Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze by bylo miec wszystko w jednym temacie. testy, recenzje, wasze wrazenia, wszystko piszcie  :wink: .

no ba :D i oczywiscie mozna go przykleic, ale rownowaga w przyrodzie musi byc zachowana, tak wiec 80% przyklejonych tematow musi dotyczyc ati. oczywiste tez jest - bo jakby inaczej, ze nowy przyklejony temat tez musi dotyczyc ati, tak wiec proponuje - "ATI: Wszystko o gf 6800/GT/Ultra" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyklejony

a jednak :D w sumie trzesienia ziemi mamy w kraju, tak wiec wszystko jest mozliwe :P

 

fajna karta ale po vmodach sie grzeje do ponad 90C :x

bez vmodow potrafi ponad 80...no i wlasnie...

na temat nowych vga silencerow slyszalem rozne opinie, ale mniej wiecej w jedym sa zgodne - jest cicho, ale nie chlodniej, +- 2-3 st. szczegolnie w wersji ultra sie nie sprawdza to ustrojstwo...

mi dla odmiany oryginalne chlodzenie by nvidia nie przeszkadza, ale b. chetnie wynienilbym w nim ten aluminiowy radiator na cos takiego:

http://www.evga.com/articles/public.asp?AID=212

tylko, ze oczywiscie w naszym piknym kraju o takim czym moge pomarzyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze wkoncu temat zostal przyklejony :). A pisze z takim pytaniem zastanawiam sie nad kupnem 6800. I takie pytanie lepiej kupic leadteka czy asusa chodzi o zwykle 6800. Cena prawie taka sama 30zl na korzysc leadteka... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz...

Aha i jeszcze jedno a co myslicie o tym asusie V9999GT bo to jakas dziwna karta ale sporo tansza od normalnego GT. Rdzen taktowany jak w GT ale pamieci od zwyklego... Co to jest?!

 

Kurcze juz z godzine szukam jakiegos testu tego asusa V9999GT i nigdzie nie widze czy ktos cos widzial na temat tej karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :D wlasnie tez dopiero teraz wszedlem.... Niezle jaja szukalem po calym necie w japoni :) a tu poprostu na benchmarku. LOL.

 

dzieki Pozdrawiam

 

Hmm z benchmark.pl wynika ze ta karta to dobry pomysl jest naprawde niewiele wolnijsza od GT a sporo tansza. Ciakawe tylko jak mozliwosci OC?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z benchmark.pl wynika ze ta karta to dobry pomysl jest naprawde niewiele wolnijsza od GT a sporo tansza. Ciakawe tylko jak mozliwosci OC?!

a 6800 nie jest wiele wolniejsze od niej (jezeli spojrzymy na doom3, a nie na syntetyki). szkoda ze tak malo benchmarkow zrobili, powinni dodac jeszcze jakies gry, i rozdzielczosci od 1024 w wzwyz :?

 

i musze przyznac sie ze teraz nie wiem co zrobic... z kasa rozowo nie jest, kazda zlotowka sie liczy... leadteka mam za 1100zl, a tego asusa za 1220zl, niby tylko 120 ale jednak brakuje mi :cry: , a i nie wiem czy warto. W sumie moge miec te 120, ale wtedy zasilacza nie kupie, a nie wiem czy moj L&C 400W da rade 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem w tym, ze to jednorazowa usluga :evil: . zeby nie to, to bym bral hurtowo i sprzedawal 8) . dodam, ze karty sa kupowane w polsce, sa nowe, i maja normalna gwarancje :wink: . ale wracajmy do tematu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....W sumie moge miec te 120, ale wtedy zasilacza nie kupie, a nie wiem czy moj L&C 400W da rade  8O

i tak jestem pod wrazeniem, ze przy obecnym konfigu ten zasliniacz jeszcze nie zamienil sie w popcorn...ja osobiscie jak najszybciej bym go wyp..... z kompa....szkoda sprzetu....

z czystej ciekawosci, ile on ma A na 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.8A  :D

:D nie no, az tak zle to nie jest, gdyby faktycznie mial 0,8A to zrobilby tylko pyk-pyk przy pierwszym odpaleniu i tyle bys widzial kompa i zasilacz :D a tak powaznie - odczytaj z tabliczki znam. ile masz A na +12V imho max.12A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem na egzemplarz,którego max to 370/920. Niektórym udało się przekroczyć na rdzeniu 400MHz. Niektórym z kolei pamiątki nie idą wyżej niż 850MHz. Tak więc,reguły nie ma i po prostu jest loteria...

