Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

cze

Mam do wyboru albo Leadteka 6600GT nówka za 450zł albo gainwarda 6800 za 650zł nówka i mam pytanie czy ten gainwardz zmoduje sie jaka jest najlepsza firma do modowania na 16p/6v bo jak nie zmoduje to biore tą 6600GT. prosze o rady

Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mess : jakie masz chłodzenie na swoim Gigabycie ? zmieniales to firmowe ? Bo mam takie pytanko czy próbowales wylaczac wiatrak na karcie zeby miec pasywnie chlodzona grafe, wydaje mi sie ze nie powinno to zaszkodzic nie kreconej karcie... jak myslisz ?

1333010[/snapback]

Ja wylaczylem ten wiatraczek, ale postawilem z obu stron wiatraki od zasilki na 7v, karta jest chlodniejsza niz byla i cichutenka. Zastanawim sie tylko czy sciagnac radiator i posmarowac czyms gpu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mess : jakie masz chłodzenie na swoim Gigabycie ? zmieniales to firmowe ? Bo mam takie pytanko czy próbowales wylaczac wiatrak na karcie zeby miec pasywnie chlodzona grafe, wydaje mi sie ze nie powinno to zaszkodzic nie kreconej karcie... jak myslisz ?

1333010[/snapback]

mam te z heatpipami. nie zmienialem go, i nie wylaczalem wentyla :D nawet nie mam zainstalowanego Vtunera.

 

zaszkodzic nie zaszkodzi, ale moze wplynac na jej wydajnosc... najlepiej poprobuj , zobacz jakie temp bedzie osiagac, czy bedzie stabilna itd ;-)

 

cze

Mam do wyboru albo Leadteka 6600GT nówka za 450zł albo gainwarda 6800 za 650zł nówka i mam pytanie czy ten gainwardz zmoduje sie jaka jest najlepsza firma do modowania na 16p/6v bo jak nie zmoduje to biore tą 6600GT. prosze o rady

Z góry THX

1335069[/snapback]

jezeli to PELNY 6800 (12,5 - core 325/mem 700), a ty wybierzesz 6600GT to bedziesz glupi (nie zrozum mnie zle, ale normalny 6800 jest znacznie mocniejszy niz 6600GT...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LE sam w sobie jest mniej wiecej rowny 6600GT, moze nawet minimalnie wolniejszy. Jezeli wiedzialbym ze LE mi sie nie zmoduje, to jednak wzialbym 6600GT. Ale szansa, ze nic sie nie zmoduje jest raczej mala, przy normalnym 6800 nawet nie ma co sie zastanawiac, chyba ze bierze pod uwage pieniadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie apropo expertoola i leadtek'a 6800, na jakich obrotach standardowa pracuje wiatraczek karty? Chyba jakos 40% co? Bo w expertool mozna nastawic minium 50% i to jest sporo glosniejsze...w 3d to sie przydaje ale jak zmniejszych w 2d predkosci? jest jakies inne oprogramowanie do zmiany predkosci wiatraczkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Karta jak poniżej, buda zawsze otwarta. Stery Nvidii 66,93, karta niekręcona. Pisałem kiedyś, iż miałem problem z takimi gierkami jak Unreal 2, MOHPA, czy Painkillerem 1 i 2, ponieważ w tych grach miałem obraz kaszanke. Zareklamowałem karte i wymienili mi ją na nową. Zanim ja wsadziłem do kompa zakupiłem dla bezpieczeństwa Chiefteca 420W. I teraz tak: odpaliłem Doom 3 Farcry 1.3, Unreal 2, nowego Setllersa i wszystko pięknie. Zapuściłem Painkillera + patch v1.61 i na początku też ok. Pograłem 10 minut i nagle :blink: zwis kompa, niebieski ekran. Komunikat zalecał wymiane pamięci albo grafy. Od tej pory w Painkillera 1 i 2 z patchem lub bez musze grać z włączoną synchronizacją pionową, a MOHPA z wyłączoną ( w sterowniku domyślnie jest sterowane przez aplikacje). Wtedy wszystko jest ok, bo jak nie to kaszanka. Pozostałe tytuły chodzą dobrze.

 

No kur... :mur: mnie zaleje. O co chodzi? :angry: Czy możliwe żeby Asus v9999GT 128MB był niewypałem? Pamięci się przegarzewają czy co? Druga karta z rzędu i to samo. Grał ktoś na tej karcie w te gry? Zmiana sterów na inne nic nie zmienia. W 3dmarkach 01,03 wyniki w normie i obraz ok. Znowu reklamować? Czy to możliwe żebym dwa razy z rzędu trafił na felerny model? :sad:

Edytowane przez Dantex76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

Mam do wyboru albo Leadteka 6600GT nówka za 450zł albo gainwarda 6800 za 650zł nówka i mam pytanie czy ten gainwardz zmoduje sie jaka jest najlepsza firma do modowania na 16p/6v bo jak nie zmoduje to biore tą 6600GT. prosze o rady

Z góry THX

1335069[/snapback]

