Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy masz tego 6800 ? Ja miałem to samo. W sterach pupa, RT, PS pupa, na maxa kręcić mogę tylko WinFoxem. Więc jeśli masz kartę Leadteka to zainstaluj WinFoxa, a jeśli inną...to też spróbuj winfoxem :twisted: (ściągnij, może będzie działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w RT trzeba podkręcać w zakładce "driver-level hardware overclocking".

"low-lewel hardware overclocking" jest zablokowane bo są dwa taktowania

dla 2d i 3d.

 

W zakładce Power User w wierszu RivaTuner NVIDIA|Overclocking trzeba

zaznaczyć DisableInternalClockTest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam do was bardzo istotne pytanie: Czy GF 6800 LE Leadteka ma taką samą budowę jak wersja 6800 bądź 6800 GT? Pomijam inne chłodzenie i dwa molexy na wersji GT - jednak czy sama karta jest tak samo zbudowana i PRZEDE wszystkim: czy bez przeszkód i kombinowania można na niej zainstalować to: http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=812. Czekam na odpowiedzi - jak najszyciej bo się troche śpiesze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam do was bardzo istotne pytanie: Czy GF 6800 LE Leadteka ma taką samą budowę jak wersja 6800 bądź 6800 GT? Pomijam inne chłodzenie i dwa molexy na wersji GT - jednak czy sama karta jest tak samo zbudowana i PRZEDE wszystkim: czy bez przeszkód i kombinowania można na niej zainstalować to: http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=812. Czekam na odpowiedzi - jak najszyciej bo się troche śpiesze ;)

Jezeli chodzi o GT to ma jednego molexa, dwa mole ma Ultra. Co do PCB to przy molexie widze duzo roznic. Wiec nie jest tak samo zbudowane. Przeciez Leadtek daje mega wypasne chłodzenie i nie rozumiem czemu chcesz zmieniac:/

 

link 1

 

link 2

Edited by Sikor

Naucz się zastępować długie linki czymś bardziej cywilizowanym i zgodnym z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o GT to ma jednego molexa, dwa mole ma Ultra. Co do PCB to przy molexie widze duzo roznic. Wiec nie jest tak samo zbudowane. Przeciez Leadtek daje mega wypasne chłodzenie i nie rozumiem czemu chcesz zmieniac:/  

Przecież mi nie chodzi o instalacje tego na GT tylko na LE - GeForce 6800 Leadtek... stą moje pytanie... dalej czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakos sobie dalem rade, chyba sie odblokowaly, pokazuje teraz cos takiego: (A1,16x1,6vp) to sa odblokowane potoki??? tylko mam jeszcze jedno pytanie , zeby byly one odblokowane to musi byc program Riva Tuner ciagle włączony?

Nie, nie musi być ciągle włączony :) Ale chyba zainstalowany tak :)

 

PITer, nieźle te pamiątki Ci poszły 8O

 

Ide spróbować swoje, bo chodzą do 900, a dalej enie sprawdzałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożcie szybko mam Ledateka 6800 ale nie wiem jak mam w tym programie riva tuner ustawic zeby potoki dodatkowe odblokowac, moj numer gg : 4345389, lub piszcie , prosze szybko o pomoc , z gory bardzo dziekuje.

zobacz pierwszego posta :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy bez przeszkód i kombinowania można na [Leadteku 6800LE] zainstalować(...)[silencera nv5]

Wcześniej w tym wątku była wspominana ta aukcja na allegro. Na zdjęciu tam zamieszczonym można zobaczyć, że chłodzenie na leadteku wydląda jak chłodzenie referencyjne 6800GT, tak więc stawiał bym na tak.

