Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

No i juz zainstalowalem Asusa.. teraz pytanko, ktos podawal temperatury, u mnie na rdzeniu jest 69stp i 49 na pamieciach bez O/C, nie za duzo troche? Wiatrak troche wyje i chcialem go lekko zwolnic, ale teraz to nie wiem czy to nie byloby ryzyko :)

Ja mam silencera skreconaego prawie na minimum temp w idle 41 stopni w stresie 50-60stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz zainstalowalem Asusa.. teraz pytanko, ktos podawal temperatury, u mnie na rdzeniu jest 69stp i 49 na pamieciach bez O/C, nie za duzo troche? Wiatrak troche wyje i chcialem go lekko zwolnic, ale teraz to nie wiem czy to nie byloby ryzyko :)

Ja mam silencera skreconaego prawie na minimum temp w idle 41 stopni w stresie 50-60stopni

to ja mam na swoim referencyjnym od gainward'a 47c skręcony na minimum w spoczynku 58 C w stresie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mam stanowczo za duze, bo teraz 75stp na rdzeniu i 58stp na pamieciach.. widac obudowa sie za mocno chyba grzeje.

WG mnie normalna temperatura, te chlodzenie Asusa jest beznadzijne radiatorek wielkosci jak w Pentium 100 + malo wydajny wentylator.

Polezam Silencera lub inne chlodzenie wlasnej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego ASUSA v9999gt i temp rdzenia wg. smart doctora) to 51 stopni idle (przy 30% wiatraczku) i pamieci 44 stopnie. Jak dam 100% to temp rdzenia spada do 48 stopni.

 

Ale mam jedno pytanie - widze ze wszyscy tu kreca pamieci niemilosiernie. Ja zas gdy podkrece juz do 760mhz, to w grach i 3dmarkach zaczynaja pojawiac sie artefakty (uzywam do tego smart doctora)

 

Czy robie cos zle, czy to wina karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ,

ja na winfascie mam 48 normal i 58 w stresie , ale mam za to taki problem przy ustawieniach 325-700 w aqumarku mam 48 zhakiem fps , a jak dam 360 - 900 to mi spada do 44fps :cry:

wogóle obraz jest troche rozmyty przy 1024 tak tego nie widać , ale przy 1280 juz jest wkurzajace , w porównaniu do wcześniejszej karty 9800se i jeszcze jedno demo nvidia 6800 tnie jak cholera , wczesniej jak nie miałem sp2 chodziło dobrze a teraz [gluteus maximus] , za to pamieci ida na 2D 850 , a 3D 900 rdzen w obu przypadkach na 370

czeka mnie reklamacja , tylko szkoda bo 2 tyg bez karty :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moze mi ktos powiedziec jak jest mocowane chlodzenie do kart Leadteka i Gainwarda z chipami 6800LE i 6800? Zwykle dziurki po przekatnej chipa czy tez moza jakies inne ustojstwo? No i czy da sie zdemnotowac z karty bez zniszczenia go.

Wygrzebalem gdzies na sieci ze karty z chipami 6800GT i Ultra maja inna srednice dziurek montazowych i nie da sie zainstalowac chlodzenia typu Zalman ZM80D-HP. W sumie mam za cienki portfel na wycieczke w strone takich kart, ale te pierwsze sa juz realne.

Drugie pytanie:

Co wybrac? Gainwarda 6800LE za 1180, ale bez pewnosci odblokowania potokow (plusem jest 36 miesiecy gwarancji) czy moze Leadteka 6800 za ok. 1250? Dodam ze obie maja pamieci 2,2 ns. Jak jest z podatnoscia tych kart na odblokowanie? Albo inne typy w granicach do 1300 PLN.

 

Mam jeszcze pomysl aby zaczac temat w ktorym byly by podawane wyniki dotyczace odblokowanie potokow, pozwolilo by to okreslic +/- jaka firma najlepiej sie sprawdza (no, chyba ze to jest totalna loteria).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalic w Farcry 1.3 HDR ?

 

 

komenda w konsoli r_HDRrendering x

gdzie x to liczba od 1 do 11, dzieki temu mozesz ystawic rozne poziomy, naciekawiej wyglada chyba 6

no i stery by sie przydaly jakies w miare swieze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko, ze na LE mowia Loser Edition i nawet jakby za free dawali to by nikt nie bral :)

Nie przesadzasz czasami? Mam prawie pewnosc ze odblokuje 4 potoki oraz szanse na kolejne 4, a na takiej karcie mozna zrobic ponad 10k markow 03. Jak dla mnie za kwote 1100-1200 PLN nie ma nic lepszego. No chyba ze o czyms nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bullgoth

ja powiem tylko, ze na LE mowia Loser Edition i nawet jakby za free dawali to by nikt nie bral :)

WOW 8O "Loser Edition"? Człowieku! O czym ty mowisz? Po odblokowaniu potokow i vertexa to jest mIodzio karta.

