Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość .ObcY.

Hmm, widział ktoś kiedyć gdzieś jakiegoś 6800GT którego cena nieprzekracza 2tys i ma pamiątki 1.6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Za kilka dni będę posiadaczem karty klasy GF6800.Oczywiscie chciałbym nabyc model najchętniej modowalny,lub choćby "polecany".Panowie doradźcie!!Czy są modele w 95% procentach modowalne np.6800le na 6800 ultra lub GT.No poprostu jak za mniejszą kasę mieć cos lepszego!!Karta niestety AGP.

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro modowalnego gf 6800 full mod zegary ida na 370/880 mhz i dałem za nią 1050 zł wydaje mi sie ze nie przepłaciłem ale nigdy nie bedzie to GT który ma pamiątki ddr3 ale w grach ta karta to istny potwór :) wszystko chodzi na maxie :) -pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro modowalnego gf 6800 full mod zegary ida na 370/880 mhz  i dałem za nią 1050 zł  wydaje mi sie ze nie przepłaciłem ale nigdy nie bedzie to GT  który ma pamiątki ddr3  ale w grach ta karta to istny potwór :) wszystko chodzi na maxie :) -pozdr.

1275196[/snapback]

hehe ...to chyba sie przesiadles z mx440 lub fx5200.... wtedy to czuc roznice..... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha to się czegos dowiedziałem,6800 to ddr lub ddr2 a 6800gt to ddr3,a ultra to pewnie szybsze ddr3.A poprosił bym jeszcze o wyjasnienie ile jaki model ma jednostek na potok[chyba szaderów?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800le - 8 potokow, 4 vs, 300/700 ddr1

6800 - 12 potokow, 5 vs 325/700 ddr1

6800gt - 16 potokow, 6vs, 350/1000 ddr3 ( Gainwarda pamiec nawet 1200!)

6800ultra - 16 potokow, 6 vs, 400/1100 ddr3 (core czasem 425)

 

Zdazaja sie takie rozne hybrydy, np asus 6800gt, 16 potokow, 6 vs, ale taktowania ma juz 350/700 i ddr1

Edytowane przez ..::ryba::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad! 6800U ma 400/550, a czesto zdarzaja sie ze sa taktowane nawet 425/550. Celowo nie podaje 1100MHz, bo to blad!

1275810[/snapback]

a w czym ten blad? ...a przy GT jest oki ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sie podaje taktownie pamieci DDR mnozac przez 2 ich faktyczny zegar. Pamieci pracuja z czestotliwoscia 550MHz, a nie 1100MHz jak to sie czesto mowi. To zwykly marketing nie majacy nic wspolnego z rzeczywstoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Normalnie ręce mi się trzęsą. Kupiłem Winfasta A400TDH. Wsadzam do kompa. Format. Instaluje stery z płyty głównej. Sterowniki do karty oryginalne 66.81. Instaluje 3dmarka2003 z pathem w wersji 360. Włączam i co widzę. Sypie artefaktami jak szlak. Albo zwis albo samoczynny restart. Instaluje 71.20 i 67.02. To samo. Proszę pomóżcie. Nie wiem co mam robić.

Z tym 3dmarkiem 2003 to jest coś nie tak. Karta zepsuta czy jak?

P.S. Czy ta karta ma jakieś przejście z 2d w 3d tak jak Fx'y? Bo nie słyszę żeby głośniej pracowała. Może coś w biosie trzeba zmienić? Wiem że w w moim Fx 5900 po właczeniu aplikacji 3d temp. wzrastała po 2 minutach grania gdiześ z 53 do 60-70C a tutaj wzrasta z 49 na 51C. tak ma byc? Sorry za takie pytania ale naprawde nie wiem co mam myśleć na ten temat.

P.S. W Far Cry'u to samo. Też artefakty. Może nawet nie artefakty ale cała grafa do [gluteus maximus]

Aha i jeszcze jedno. Karta przy włączaniu kompa wyje dopiero po ładowaniu ekranu powitalnego cichnie. To jest norma czy jak?

P.S. Mam zasiłkę Chieftec 360-302DF.

1271865[/snapback]

Hmm mam/miałem podobnie. Nowa karta Winfasta 6800GT (kupiona na allegro), wkładam do kompa - arty już w BIOS-ie :mur: W windach to samo, sterów nawet nie instalowałem. Czasami nie odpalał się monitor :blink: Jako, że zasilacz mam z górnej półki to skreśliłem ten problem z góry. Karte puszczałem jeszcze w 4-ech innych kompach i wszędzie to samo - ARTEFAKTY :mur:

 

Kartę odesłałem i czekam na nową - a miało być tak pięknie, zdradziłem ATI dla NV i taki wałek mi się trafił......

