Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wkoncu sie doczekalem dzialajacego 6800le 12/6 od Leadtec'a.

tylko cosik musialem pochrzanic bo mam NIEAKTYWNE opcje sterowania wiatrakiem i napiec tez mi nieodczytuje. czy cos nie tak z tym Winfox'em??? SD na asusie dzialalo super,a tu bleee...Choc karta na defoult to lepsza w markach od asusa :)

 

pzd-& HELP

 

edit: a jedzie ktos na sterach OMEGA ???jak to sie ma do oryginalnych?

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Battlefield 2 (patch 1.02) . Po uruchomieniu pojawia się na chwilę czarny ekran i wywala do pulpitu. Zaznaczam, że mam nową instalkę windowsa, sterowniki i directX z płyty z grą. Wiem, że ten problem występuje bo przeglądałem zagraniczne fora, ale nikt nie może na to nic poradzić!!! Może ktoś wie? Komp jak w podpisie...

Edytowane przez BB King

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Battlefield 2 (patch 1.02) . Po uruchomieniu pojawia się na chwilę czarny ekran i wywala do pulpitu. Zaznaczam, że mam nową instalkę windowsa, sterowniki i directX z płyty z grą. Wiem, że ten problem występuje bo przeglądałem zagraniczne fora, ale nikt nie może na to nic poradzić!!! Może ktoś wie? Komp jak w podpisie...

1642940[/snapback]

ten zasilator kiepski troche jak na taka karte;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainstalować stery DHzer0point 0.7803 Nvidia Drivers, przesiadłem się na nie z XG 77.77 . W markach nie testowałem, w stress test spadek kilka klatek. Mimo to gry wydają się działać płynniej i obraz ładniejszy. Co więcej w SA nie widzę już falujących tekstur i bug'u z czarną ulicą ;). Mają one domyślnie ustawiony pasek na High Quality..

 

A to info i link ( zaczerpnięte z guru3d ).

 

-Based on the Nvidia 7803 Beta Drivers

-Unified performance, set the performance slider where you prefer for performance, the set defaults to HIGH Quality.

-Tweak base rewritten and enhanced, older cards should experience a performance boost as well as

the newer cards

-SLI problems should be fixed (let us know if this isn't the case we're in need of an SLI beta

tester)

-7800GTX/GT Support

-PCI Tool Included

-Doom3 Optimizations completely rewritten, up to an 11% performance gain reported

-Source Engine Optimizations redone, performance gains up to 5% reported in some instances

-Full Mobility Support

-Negative LOD bias Allowed

-Shimmering on 7800GTX Cards should be gone (thanks to Nvidia on that one )

 

To Do-

-F.E.A.R Game specific Optimizations

-Further tweaks in future sets

-Taking over the world

 

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Battlefield 2 (patch 1.02) . Po uruchomieniu pojawia się na chwilę czarny ekran i wywala do pulpitu. Zaznaczam, że mam nową instalkę windowsa, sterowniki i directX z płyty z grą. Wiem, że ten problem występuje bo przeglądałem zagraniczne fora, ale nikt nie może na to nic poradzić!!! Może ktoś wie? Komp jak w podpisie...

1642940[/snapback]

Muszisz miec ustawione 60Hz przy rozdzialce 800x600 jak grzebales reforcem lub czyms podobnym do ustawiania odswiezania w aplikacjach typu gry to tak sie dzieje - jesli nie to inny problem musi byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszisz miec ustawione 60Hz przy rozdzialce 800x600 jak grzebales reforcem lub czyms podobnym do ustawiania odswiezania w aplikacjach typu gry to tak sie dzieje - jesli nie to inny problem musi byc.

1644522[/snapback]

 

Zablokowałem 60Hz przy 800x600 w usawieniach karty i NIC :mur: .

Nie wiem co robić... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile powinno być obrotów wiatraczka na mojej karcie (podpis)?

W starej wersji SmartDoctor'a było ponad 4000 przy ustawieniach manual na 100%. W nowej mam 3500-3700... Błąd w otczytach? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! wiem ze juz kiedys slyszeliscie o konflikcie pomiedzy kartami nvidia z serii 6 na sterownikach od wersji 7x,xx, a chipsetem via kt880, chodzi o to ze wystepuja artefakty w trybie 2d np. na pulpicie przy ikonach.Problem mozna bylo rozwiazac uszupelniajac pewien wpis w sterownikach.Moj problem tyczy tego ze ja teraz mam stery z wersji 77,77 i zaczely mi sie pojawiac arty nie tylko na pulpicie ale tez i w grach,strasznie to wyglada bo sie grac nie da, znieksztalecenia sa naprawde duze.(wczesniej pracowalo wszystko swietnie wlasnie na tych sterach 77.77 :mur: ) karta nie krecona leadtek A400TDH, plyta glowna gigabyte na chipsecie via kt880. sprawdzalem na sterach ktore sa pewne czyli 66.93 na kotrych wszystko bylo pieknie, a tu nagle pewnego pieknego dnia bunt karty i zaczelo sypac artami na kazdym sterowniku. zmienilem grafe na fx5200 dla sprawdzenia, arty znikenly wszsytko wyglada normalnie, geforca natomiast zamontowalem w innym kompie i jest wszystko dobrze na ustawieniach fabrycznych jak i na odblokowancch potokach, zrobilem kilka razy test 3dmarkiem. zero artow. co wy na to ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto link do poprawionych sterowników z serii 7x.xx. Jest to beta, ale problem znika i gry działają OK!