Ps. Może ty bys nie wzial, ale ja tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja powiem tylko, ze na LE mowia Loser Edition i nawet jakby za free dawali to by nikt nie bral :)

Nie przesadzasz czasami? Mam prawie pewnosc ze odblokuje 4 potoki oraz szanse na kolejne 4, a na takiej karcie mozna zrobic ponad 10k markow 03. Jak dla mnie za kwote 1100-1200 PLN nie ma nic lepszego. No chyba ze o czyms nie wiem?
Dobrze gadasz! Ja na swojej LE mam 16p 6v no i zegary 400/900, co przekłada się na jakieś 11400 marków w 3DMark 2003 i jakieś 4300 w 3DMark05, a do tego dałem tylko 1024 zł.

"Loser Edition" co za LOL śmiał to powiedzieć? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podac jakie ma wyniki w timedemo w doom3 na high + 1024? (prawdziwe high, bez motania w cfg). szczegolnie interesuja mnie karty 6800 i 6800GT. of koz reszta konfiga rowniez mile widziana 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podac jakie ma wyniki w timedemo w doom3 na high + 1024? (prawdziwe high, bez motania w cfg). szczegolnie interesuja mnie karty 6800 i 6800GT. of koz reszta konfiga rowniez mile widziana 8)

1024x768 (High) mam 56 klateczek, a jak do tego dodam 4xAA to mam 50 klateczek :idea:

 

P.S.

Jestem po zmianie z R9800Pro i jeszcze nie jestem po "formacie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ludzi z v9999gt

czy do takiego podkrecania pamieci (800 i wyzej) uzywaliscie jakiegos dodatkowego chlodzenia, badz cos innego zmienialiscie w karcie badz jej ustawieniach? mi powyzej 750 nie chce pojsc bez artefaktow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez idze na 900mhz bez chlodzenia.

 

PS

zobaczcie sobie moj wynik w 3dmarku 03. I popatrzcie jakie tam czestotliwosci taktowania pamieci i procka na grafie :) jakis dziwny blad :) powinno byc 410/900. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podac jakie ma wyniki w timedemo w doom3 na high + 1024? (prawdziwe high, bez motania w cfg). szczegolnie interesuja mnie karty 6800 i 6800GT. of koz reszta konfiga rowniez mile widziana  8)

105 fps :twisted:

imho przy tej rozdzialce i kartach , to bardziej test proca niz gpu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scatac: u mnie rdzen idzie na 420 przy 435 pojawiaja sie drobne artefakty, natomiast pamiec na 900 bez problemu, ale wole nie przesadzac bez lepszego chlodzenia i mam 800 :)

Zastanawiam sie wlasnie nad chlodzeniem ale na pewno nie silencer...

Pewnie cos zmontuje swojego, robilem juz chlodzenie wdlg. przepisu z tweak.pl do 5900xt i mysle ze cos podobnego zda egzamin na tym asusie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a da sie jakos sprawdzic czy to sa 2.8? (w inny sposob niz patrzenie jak sie daja podkrecic)

Teoretycznie wystarczy ze zerkniesz na kosci pamieci, masz na nich oznaczenie: Hynix i nizej szereg cyferek

Ostatnie dwie cyfry (chyba ostatnie) to np: 28, 22, 25, 20 itd. To znaczy pamieci 2.8 2.2 itd :D

Tylko ze, to nie musi o niczym swiadczyc....

Znane sa powtarzajace sie sytuacje, ze oznaczenie kosci nie musi oznaczac ich nominalnych predkosci :)

Sa mialem na 5900xt kosci "oznaczone" na 2.8 a tak naprawde bylo to kosci 2.2

Gdzies na forum czytalem ze w zwiazku z nadmierna produkcja szybszych kosci i brakiem zbytu, szybsze pamieci sprzedawane sa producentom kart jako wolniejsze. Na szczescie nie ma odwrotnych sytuacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstalowalem wlasnie Smart Doctora (ktorym dotychczas probowalem podkrecac) i zainstalowalem riva tunera. i spotkalo mnie lekkie zdziwienie gdy odmowil podkrecenia rdzenia powyzej 380mhz - pokazywal sie komunikat "Driver failed to pass initial test...". Sterowniki mam ze strony nVidii 61.77. Pomyslalem ze moze to bylo przyczyna artefaktow (w smart doctorze rdzen mialem ustawiony na 390mhz). w rivie podnioslem rdzen do tych 380 a pamieci do 800 i w 3dmarku 03 pojawily sie artefakty jedynie na skorupie zolwia (gdzies czytalem ze wielu osobom sie to przytrafia).

czy sadzicie ze te wczesniejsze artefakty to mogly byc wlasnie przyczyna "zlych sterownikow" jak na takie czestotliwosci?

 

i p.s czy znacie jakis program ktorym moznaby kontrolowac temp i obroty wiatraczka w asusie? gdy z glosnikow leci muzyka czy odglosy gry to to nie przeszkadza tak bardzo, ale gdy jest cicho to ten szum denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma lub spotkał się takim problemem ?? Mianowicie posiadam od jakiegoś miesiąca Gainwarda 6800 Ultra i jest on taktowany 430/1200. Od jakiegoś tygodnia robi mi zwiechy i rzuca artefaktami natomiast jeżeli obniże taktowanie na sandardowe 400/1100 wszycho jest OK :(

Sprawdzałem różne sterki i stawiałem winde od nowa. Nic nie pomaga. HELP !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...