Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma maly problemz moja karta pniewaz mam taka konfiguracje Procek -Amd Athlon 2500 Barton

Karta -Gainward 6800 Gt

Ramy 2*256kingstona 400

dysk-120 caviara

Plyta -gigabyte GA-7n400

zasilacz-Chieftec 360W 360-302 DF I SPODZIEWALEM SIE ZE KAZDA GERKA BEDZIE CHODZIC PLYNNIE A TU CHLAPA GRY NIECHODZA PLYNNIE NP DOOM3 ZACINA SIE NA ROZDZIELCZOSCI 1024-768 USTAWIENIA NA FULL WSZYSTKO TAK SAMO JEST Z INNYMI GRAMI CZEGO MOZE TO BYC WINA ?????? PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma maly problemz moja karta pniewaz mam taka konfiguracje Procek -Amd Athlon 2500 Barton

Karta -Gainward 6800 Gt

Ramy 2*256kingstona 400

dysk-120 caviara

Plyta -gigabyte GA-7n400

zasilacz-Chieftec 360W 360-302 DF I SPODZIEWALEM SIE ZE KAZDA GERKA BEDZIE CHODZIC PLYNNIE A TU CHLAPA GRY NIECHODZA PLYNNIE NP DOOM3 ZACINA SIE NA ROZDZIELCZOSCI 1024-768 USTAWIENIA NA FULL WSZYSTKO TAK SAMO JEST Z INNYMI GRAMI CZEGO MOZE TO BYC WINA ?????? PROSZE O POMOC

1379377[/snapback]

1) Dokup z 512 mb ramu.

2) Spróbuj wymiany biosu na nowszy (ja tak zrobiłem, mam teraz ten najnowszy ze strony Leadteka).

3) Zmniejsz PCI latency.

4) Spróbuj podkręcić procka.

5) Przeinstaluj windowsa i zrób defragmentacje dysków.

 

Poprawcie mnie jeśli o czymś zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie doom 3 1024x768 HIGH AAx4 AFx8. Dlaczego nie moge przekroczyć magicznej bariery 61FPS. Podkrecenie CPU nic nie daje. Karta podkręcona z 350/700 na 415/880 czy nawet sam rdzen do 400MHZ powoduje że czasem da sie wycisnąć 62FPS. Ale zupełnie idealnie to sie grac nie da, często widać przeskok klatek jakby komp doczytał. Generalnie dlaczego sa takie wachania w FPS? Sprawdzałem frapsem i masakra raz jest od 61 do 35 FPS czasami to spada poniżej 25FPS (np. po wyjściu na powierzchnie palnety)? W biosie PCI latency mam 32, AGP size 128MB. Czyżby za stary komp? Wymienić płyte główną i CPU?

Edytowane przez Dantex76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z wymianą czegokolwiek.

Po prostu mało kto teraz zawraca sobie głowę optymalizacją kodu gry (pograj sobie np. w bloodlines to zobaczysz o co mi chodzi).

Sam się trochę musisz pobawić.

Ludzie przechodzą tę grę na dużo słabszym sprzęcie i jakoś nie narzekają.

Poczytaj sobie tutaj http://www.tweakguides.com/ o optymalizacjach gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosze to pytanie do dzialu o 6800GT bo nikt w dziale z plytami glównymi niechcial mi pomóc. ALe problem mam powazny.

 

YO ludzie jestem posiadaczem MSI K7n2 (ms-6570) juz od 2 lat. Ostatnio zakupilem karte Asus v9999gt 128mb(okrojonego) no i sprawa wygladala tak... sprawdzalem grafe wszystkimi 3d markami(2001, 2003, 2005) i tak wyniki w dwoch ostatnich byly super jakie powinny byc czyli(2k3= okolo 10k 2005 okolo 4k) a w 2001 tylko 12k to moj popzedni gf 4 ti 4200 robil okolo 10k!!!. Ale to nie koniec prob sprawdzam gafe na HL2 i tu tak

