Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiazujac do tematu zacinania gier i piszczenia kondensatorów(smieszy mnie to bardzo czy ktos jest w stanie wyjasnic w jaki sposob moze piszczec kondensator? heheh brednie....)  :D .

bo to nie piszczy kondensator tylko cewka na karcie ja mam podobnie ale jak podkręce kartę, jestem tylko ciekaw czy to czasem nie jest wina zasilacza moj 300W :D i narazie daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to nie piszczy kondensator tylko cewka na karcie ja mam podobnie ale jak podkręce kartę, jestem tylko ciekaw czy to czasem nie jest wina zasilacza moj 300W  :D i narazie daje radę

1249523[/snapback]

 

mi tez karta piszczy...a spojrz na moj zasilacz...wiec to wina za slabego zasilacza na pewno nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos zapodac FPS z NFS Underground 1 max-min-avg ?? Chodzi o poczatek gry circuit 1 mapa z gory thx ;-) 1024x--- rozne konfiguracje rozdzialki (tylko max detail bez motion b..;-) z AA ANI i bez ;-)

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja mam pytanie:

co wlasciwie robi "internal clock test" ??

chodzi mi o to jak on testuje te czestotliwosci i czy w ogole je testuje czy tylko dla danego procesora wyzej niz xxx mhz nie przejdzie ??

pytam bo mam problem z moja karta: mam 6800le 16x6 i 380 mhz na procesorze bez artefaktow, wyzej sie nie da bo nie przechodzi tego testu.

czym grozi wylaczenie tego to sie domyslam.

 

dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauwazylem ze gry wywalaja bsod z bledem nvdisp.dll lub wychodza do pulpitu. czyzby jednak dolutowanie urwanego rezystora na stale uszkodzilo karte?. Musze przeinstalowac system lub(co jest bardziej prawdopodobne) zasilacz juz nie wyrabia bo to 300w feel. musze zakupic zasilacz a jak bedzie sie powtarzalo to kaplica bo widac lutowanie i karty raczej na gwarancje nie oddam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zmiennego nowego chłodzenia dla mojego gf 6800 nu firmy VGA to jest referencyjny model z chodzłedzeniem na rdzeń i pamieci... zdjęcia chyba nie trzeba dać... W tej chwili mam 11000 w 2k3 a chce wiecej...Teraz chodzi na 385/829 ale chce więcej z niej wycisnąć... i nie mówie że jak jest większe taktowanie to coś siędzieje ale tak profilaktycznie. Jaki blok wodny (proszę o nazwy i może linki gdzie można kupić) by pasował na rdzeń gf 6800 i jakie ma ów rdzeń wymiary. Co sądzicie o chłodzenie arctic cooling vga rev 4 versja 5 no ta do gf 6800. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos juz znalazl sterowniki na ktorych na wyjsciu TV-OUT szedł by obraz poprzez overlay ? Przetestowałem drivery 71.40 i niestety ciemno na wyjsciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaksiema.powie mi ktos wkoncu jak to jest z zakladaniem tego Arctic Cooling VGA Silencer NV5 na asusie V9999GT 128...wiem juz cos trzeba z molexem zrobic ale co?? zdjac ten i zalozyc inny, ale gdzie go kupic???? moze jakies fotki albo linki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wątek czasem i ciągle to samo:)

Pare odpowiedzi:

1.przychaczanie to nie wina zasilacza 100%

/przyczyny mogą być rózne

a.jakaś usługa chodzaca w tle ,dogrywanie z dysku , mało ramu lub mało pamięci na karcie(128)/

w takich grach jak doom3 w 1024 w VH karta powinna mieć te 256 a nie 128 niestety.

HL2 w 1024 na maxa powinno być 1024 ramu aby nie było przycinek.

2.W kartach piszczą cewki a nie kondensatory czy pamieci.na 100%

3.obraz na wyjsciu TV to niestety niekompatybilnosć sterów.(różni producenci stosują rózne wyjścia)

napewno będzie obraz na sterach producenta.

