Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

ponawiam pytanie: powiedzcie mi gdzie najlepiej kupić 6800le? i jakiego? LEADTEK? pls dajcie linka do sklepu (jakiś pewny)

wg mnie kupno 6800LE powoli mija sie z celem za 1249zł mozna juz kupic pelnego 6800 w barwkompie (sklepie tweaka), maja promocje.

Kupisz LE co z tego że Ci sie zmoduje jak nie wiadomo ile pochodzi karta po kilku miesiacach padnie i dostaniesz 6800LE niemodowalne. Lepiej dolozyc 200zł i miec pelne 6800.

 

 

-mess-

btw czemu topic jest odklejony?

 

Pewnie klej puscil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do właścicieli Asusa V9999GT

 

Czytam, czytam... Jak jest w końcu z głośnością jego oryginalnego chłodzenia? Tylko proszę szczerze o wasze "doznania"  8)  

Przymierzam się do jego kupna, w najblizszych dniach składam zamówienie. Więc odpowiedź jest dla mnie b. ważna.

 

Podobno nigdzie nie ma WinFasta 6800 więc rozważam tego Asusa...

Chlodzenie na pelnych obrotach jest dosc glosne nie da sie ukryc. Ale nie wiem jak to wypada w porownaniu do innych 6800. Na wolniejszych obrotach juz jest lepiej.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie poluje juz miesiac na jakas dobra grafe, teraz siedze na allegro i szukam ofert,macie moze jakies opinie na temat tego? http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1111 cena sporawa ale... jak za GT 256mb to w tym momencie jedna z tanszych sztuk, na pierwszej stronie jest opis glaciera ale zwyklego 6800 niestety, bo ten podobno jest taktowany 370/1000 defaultowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wczesniej, nie wytrzymalem i sprawdzilem karte...

 

dzis nie wytrzymalem i sprawdzilem czy ma sprawne ukryte "bonusy" :twisted:

 

odblokowalem 4 dodatkowe potoki + jeden vertex bez problemu :roll: .

 

karta standardowo ma 350 rdzen i 800 pamieci, to tego na karcie siedza pamiatki 2,2... narazie nie chce mi sie podkrecac, bo sie boje o zasilacz :twisted:

 

po odblokowaniu odpalilem 3dmarka zeby sprawdzic czy dziala wszystko ladnie, bledow zadnych nie bylo, najwiekszy skok zauwazylem w bop, gdzie w tych samych miejscach bylo o 10fps wiecej 8) .

 

 

przynajmniej teraz nie powinienem miec problemow ze sprzedaniem jej, ciekawe czy druga tez sie odblokowuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster napisał:

 

"Kurcze mam tą grę ale woda wyglada podobnie jak w innych symulatorach czyli jest "totalnie płaska igranatowa", jak mam uzyskać efekt VS3.0, gdzie się to uaktywnia: w grze, w sterownikach??? Odpaliłem kilka screenow z zapowiedzi i rzeczywiście woda jest jak woda, dlaczego u mnie jest inaczej???"

 

Musisz uruchomic gre w trybie OpenGl - tylko wtedy w opcjach graficznych można załączyć "Perfect Quality" (czy jakoś tak). Ale u mnie wywala wtedy gierke a w logu jest:

 

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: glMultiTexCoord3fARB

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: glMultiTexCoord4fARB

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: glClientActiveTextureARB

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: wglGetExtensionsStringARB

 

Próbowałem różnych sterów, ale efekt ten sam - nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak szybciutko zamierzam wydac troche kasiorki na karte i wacham sie 1 czy 2

moze było na poprzednich stronach ale przosze tak migiem bo wiecie jak z czasem

co radzicie kupic

 

 

1. GeForce 6800 Gainward Ultra/2100 TV & DVI 128MB BOX ( to jest ta zwykła 6800 )

 

2. GeForce 6800GT Asus V9999GT Asus 128MB TV & DVI BOX

 

 

ad.1 http://sklep.benchmark.pl/pelny_12770.html

ad.2 http://sklep.benchmark.pl/pelny_13505.html

 

obie karty w podobnych cenach co radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupowac w tak drogim sklepie. www.pcprojekt.pl maja asusa za 1420zl ja mam wlasnie taka karte i ja ja moge polecic tego ginwarda nie mialem wiec nie wiem. Juz w tym temacie pisalem dlaczego wybralem asusa poszukaj. No ale poprostu ja ja polecam bo jet za ta cene ekstra. W 3dmarku03 mam 11600 a w 05 4500pkt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster napisał:

 

"Kurcze mam tą grę ale woda wyglada podobnie jak w innych symulatorach czyli jest "totalnie płaska igranatowa", jak mam uzyskać efekt VS3.0, gdzie się to uaktywnia: w grze, w sterownikach??? Odpaliłem kilka screenow z zapowiedzi i rzeczywiście woda jest jak woda, dlaczego u mnie jest inaczej???"

