Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda z tym wynikiem mniejszym o 5k pts? To znaczy że jakbym ustawił domyslne 60 Hz to wynik ponad 20 k ????? :blink:

1543467[/snapback]

nie nie prawda..nie słuchaj mnie..nudzi mi sie i sieję zamęt :wink: :wink: :wink:

 

no STARY jak mowie że prawda to prawda :D a wogole co Ci zalezy?? przekonaj sie sam!! ustaw sobie w sterach domyślnie (czyli aby aplikacja sama wybierala Hz) i włącz 3dmarka 2001

 

ps. tylko nie miej do mnie pretensji ze napisalem 5000 a u Ciebie bedzie 3500..ja napisałem jak było u mnie..w każdym bądź razie jest OGROMNA różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tym wynikiem mniejszym o 5k pts? To znaczy że jakbym ustawił domyslne 60 Hz to wynik ponad 20 k ????? :blink:

1543467[/snapback]

Nie prawda - przynajmniej w moim przypadku. Jak już wczesniej napisałem u mnie nie robi to żadnej różnicy. A to, że ktoś tak ma i próbuje przekonać do tego innych nie znaczy, że Ty też możesz mieć podobny problem. Kwestia indywidualnego podejścia, a nie siania zamętu wszędzie gdzie się da.

 

Zresztą kłania się opisywany na forum "problem" przycinania w grach na kartach z serii 6xxx. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności u mnie ten "problem" także nie występuje. Co najmniej dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda ze wynik jest inny........... ale na AXP on wynosi ~300ptk....w 2001 nie ma co porownywac Axp z A64....... :) z P4 nie wiem jak jest...... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda ze wynik jest inny........... ale na AXP on wynosi ~300ptk....w 2001 nie ma co porownywac Axp z A64....... :) z P4 nie wiem jak jest...... :oops:

1543821[/snapback]

Jest inny w 3DM01 miałem 3tys pkt. mniej.

Zresztą kłania się opisywany na forum "problem" przycinania w grach na kartach z serii 6xxx.

u mnie ono nie występuje...

u mnie róznica wynosiła około 4k

Więc dwóch ludzi z innych zakątków polski raczej by nie chciało sie bajek wciskać:>

Czyli w lubelskim jest podobnie przynajmniej z 3DM2001...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...niedlugo kupuje Leadteka 6800 Gt... ale Thoom przypomnial o problemie przycinania gier. Czy gry dalej tna na sterach 71.89 ??

1545167[/snapback]

Jak już wlaśnie pisałem u mnie nic się nie tnie i nigdy nie cięło. Używam właśnie sterowników 71.89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zmieniam chlodzenie...

zalozmy ze wezme Pentagrama albo ewentualnie Zalmana... oba warianty maja dodane radiatorki na pamieci, ale za male. Musialbym dokupic jakies osobno, tj. troche wieksze od tych w zestawie, ale jednoczesnie takie, aby zmiescily sie obok Pentagrama/Zalmana. Macie jakies pomysly ?

Moze te:

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=439

maja 15 mm wysokosci. Hmm zostaje jeszcze kwestia szerokosci... Nie wiem czy zmieszcza sie ?

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał Miedzianych, bo trudniej zabrać z nich ciepło.

Aluminiowe byłyby lepsze, bo ciepło biorą dobrze, a szybciej od Miedzi oddają => mówię tak, gdyż wnioskuję, że poza Pentagramem/Zalmanem nie będzie na nich innego wiatraka, który wywyiewałby ciepłe powietrze.

 

Poza tym te małe dawane z Zalmanami wcale nie są złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

To jest już silniejsze chyba ode mnie. Jeśli wiecie w czym tkwi problem to przesyłam dobrą flaszkę dla tego kto rozwiąże mój problem.