niski FPS srednio okolo 15-30. Niezaleznie czy sa najwyzsze czy najnizsze(roznica moze max 10fps) I to samo zjawisko bylo w innych grach jak Battle of Middle Earth czy UT2004 i jeszcze w czyms ale niepamietam w czym. Wiem ze tez mialem stosunkowo niski wyniki w Aquamark 3 chyba ponag 25k ale nie jestem pewien. No to poszedlem z ta grafa do kumpla co ma plyte na jakims chipsetem VIA bartka 2,5 512ram i u niego bylo to same zjawisko to mysle sobie ze to wina grafy taki problem na dwoch zupelnie innych kompach?? To ja odeslalem wziolem kase i pomyslalem sobie wezme pelnego GT bo juz sa tansze. No i zdecydowalem sie na MSI NX 6800gt 256mb, no i krotko mowiac jest ten sam problem znow wyskoie wyniki w 3d markach(2k3 i 2k5) a w 2k1 tylo 14k. Podobne zjawiska w HL2 i UT2004 a sprawdzalem jeszcze na FarCry to gre ustawiam na najwyzsze rozdzialeke 1280/ 1024 a gra wyglada trgicznie same jakies znieksztalcenia w grafie zainstalowalem patcha 1.3 i nic. Juz robilem wszystko co sie dalo grzebalem w biosie reinstalowalem system nawet robilem najnowszy update biosu (4.1). Czy ma ktos jakis pomysl. Jeszcze reszta mojej specyfikacji Pamieci chodza na 333mhz a proc na FSB 133 bo to stary athlon XP. Myslalem ze update biosu cos pomoze bi widzialem zer ta plyta wczesniej nie obslugiwala dobrze starszych Gf5900 itp, dlatego sobie pomyslalem ze pewnie wina tego ale najnowszy bios do mojej plyty jest chyba z przed 6 miecho lub wiecej . PROSZE O POMOC!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak:

 

Athlon 10 x 200,

1GB RAmu

6800gt MSI 256 DDR3 @ 6800ULTRA

chieftec 360

na czysto system na nowiutkiej Barracudzie 200GB i....

 

Właśnie płaczę i widzę, że zaraz płakać będzie następny....

 

płaczę bo POTRZEBA PROCA MOCNIEJSZEGO ! ! ! ! !

 

zbieram na Abita AV8 plus Athlona 64 i go puszczę na 2.5Ghz i będzie ok, ale jeszcze bladego pojęcia nie mam jak ja na to uzbieram ;)

 

"bardzo mi przykro, inżynier Mamoń"

 

sorry, za zdołowanie. Mnie też k####wica strzela. tyle kasy. 6800ultra, 1gb. byłem pewny, że wydaję tę kasę, żeby mieć super płynnie a tu [gluteus maximus].

 

wyniki w markach są OK. bo mark2005 testuje prawie samą grafę. a w marku2001 będziesz miał mało... bo PROC. i [gluteus maximus] blada :/

 

k... mać. zmieniłem z gf4200 na to 6800 , a w Far Cry, tam gdzie miałem 10 klatek na sekundę mam 10-15. ARRRRRRRRGGGGHHHHH... niech żyje optymalizacja kodu !!!! aż się zagotowałem java script:emoticon(':mur:')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mi doradzisz?? BO niechce juz inwestowac duzo kasy w kompa wywalilem juz ponad 1600 a teraz okazuje sie problem z procem. A nie moge np: wsadzic Bartka 2,5ghz ?? Bo na 64 bit nie mam kasy by na to przeskoczyc.:( NA proca lub plyte mnie stac. ALe dobrze ze to nie wina plyty:( spodziewalem sie ze to moze byc wina proca ale czego dokladnie FSB?? latam na 133mhz. Znawca tych specow nie jestem:(:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie doom 3 1024x768 HIGH AAx4 AFx8. Dlaczego nie moge przekroczyć magicznej bariery 61FPS.

1379754[/snapback]

Doom3 ma ograniczenie do 60 FPS.

...że AAx4 to ok, ale gdzie w opcjach gry odpaliłeś AFx8? No chyba że wymusiłeś AFx8 przez sterowniki i może właśnie tu jest problem...

 

Ja to mam w Biosie menu PnP/PCI Configurations

1380029[/snapback]

Nic nie trzeba zmieniać w biosie. Wystarczy ściągnąć TEN soft i zmienić parametr na "32". Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się FAQ o kartach serii GF6XXX bo ludzie nie mogą odszukać cennych informacji pośród innych postów.

 

 

 

Suprboar sprawdź czy twoja karta graficzna nie siedzi na jednym IRQ z innym urządzeniem w komputerze.

 

Mój komputer >> Właściwości >> zakładka Sprzęt >> Menedżer urządzeń >> Widok >> Zasoby według połączeń

 

Wyświetli się lista na której należy rozwinąć Żądanie przerwań (IRQ)

 

W moim przypadku Creative SB Live! (WDM) oraz NVIDIA GeForce 6800 GT pracowały na IRQ 19, rozwiązaniem okazało się przełożenie karty dzwiękowej na inny slot PCI (była na przedostatnim, dałem na ostatni) W biosie powinna być włączona opcja Allocate IRQ to Video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom3 ma ograniczenie do 60 FPS.