 

A teraz moje pytanie:

 

Leadtek montuje radiatory z tyłu swoich kart, które odprowadzają ciepło z tyłu (a może z przodu? BGA są chyba odwrócone?) kości pamięci. Jak się nazywają/gdzie można dostać podkładki termoprzewodzące podobne do tych, które zostały zastosowane na tych kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli kupię tego Leadteka 6800 LE i ustawię sobie na 12 potoków lub 16 a karta się zepsuje np. po 6 miesiącach (gwarancja na karte jest na 12 miesięcy) to czy sprzedawca może nie udzielić mi gwarancji w takim przypadku? (zakładając że nie powiem mu że odblokowałem dodatkowe potoki) i czy to że odblokowałem te potoki da się sprawdzić na zepsutej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i trafną odpowiedź :) - teraz kolejna, na którą oczekuje równie prostej odpowiedzi. Czy jest róznica między Leadtek GF 6800 a Leadtek GF 6800 LE po odblokowaniu 12 potoków, zakładając że działają sprawnie i niema artów - pomijam kwestie chłodzenia - chodzi mi tylko o ewentualną różnice w wydajności. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i trafną odpowiedź  :) - teraz kolejna, na którą oczekuje równie prostej odpowiedzi. Czy jest róznica między Leadtek GF 6800 a Leadtek GF 6800 LE po odblokowaniu 12 potoków, zakładając że działają sprawnie i niema artów - pomijam kwestie chłodzenia - chodzi mi tylko o ewentualną różnice w wydajności.  :wink:

Róznica w wydajnosci moze sie sprowadzac jedynie do taktowania ukladu, z tego co pamietam to LE ma 300 a 6800 325Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=226&...ctr_str_numer=3

 

Benchmarki tylko w 3dmarku05, ale lepsze niż nic. Wygląda na to, że różnica wynika z +25MHz rdzenia normalnej 6800.

Czyli pytając dalej... :) Czy jest jakaś różnica w pamięciach między LE a wersją zwykłą ? I czy jest jakaś różnica w napięciu na rdzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę w przyszłym tygodniu kupić 6800LE i mam dylemat, czy brac POV za 1040 z gwarą 3 lata z Barwkomp czy może tego Leadteka z allegro. Ważna jest dla mnie sprawa gwarancji bo po modzie karta moze po roku pasc i wttedy kicha. Z tego co widzialem to Leadtek ma lepsze chlodzenie ale i tak planuje silencera. Jesli ktos by mial jakies informacje o tych kartach to bylbym wdzieczny, interesuje mnie jakie maja pamieci i jak sie modują(na in4.pl POV sie zmodowal na 16/6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę w przyszłym tygodniu kupić 6800LE i mam dylemat, czy brac POV za 1040 z gwarą 3 lata z Barwkomp czy może tego Leadteka z allegro. Ważna jest dla mnie sprawa gwarancji bo po modzie karta moze po roku pasc i wttedy kicha. Z tego co widzialem to Leadtek ma lepsze chlodzenie ale i tak planuje silencera. Jesli ktos by mial jakies informacje o tych kartach to bylbym wdzieczny, interesuje mnie jakie maja pamieci i jak sie modują(na in4.pl POV sie zmodowal na 16/6)

W innym wątku _Boxster_ pisał, że te POVy mają 2,2ns pamięci. Co do modowalności to chyba zależy bardziej od konkretnego egzemplarza rdzenia, w takim przypadku producent byłby nieistotny z punktu widzenia modowalności karty.

 

 

I czy jest jakaś różnica w napięciu na rdzeniu ?

LE ma chyba 1,2V vs. 1,3V pełnej 6800, ale można to zmienić flasciach!ąc edytowany bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LE ma chyba 1,2V vs. 1,3V pełnej 6800, ale można to zmienić flasciach!ąc edytowany bios.

Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość podniesienia napięcia oprócz flashowania biosu ? Jakaś programowa ? Bo jak sie bios zmieni to można to później sprawdzić - a zmiana biosu na karcie = (chyba) utracie gwarancji na karte :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę w przyszłym tygodniu kupić 6800LE i mam dylemat, czy brac POV za 1040 z gwarą 3 lata z Barwkomp czy może tego Leadteka z allegro. Ważna jest dla mnie sprawa gwarancji bo po modzie karta moze po roku pasc i wttedy kicha. Z tego co widzialem to Leadtek ma lepsze chlodzenie ale i tak planuje silencera. Jesli ktos by mial jakies informacje o tych kartach to bylbym wdzieczny, interesuje mnie jakie maja pamieci i jak sie modują(na in4.pl POV sie zmodowal na 16/6)