Jednakże przy 6800 zauważyłem (wiem,że to niezbyt odkrywcze i pewnie niektórzy to już wcześniej zauważyli...),że dużo zależy od sterowników. Przykład: w Riva Tunerze na 61.77 mogę dojechać stabilnie do tej wartości,którą napisałem wyżej. Przy 65.76 udało mi się dojechać max do 365/900,dalej już Riva nie puszcza przy Teście. Przy 66.00 dojechałem jeszcze niżej...Nie wiem,jak jest przy 61.76,ale może przy okazji sprawdzę (jak mi sie będzie chciało :D ).

Ogólnie, to przydałoby się zrobić jakieś porównanko,zarówno wydajnościowe,jak i możliwości o/c (w zależności od zainstalowanych sterowników...) Winfast'ów 6800 wszystkich użytkowników tego forum,a więc co Wy na to? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tak zastanawiam ciekawe jak te GeForcy poradza sobie z nowym 3dmarkiem 2005. Pewnie lepiej niz X800 :) bo podobno wszystkie testy maja wykorzystywac SM3.0. A tu dwa screeny

 

http://www.futuremark.com/news/data/200409..._cannon_big.jpg

http://www.futuremark.com/news/data/200409...05_ship_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezme jednak tego asusa, pozycze od kumpla zasilacz bequiet 450W i jakos to bedzie :-) pozniej najwyzej kupie sobie chiefteca 420W. jak dostane karte zrobie kilka testow i napisze wyniki  8)

tego GE czy 128-megowego? Moglbys prosze sprawdzic czy na ForceWare (tych driverach nvidii) dziala smart doctor i inne tam toolsy dolaczone do asusika? bo jak patrzylem na stronie, to od asusa sa jakies stare drivery... 61.21, a na nvidia.com sa juz 61.77... no chyba ze numeracja jest inna - ale biarac pod uwage zbieznosc, to chyba jest taka sama...

 

a jakby nie patrzec to Asusik piekny jest :)

 

A tak w ogole to duza jest roznica pomiedzy 12 a 16 potokami? Dlaczego wybieracie raczej nizej taktowanego 16-potokowca z gorsza pamiecia niz wyzej taktowanego 12-potokowca z lepsza pamiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do flasht:

 

"..Moglbys prosze sprawdzic czy na ForceWare (tych driverach nvidii) dziala smart doctor i inne tam toolsy dolaczone do asusika?.."

 

Na ASUS FX9950 (FX5900) Smart Doctor działa ale tylko w zakresie zmian taktowania core/mem. Inne bajery typu kontrola wiatraków itp - tylko z oryginalnymi sterami ASUS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to duza jest roznica pomiedzy 12 a 16 potokami? Dlaczego wybieracie raczej nizej taktowanego 16-potokowca z gorsza pamiecia niz wyzej taktowanego 12-potokowca z lepsza pamiecia?

obie karty maja takie same pamieci i tak samo taktowane, 700Mhz, DDR1 2.8ns. ten ASUS ma rdzen taktowany na 350, a zwykly 6800 na 325. przy odrobinie szczescia moze uda sie podkrecic pamieci na 900, i wtedy mamy prawie pelnego GT(100mhz mniej na pamieciach, i 128MB pamieci mniej :wink: )

 

tutaj koles pisze toche na temat tego asusa...

 

na standardowym taktowaniu osiagnal wynik 10581 w 3dmark2003 na kompie 2,8@3,5GHZ + 2x512MB-GeiL4000-500Mhz@2,5-4,4,5.