...że AAx4 to ok, ale gdzie w opcjach gry odpaliłeś AFx8? No chyba że wymusiłeś AFx8 przez sterowniki i może właśnie tu jest problem...

1380277[/snapback]

AFx8 sie AUTOMATYCZNIE ustawia przy detalach na HIGH..mozesz sobie to podejrzec w configu dooma3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludu z mobo na nforce.

Instalacja najnowszych sterów (tych do płyty głównej) bardzo poprawia funkcjonowanie grafy (przynajmniej mojej i paru innych gostków).

Jeśli macie przycinki i nic wam do tej pory nie pomogło to spróbujcie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludu z mobo na nforce.

Instalacja najnowszych sterów (tych do płyty głównej) bardzo poprawia funkcjonowanie grafy (przynajmniej mojej i paru innych gostków).

Jeśli macie przycinki i nic wam do tej pory nie pomogło to spróbujcie tego.

1382899[/snapback]

czyli których sterów, jaki numerek? czy 6.39? czy może są już jakieś nowsze a ja o nich nie wiem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli których sterów, jaki numerek? czy 6.39? czy może są już jakieś nowsze a ja o nich nie wiem  :-|

1383851[/snapback]

Instalacja sterowników innych niz 5.10 (a mamy do wyboru jeszcze 6.39 i 6.53... oznaczone jako "nForce4 Standalone Kit") dla chipsetów nforce, nforce2 i nforce3 nie jest zbyt trafnym posunięciem. Zainstalowałem 6.39 i pozniej 6.53 u siebie i wszystkie benchmarki/gry zaczęły potwornie przycinać. Najprawdopodobniej wina leży w zwalonym sterowniku agp w tej paczce (nforce4 nie ma agp :P).

Po zainstalowaniu sterów 5.10 wszystko wróciło do normy czyli np. z 1700 na 3900pkt w 3dmark2005.

 

ps. jedynie z nowej paczki mozna zainstalowac sterowniki do karty dziwekowej zainstalowac bo "niby" są poprawione.

Edytowane przez mrxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy w karcie Winfast 6800GT mozna kontrolowac szybkosc obrotowa wiatraczka??? moze  jakis program trzeba miec do tego?? , pozdrawiam

1384662[/snapback]

Da się programem ExpertTool od Gainwarda - w zakresie od 0-100% (po pewnych modyfikacjach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosze to pytanie do dzialu o 6800GT bo nikt w dziale z plytami glównymi niechcial mi pomóc. ALe problem mam powazny.

 

YO ludzie jestem posiadaczem MSI K7n2 (ms-6570) juz od 2 lat. Ostatnio zakupilem karte Asus v9999gt 128mb(okrojonego) no i sprawa wygladala tak... sprawdzalem grafe wszystkimi 3d markami(2001, 2003, 2005) i tak wyniki w dwoch ostatnich byly super jakie powinny byc czyli(2k3= okolo 10k 2005 okolo 4k) a w 2001 tylko 12k to moj popzedni gf 4 ti 4200 robil okolo 10k!!!. Ale to nie koniec prob sprawdzam gafe na HL2 i tu tak

niski FPS srednio okolo 15-30. Niezaleznie czy sa najwyzsze czy najnizsze(roznica moze max 10fps) I to samo zjawisko bylo w innych grach jak Battle of Middle Earth czy UT2004 i jeszcze w czyms ale niepamietam w czym. Wiem ze tez mialem stosunkowo niski wyniki w Aquamark 3 chyba ponag 25k ale nie jestem pewien. No to poszedlem z ta grafa do kumpla co ma plyte na jakims chipsetem VIA bartka 2,5 512ram i u niego bylo to same zjawisko to mysle sobie ze to wina grafy taki problem na dwoch zupelnie innych kompach?? To ja odeslalem wziolem kase i pomyslalem sobie wezme pelnego GT bo juz sa tansze. No i zdecydowalem sie na MSI NX 6800gt 256mb, no i krotko mowiac jest ten sam problem znow wyskoie wyniki w 3d markach(2k3 i 2k5) a w 2k1 tylo 14k. Podobne zjawiska w HL2 i UT2004 a sprawdzalem jeszcze na FarCry to gre ustawiam na najwyzsze rozdzialeke 1280/ 1024 a gra wyglada trgicznie same jakies znieksztalcenia w grafie zainstalowalem patcha 1.3 i nic. Juz robilem wszystko co sie dalo grzebalem w biosie reinstalowalem system nawet robilem najnowszy update biosu (4.1). Czy ma ktos jakis pomysl. Jeszcze reszta mojej specyfikacji Pamieci chodza na 333mhz a proc na FSB 133 bo to stary athlon XP. Myslalem ze update biosu cos pomoze bi widzialem zer ta plyta wczesniej nie obslugiwala dobrze starszych Gf5900 itp, dlatego sobie pomyslalem ze pewnie wina tego ale najnowszy bios do mojej plyty jest chyba z przed 6 miecho lub wiecej . PROSZE O POMOC!!!!!!!!

