Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Po co brałeś nv.Było trzeba zostać przy ati.Jakaś klątwa nad Tobą wisi.

Zobaczysz teraz dopiero zaczną się schody.

Pewnie się grzeje i nie wyrabia na wysokich taktowaniach.

1570787[/snapback]

 

Eeee, nie grzeje się... Zreszta jak miała by sie nagrzać w 5 sekund, od zmiany taktowania do startu 3d mark... A co do klątwy, chyba masz racje...

 

Throttling. Co to jest? I jak to wyłączyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na wstepie chce sie z Wami przywitac poniewaz jestem tu nowy...

I od razu wale do Was z problemem...tyczy sie on karty 6800GT od Leadteka. W dziwny sposob wyswietlaja mi sie litery na ekranie. Wyglada to tak jakby na obraz byl nalozony drugi obraz ten sam i lekko przesuniety...ma ktos na to jakas rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na wstepie chce sie z Wami przywitac poniewaz jestem tu nowy...

I od razu wale do Was z problemem...tyczy sie on karty 6800GT od Leadteka. W dziwny sposob wyswietlaja mi sie litery na ekranie. Wyglada to tak jakby na obraz byl nalozony drugi obraz ten sam i lekko przesuniety...ma ktos na to jakas rade?

1571880[/snapback]

albo zwalona karta albo masz monitor nie skonfigurowany;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mial ktos problem z tragicznym OC pamieci na 6800?

 

Mam niskie temperatury ( idle 45/30, stress 60/40 ), zmienialem niby timingi na takie ktore pozwalaja przekroczyc 900MHz, smarowalem kilka razy dokladnie Ceramique i za nic w swiecie nie moge przekroczyc okolo 830 na Hynixach 2.2ns. Dodatkowo z boku wieje na karte wentyl 92mm...

 

Na poprzedniej karcie ktora zostala uszkodzona pamieci chodzily bez problemow na 900 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mial ktos problem z tragicznym OC pamieci na 6800?

 

Mam niskie temperatury ( idle 45/30, stress 60/40 ), zmienialem niby timingi na takie ktore pozwalaja przekroczyc 900MHz, smarowalem kilka razy dokladnie Ceramique i za nic w swiecie nie moge przekroczyc okolo 830 na Hynixach 2.2ns. Dodatkowo z boku wieje na karte wentyl 92mm...

 

Na poprzedniej karcie ktora zostala uszkodzona pamieci chodzily bez problemow na 900 :(

1572971[/snapback]

hehehe a jakies masz na nich chlodzenie - u mnie sa revolteki miedziane BGA i bez problemu pamiatki ida na 915 - az sie prosi o vmoda i puszczenie ich na 1GHz;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego sa podpisy? Czy wszystko trzeba zawsze powtarzac? Na karcie jest nV5 Silencer rev1, pamieci posmarowane Ceramique natomiast rdzen AS5, wszystko idealnie dolega...

 

hehehe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedl do mnie zamowiony Pentagram Freezone XC-80 Cu , od rau zamontowalem go na grafe, przyznam ze przy niskich obrotah jest nieslyszalny, a na wysokich lekko szumi. Teraz mam podkrecona grafe(ta co w podpisie) 325/700@400/880, na standardowym chlodzeniu mialem w idle 58* a teraz na niskich obrotach 46* :D . Prawde mowiac nie jestem pewny czy te radiatorki dolaczone do coolera na pamieci wystarcza, przeciez te orginalne byly w porownaniu do tych ogromne, czy one sobie pordza z odprowadzaniem ciepla?? I czy juz wiecej nie da sie z tej karty wycisnac??Mam juz odblokowane wszystkie potoki i vertexy.

 

Standardowe chlodzenie mialo funkcje, ze automatycznie zmieniala sie predkosc obrotow wentylatora w zaleznosci od obciazenia karty, czy na tym chlodzeniu tez jest mozliwe takie cos??bbo teraz wentyl nie jest podpinany pod karte tylko bezposrednio pod zasilanie od zasilki(przejsciowka z 3 pin do molex). Oprocz podlaczonego chlodzenia , mam tez wpiety molex w karte czy tak ma byc??