 

Co do tej pory zrobiłem:

- wymieniłem zasilacz z 360W na 450W

- kilkakrotnie zmianiałem RAM (Kingston3,0 | Kingston2,5 | TwinMos2,5 | KingMax2,5 |

- wszystkie kombinacje sterowników do grafiki i płyty głównej

- wszystkie kombinacje napięć ram i proc (problem występuje też bez overclockingu)

- wymiana karty graficznej z GT na Ultra

- zmiana slotów pamięci i timingów

- zmiana proca na Athlona 2500 XP

- wielokrotna instalacja systemu

- zmiana dysku z SATA na ATA100

EDIT:

- wszystkie kombinacje oficjalnych biosów do płyty głównej

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

To jest już silniejsze chyba ode mnie. Jeśli wiecie w czym tkwi problem to przesyłam dobrą flaszkę dla tego kto rozwiąże mój problem.

dobra teraz pytanie..dzieje sie to TYLKO w HL2?? czy we wszytskich grach?? jesli TYLKO w HL2 to czy ta gra jest oryginalna?? :unsure: :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz pytanie..dzieje sie to TYLKO w HL2?? czy we wszytskich grach?? jesli TYLKO w HL2 to czy ta gra jest oryginalna?? :unsure:  :unsure:  :unsure:

1548656[/snapback]

gra jest oryginalna a problem nie tylko w hl2.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał Miedzianych, bo trudniej zabrać z nich ciepło.

Aluminiowe byłyby lepsze, bo ciepło biorą dobrze, a szybciej od Miedzi oddają => mówię tak, gdyż wnioskuję, że poza Pentagramem/Zalmanem nie będzie na nich innego wiatraka, który wywyiewałby ciepłe powietrze.

 

Poza tym te małe dawane z Zalmanami wcale nie są złe.

1548127[/snapback]

5 mm wysokosci to zenada ! Na R9800 mialem firmowe 1 cm. Nie wiem czy takie malenstwa nadaja sie do OC, ale chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest oryginalna a problem nie tylko w hl2.

1548658[/snapback]

jak wszystko zmieniane.. to raczej jest to wina mobo... no nie wiem.. ciężki przypadek. zobacz czy kędziorki niewybrzuszone.. lub mogą to być (w co wątpie) kodeki do divxów i tych innych. Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem..  :?  a co to jest ? to chyba do chipsetów VIA.. ?

1549231[/snapback]

 

:D So what does it do? It closes the RX55 memory register in BIOS. The RX55 register's official name and function is Memory Write Queue (MWQ) timer. The MWQ timer is actually a timing device included in the memory host controller to prevent write data being held in the memory queue too long. After the data has been in the queue too long it times out. This timed out data is then given a higher write request priority. Now that might sound nice – a bit of extra performance BUT the procedure fails when overloaded. 3D games and Win XP put too much load on the memory queuing timer procedure. The nVidia new driver exaggerates the problem even more as the driver enables nVidia cards to use even more memory than previous driver versions. :D

 

Podobno nie tylko do Via.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma problemy z freez, slabym OC itd...

 

 

 

Freeze nie wystepuja raczej od przegrzewania rdzenia.

 

Mialem wgrany niby bios 1.4V zmodyfikowany Nibitorem, zmienione jedno glowne napiecie 3D, RivaTuner po wgraniu pokazywal 1.4V i myslalem ze wszystko ok. Freez wystepowal przy okolo 365/825 i taki byl max karty.

 

Po przeczytaniu kilku postow lukka postanowilem poprosic o prawdziwy bios 1.4V ze wszystkimi trzema zmienionymi napieciami. Teraz karta kreci sie o 50MHz!!!! lepiej na rdzeniu, do 415/825 i nie zauwazylem zadnych freezow, wsio dziala pieknie.

 

Moze nagle mniej sie grzeje nie? :) Polecam wszystkim sprobowac wgrac prawdziwy bios 1.4V :) Dzieki lukk

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie konkretnie ? moze jakies propozycje ?

Np. te:

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=440

maja 15 mm wysokosci. Zmieszcza sie ?

jest jeszcze wersja cala miedziana ale do niej podobno trza nawiew...

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...