1380193[/snapback]

Wiesz, współczuje Ci. A gdybyś do kompa wsadził inny zasilacz ??? Może Chieftec 420w ?? Nie wiem, naprawdę...........sprawdź napięcia, al myśle że już to próbowaleś :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że część sterków z Wersji 6.37 dla nForce2 (żadne nForce4 Stanalone) jest dobra.

 

A link do nich taki:

1384304[/snapback]

wszystkie stery >6 sa przeznaczone dla nforce4... przez pewnien czas były oznaczone jako pasujące do nforce2 ale później nvidia zmieniła opis sterów i tak powstały nForce4 Stanalone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak te 6.37 są typowo dla nForce2... To tylko update tych 5.10 bo nie wszystkie sterowniki są w paczce... Praktycznie tylko Audio nowe i NRM Ethernet no i SMBus... No jeszcze GART zamiast 4.36 jest 4.40 i MemCTRL 4.40...

 

Zresztą faktem jest, że na tych sterkach moja MoBo pracuje lepiej... A na kolejnych już nie. Ja pozostaje przy 5.10+6.37 mixed bo daje to najlepsze w moim przypadku wyniki.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ...... masz racje...........

nie chce smiecic odnosnie sterownikow.....mieliscie DNA 75,90.... u mnie przynajmniej kicha...DVD, DviX:) nie rabota i co jesZcze dziwne po wlaczeniu kompoa temperatuta 70C grafy i spada dopiero po utuchomieniu czegokolwiek w 3D..... wrocilem do DNA71,24....chyba najlepsze...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie każde DNA zachowują się dziwnie i zmniejaszają wydajność...

Sterki naprawdę dobre zaczęły się od 76.10 i tych oficjanlych 71.84...

Na poprzednich przy przechodzeniu z 2D do 3D miałem dziwne lagi... I ogólnie dłużej się wszystko ładowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak probowalem wszystkiego przenioslem nawet grafe do kogos innego z chyba najlepsza plytan na nforce 2 Asusa |(niepamietam modelu ale ma soundstorma) i Bartku 2500 na szynie 166 i gowno w 3d mark 01 prawie 15k a w grach jak HL 2 znow slabo:/ dzwonilem do sklepu gdzie kupowalem i musze ja zawiesc. ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis otrzymalem spowrotem Winfast 6800 z wymiany z jednym gosciem ( jakis czas mialem jego 9800 )

Przychodze do domku, wszystko wyglada pieknie, montuje normalnie karte, uruchamiam kompa i monitor sie nie wlacza. Plyta staje w miejscu nie wydajac zadnych dzwiekow, dysk nie czyta itd :( Zmienialem bios plyty glownej, robilem clear cmos. Testowalem na innym kompie karte i plyta wlacza sie na 0.1 sec i odrazu wylacza na tej grafie. Port AGP jest ok, smigalem przed chwila na X800XT a teraz niestety Riva TNT2 :( Testowane na zasilkach 400W i 480W. Ja juz nie mam pomyslu i chyba karta wrocila niepelnosprawna :( On twierdzi ze wyjal ja sprawna z kompa ale co mi po tym jak grafa kaput :( Gdy nie podepnie sie dodatkowego zasilania to karta wyje ( glosniczek )

 

Macie jakies wskazowki co moge jeszcze zrobic?

 

 

Karta jest na na pewno dobrze docisnieta itd. Wszystko powinno smigac :( Jutro rano jeszcze jade do niego przetestowac na jego kompie... Moze przy transporcie na rowerze cos sie stalo :roll: :cry: Qrde do tego karta byla modowalna i cos jeszcze... Wiec boje sie o gware :( A moze to kolejna ofiara spowolnionego SIlencera na 20% ( domyslnie 40% ), z tego co wiem na karte nic nie wialo z boku jak to wczesniej bylo u mnie :(

 

 

HELP

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o namiar na jakiś taniutki sklep z GF6800 (najlepiej modowalny), lub 6800GT - PCI Express, najlepiej ze złączem SLI.

 

@Pinki

Przy tak wykręconym zestawie to może Ci już zasiłka nie styka, w końcu to "tylko" 400W.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...