 

Sprzedawca z allegro zapewniał mnie, że kartę sprawdził przed wysyłką u siebie w kompie i była ok. Ja też nie miałem prawa jej uwalić bo po prostu nic nie grzebałem i nic nie kombinowałem - po prostu wyjąłem z pudełka i odpaliłem.

W kazdym razie doszliśmy do wniosku, że karta umarła podczas transportu (wysokie mrozy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sie podaje taktownie pamieci DDR mnozac przez 2 ich faktyczny zegar. Pamieci pracuja z czestotliwoscia 550MHz, a nie 1100MHz jak to sie czesto mowi. To zwykly marketing nie majacy nic wspolnego z rzeczywstoscia.

1275909[/snapback]

A ja tu bledu nie widze .....jest podana praca efektywna a nie rzeczywista i to bardzo dobrze....... jesli ktos by Ci powiedzial ze A xp (np 3000) i p4(3,0) maja taka sama FSb bo maja 200 to co bys mu odpowiedzial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem v9999gt na inna v9999gt. Jest nieznacznie lepiej - mniej

smieci na ekranie. Jednal po ok 30s zdarzaja sie chwilowe przyciecia obrazu,

lacznie ze zwisem systemu.Karta testowana na innym kompie - dziala bez zajakniecia.

Pyt:

1. asus gryzie sie z epoxem?

2. problem z pamieciami czy z zasilaczem?

os:w2k sp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos zainteresowany to mam na sprzedanie GF6800gt Gigabyte 256mb tv/dvi 1500 zl oraz radka 9800 128 256bit 500zl sorki za OT ale zalezy mi maxymalnie na czasie . GG-2172035

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos zainteresowany to mam na sprzedanie GF6800gt Gigabyte 256mb tv/dvi 1500 zl oraz radka 9800 128 256bit 500zl sorki za OT ale zalezy mi maxymalnie na czasie . GG-2172035

1278183[/snapback]

Za tyle to ja sprzedaje nowe. :D

Zejdz z ceny i daj ogłoszenie na giełdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się zaczeło pieprzyć wszystko na 71.81 WHQL :]

 

Więc jakie polecacie stery do 6800GT pod XP ?? aktualnie jade na 67.03 , ale widziałem że często duże wyniki są na 66.93 . Wiem że nVidia udostępniła teraz 67.66 ... a często na stronach o OC są wykorzystywane 70.xx i 71.2x :rolleyes: i jak to ma się do 71.41 ;) . Kompletnie załamka z tymi sterami co chwila nowy sterownik a połowa jest do niczego ... Głównie chodzi mi o dużą wydajność i stabilność oczywiście ...

 

P.S. dodam że jeszcze potrzebne mi najlepsze stery do Marka 2003 ;)

 

P.S 2. A może jakieś OMEGI :rolleyes:

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 74.11 wyglądaja obiecująco, mam nadzieje że nie koszem jakości obrazu. Akualnie jade na 71.80 i jest ok, a w stosunku do moich poprzednich 66.93 zaobserwowałem 250 pkt. wzrost w w 3DMark2005.

Zapowiada sie kolejny wzrost w wydajnosci??? Oby... :wink:

 

Dołączona grafika

 

P.S.

Panowie jak coś piszecie o sterach to "linkujcie", a nie suche fakty...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 74.11 wyglądaja obiecująco, mam nadzieje że nie koszem jakości obrazu. Akualnie jade na 71.80 i jest ok, a w stosunku do moich poprzednich 66.93 zaobserwowałem 250 pkt. wzrost w w 3DMark2005.

Zapowiada sie kolejny wzrost w wydajnosci??? Oby...  :wink:

 

P.S.

Panowie jak coś piszecie o sterach to "linkujcie", a nie suche fakty...

1280017[/snapback]

ok ale skąd je ściągnąć ?

Dołączona grafika

w hl2 kilka klatek też do przodu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z tym testem luks-a (chłodzenie); jestem szczęśliwym posiadaczem 6800 GT Gainwarda GS (410/1120); karta świetna, ale hałasuje jak najstarsi górale nie pamiętają :-)

 

I to jest właśnie problem, z którym chciałbym coś zrobić - macie może jakieś doświadczenia w tym zakresie - co można założyć, żeby się nie grzało, było wydajnie i cicho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...