Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam maly dylemat. Od jakiegos czasu jestem powiadaczem karty Asus gf6800gt PCIE, karta jest dosc glosna, po podkreceniu grzeje sie konkretnie. Czy waszym zdaniem warto zaopatrzyc sie w cos takiego? http://www.allegro.pl/item86873762_arctic_...hes_system.html

Montowal ktos takie chlodzenie na kartach asusa? czy tez jest cos bardziej wydajnego na rynku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka witam wszystkich serdecznie. Mam do was pytanie dotyczace g6800. Mam zamar kupic sobie wlasnie 6800 na agp i swojego czasu byly dostepne na allegro od arche.net.pl leadteki z zegarami chyba 300/100 modowalne do 16/6 jednak teraz ich nie widze i sa tylko wersje xt z zegarami 300/700 i nie wiem czy wogole sie oplaca kupowac takiego gf czy tez lepiej poczekac a moze sie jakis trafi lepszy i nie wiem co brac sa asusy standardowo z 12/5 leadteki modowalne do 12/5 i leadteki modowalne do 16/6 i nie wiem co juz zrobic tym bardziej ze ceny sa rozne a roznica miedzy 12/5 i 16/6 jest okolo 80zl. Tak wogole mozecie mi powiedziec czy bedzie bardzo duza roznica w fpsach w grach miedzy 12/5 a 16/6 tzn zauwazalna np 20-30fps czy bedzie to tylko roznica max 5-10 fpsow bo nie wiem czy wkoncu warto inwestowac w 16/6. Linki do kart ktore mam na oku podaje nizej

 

http://allegro.pl/item87091166_pointofview...v_mega_o_c.html

http://allegro.pl/item88313463_leadtek_680...lne_16p6v_.html

http://allegro.pl/item88716067_asus_v9999_...elny_6800_.html

 

Edit: kurde widze ze kolega wczesniej podal tutaj asusa tego wlasnie 350/1000 ale on cholernie drogi jest :( tak wiec pytanie czy oplaca sie brac 16/6 z zegarami 300/700 ?

Edytowane przez kaktusr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko by było pieknie żeby te grafy po 256mb miały i sie modowały a tak nie bardzo sie opłaca, choc przy twoim sprzecie to i tak nie wykorzystasz pełni możliwosci kart które wymieniłes bo masz za słabego procka, ale jęsli juz chcesz koniecznie je brać to tylko modowalną 16\6 (dodatkowe potoki swoje robią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ale nie 6800GT i Ultra tylko w nowszych jądrach 6800...

 

I szybkie pytanko - czy G7 działałby na IceMatt??? Ty masz MX510 i IceMatt - dlatego pytam.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

nie wiem co jest grane, ale nie mogę podkręcić jednocześnie pamięci i rdzenia, sterowniki wyswietlają że nie mogły załadowac tekstur :/ Przy rdzeniu oryginalnie taktowanym na 350 i pamięciach 1000 wszystko oki. Aplikacją asusa bez problemu 390/1100, ale dalej są problemy, albo rdzeń, albo pamięci, i tak przy rdzeniu 390 z pamięci udało mi się bez problemów 1,2 GHz, ale zeby rdzeń chodził na 450, pamięci muszą zejśc do 1,1 GHz, i na odwrót jeżeli pamięci do 1,2 GHz rdzeń powrót na około 400-410 więcej nie da rady. Moze ktoś się spotkał z takim problemem, co do sterowników próbowałem zainstalować najnowsze 81.98 problem ten sam. Moze trzeba taktowanie PCi-e podnieśc ?? Jeszcze się nie bawiłem na takim sprzęcie w oc, więc czekam na rade doświadczonych użytkowników.

 

Co do sprzetu:

Amd 3200/939

asus a8n-sli

2x512 KingMax Hardcore cl2/400MHz

asus en-6800GT 256bit/256Mb ddr3/cl2.0

zasilacz neotec maximus. 440(480)W

 

3Dmark05 przy 450/1100 6125p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ale nie 6800GT i Ultra tylko w nowszych jądrach 6800...

 

I szybkie pytanko - czy G7 działałby na IceMatt??? Ty masz MX510 i IceMatt - dlatego pytam.

Działałby na bank. Tak, mam ICEMAT i MX510

 

Kurde, a gdzies czytalem, ze obsluga na serii 6 i 7 jest na całej serii, a nie tylko na wybranych modelach..