P.S te radiatorki ledwo sie trzymaly, gdy rano wstalem dwa lezaly oderwane, wczesniej wszystko dokladnie wyczyscilem ze starej pasty, ale teraz juz chyba nie odpadna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego sa podpisy? Czy wszystko trzeba zawsze powtarzac? Na karcie jest nV5 Silencer rev1, pamieci posmarowane Ceramique natomiast rdzen AS5, wszystko idealnie dolega...

 

hehehe?

1573131[/snapback]

z tego co kumam silencerek ma zintegrowana powierzchnie oddawania ciepla - tzn chodzi mi o to ze i cieplo z gpu i ramow odbiera jedna plytka?;]

nie widz sie wiec ze pamieci sie nie beda krecic tak superowo bo cieplo z gpu skutecznie to utrudnia

lepiej miec osobne radiatorki;]

 

hehehe;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal :( Lepiej juz nie pisz nic madrego, na poprzedniej karcie mialem tez SIlencera i memki chodzily na 900, temp nie jest tutaj problem. n/c

1573771[/snapback]

u mnie na normalnym chlodzeniu leadteka pamieci chodzily na jakies 850 a po zalozeniu revoltekow juz na 915 chodza wiec temp tez troche ma do gadania

moze poprostu trafil ci sie troche niedovoltowany egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=58955607

 

Nowe Leadteki za w sumie całkiem niską cenę. Pełny 6800, 12 potoków. Myślę że to chyba dużo lepszy wybór niż ten Gigabyte :].

 

W każdym razie jak idzie w sprawie modowalności tych kart ??

 

PS. ostatnio ceny 6800 drastycznie spadły (myśle ze to chyba dobrze :D), tak więc nie ma tu mowy o zakupie kart 6600GT, które w tym przypadku już w ogóle nie opłaca się kupować :). A seria kart Ati, nie ma w tej cenie nic poza x700pro, noi może trochę droższego x800.

 

No ale znowu ten słynny Ledatek, jak z tymi zwiechami. Czy znacie już dobry sposób na pozbycie się tych freezów, nawet jeżeli trzeba byłoby trochę "posiedzieć" nad tym ?Bo qrcze nie wiem co już robić :( Czy z tymi kartami jest coś nie tak czy tylko ze sterami ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co quartzXXI, kolejna zmiana karty? Kolejny przykład bawienia się w półśrodki. Jak ktoś wie czego chce a chodzi o to by gry pięknie pomykały i do tego cieszyły oko to musi kupić kartę z serii "trzeba się troszeczkę wykosztować" od razu, bo przechodzenie w krótkim czasie przez kilka modeli powoduje wyciek kaski do studzienki.

Zawsze się znajdzie gra co ma duże wymagania, roczne gry potrafią dać po kościach grafice.

 

Pinki, a jaką masz rev. karty? Może A2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co quartzXXI, kolejna zmiana karty? Kolejny przykład bawienia się w półśrodki. Jak ktoś wie czego chce a chodzi o to by gry pięknie pomykały i do tego cieszyły oko to musi kupić kartę z serii "trzeba się troszeczkę wykosztować" od razu, bo przechodzenie w krótkim czasie przez kilka modeli powoduje wyciek kaski do studzienki.

Zawsze się znajdzie gra co ma duże wymagania, roczne gry potrafią dać po kościach grafice.

 

1574501[/snapback]

Zgadza się, "może" i będzie kolejna zmiana. A po kieszeni to już dostałem, zaczęło się to od końcówki stycznia tego roku:

1. kupiłem ati 9800se ze 128bitową pamięcią "prawie" modowalną na 8x1 potoków za 519zł(tylko przy AA występowały kropy)

2. miesiąc później ją sprzedałem za.......399zł :mur: i kupiłem FX 5900 za równo 600zł

3.Do tego ten cholerny zasilacz ColorsIT 450w za 90zł

4. Sprzedałem tego gainwarda za 530zł (ale już jako 5950ultre bo w MMV nie mieli 5900)

5. kupiłem tego r9800pro za 639zł.

 

Łącznie, nie licząc zasilacza od pierwswzej karty 9800se straciłem równo 299zł :angry: No ale cóż, nikogo oprócz siebie za to winić nie mogę :unsure:

 

PS. To jak w końcu z tymi "Dżifami" 68xx. Czy każdą (jeżeli byłyby jakiekolwiek problemy z freezami) można "zoptymalizować" by działałą OK ??