Jak ktos chce luknąć ile karta używa pamięci w grach po odpaleniu coolbitsa macie w driverach opcje gdzie się <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> wykres

który pokazuje podczas trybu 3d ile pamieci jest wypompowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy obraz na TV powinien byc zaraz po wlaczeniu monitora? Na R9800 mialem odrazu a teraz na GF6800 mam problem ;)

 

Obrazu nie ma ani po wlaczeniu komputera i po zaladowaniu sterow takze :D Wogule nie wykrywa w sterach podlaczonego TV, uszkodzone wyjscie na karcie?

 

konio68 gdzie niby jest ten wykres? ;) daj screen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy obraz na TV powinien byc zaraz po wlaczeniu monitora? Na R9800 mialem odrazu a teraz na GF6800 mam problem ;)

 

Obrazu nie ma ani po wlaczeniu komputera i po zaladowaniu sterow takze :D Wogule nie wykrywa w sterach podlaczonego TV, uszkodzone wyjscie na karcie?

 

konio68 gdzie niby jest ten wykres? ;) daj screen :)

1251674[/snapback]

kurna sorki , heh jak miałem 4ti to miałem wykres w dod opcjach 3D.hmm ale moze to wina sterów ,te z leadteka nie mają.

nie sprawdzałem wczesniej może seria 6 ich nie ma - zrobiłem wtope.

No ale na 4Ti 128 pompowało do końca FarCry przy 1024 na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy obraz na TV powinien byc zaraz po wlaczeniu monitora? Na R9800 mialem odrazu a teraz na GF6800 mam problem ;)

 

Obrazu nie ma ani po wlaczeniu komputera i po zaladowaniu sterow takze :D Wogule nie wykrywa w sterach podlaczonego TV, uszkodzone wyjscie na karcie?

A zaznaczyles pole nazywane w jednych sterach "Podlaczony TV nie jest wykrywany" a w innych "Wymus wykrycie TV" i zrestartowales system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio68, masz najnormalniej w świecie rację z tymi sterownikami.Zainstalowałem najnowsze ze strony leadtek'a i all player odtwarza filmy jak dawniej.Jeśli ktoś ma problemy z filmami niech spróbuje sterowników ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , zagralem runde i nagralem demko, mozecie je zassac tutaj (neo ftp ma teraz problemy, ale da sie sciagnac)

 

oto wyniki:

 

1600x1200/MAX(reflections all)/fsaa 4x/anizo 8x - 67.94 fps

1600x1200/MAX(reflections all)/fsaa off/trilinear - 85.29 fps

1024x768/MAX(reflections all)/fsaa 4x/anizo 8x - 89.89 fps

1024x768/MAX(reflections all)/fsaa off/trilinear - 89.90 fps

640x480/MINIMUM/fsaa off/bilinear - 91.02 fps

 

sterowniki 71.40. troche zdziwily mnie te wyniki. w grze wydaje sie byc stabilne 100, a tutaj zaden wynik nie zblizyl sie do tej wartosci :lol:

 

dajcie wyniki z mego demka, zobaczymy jak innym powychodzilo :D

 

EDIT

 

stress test:

 

1024/MAX/fsaa off/trilinear - 147.22 fps

1024/MAX/fsaa 4x/anizo 8x - 135.76 fps

 

btw podczas gry, 90% czasu mam 130+ fps, przewaznie grubo ponad ta wartosc, thats weird :o

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi jakiej firmy masz gf i jakie pamięci?? i jaka temperatura oraz pasta termoprzewodząca?

1251293[/snapback]

Karte mam Point of View 6800LE, ktora niestety poszla tylko na 12/6. Pamieci to Hynix'y 2.2. Temperatura w idle to 45C na sterach 66.81, w stresie nie testowalem po zalozeniu silencer'a bo mam problemy z trybem 3d. a pasta to arctic silver.