Jezeli jest jak mówisz, to kicha straszna. Czasem chce sie obejzec jakis filmik HDTV, pokaz z gry w lepszej jakosci a tu kicha bo zarywa :/

ehh.. coraz czesciej wkurzam sie na nV..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działałby na bank. Tak, mam ICEMAT i MX510

 

Kurde, a gdzies czytalem, ze obsluga na serii 6 i 7 jest na całej serii, a nie tylko na wybranych modelach..

To prawda - na stonie nVidii przy PureVideo przeczytasz w danych o wsparciu sprzętu.

Niestety 6800GT i 6800Ultra mają jakiś defekt jądra:)

I dlatego myslę o przesiadce na 7800GTX!!

 

A co do Icemat Black - zamówię ale zastrzegę sobie prawo wymiany :)

Mam pożyczonego SteelPad S&S - więc w razie czego zamienie Icemat na właśnie taką.

 

jeżeli piszesz o wsparciu h.264 i hdtv , to cała seria gf6 i 7 ma wsparcie

Niestety nie cała seria 6...

 

http://www.nvidia.com/page/purevideo_support.html

 

 

Uwalone na 6800GT i Ultra na PCI-E oraz AGP (oraz w AGP 6800/6800XT/6800GS):

WMV9 Decode Acceleration

H.264 Decode Acceleration

I tylko 6800Ultra obsługuje dodatkowo w High Definition (cała reszta 6-tek już tylko w Standard Definition):

Inverse Telecine

Bad Edit Correction

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

w przypadku Ultry to wydaje mi się błąd na stronie nV bo zarówno GT jak i Ultra mają jądro nV40 a to właśnie o nie chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hirotaro

Nie udało mi się sprawdzić tylko 410/1200, gdyż asus zrobił sobie z mojego egzemplarza en6800Gt chyba jaja, usłyszałem w czasie testu dziwny stuk w obudowie.Od razu wyłączyłem kompa i co się okazało, pamięci chyba się tak nagrzały, że klej termoprzewodzący tak się podgrzał i rozrzedził, że póścił radiatorek od pamięci i oderwał się od karty :/. Ale 450/1100 poszło bez problemu około własnie 15min. Test dla 410/1200 tylko około 5 min :/ shit. Narazie koniec z oc dopóki nie załatwie jakiejś sensownej pasty żeby z powrotem przykleić radiator. dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

w przypadku Ultry to wydaje mi się błąd na stronie nV bo zarówno GT jak i Ultra mają jądro nV40 a to właśnie o nie chodzi....

Niby tak, ale jednak może jest selekcja??? O tym nie pomyślałeś???

Nie wydaje mi się, żeby aż taką gafę strzelili na stronie. Raczej selekcjonują układy i te uwalone dają jako GT.

Zresztą akurat mięcy U i GT jest mała różnica - tylko w High Definition 2 rzeczy.

Najważniejszy jest wspólny błąd i niemożność czyli:

WMV9 Decode Acceleration

H.264 Decode Acceleration

A to jest to co nas najbardziej interesuje...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jednak może jest selekcja??? O tym nie pomyślałeś???

Nie wydaje mi się, żeby aż taką gafę strzelili na stronie. Raczej selekcjonują układy i te uwalone dają jako GT.

Zresztą akurat mięcy U i GT jest mała różnica - tylko w High Definition 2 rzeczy.

Najważniejszy jest wspólny błąd i niemożność czyli:

WMV9 Decode Acceleration

H.264 Decode Acceleration

A to jest to co nas najbardziej interesuje...

hmmm

jak wyjdą te sterowniki jako pełne (nie beta) to aż przetestuje.

Jeżeli tak jest, to chyba sie potne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam zamiar kupic ta karte http://www.allegro.pl/item89723008_leadtek...256bit_box.html i chcialbym sie spytac czy wszytko jest a nia ok i czy sie ja oplaca kupic za ta cene?? a i czy taka karta bedzie wydajniejsza od GTO FireBlade i normalnego 6800??"

 

ponawiam pytanie bo tez mam zamiar kupic taka karte :)

 

EDIT: znalazlem ta sama karte tylo ze modowalna do 16p\5v http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=89393625 a nie jak tamta do 16\6 http://www.allegro.pl/item89723008_leadtek...256bit_box.html . CZy oplaca sie placic te 50zl wiecej dla jednego wiecej vartexa??

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...