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Kiedy biore ustawienia Ultry, to jak chcem robić test w 3D Mark 05, obraz robi sie czarny, mija jakieś 15 sekund i test sie włącza ale widocznie ma obniżone taktowanie, bo pokazuje mniej klatek niż przy standardowych ustawieniach... Co jet grane?

1570171[/snapback]

mam to samo co robić żeby było w 3d dobrze (czyli te same traktowania co w 2d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie na leadteku gf6800 sterowac predkoscia wiatraka od chlodzenia? Bo skoro po wgraniu sterow zwalnia do 40% (chyba) to moze jakos sie da...

Edytowane przez Zybeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do speców od biosów, jaką wartość wpisać w hexeditorze aby uzyskać napięcie gpu 1.5v (6800gt), czy ktoś już próbował oc na tym napięciu, bo u mnie na 1.4v przy 410mhz w gry się przycinają i czasem są zwiechy ale o dziwo artefaktów nie ma (karta sie nie przegrzwa. 59 w stesie), czytałem na kilku zagranicznych forach że ludzie dają nawet 1,6v na gpu i wykręcaja swoje grafy na ponad 450mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do speców od biosów, jaką wartość wpisać w hexeditorze aby uzyskać napięcie gpu 1.5v (6800gt), czy ktoś już próbował oc na tym napięciu, bo u mnie na 1.4v przy 410mhz w gry się przycinają i czasem są zwiechy ale o dziwo artefaktów nie ma (karta sie nie przegrzwa. 59 w stesie), czytałem na kilku zagranicznych forach że ludzie dają nawet 1,6v na gpu i wykręcaja swoje grafy na ponad 450mhz

1583157[/snapback]

Ja dałem 1,5V - karta nie wstała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że 6800(XY) w ogóle nie lubią powyżej 1.4V i że to nic nie daje tylko pogarsza...

Bez problemu na oryginalnym BIOSie jadę 425 i wyżej. Teraz wróciłem z wyjazdu ( i mam zmienione chłodzenie ) to zobaczą jak wysoko pójdzie ( 430 już próbowałem i jest OK )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl 'Ja dałem 1,5V - karta nie wstała icon_lol.gif' padła zupełnie czy flashowałesz ja z powrotem na 1.4, no i pytanie czy edytowałeś ręcznie hexem czy poprostu programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKS edytuje zawsze ręcznie Hexalnie.

1583413[/snapback]

ja mysle ze dawanie <1.5v ma sens jesli mamy WC na grafie i baaardzo duzo zapasu mocy w zasilatorku naszym;]

a luks poprostu mogl miec pecha.....

niech jeszcze paru ludzi sprobuje dac 1.5V na grafie i zobaczymy czy luks to tylko pojedynczy przypadek czy tez 1.5V faktycznie pogarsza juz sprawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z MAVKE z MVKtech i on również twierdzi ( na spółkę z Jimmorem Graphic's BIOS God ) że 1.5V to zły pomysł.

1.4V wystarczy do osiągania zegarów koło 450MHz przy dobrych egzemplarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl 'Ja dałem 1,5V - karta nie wstała icon_lol.gif' padła zupełnie czy flashowałesz ja z powrotem na 1.4, no i pytanie czy edytowałeś ręcznie hexem czy poprostu programem

1583343[/snapback]

Wgrałem bios z 1,3V i ruszyła :)

LUKS edytuje zawsze ręcznie Hexalnie.

1583413[/snapback]

Chyba, że mi się nie chce to używam nVidia_BIOS_Modifier

ja mysle ze dawanie <1.5v ma sens jesli mamy WC na grafie i baaardzo duzo zapasu mocy w zasilatorku naszym;]

a luks poprostu mogl miec pecha.....

niech jeszcze paru ludzi sprobuje dac 1.5V na grafie i zobaczymy czy luks to tylko pojedynczy przypadek czy tez 1.5V faktycznie pogarsza juz sprawe...

1583435[/snapback]

Poczytaj torchę zagraniczne fora karty które jechały cały czas na 1,5V padały jak muchy po paru miesiącach. Podobnie było z niektórymi 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...