Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Są nowe sterki 77.76

No wlasnie, nowe sterki :rolleyes:

Jeszcze kilkanascie dni temu mialem R9800 i tam wszystko bylo prosto, tzn. nawet nie trzeba bylo starych Omeg odinstalowywac. A tu hmm ? Moze Wam sie to wydac smieszne, ale czy ktos moglby w punktach napisac co po kolei robic zeby dobrze zainstalowac nowe sterki, uzywac jakis programow specjalnych do usuwania resztek itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mam problem :angry: czy wie ktos co zrobic zeby ustawic wiecej niz 470MHz na GPU? w riva tunerze pisze Ciagle - driver filed to pass... kazdy wie o co chodzi. Miał juz ktos ten problem? Pozdrawiam

 

aha zapomniałem dodac ze temperatura jest ujemna przy starcie systemu... (niestety nie wiem ile bo czujnik wariuje ponizej 0*C)

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstalować

2. Zrestartować

3. Wyczyścić resztki za pomocą np. Driver Cleaner Pro

4. Zainstalować

5. Zrestartować

6. Przebudować bazę RivaTuner'a

7. Poustawiać

8. Grać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mam problem  :angry:  czy wie ktos co zrobic zeby ustawic wiecej niz 470MHz na GPU? w riva tunerze pisze Ciagle - driver filed to pass... kazdy wie o co chodzi. Miał juz ktos ten problem? Pozdrawiam

 

aha zapomniałem dodac ze temperatura jest ujemna przy starcie systemu... (niestety nie wiem ile bo czujnik wariuje ponizej 0*C)

1565008[/snapback]

Możesz w biosie ustawić na stałe np. 480 :) Albo wyłączyć testowanie ustawień. Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar ja kupic. Moze sie zmoduje , moze nie...

 

Na tego Gigabyta walne wiatrak, ktorego podlacze pod regulator Zalmana i bedzie git :)

 

Wkonu bede mial cisze...

1564933[/snapback]

Ja mam takiego Gigabyte tylko ze 6800GT. To chlodzenie to PORAZKA !

Temp.w stresie dochodzila do 95, w upaly nawet 102-105. Zalozylem Zalmana i w stresie mam teraz 61. Niezle co ?

Jesli bedziesz bral tego Gigabyte to wiedz jedno: od razu zmieniaj chlodzenie. Nic nie da ze walniesz na niego wiatrak, bo caly ten heatpipe jest zle zaprojektowany. Ja dalem na niego waitrak 120 mm i temp. spadla zaledwie o 2-3 st.

Pomoze tylko wymiana na Zalmana albo Arctic Silencer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego Gigabyte tylko ze 6800GT. To chlodzenie to PORAZKA !

Zgadzam sie. Za ta kase w ogole to mozna dostac modowalna karte (z gwarancja na moda) albo minimalnie wieksza. Warto jednak miec pewnosc bo zakladam ze bierzesz ta karte na jakis czas a roznica w wydajnosci jest znaczna.

A jezeli nie chcesz zmiecniac chlodzenia (bo generalnie wiekszosc seryjnych jest slaba, bo albo tragiczna wydajnosc, albo koszmarny halas) to najlepszy bedzie Winfast (taka ilosc miedzi robi swoje).

Jezeli wchodzi w gre wymiana chlodzenia to oczywiscie wtedy brac najtansza karte, ale koniecznie 16/6 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vincent de Marco

 

Patrz SuchyJastrząb ;)

 

Oczywiście nie trzeba, ale kto takiej karty nie O/C'uje???

 

61*C na Zalmanie??? Ale na minimum obrotów???

Ja na Pentagramie przy 425MHz mam w stresie 54max.

No chyba że mówisz o GRAM'kach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie posiadaczem Gigabyte GF 6800, udalo mi sie odblokowac 4 potoki, teraz mam ich 16

 

Zrobilem formata, odpalilem 3d marka 2003 - wynik 10,230 (bez krecenia)

Powalcze o 11,000 ...

 

Mam pytanie:

 

Czy moge wgrac do mojej karty BIOS od Gigabyta 6800GT? Czy ktos probowal to robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vincent de Marco

 

Patrz SuchyJastrząb ;)

 

Oczywiście nie trzeba, ale kto takiej karty nie O/C'uje???