 

karte udalo mu sie podkrecic do 435/400:

3dmark2003 = 11338

Aquamark3 = 65.51fps/65510pkt :D (anizo 4x)

 

nie jest zle =)

 

435/850 w 3dm03 - 11594 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to duza jest roznica pomiedzy 12 a 16 potokami? Dlaczego wybieracie raczej nizej taktowanego 16-potokowca z gorsza pamiecia niz wyzej taktowanego 12-potokowca z lepsza pamiecia?

obie karty maja takie same pamieci i tak samo taktowane, 700Mhz, DDR1 2.8ns. ten ASUS ma rdzen taktowany na 350, a zwykly 6800 na 325. przy odrobinie szczescia moze uda sie podkrecic pamieci na 900, i wtedy mamy prawie pelnego GT(100mhz mniej na pamieciach, i 128MB pamieci mniej :wink: )

 

No wlasnie nie...

http://www.gamers-depot.com/hardware/video...v9999ge/001.htm

Gamers Edition ma 350 GPU i 1000 pamieci .... i DDR3 2.0ns Na dodatek podobniez dobrze sie kreci...

 

A tak w ogole to duza jest roznica pomiedzy 12 a 16 potokami? Dlaczego wybieracie raczej nizej taktowanego 16-potokowca z gorsza pamiecia niz wyzej taktowanego 12-potokowca z lepsza pamiecia?

obie karty maja takie same pamieci i tak samo taktowane, 700Mhz, DDR1 2.8ns. ten ASUS ma rdzen taktowany na 350, a zwykly 6800 na 325. przy odrobinie szczescia moze uda sie podkrecic pamieci na 900, i wtedy mamy prawie pelnego GT(100mhz mniej na pamieciach, i 128MB pamieci mniej :wink: )

 

No wlasnie nie...

http://www.gamers-depot.com/hardware/video...v9999ge/001.htm

Gamers Edition ma 350 GPU i 1000 pamieci .... i DDR3 2.0ns Na dodatek podobniez dobrze sie kreci...

 

A w ogole wie ktos gdzie mozna w polsce kupic Asus V9999 GT Deluxe? (czyli pelnego GT asusa?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten asus 16 potokow , dotaje dopiero zadyszki zpowodu pamieci w rozdzialkach powyzej 1200 i powyzej z AA i anizo . jak grasz w 1024-760 to roznice w wydajnosci w porownaniu do pelnej GT beda gora 10% , a zwykle 6800 zostanie daleko w tyle , co 16 potokow to nie 12 , no i 1 jednostaka verteksow wiecej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to duza jest roznica pomiedzy 12 a 16 potokami? Dlaczego wybieracie raczej nizej taktowanego 16-potokowca z gorsza pamiecia niz wyzej taktowanego 12-potokowca z lepsza pamiecia?

obie karty maja takie same pamieci i tak samo taktowane, 700Mhz, DDR1 2.8ns. ten ASUS ma rdzen taktowany na 350, a zwykly 6800 na 325. przy odrobinie szczescia moze uda sie podkrecic pamieci na 900, i wtedy mamy prawie pelnego GT(100mhz mniej na pamieciach, i 128MB pamieci mniej :wink: )

 

No wlasnie nie...

http://www.gamers-depot.com/hardware/video...v9999ge/001.htm

Gamers Edition ma 350 GPU i 1000 pamieci .... i DDR3 2.0ns Na dodatek podobniez dobrze sie kreci...

ale ja porownuje wlasnie tego ASUSA V9999GT do 6800, a nie normalnego GT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja porownuje wlasnie tego ASUSA V9999GT do 6800, a nie normalnego GT  :wink:

No ale wlasnie sa 2 wersje teogo Asusa v9999 w ktorych cos okrojono...

Jedna ma okrojone pamieci do 128MB i dostepu 2.8ns!!! oraz taktowania 700mhz, ale ma 16 potokow... (tj. GT)... a druga ma pamieci takie jak normalny GT - 2.0ns, 256MB oraz 1000Mhz, ale ma 12 potokow... (tj. Gamers Editon) No i moje pytanie brzmi: dlaczego wybieracie ta pierwsza???

 

Jak dostaniesz juz tego Asusa v9999GT w lapki, moglbys przetestowac go w roznych benchmarkach i zapuscic wyniki? Mamy podobna konfiguracje, wiec daloby mi to jakis obraz tego co te geforce'y potrafia :)

 

Bo juz sam nie wiem co kupic... zwykle GF6800GT mi sie poprostu nie podobaja wizualnie :) Myslalem tez nad X800 XT PE, ale juz sam nie wiem... A nigdzie nie moge znalezc zadnego V9999Ultra... zeby zobaczyc jak tam stoi z cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...