Edytowane przez Szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze twoj problem wydaje sie byc smieszny  :wink: .

u mnie nie ma zadnych dzwiekow, a gry smigaja naprawde plynniutko, model karty ten sam. uzywam sterow 71.40, ale polecam 66.81. zrob formacika -> zainstaluj system -> service pack -> stery do mobo -> dx9.0c -> dzwiek -> usb2.0 -> grafike.

stery do grafy instaluj 66.81. niby kolejnosc instalowania sterow nie jest taka wazna, ale ja odnosze wrazenie ze naprawde mozna zauwazyc roznice w dzialaniu systemu  :D

to dziwne, tutaj nie pamietam zeby ktos sie skarzyl, a przeczytalem kazda strone tego topiku  :rolleyes:

1247461[/snapback]

popatrz tylko mess..

jak Ty coś doradzisz to od razu się wyniki poprawiają... :mrgreen: :-D :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , zagralem runde i nagralem demko, mozecie je zassac tutaj (neo ftp ma teraz problemy, ale da sie sciagnac)

 

oto wyniki:

 

1600x1200/MAX(reflections all)/fsaa 4x/anizo 8x - 67.94 fps

1600x1200/MAX(reflections all)/fsaa off/trilinear - 85.29 fps

1024x768/MAX(reflections all)/fsaa 4x/anizo 8x - 89.89 fps

1024x768/MAX(reflections all)/fsaa off/trilinear - 89.90 fps

640x480/MINIMUM/fsaa off/bilinear - 91.02 fps

 

sterowniki 71.40. troche zdziwily mnie te wyniki. w grze wydaje sie byc stabilne 100, a tutaj zaden wynik nie zblizyl sie do tej wartosci  :lol:

dajcie wyniki z mego demka, zobaczymy jak innym powychodzilo  :D

ok. mess

prośba o krótką instrukcję. co robimy z plikiem mdemo.dem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz tylko mess..

jak Ty coś doradzisz to od razu się wyniki poprawiają... :mrgreen:  :-D  :-D

1252516[/snapback]

jest jakas poprawa czy to ironia byla ? :rolleyes:

 

ok. mess

prośba o krótką instrukcję. co robimy z plikiem mdemo.dem ?

1252535[/snapback]

musisz je wrzucic do:

 

Steam\SteamApps\folder_z_nazwa_twojego_konta\counter-strike source\cstrike\

 

pozniej wchodzisz do gry, i wpisujesz w konsoli:

 

/timedemo mdemo

 

czekasz na wynik, done :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas poprawa czy to ironia byla ?  :rolleyes:

poprawa jest a i owszem przynajmniej system stabilnie pracuje przy vcore 430

 

musisz je wrzucic do:

Steam\SteamApps\folder_z_nazwa_twojego_konta\counter-strike source\cstrike\

pozniej wchodzisz do gry, i wpisujesz w konsoli:

/timedemo mdemo

czekasz na wynik, done :D

u mnie na sterach 66.93:

1600x1200/MAX(reflections all)/fsaa 4x/anizo 8x

-------------------------

"1855 frames 27.183 seconds 68.24 fps 6.779 fps variability"

W mniejszych rozdzielczościach trochę gorzej od Ciebie - słabszy procek :-P

 

Jak będę miał chwilę to też sprawdzę na innych sterach.

Generalnie śmiga to nieźle B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi mam do ciebie pytanko. Czy to co urwales na karcie to faktycznie byl rezystor? Bo mi wlasnie odpadlo cos z karty :angry:. Najgorsze jest to ze nawet nie szarpalem za karte ani nic. Poprostu polozylem na biurku i slysze pyk. Patrze a tu lezy jakis sqbaniec. Miejsce skad sie urwal jest niedaleko molexa tylko blizej agp.

Tyle ze u mnie to raczej wyglada na cos innego niz rezystor bo ma trzy nozki. Jest na tym napisane W6W (albo M9M). Generalnie karta dziala. Ale boje sie ja teraz eksploatowac.

Co radzicie? Karte lutowac? To malenstwo ktore mi spadlo ma jedna naderwana nozke i nie wiem czy sie to przylutuje, takie cos sie da sprowdzic/zamowic? Nie znam sie na tym i nie wiem czy to jest jakis typowy element czy nie. Ewentualnie jak ktos jest z Lodzi to niech mi da znac czy wie gdzie mozna takie elementy lutowac.