 

Musisz uruchomic gre w trybie OpenGl - tylko wtedy w opcjach graficznych można załączyć "Perfect Quality" (czy jakoś tak). Ale u mnie wywala wtedy gierke a w logu jest:

 

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: glMultiTexCoord3fARB

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: glMultiTexCoord4fARB

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: glClientActiveTextureARB

*Error in Extensions.cpp line:18: Get unsupported extension proc address.

*Error in Extensions.cpp line:19: wglGetExtensionsStringARB

 

Próbowałem różnych sterów, ale efekt ten sam - nie wiem co jest grane.

Juz wszystko wiem...

W katalogu z gra masz plik "conf.ini", a w nim sekcje [render_opengl] zmien parametry hardwareshaders=0 na hardwareshaders=1, oraz "water" na 3, jak chcesz to zmień też na 3 "trees" oraz "effects" daje graficznego kopa, ale karta też dostanie w kość... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...daje graficznego kopa, ale karta też dostanie w kość...  :wink:

najnowsze bety 70.41 troche dopalaja PF'a, ale najwiekszy skok jest w Far Cry z HDR - tak z 100%...coz za zbieg okolcznosci, ze z pojawieniem sie patcha 1.3, nagle automagicznie pojawiaja sie wlasnie takie stery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie poluje juz miesiac na jakas dobra grafe, teraz siedze na allegro i szukam ofert,macie moze jakies opinie na temat tego? http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1111 cena sporawa ale... jak za GT 256mb to w tym momencie jedna z tanszych sztuk, na pierwszej stronie jest opis glaciera ale zwyklego 6800 niestety, bo ten podobno jest taktowany 370/1000 defaultowo...

mam gt galaxy, chlodzenie dobre i ciche, karte od razu zapodalem na 400/1100 i chodzi ladnie (na razie nie testowalem wiecej bo i po co?). Ogolnie rzecz biorac brac i nie pytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wlaczylem tryb enchanced, odblokowalem potoki i vertexy...

 

na tym cfg co w podpisie(oprocz karty) w 3Dm03 mam 10110pkt

uwazam ze nie jest zle :D

dzis zamowilem anteca 480W, wtedy zaczne podkrecac karte i zobacze co z tego wyjdzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Asusy są gorsze bo maja pamięci 2,8 nie mają na nich raditorów i są wycisnięte w taktowaniu na maxa (cienko sie kręcą )

 

a Gainward ma pamięci 2,2 lepsze chłodzenie i super sie kręci, no i gwarancja 3 lata

 

 

poradzcie co lepsze plizzzzzzzzzzz

 

 

ps. odblokowywał ktos całe 16 protokołów w tych gainwardach

 

ma je ktos dajcie znac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kupno 6800LE powoli mija sie z celem za 1249zł mozna juz kupic pelnego 6800 w barwkompie (sklepie tweaka), maja promocje.

Kupisz LE co z tego że Ci sie zmoduje jak nie wiadomo ile pochodzi karta po kilku miesiacach padnie i dostaniesz 6800LE niemodowalne. Lepiej dolozyc 200zł i miec pelne 6800.

to jaką kartę radzicie za ok 1100 zł?? jak możecie to prosze również o LINKA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kupno 6800LE powoli mija sie z celem za 1249zł mozna juz kupic pelnego 6800 w barwkompie (sklepie tweaka), maja promocje.

Kupisz LE co z tego że Ci sie zmoduje jak nie wiadomo ile pochodzi karta po kilku miesiacach padnie i dostaniesz 6800LE niemodowalne. Lepiej dolozyc 200zł i miec pelne 6800.

to jaką kartę radzicie za ok 1100 zł?? jak możecie to prosze również o LINKA :)

Za tą cene nic sensownego z "6800" w nazwie nie kupisz, chyba ze masz znajomego w sklepie i przetestuje Ci kilka szt. "LE" w celu odnalezienia 16p 6v. W innym wypadku szukaj na Allegro, bo można tam trafić naprawde okazje... (mi się udało 8) ). Jak chcesz to pogadaj z kolesiami z "Barwkomp"-a (tymi z GG), za 50 zł mogą Ci wyszukać "perełke" która bedzie śmigała na 16p 6v - wiem bo kiedyś z nimi rozmawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może było już napisane, ale nie mam czasu na czytanie całego watku... opłaca się brać 6800LE gainwarda (na pamięciach 2,2ns) ?

Jak max 1100 zł i chodzi na 16p 6v to łykaj... bo jak masz mieć na stałe tylko 8p to nic nie zmieniaj, bo niewiele Ci to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może było już napisane, ale nie mam czasu na czytanie całego watku... opłaca się brać 6800LE gainwarda (na pamięciach 2,2ns) ?

Jak max 1100 zł i chodzi na 16p 6v to łykaj... bo jak masz mieć na stałe tylko 8p to nic nie zmieniaj, bo niewiele Ci to pomoże.

Niestety mój radeon R.I.P :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może było już napisane, ale nie mam czasu na czytanie całego watku... opłaca się brać 6800LE gainwarda (na pamięciach 2,2ns) ?

Jak max 1100 zł i chodzi na 16p 6v to łykaj... bo jak masz mieć na stałe tylko 8p to nic nie zmieniaj, bo niewiele Ci to pomoże.

