Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie zdania o tej karcie 1500388[/snapback]

Mialem ja na weekend na testy... Nie podobala mi sie z kilku wzgledow:

- stosunkowo glosne chlodzenie

- juz po kilkunastu minutach goracy radiator (nawet bez OC)

- brak monitoringu temp w zakladce sterow (podobno w biosie mozna sobie odblokowac i sfleszowac i dziala)

 

Podkrecac nie podkrecalem, bo to nie moja karta byla a temp mnie skutecznie dodatkowo odstraszala... Moze to tylko ten egzemplarz tak mial - innych nie probowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego próbujesz zniechęcać ludzi do eksperymetów:))?

Wiadomo od dawna , że nie zmienie sie biosu do zmiany zegarów....

...ale po to aby zwiększyć wydajność (choćby podnosząc napięcie) dla........

 

IMO umiejętna modyfikacja biosu ma sens (niekoniecznie zmiejąc napięcia) , np zmiejąc poziom throtlingu, tim....  , lat.. no i może opóźnień( nie latencji).

1500227[/snapback]

Hmm.... ja nie pisałem o modyfikacji biosu (np. jakimś programem) ale o wgrywaniu od nowa CAŁEGO nowego biosu do karty graficznej :)

 

Nie twierdze,że modyfikacja istniejącego biosu nie poprawi parametrów ;)

Ale to już zaawansowane "sztuczki".

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ja na weekend na testy... Nie podobala mi sie z kilku wzgledow:

- stosunkowo glosne chlodzenie

- juz po kilkunastu minutach goracy radiator (nawet bez OC)

- brak monitoringu temp w zakladce sterow (podobno w biosie mozna sobie odblokowac i sfleszowac i dziala)

 

Podkrecac nie podkrecalem, bo to nie moja karta byla a temp mnie skutecznie dodatkowo odstraszala... Moze to tylko ten egzemplarz tak mial - innych nie probowalem

1500440[/snapback]

A ja powiem tak : karta jest spoko, tylko pod warunkiem, że po stronie rdzenia załozycie jakis wiatrak (np 80x80), Gigabyte spieprzyl moim zdaniem sprawe z tym wiatrakiem po drugiewj stronie, jednak pozwolilo to na stworzenie chlodzenia zajmujacego tylko 1 slot PCI. Karta bez tego dodatkowego wiatraka działa bez zarzutu, jednak nie polecam jej podkręcać ( ok 65-70 st w spoczynku, 80 stres), po zamontowaniu dodatkowego wiatraka temperatury obniżają się znacznie (przydaje się jeszcze dobrze wentylowana buda). Podsumowując, karta jest dobra (jak każdy inny 6800GT) ale OC dopiero po niewielkim zabiegu.

 

PS: A w tej cenie to nic innego, tylko brać :)

Edytowane przez krzychoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o zmianie radka 9800pro na leadteka 6800 128mb na agp?

i teraz czy ktos orientuje sie czy oplaca sie brac ta karte z niemiec?

widze ze ceny sa calkiem niezle - tylko nie wiem jak by bylo z przesylka:P

co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matthew : jakie masz temperatury rdzenia ? (idle i stres) jeśli nie ingerowałeś w chłodzenie, to pewnie masz baardzo gorąco... ja bym nie ryzykował.

 

A odnośnie tego 6800 Galaxy to mi sie wydaje ze to jakas lipa, bo są błędy w opisie (np: "częstotliwość pracy rdzenia: 350 MHz" tymczasem tego typu karty maja czestotliwosc 325 MHz

Edytowane przez krzychoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matthew : jakie masz temperatury rdzenia ? (idle i stres) jeśli nie ingerowałeś w chłodzenie, to pewnie masz baardzo gorąco... ja bym nie ryzykował.

1504671[/snapback]

Ja bez ingerencji w chłodzenie mam tak jak z podpisu już 6miesiecy:)

idle GPU: 53

idle otoczenie: 42

stress GPU: 77

stress otoczenie: 55

 

wiec na GB tez raczej bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podczepie, mianowicie zastanawiam się czy by nie sprzedać swojego Winfasta 6800GT z Silencerem (431/1166) i by nie kupić 2x6800U Aeolus (ok 1250zł sztuka), dołoże troche (ok 900zł) myśle że ok 1500/1600 dostane za swoje maleństwo :D nieźle się kręci jest dodatkowe chłodzenie i pełna gwara (bez niecałego miesiąca). Do wyboru mam poczekać i kupić sobie 7800 najmocniejszą wersję gdyż koszta będą takie same jak wymiana na 2x6800U,.

Który wariant byście wybrali?