 

61*C na Zalmanie??? Ale na minimum obrotów???

Ja na Pentagramie przy 425MHz mam w stresie 54max.

No chyba że mówisz o GRAM'kach

1565869[/snapback]

tak, na minimum obrotow - dla mnie to i tak malo, bo wczesniej na firmowym pseudo-chlodzenie Gigabyte'a mialem czesto 70*C w idle !!! Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstalować

2. Zrestartować

3. Wyczyścić resztki za pomocą np. Driver Cleaner Pro

4. Zainstalować

5. Zrestartować

6. Przebudować bazę RivaTuner'a

7. Poustawiać

8. Grać ;)

1565040[/snapback]

a to sie przypadkiem nie robi w trybie awaryjnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam karte Gaiwarda 6800, planuje zmienic na niej chlodzenie ze wzgledu na to zeby sie nie grzala za bardzo, i przede wszystkim zeby bylo ciszej!! Czy lepiej kupic ARCTIC COOLING - NV Silencer 5 rev. 2.0, czy np. Pentagram Freezone XC-80 Cu, Zalman VF700-Cu, ktory z nich jest najbardziej wydajny i cichy?? Co polecacie mi wziac do tej karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marco

Po co awaryjny???

Tylko wówczas jeśli czegoś nie dałoby się usunąć. Normalnie się wszystko da.

 

@ Patryk555

 

Pentagram i Zalman wydajniejsze od AC. Pentagram tańszy i tak samo wydajny jak Zalman (czasem nawet bardziej)=> ewentualna potrzeba dokupienia Lepszych radiatorów na RAM jeśli wysoko O/Cujesz pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam karte Gaiwarda 6800, planuje zmienic na niej chlodzenie ze wzgledu na to zeby sie nie grzala za bardzo, i przede wszystkim zeby bylo ciszej!! Czy lepiej kupic ARCTIC COOLING - NV Silencer 5 rev. 2.0, czy np. Pentagram Freezone XC-80 Cu,  Zalman VF700-Cu, ktory z nich jest najbardziej wydajny i cichy?? Co polecacie mi wziac do tej karty??

1568650[/snapback]

Przecież już tobie odpowiedziałem tutaj. Ile razy będziesz się pytał! :mur:

Jeśli zależy Ci na jakości i chcesz się cieszyć coolerem przez dłuższy okres czasu to kup Zalmana w innym przypadku łykaj Pentagrama. Osiągi porównywalne (Cu testowałem), a jakość znacznie lepsza po stronie Zalmana. Co do radiatorów na BGA to w zupełności stykną te z zestawu - zobacz moje zegary na 6600GT.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pentagram na krótszy niż Zalman???

Kumpel miał Zalmana na proca i to on mu padł po 7 miesi±cach a mój Pentagram dalej chodzi pięknie i cicho już 1.5 roku

 

Temperature łykną ale zależy jaką chcesz mieć temperaturę w stresie...

Te od zalmana będą trzymały ok. 52 Idle do +/-70 w Stresie przy taktowaniu Ultry.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie zmienia włąściwie, bo BIOSów do 6800 jest kilka rodzajów. I przez to programy mają problem z właściwym odczytywaniem danych BIOSów...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Kiedy biore ustawienia Ultry, to jak chcem robić test w 3D Mark 05, obraz robi sie czarny, mija jakieś 15 sekund i test sie włącza ale widocznie ma obniżone taktowanie, bo pokazuje mniej klatek niż przy standardowych ustawieniach... Co jet grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Kiedy biore ustawienia Ultry, to jak chcem robić test w 3D Mark 05, obraz robi sie czarny, mija jakieś 15 sekund i test sie włącza ale widocznie ma obniżone taktowanie, bo pokazuje mniej klatek niż przy standardowych ustawieniach... Co jet grane?

1570171[/snapback]

Po co brałeś nv.Było trzeba zostać przy ati.Jakaś klątwa nad Tobą wisi.

Zobaczysz teraz dopiero zaczną się schody.

Pewnie się grzeje i nie wyrabia na wysokich taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...