Niestety mój radeon R.I.P :(.

To dobrze przemyśl temat, bo jak masz mieć 8p na 6800LE to po prostu kup lepiej R9800Pro za 900 zł i bedziesz miał wydajnościowo to samo, ew. R9800SE@Pro jest tego sporo na Allegro w cenie ok 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kupno 6800LE powoli mija sie z celem za 1249zł mozna juz kupic pelnego 6800 w barwkompie (sklepie tweaka), maja promocje.

Kupisz LE co z tego że Ci sie zmoduje jak nie wiadomo ile pochodzi karta po kilku miesiacach padnie i dostaniesz 6800LE niemodowalne. Lepiej dolozyc 200zł i miec pelne 6800.

to jaką kartę radzicie za ok 1100 zł?? jak możecie to prosze również o LINKA :)

Za tą cene nic sensownego z "6800" w nazwie nie kupisz, chyba ze masz znajomego w sklepie i przetestuje Ci kilka szt. "LE" w celu odnalezienia 16p 6v. W innym wypadku szukaj na Allero, bo można tam trafić naprawde okazje... (mi się udało 8) ). Jak chcesz to podadaj z kolesiami z "Barwkomp" (tymi z GG), za 50 zł mogą Ci wyszukać "perełke" która bedzie śmigała na 16p 6v - wiem bo kiedyś z nimi rozmawiałem.

 

A co za róznica czy gainward czy PoV ? sa to układy referencyjne NVIDII wiec jakosciowo raczej sie nie roznia, Gainward moze ma pamieci 2.2 które ida na 900Mhz max ale np CLub3d ma 2.8ns i biegaja na 940 z malymi artami na 986mhz (kwesttia chłodzenia). A co do Clubów to w barwkompie juz sie skonczyla promocja 1249zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszam wszystkich na benchmark.pl, za niecałe 700zł FX 6600 Gt PCI bijący na głowę wszystkie 6800 LE i pełne 6800

Ciekawe co???

Gdzie Ty to niby widziałeś? Piłeś coś? :lol:

Zresztą co ty wymyśliłeś za karte: "FX 6600 GT" i w dodatku na PCI?! To jakiś domowej roboty mix kart serii: "FX" z "6600" + laminat od jakiegoś stareńkiego "3DFX-a" :lol:

Lubię przed snem się troszke pośmiać... a to było "ostre"! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem posiadaczem Gigabyte Geforce 6800 GT 256 mb. Jest to najtanszy cyba obecnie GT na rynku od producentow ktorych (moim zdaniem) mozna zaliczyc co solidnych. Jego cena zaczyna sie niewiele ponad 1800 zl (na computer.istore.pl).

Zdjecie karty znajduje sie chocby tutaj : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14152

Jesli ktos bedzie zainteresowany fotkami real life prosze o kontakt.

 

No i kilka uwag na temat modelu:

Oprogramowanie dolaczone jest raczej skromne - instrukcja, drivery, power dvd, oraz Doom 3. Chociaz nie przepadam za najnowsza odslona dooma, to jednak ciesze sie ze dolaczyli ta gre zastepujac poprzedni zestaw tj. Joint Operations + Thief 3 (a to z powodu iz bylby to juz moja 3 kopia Thiefa 3 po oryginale boxowym i egzemplarzy ktory niedawno dostalem z Audigy 2 ZS). Ale to nie bundle jest najwazniejszy wiec ...

 

W kwestii wydajnosci :

Procek : P4 Prescott 3.0 ghz

Ram : 2x 256 mb Kingson DDR 400

Grafa : Gigabyte Geforce 6800 GT 256 mb (pamieci 2,0 ns)

Dysk : Segate Barracuda 120 gb 7200 obr SATA

System : Windows XP SP1

 

Na razie nie testowalem w 3D marku 2005, natomiast na domyslnych ustawieniach w 03 i bez podkrecania karta wyciaga 10 500 - 10 700 pkt.

 

Halas : Nie jestem w posiadaniu profesjonalnych urzadzen pomiarowych, moge wiec jedynie oceniac w drodze porownania. I tak, jest on nieznacznie glosniejszy od Geforce 4 Titanium.

 

Podkrecanie :

Karta spokojnie dzialala na 410/ 1110 bez sypania artefaktami. Wzrost wydajnosci w 3d Marku 2003 jest jednak znikomy. Moj najlepszy wynik to cos niewiele ponad 11 000

Jesli chodzi natomiast o max ktory da sie z niej wycisnac to jak na razie zmusilem ja do pracy z zegarami 435/1170. Artefaktami sypala az milo, ale nie zawiesila systemu mimo obciazenia (czytaj mimo ok 4-5 testow 3d marka 03 bez resetu).

 

Jestem zadowolony z przyrostu wydajnosci (a ze poprzednio uzywalem GF 4 ti 4400 Leadtek to przyrost jest widoczny), chociaz pewnie nawet jak bym nie byl to bym sklamal, w koncu to Gf 6 i nie przystoi narzekac :P

 

Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...