Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie bo ja miałem 64 ustawione :) i właśnie przez F.E.A.R`a ustawiłem na 512 i chodziło o noebo lepiej, ale teraz jak przeszedłem demko to ustawiłem na 256 jak stwierdza mądry naród czeski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie max na 2400mhz bartona i powiem ci ze 128mb 6800 jest ograniczany przez proca - szczegolnie to widac w hl2 (ktore ma duze wymagania odnosnie proca). Generalnie trudno wyposrodkowac jaka jest najlepsza karta do tego typu proca (powyzej ktorej juz nie warto dokladac). Np miedzy 9800pro a 6800 jest spora roznica przy bartonie, ale wyraznie mozna odczuc ze slabszym elementem staje sie procesor. Imho tanie 6800 modowane na 16/6 to chyba max jaki warto wkladac do takiego procesora. Przymus przesiadki na a64 jest coraz bardziej odczuwalny niestety :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie max na 2400mhz bartona i powiem ci ze 128mb 6800 jest ograniczany przez proca - szczegolnie to widac w hl2  (ktore ma duze wymagania odnosnie proca). Generalnie trudno wyposrodkowac jaka jest najlepsza karta do tego typu proca (powyzej ktorej juz nie warto dokladac). Np miedzy 9800pro a 6800 jest spora roznica przy bartonie, ale wyraznie mozna odczuc ze slabszym elementem staje sie procesor. Imho tanie 6800 modowane na 16/6 to chyba max jaki warto wkladac do takiego procesora. Przymus przesiadki na a64 jest coraz bardziej odczuwalny niestety  :-|

1588851[/snapback]

Co Ty wkręcasz?? Miałem AMD 64 i jest to samo na nim i na zwykłym... Teraz mam Bartona 2400mhz i miałem 6600GT i 6800GT i różnica jest kolosalna. Więc nie mów tu o zwalnianiu przez proca, bo proc zaniża ale jak se podlączysz 7800GTX w SLI, o czym świadcza testy:)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wkręcasz?? Miałem AMD 64 i jest to samo na nim i na zwykłym... Teraz mam Bartona 2400mhz i miałem 6600GT i 6800GT i różnica jest kolosalna. Więc nie mów tu o zwalnianiu przez proca, bo proc zaniża ale jak se podlączysz 7800GTX w SLI, o czym świadcza testy:)

 

Pozdro

1589122[/snapback]

@PiPoL, coś mi się wydaje, że masz bardzo subiektywne podejście do sprawy.. moim zdaniem aerial ma całkowitą rację. A64 wypada w HL2 mniej wiecej o ok 15-20fps lepiej niż AthlonXP o tej samej czestotliwości taktowania (przy takiej samej konfiguracji). Generalnie chodzi o moc obliczeniową procesora która ze względu na wydajniejszą platformę A64 wypada tu zdecydowanie lepiej. Polecam ten artykuł. Prawdę mówiąc to już nawet Semprony pod s.754 są w testach troche lepsze od Bartonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze 6800/gt/ultre i WC na niej? jak 6800 sie kreca na WC...bo sie zastanawiam wlasnie nad wymiana mojego zalmanka vf700cu na jakies WC

do tego mysle zasilatorek enermax jakis 480W coby wiecej mocy bylo - bo na szefie ktoym mam jak 3dmarka zapuszcze to juz piszczy:D

chcialbym tak ta grafe wykrecic na 425mhz...mysle ze z WC i nowa zasilka dalbym rade... teraz mam 385MHz w stressie nie przekracza 50*C wiec nie jest zle zwlaszcza ze niektorzy w stresiie na swoich grafach maja po 100*C :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@PiPoL, coś mi się wydaje, że masz bardzo subiektywne podejście do sprawy.. moim zdaniem aerial ma całkowitą rację. A64 wypada w HL2 mniej wiecej o ok 15-20fps lepiej niż AthlonXP o tej samej czestotliwości taktowania (przy takiej samej konfiguracji). Generalnie chodzi o moc obliczeniową procesora która ze względu na wydajniejszą platformę A64 wypada tu zdecydowanie lepiej. Polecam 1590723[/snapback]

Stary,a czy widzisz, ze w tym teście Sempron jest 2400mhz, a Athlon 64 2700mhz? Widzisz różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary,a czy widzisz, ze w tym teście Sempron jest 2400mhz, a Athlon 64 2700mhz? Widzisz różnice?