Co do pamieci to radzil bym sie nie sugerowac napisem 2.2ns, ja mam 6800 na pamieciach 2.8 i chodza na 980mhz nawet a dla porównania podam ze na gainwardzie 2.2ns potrafia chodzic do 800 tylko, wiec jest to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chcialem sie podzielic z wami taka jedna UWAGĄ kwestia odnośnie odblokowywania potoków i podkreciania kart graficznych Gainwarda LE z 8 potokami, mam znajomego w sklepie komputerowym i postanowilismy odblokowac w niej potoki, bez problemu riva tunerem poszly na 12 potokow, grafa wszystko ok, pozniej odblokowalismy jeszcze 4 potoki to juz razem 16 potoko i nadal grafa zero artefaktow wszystko chodzi cacy, wiec postanowilismy podkrecic karte , wystarczy ze zrobilismy to o 10MHZ i nagle zaczely sie w 3D pojawiac artefakty, w 2D bylo ok, wrocilismy do ustawien fabrycznych i dalej to samo, mordowalismy sie prawie caly dzien i nic ciagle byly. na innym systemie tez testowalismy inne stery itd...., wiec karta zostala uszkodzona :((( w 3D ciagle artefakty. Jednym minusem tych kart mysle jesli chodzi o pokrecanie i takie uszkodzenie jest to ze maja tylko jedne wejscie na molexa wiec za slabe napiecia i mogla nie wytrzymac, a mielismy zasilach Chieftecha 420W, wiec radze uwazac co do GAINWARDA LE z 8 potokami jak sie odblokuje jest ok, ale z tym podkrecaniem , nasza karta sie zepsula. Moze ktos napisze czy mial karte 6800 odblokowana z 16 potokami i 6 vertexami i podkrecam ja i do jakich wartosci? prosze podac firme karty tez? dziekuje z gory pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chcialem sie podzielic z wami taka jedna UWAGĄ kwestia odnośnie odblokowywania potoków i podkreciania kart graficznych Gainwarda LE z 8 potokami, mam znajomego w sklepie komputerowym i postanowilismy odblokowac w niej potoki, bez problemu riva tunerem poszly na 12 potokow, grafa wszystko ok, pozniej odblokowalismy jeszcze 4 potoki to juz razem 16 potoko i nadal grafa zero artefaktow wszystko chodzi cacy, wiec postanowilismy podkrecic karte , wystarczy ze zrobilismy to o 10MHZ i nagle zaczely sie w 3D pojawiac artefakty, w 2D bylo ok, wrocilismy do ustawien fabrycznych i dalej to samo, mordowalismy sie prawie caly dzien i nic ciagle byly. na innym systemie tez testowalismy inne stery itd...., wiec karta zostala uszkodzona :((( w 3D ciagle artefakty. Jednym minusem tych kart mysle jesli chodzi o pokrecanie i takie uszkodzenie jest to ze maja tylko jedne wejscie na molexa wiec za slabe napiecia i mogla nie wytrzymac, a mielismy zasilach Chieftecha 420W, wiec radze uwazac co do GAINWARDA LE z 8 potokami jak sie odblokuje jest ok, ale z tym podkrecaniem , nasza karta sie zepsula. Moze ktos napisze czy mial karte 6800 odblokowana z 16 potokami i 6 vertexami i podkrecam ja i do jakich wartosci? prosze podac firme karty tez? dziekuje z gory pozdrawiam

Ale ta karta jest na gwarancji więc chyba nie będzie problemu z reklamacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje musza przyjac, łachy nie robią... można psuć do woli  :twisted:

A ty kupiłeś w końcu tego leadteka z aukcji ? Działają ci sprawnie bez problemów te potoki ? Powiedz jak ci wyniki wzrosły w stosunku do 8 potoków - tylko nie tylko w 3D Smarku tylko w jakiejś normalnej grze też - np. Far Cry, Doom. Będe wdzięczny bo jestem ciekawy tego wzrostu wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwarancje uznaja mysle bez problemu, ja mam osobiscie Leadteka 6800 12 potokowego bez problemu poszedl na 16 potokow i 6 vertexow, nie krecilem jeszcze go, ale z tego co czytalem to odblokowane karty na maxa nie kreca sie za wiele, w 3dmarku 2005 , wzrost byl o 350pkt:( takze lipa, ale napewno bedzie widoczny przy jakims renderingu dobrym czy cos, lepiej odblkowac na maxa niz krecic na 12 potokach, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwarancje uznaja mysle bez problemu, ja mam osobiscie Leadteka 6800 12 potokowego bez problemu poszedl na 16 potokow i 6 vertexow, nie krecilem jeszcze go, ale z tego co czytalem to odblokowane karty na maxa nie kreca sie za wiele, w 3dmarku 2005 , wzrost byl o 350pkt:( takze lipa, ale napewno bedzie widoczny przy jakims renderingu dobrym czy cos, lepiej odblkowac na maxa niz krecic na 12 potokach, pozdrawiam

350 pkt bez niczego to wcale nie taki zły rezultat jak na 3DMarka 2005. Różnica między Radkiem 9800 Pro 256 MB a Radkiem 9800 XT wynosi niecałe 200 pkt a tutaj bez kręcenia masz 350 więc z kręceniem powinno się zwiększyć o jakieś ponad 500 pkt - a jak na ten benchmark to całkiem sporo zakładając że tyle punktów osiągają GF 5700 U w sumie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chcialem sie podzielic z wami taka jedna UWAGĄ kwestia odnośnie odblokowywania potoków i podkreciania kart graficznych Gainwarda LE z 8 potokami, mam znajomego w sklepie komputerowym i postanowilismy odblokowac w niej potoki, bez problemu riva tunerem poszly na 12 potokow, grafa wszystko ok, pozniej odblokowalismy jeszcze 4 potoki to juz razem 16 potoko i nadal grafa zero artefaktow wszystko chodzi cacy, wiec postanowilismy podkrecic karte , wystarczy ze zrobilismy to o 10MHZ i nagle zaczely sie w 3D pojawiac artefakty, w 2D bylo ok, wrocilismy do ustawien fabrycznych i dalej to samo, mordowalismy sie prawie caly dzien i nic ciagle byly. na innym systemie tez testowalismy inne stery itd...., wiec karta zostala uszkodzona :((( w 3D ciagle artefakty. Jednym minusem tych kart mysle jesli chodzi o pokrecanie i takie uszkodzenie jest to ze maja tylko jedne wejscie na molexa wiec za slabe napiecia i mogla nie wytrzymac, a mielismy zasilach Chieftecha 420W, wiec radze uwazac co do GAINWARDA LE z 8 potokami jak sie odblokuje jest ok, ale z tym podkrecaniem , nasza karta sie zepsula. Moze ktos napisze czy mial karte 6800 odblokowana z 16 potokami i 6 vertexami i podkrecam ja i do jakich wartosci? prosze podac firme karty tez? dziekuje z gory pozdrawiam

Może to przez marne chłodzenie zamontowane na tych kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje musza przyjac, łachy nie robią... można psuć do woli  :twisted:

A ty kupiłeś w końcu tego leadteka z aukcji ? Działają ci sprawnie bez problemów te potoki ? Powiedz jak ci wyniki wzrosły w stosunku do 8 potoków - tylko nie tylko w 3D Smarku tylko w jakiejś normalnej grze też - np. Far Cry, Doom. Będe wdzięczny bo jestem ciekawy tego wzrostu wydajności ;)

Narazie testowaliśmy 3 szt. i poszły bez "śmieci" na 12p 6v, dalej juz kiszka... Jutro, albo we wtorek wyjaśni się co z resztą. Jestem dobrej myśli. W najgorszym wypadku czekam na następną dostawę. :wink:

 

P.S.

Cieszy fakt że karta posiada bardzo dobre chłodzenie z wersji GT, nie jest może tak ciche jak Silencer, ale jeśli chodzi o wydajność to zapewne stoją blisko siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...