Edytowane przez 64BitInside-User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podczepie, mianowicie zastanawiam się czy by nie sprzedać swojego Winfasta 6800GT z Silencerem (431/1166) i by nie kupić 2x6800U Aeolus  (ok 1250zł sztuka), dołoże troche (ok 900zł) myśle że ok 1500/1600 dostane za swoje maleństwo :D nieźle się kręci jest dodatkowe chłodzenie i pełna gwara (bez niecałego miesiąca). Do wyboru mam poczekać i kupić sobie 7800 najmocniejszą wersję gdyż koszta będą takie same jak wymiana na 2x6800U,.

Który wariant byście wybrali?

1506529[/snapback]

Kupując w sklepie karte traci ona juz jak zaplaciles na wartosci okolo 300-400zł:) - jezeli chodzi o highendy.

Wiec ja ci proponuje dać sobie spokoj z SLi. No chyba że naprawde nie masz na co tej kasy wydac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@64BitInside-User po co Tobie SLI :/ ? nie masz płynnosci w jakiejs grze przy 1x6800Ultra? <pewnie 1GB lub wiecej ram i proc 4000+(lub OC do tej wartości) / FX-55 :D. SLI wykorzystują nie wszystkie gry a raczej ich mała część wiec raczej nie opłaca sie... jak chcesz taką wydajność to poczekaj na 7800GTX / FUDO.

Też kiedyś myślalem o SLI ale doszedłem do tego samego wniosku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez ingerencji w chłodzenie mam tak jak z podpisu już 6miesiecy:)

idle GPU: 53

idle otoczenie: 42

stress GPU: 77

stress otoczenie: 55

 

wiec na GB tez raczej bedzie podobnie.

1504677[/snapback]

ja mam nieco wyższe temperatury. Wszystko narazie mierzone w stress

GPU : ~82*C

otoczenie: ~58*C

 

Ale zamierzam jeszcze niebawem dorzucić jakąś 120 na tył i może na bok (prostopadle do karty) 92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie tez do tego wszystkiego dołącze.SLI to faktycznie marketingowe posunięcie.Dziś jest modne SLI juto będzie X4SLI Extreme(albo coś w tym stylu)

Kasy trzeba dużo na to przeznaczyć a tracimy podwójnie - w końcu tanieją obie karty naraz.Dobrze jeśli jeszcze mamy platforme to obsługującą, gorzej dla tych którzy dla SLI muszą zmienić prawie całego kompa.Wydaje mi sie że warto poczekać co pokaże 7800 ( i jego następcy).Czekanie w tym przypadku i tak działa na naszą korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze karty traca na wartosci i to dużo, te 1500zl co podalem to moze rzeczywiscie pobozne zyczenia,.. ale ja ja kupilem za 1100 wiec do tylu nie bede. Moze fakt bez sensu pchac sie w SLI juz lepiej poczekac na 7800U :twisted:

Co do dysków to miejsca mi starcza na wszystko ,.. muzyke trzymam na mp3(40GB) zadokowanej do kompa, filmy wypalam na DVD, a gry,. może w 3 gram,.. na takie potrzeby to ta 40 mi starcza :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowaliscie nowych sterow od NVIDII?? 77.72...zainstalowalem dzisiaj no i wyniki w podpisie..ok. 150 markow przyrostu (w 2003 i 2005)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem te stery wczoraj. Wygląda na to,że są poprawione w stosunku do poprzedniej wersji. Poprawiła się też nieco jakość obrazu, a na LCD to widać natychmiast :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok stery u mnie daja ciała <_< <_< <_< filmy w divxie maja dziwne kolory..jakby negatyw czy cos takiego..wiec wracam na razie do tamtych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok stery u mnie daja ciała <_<  <_<  <_< filmy w divxie maja dziwne kolory..jakby negatyw czy cos takiego..wiec wracam na razie do tamtych

1511738[/snapback]

 

Rzeczywiście. U mnie jest dokładnie to samo. Chyba też wrócę do poprzednich.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor przy tych sterach to mały BUG wystarczy w nvtweaker włączyć VMR i potem w sterownikach w ustawieniach Video włączyć VMR i po kłopocie. A wydajność jest dużo lepsza.

Natomiast sterki 77.72 są niestabilne i najmniej wydajne od serii 71.XY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor przy tych sterach to mały BUG wystarczy w nvtweaker włączyć VMR i potem w sterownikach w ustawieniach Video włączyć VMR i po kłopocie. A wydajność jest dużo lepsza.

Natomiast sterki 77.72 są niestabilne i najmniej wydajne od serii 71.XY.

1511934[/snapback]

Czy po restarcie ten problem nie pojawia się znowu? Ja naprawiłem go nieco inaczej, ale po każdym restarcie trzeba było wchodzić do panelu forceware by kolory przywrócic do normy...

Pisząc o sterach 77.72, chodzi ci o te bez WHQL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...