800. odblokowane potoki, zmieniony bios, te same taktowania, wtedy mozna bylo mowic o przerobieniu karty na wyzszy model.

1266845[/snapback]

Ja pisze o podciągnięciu softowym do wersji "pseudo" GT, mam w tej chwili 400/900 16p6v, więc się "prawie" łapie... Oczywiście jest to "sztuczne" GT przerobienie przez ostre OC, ale wiadomo że nigdy nie będzie to oryginalny GT z DDR3 350/1000. Do gier w 1024x768 (z full bajerami) w zupełności styka, 256MB przydaje się jedynie w 1280x1024 i wyżej...

Jedynie czego mi troszke brakuje to szybszych pamięci...

 

hmmm...LE nigdy nie bedzie pełnowartościowym GT a to ze wzgledu na 128MB ram...

1267053[/snapback]

Widziałeś kiedyś Asusa V9999GT? Nie? :wink:

To sobie looknij: 1267248[/snapback]

Kurde... Ty chyba masz drukarnie kasy! :D

Po kiego Ci taki sprzęt? :huh:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A propo Asusa v9999gt 128MB. Mam config kompa jak poniżej. I teraz tak. Od dwóch dni katuje gierkami kompa (prawie całymi dniami) i tak:

 

1. Jak to już wcześniej wyczytałem u mnie standart zwis gierek przynajmniej 2 razy nadzień.

 

2. Na razie bezroblemowo chodzi mi HL2, Doom3 , Farcry 1.3 i The Chronicles of Riddick. Ale np w takim Painkiller czy Unreal 2 - masakra. Obraz zakrzaczony (nie wiem,bo nigdy nie miałem takich problemów, ale te zakółcenia w obrazie to chyba nazywa sie arty), po za tym w MOH Paciffic Assault za pierwszym razem odpalone zaraz po Urealu także karzaki. Dopiero za drugim razem niby ok. Niby bo w samej rozgrywce wszystko OK, ale np. Jak zgine jest ekran z napisem "click fire to continue.." i zdarzają sie lekkie zakłocenia w obrazie migotają rózno kolorowe kropki.

 

3. Smartdoctor w czasie grania u mnie musi być off bo w nim co 5 sekund odczyt diagnostyki powoduje skoki w grach.

 

Czy to zasłaby zasilacz? Czy może karte oddać do wymiany. Czy starsze gry mogą mieć takie zakłocenia w wyświetlanym obrazie (w sumie MOH PA jest wmiare nowy i w instrukacji jest wzmianka o GF 6800)?

 

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...