Powiem tak ja mam gainwarda 6800 ale wersje zwykłą nie golden sample i niestety poodblokowaniu riva tunerem na 16 i 6 sypie sie i trzeba zablokowac spowrten,No chyba ze jest jakis inny pomysł na oblokwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Karta jak poniżej, buda zawsze otwarta. Stery Nvidii 66,93, karta niekręcona. Pisałem kiedyś, iż miałem problem z takimi gierkami jak Unreal 2, MOHPA, czy Painkillerem 1 i 2, ponieważ w tych grach miałem obraz kaszanke. Zareklamowałem karte i wymienili mi ją na nową. Zanim ja wsadziłem do kompa zakupiłem dla bezpieczeństwa Chiefteca 420W. I teraz tak: odpaliłem Doom 3 Farcry 1.3, Unreal 2, nowego Setllersa i wszystko pięknie. Zapuściłem Painkillera + patch v1.61 i na początku też ok. Pograłem 10 minut i nagle  :blink: zwis kompa, niebieski ekran. Komunikat zalecał wymiane pamięci albo grafy. Od tej pory w Painkillera 1 i 2 z patchem lub bez musze grać z włączoną synchronizacją pionową, a MOHPA z wyłączoną ( w sterowniku domyślnie jest sterowane przez aplikacje). Wtedy wszystko jest ok, bo jak nie to kaszanka. Pozostałe tytuły chodzą dobrze.

 

No kur... :mur: mnie zaleje. O co chodzi?  :angry: Czy możliwe żeby Asus v9999GT 128MB był niewypałem? Pamięci się przegarzewają czy co? Druga karta z rzędu i to samo. Grał ktoś na tej karcie w te gry? Zmiana sterów na inne nic nie zmienia. W 3dmarkach 01,03 wyniki w normie i obraz ok. Znowu reklamować? Czy to możliwe żebym dwa razy z rzędu trafił na felerny model? :sad:

1337858[/snapback]

Witam mam podobne objawy jak ty, plyte mam msi neo2 plat.

U mnie sa takie objawy:

Sterownik np. 66.97 wlaczam gre NASCAR SimRacing odrazu w menu slide show..., ciagle czkawki ale zmiana na sterowniki 71.84 pomoga i jest ok.

Ostatnio mialem okazje wlaczyc gre driver 3 i tutaj to dopiero jest IoI :mad:

Gra klatkuje i pokazuja sie jakies artefakty na czcionkach w menu gry !!

W samej grze jest jak najbardziej ok !, sam nie wiem co z tym robic....

Nie jestem pewien ale byc moze ta karta ma problemy z niektorymi plytami glownymi, moze uda mi sie dzis sprawdzic karte na platformie z p4.

Jesli okaze sie ze na mojej plycie sa problemy zmuszony bede sprzedac ta karte, tylko nie wiem czy jesli kupie pelnego 6800GT 256MBram to nie bede mial tych problemow.... ?

Albo porostu kupic radeona x800xt sam nie wiem...

 

re:

Wlanie sprawdzielm Vsync ON w driver 3 i jest OK ! - ale fps siada strasznie w grze.

Kurcze dziwna sprawa z ta karta.

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samej grze jest jak najbardziej ok !, sam nie wiem co z tym robic....

Nie jestem pewien ale byc moze ta karta ma problemy z niektorymi plytami

1338645[/snapback]

Zaczynam dochodzić do takich samych wniosków jak ty. Jeśli karta byłaby felerna to artefakty pojawiałby sie we wszystkich grach, albo przynajmniej w większości. Niestety nie mam nikogo, kto miałby płyt. główną z nowszym chipsetem np. nforce4. Sprawdzałem u brata i kolegi występuje ten sam problem po około 10 grania w Painkillerze sypie artami. Pozostałe tytuły Doom3, Half-Life 2, Kroniki Riddicka, Farcry 1.3 chodzą spoko. Tyle że oni mają pł. główne z tym samym chipsetem i pamięci jak ja. Jeśli się okaże że grafa się gryzie z płytą główną albo pamięciami to pie..... Sprzedam grafe i zajmę się moją panienką. Wiosna idzie.... :rolleyes:

Edytowane przez Dantex76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy da sie jakos zmienic jakims programem zeby karta w trybie 3D wlaczala 55% wiatraczka a w trybie 2D pracowala "spokojnie" (40%)? W expertool jest mozliwosc od 50% w gore, a te 50% w 2D jest wnerwiajace...i nie potrzebne....moze cos w biosie? cokolwiek?

EDIT

juz znalazlem odpowiedz!

http://hem.passagen.se/fholmen/

bosko, 30% mozna nastawic i cisza! :)

Edytowane przez soltys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem posiadaczem karty graficznej GF 6800 GT Leadtek.

 

Mam problem z temperaturą rdzenia procesora :( Wyświetla mi się że jest ona równa 68 stopni C

a temp. otoczenia to 52 stropnie :(

Mam obudowe Chiefteca, i 4 wentylatory + 3 na zasilaczu :(

 

Temperatura 68stopni jest stała i podczas pracy nie wzrasta.