1590792[/snapback]

stary...

chyba się nie rozumiemy. Mówiłem o porównaniu XP do A64 i Sempa i oczywiście tych samych częstatliwości a ten artukuł miał Cię tylko uświadomić jak ważne są procesory w dzisiejszych grach a nie karty graficzne (podobnie jest w farcry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wizualnie po zdjęciu chlodzenia da się odróżnić 6800le od 6800 tego samego producenta ??? czy czymś sie rożnią

1590644[/snapback]

Po prostu po opisie na obudowie rdzenia lub ramce wokół rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Myślicie że jak podniose napięcie na grafie do 1.4 to przy odblokowaniu potoków na 16 karta nie będzie sypać artami ?? Wcześniej miałem oryginalne chłodzenie Gainwarda i były straszne arty po odblokowaniu potoków. Teraz gdy mam Zalmana VF700Cu te arty są dużo, dużo mniejsze, wręcz można powiedzieć że delikatne.

 

Co o tym sądzicie ?

 

Wogóle dzięki Zalmanowi udało mi się tą karte podkręcić z 325/700 @ 410/890. Rdzeń idzie dalej, jutro potestuje, a pamięci już niestety nie. Na oryginalnym chłodzeniu szło max 380/880.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@liNKA.... I TAK I NIE.... to poprostu zalezy od gry... W doom3 Koledzy z forum na wykreconych A64(po2,5GHZ) z 6800GT na pokladzie nie maja specjalenlej odskoczni od XP np2200Mhz ....... no w 3dmarku01 jest sporawa roznica........

zreszta....zwolnij troche procka i sam zobaczysz...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co oznacza wpis w dzienniku zdarzeń:

Silent Running: Stress test transition: L2 -> L1 związany z NV

W internecie nic konkretnego nie znalazłem. Problem pojawił się u mnie wraz ze sterkami 77.76 i 77.77 tyle, że nie wiem co on oznacza.

 

 

Update:

 

Pewnie już wiecie, że są nowe Modowane XG 77.77 HD

oraz że jest też nowy nVidia_BIOS_Modifier_v.3.0 już dostępny????

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w sprawie proc vs. 6800.

 

Jak już parędziesiąt stron wcześniej pisałem, na

 

Athlonie (Thorton) przy 10x210, dual 2x512

spędziłem DZIESIĄTKI godzin męcząc się, żeby uzyskać zadowalającą płynność w H-L2 i FarCry.

 

Bez rezultatu...

doszła do mnie gorzka prawda, że tu TRZEBA A64.

 

Minęło parę miesięcy... wreszcie MAM i...

 

BINGO!

 

Abit AV8 plus A64 @ 2.34 GHz i jest OGROMNA różnica.

Dodam, że gdzieś się spotkałem z opinią jakoby większy cache w bartonie niewiele dawał w grach, więc widać po prostu, że jak ktoś chce wykorzystać takie np. 6800GT to A64 to mus. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

Z tego co znalazłem to jest wewnętrzny test diody termicznej

Its nothing to worry about. The thing is your using funny drivers (not extremely good ones i might add) and these drivers are unlocking developer and debugging tools that are otherwise hidden. The 6800 does a numbers of things in the background, stress testing itself, purging the frame buffer, speeding fan up and slowing fan down on order to make sure the thermal probe is working. This is just another one of the procedures the card follows on a daily basis.

Co do nVidia Bios Modifier to już od jakiegoś czasu jest v3.....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już te bździny zablokowałem. Ale wynika z tego, że sterowniki od 77.76 są walnięte (77.77 też) ciekawe jak te 78.10 ale one są ogólnie niedopracowane do kart PCtowych (sterki są przygotowane do laptopa).

 

Myślę, że cofnę się do 71.89 albo może jakieś 77.XY<77.72 modowane??

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ronson

ja na bartonie 2,2 +6800GT i w H-L2 i FarCry rewelka... wiec chyba coś ci Kisiło w starym kompie.... zresztą wyniki w grach na a46 i g6800U by to potwierdzały...max kilka(8) procent roznicy...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...