Pozdrawiam. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi mam do ciebie pytanko. Czy to co urwales na karcie to faktycznie byl rezystor? Bo mi wlasnie odpadlo cos z karty :angry:. Najgorsze jest to ze nawet nie szarpalem za karte ani nic. Poprostu polozylem na biurku i slysze pyk. Patrze a tu lezy jakis sqbaniec. Miejsce skad sie urwal jest niedaleko molexa tylko blizej agp.

  Tyle ze u mnie to raczej wyglada na cos innego niz rezystor bo ma trzy nozki. Jest na tym napisane W6W (albo M9M). Generalnie karta dziala. Ale boje sie ja teraz eksploatowac.

  Co radzicie? Karte lutowac? To malenstwo ktore mi spadlo ma jedna naderwana nozke i nie wiem czy sie to przylutuje, takie cos sie da sprowdzic/zamowic? Nie znam sie na tym i nie wiem czy to jest jakis typowy element czy nie. Ewentualnie jak ktos jest z Lodzi to niech mi da znac czy wie gdzie mozna takie elementy lutowac.

Pozdrawiam. Dzieki.

1253281[/snapback]

lutuj, lutuj - nie bój nic .. :lol: :lol: :lol:

 

żarty na bok. Jeśli karta na gwarancji to lepiej nie lutuj. Niech serwis Ci zlutuje.

:-P

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte kupilem w Krakowie (w PCProject) , mieszkam w Kielcach, studiuje w Lodz ;) . Do tego karta dziala, jak ją wysle do Krakowa to nie wiem co z tego bedzie? Czy grzecznie zlutuja element i kaza zaplacic czy nic nie zrobia. Ktos wie gdzie ten sklep robi gwarancje, w jakim serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/artykuly/art.../gf6800_top.jpg

 

ja urwalem tego z prawej na samym dole(jak sa 4 obok siebie, to tego po prawej na dole :lol: ).

naprawa trwala 30sec, kasy nie chcieli za to. tyle ze zwykla lutownica nie idzie zbytnio tego zrobic, tamta ktorej oni uzyli jest na cieple powietrze czy cos takiego (noob) :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mess tylko u Ciebie to jakis kondensator wielki ;) u mnie to cos jest malenkie. Aha i jest po drugie stronie karty.

1253482[/snapback]

z twojego opisu wynika że ów element opadł sam (czyli nózki ma) jeżeli jest nie urwany tylko odpadł a w miejscu gdzie ma być przylutowany na padach nie ma cyny tzn: ze został żle przylutowany a odpadł dlatego ze trzymał się tylko na kleju i jest to ewidentna wada producenta czyli łachy nie robią.Jezeli element jest cały mozesz tez isc do jakiegoś serwisu rtv i tam ci lutką na gorące powietrze to polutuja tak że sladu nie będzie - dasz gosciowi 10 na browara i czesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja urwalem tez jest po drugiej stronie karty. jutro zrobie zdjecie tego moim nowym cyfrakiem(to ten z podpisu i nie to ze sie chwale), ale to moje tez mialo 3 nozki wiec to pewnie to samo. lutowalem to w serwisie komorek bo nie ma sensu wysylac tego na gwarancje. karta dziala ale w trybie 3d jest powrot do pulpitu ale to jest pewnie wina zasilacza lub windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnie wszytko. Element faktycznie jakby odpadal sam, ale glowy nie dam. Na moje oko to byl jakis zimny lut. Bo na padach (jezeli tak to sie nazywa) sa slady po tych nozkach, ale nie wygladaja na urwane tylko tak jakby wlasnie odpadlo to co sie trzymalo. Teraz kolejna sprawa to to, ze w tym malenstwie ulamalem podczas prostowania jedna nozke. Jest tylko taka drobna koncoweczka :( . Jutro postaram sie dowiedziec czy mozna kupic takie cosik, i czy mi to ewentualnie zlutuja.

 

W kazdym badz razie katowalem karte paroma gierkami i nic, zadnej wysypki. Co prawda wgralem oryginalny bios i ustawienia tatkowania domyslne.

 

Wielkie dzieki za wasza pomoc.

Edytowane przez ck_@rL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...