 

www.fileforum.betanews.com/detail/nVIDIA_ForceWare_Drivers_for_Windows_2000XP/950852325/1

Edytowane przez BB King

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kuopilem ostatnio winfasta 6800 z gwarancja moda na 16/6. Po odblokowaniu potokow w 3dm05 nie ma zadnych artow(tak jak pisali w opisie karty byly sprawdzane pod katem moda wlasnie w 3dm05). Niestety w grze takiej jak HL2 wystepuja arty i to sporo, glownie na szybach(czyli pewnie pixel shader) Podnosilem napiecie na GPU i arty w wiekszosci znikly, ale gdzieniegdzie wciaz sie pojawiaja. I teraz mam pytanie czy mozna to jakos wyeliminowac z poziomu sterownikow :?: i czy wogole moge sie jakos pozbyc tych malych artow :?: Wogole ten HL2 jest strasznie czuly na arty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolex

Cze

Poczebuje pomocy.A mianowicie mam 900zł na karte grafy ale niewiem którą wybrać.Zastanawiam się nad WinFast 6800 16\6 z biosem 1,4.

Pomużcie dokonać wyboru!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup używanego pełnego (266mb ram) 6800gt, poszukaj na forum w dziale sprzedam, lub na allegro, no chyba że dostaniesz w tej cenie nówkę 6800 z 256mb, modowalnego na 6800gt

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=63595004 na przykład ta aukcja

a dlaczego 256mb, bo po prostu gry z nich korzystają, sam kiedyś kupiłem gf4 64mb i póżniej się wkurzałem bo brakowało ramu (fps60 a gra haczyła, pamiętny unreal 2004)i musiałem grafę sprzedać i kupić z 128 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli niezamierza grac w wiekszy rozdziałkach (powyzej 1024/768) to imho 128 na karcie mu wystarczy,a praktyka potwierdza,ze 256 sie troche gorzej kreci niz 128 ,pozatym dluzszy czas dostepu i slabszy prąd (choc czasy sie bycmoze troche zmienily)

64 to ze 2-3 lata temu jeszcze,ale tera 128 to tak na 2 lata jeszcze styknie (imho).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli niezamierza grac w wiekszy rozdziałkach (powyzej 1024/768) to imho 128 na karcie mu wystarczy,a praktyka potwierdza,ze 256 sie troche gorzej kreci niz 128 ,pozatym dluzszy czas dostepu i slabszy prąd (choc czasy sie bycmoze troche zmienily)

64 to ze 2-3 lata temu jeszcze,ale tera 128 to tak na 2 lata jeszcze styknie (imho).

1648824[/snapback]

Oj - duzo sie zmienilo... Teraz wrecz robi sie karty 128MB (wolniejsze albo 128bit zamiast 256bit). 256MB wersje sa szybsze i lepiej sie kreca a slabsze wersje maja zanizone taktowania (np. Asus "6800GT" z 16 potokami i pamieciami 700MHz zamiast normalnych 1000MHz).

256MB to do dzisiejszych gier optimum - na najblizszy czas powinno starczyc, ale nie chodzi o ilosc pamieci na karcie, tylko o MOC karty (np. x800xl 512MB vs 7800GTX 256MB)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, niebylem pewny co do czasu dostepu 256 i 128,no ale jak pisales MOC sie liczy,a nie ilosc pamieci i oto wlasnie chodzi zeby niesugerowac sie wielkoscia pamieci,

ale dla mnie optimum na dzis to 128 o czym swidczy chociazby to ze spora ilosc kart ma montowane wlasnie taka ilosc pamieci (mowa o wersjach normalnych i LE, bo te modele i tak mialyby raczej problemy z obsluga 256 w wyzszych rozdzialkach,a w nizszych kiedy by sobie poradzily to niewykorzystuja tyle pamieci), wystarczy popatrzec ze 256 to raczej od modelu gt wzwyż.

 

ale NIEZAPRZECZAM tez ze wiecej i szybszej pamieci jest wskazane,bo giery sa kaprysne a i zapas na przyszlosc sie przyda :P

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz najnowszą wersje?? jesli nie to sprobuj najnowsza,a jesli tak to sprobuj starsza-czasem są takie odchyły

 

a skąd wiesz ze nie czyta biosu?? masz go wogole zgranego na hdd??

nibtor nie jest do czytania biosu z karty tylko do czytania i modyfikowania pliku z biosem. do wyciagniecia biosu sluzy (w leadteku) soft w winfoxie-jest tam na ktorejs zakladce z "flash" w nazwie.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest 256MB to akurat nie ma nic do rzeczy. Problem mógłby być tylko taki, że programy źle zmieniałyby hexy dotyczące napięcia. Ale edytować BIOS powinieneś móc bez problemów.

 

Zajrzyj na http://www.mvktech.net do działu download i poszukaj BIOSów swojej karty => i każdy da się edytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolex

Na tej stronce nie biosu pod AGP do Leadtek 6800 256Mb, tylko same PCel.

Jak macie taki bios do mojej karty to prześlijcie na email bartolex1988@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...