 

Proszę o opinie - i porady.

 

jaka powinna być właściwa temperatura?

Edytowane przez angel554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem posiadaczem karty graficznej GF 6800 GT Leadtek.

 

Mam problem z temperaturą rdzenia procesora :( Wyświetla mi się że jest ona równa 68 stopni C

a temp. otoczenia to 52 stropnie :(

Mam obudowe Chiefteca, i 4 wentylatory + 3 na zasilaczu :(

 

Temperatura 68stopni jest stała i podczas pracy nie wzrasta.

 

Proszę o opinie - i porady.

 

jaka powinna być właściwa temperatura?

1341017[/snapback]

68* to jeszcze całkiem poprawna temp dla 6800, zwłaszcza na chłodzeniu powietrzem. Dziwne jest to, że nie zmienia się ona. Włącz jakieś obciążenie grafy, np jakąś lepszą gierkę, pograj sobie chwilkę i wyjdź do windowsa. Sprawdź szybko temp - powinna być wyższa niż 68* - a tyle masz pewnie podczas siedzenia np. na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem i mam 80 stopni :/ a ile jest granicą poprawnego działania? ?? bo mnie przerażają te temperatury i chcę kombiować nad innym chłodzeniem - prosze o pomoc- czy ta temp (80st) to dalej normalka?

 

ile macie temp. otoczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam gainwarda 6600 GT, choc to nie 6800 Gt ale przy normalnej pracy w otczycie z karty mam 43 - 45 na rdzeniu a 40 - 41 w otoczeniu jak siedze przy normalnej pracy. Jak pogram lub ostro ja potestuje to temperatura rdzenia wzrasta mi gora do 56-58 stopni. Dioda termiczna z panela jak miezylem to wartosci podobne byly. A chlodzenie te standardowe - wiatraczek + aluminiowe radiatorki, a taktowanie jest wyzzsze niz w 6800, moj 6600 ma 540/1050, wiec mysle ze troche wysokie masz te wartosci. Obudowa typu Big Tower bez dodatkowych wentyli. Moze to wina sterów?

 

Szem

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie jestem zaniepokojony gdyż karta jest nie podkręcana, stery są najnowsze, a np. gdy przed chwilą włączyłem 3D marka i po około 5 minutach temperatura rdzenia procesora karty graficznej wyniosła 83stopnie! :/ :/ :/ :/

 

A gdy sprawdziłem w tym samym czasie temperature procesora mojego to wynosi 50 stopni.

 

:/

 

 

Co jest grane z moją kartą graficzną? czy przy tych temperaturach może się splić?

 

 

Czy mogę zamontować do niej chłodzenie wodne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrylem niezly myk z tym asusem 128 mb jak pisalem wyzej mialem problem w menu w driver 3 bedac w opjach jakas minute po chwili obraz sie wieszal i byly artefakty, a z Vsync ON bylo ok wiec zaczalem szukac dalej i teraz najlepsze...

Musze miec uaktywnione wyjsce TV-out w karcie na clone (zreszta domyslnie jest ona wlaczona jesli mamy podpiety tv opcja uaktywnia sie na clone po zainstalwoaniui sterownikow.

Testy wykonalem puki co w driver 3, 3dmark 2003 i 2005 obraz sie nie zacinal i siana na obrazie nie bylo :)

Wynik w 3dmarku 2003 z uaktywnionym trybem clone odbiera 500 pkt ale w 3dmarku 2005 nie zaowazylem roznicy.

Strasznie nvidia namieszala, wczesniej ktos podawal linki do zagranicznego forum gdzie masa osob pisala o problemach kart serii 6800 na roznych platformach glownie na nforce 3.

 

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread...59&page=1&pp=15

http://forums.extremeoverclocking.com/show...ad.php?t=148297

 

Dodam jeszcze ze w biosie mam FW - OFF, Sideband adressing - off, pamiec przydzielona na agp 256Mb - wszytsko na plycie msi neo 2 plat bios wersja 1.52 beta, sterownik grafiki 71.84

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie jestem zaniepokojony gdyż karta jest nie podkręcana, stery są najnowsze, a np. gdy przed chwilą włączyłem 3D marka i po około 5 minutach temperatura rdzenia procesora karty graficznej wyniosła 83stopnie! :/ :/ :/ :/

1341510[/snapback]

noi tu jest właśnie problem.... najwnosze stery zawyżaja temp ok ok10*C albo i jeszcze gorzej ... zmień na starsze, ew zimierz termometrem (nie wiem jak to zrobisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus V9999GT 128MB to chyba moim zdaniem ogólnie pomyłka. U mnie ten trick z TV-out clone nie pomogł. Śmieszna sprawa - jak wyciągne karte na dłuższy okres czasu to po wsadzeniu z powrotem do kompa działa chwile w Painkilerze idealnie i potem dopiero sypie artami. Ja reklamuje karte poraz drugi. Za taką kasę grafa bez kombinowania powinna prawidłowo działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...