Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Kipek

 

Wszystko miałem OK. płyta Soltek FRN2-L (różne biosy),

 

Wiem co i jak w kompach, były odpowiednie stery.

 

Może sprawa rozbija się na tolerancję na niską ilość klatek/s. Ja mam na tym punkcie fioła.

 

Zrób może timedemo jakieś w HL2 i mi podeślij, porównamy.

 

Kiedyś miałem sytuację: Comanche (chyba 4) po podleceniu nad lotnisko zwalniał do 2klatek/s, po zmianie z Durona800 na Athlona 1.3 zmieniło się na 30klatek.

 

Wątpię, ale skoro już się zdarzyła sytuacja, że jakaś gra nie toleruje okrojonego cache, to może i (na mniejszą skalę) tu jest pies pogrzebany? Miałem THORTONa, czyli cachu 256, a Ty w Bartonie 512.

 

Tak czy siak, zdanie podtrzymuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie,dzisiaj dostałem 6800 Galaxy wszystko ladnie pieknie ale po odpaleniu 3dMArka czy choc by byle jakiej gry obraz mi sie zatrzymuje na 2 sekundy w odstepie 5 sekund...dlaczego tak mi sie dzieje...dodatkowo karta piszczy przy kazdym ruchu myszki scrrollem np. lub jak cos sie z dysku wczytuje tez piszczy? karta jakas wadliwa czy cos nie tak z kompem? przy karcie nic nie krecilem poprostu wyciagnolem ja z pudelka wlozylem chcialem zobaczyc jakie ma osiagi na 12/5 no i jak zaczelo lagowac to tak jest i na 12/5 i na 16/6 bez roznicy....inna karta zalatwi problem?

 

 

K8N-e Delux nForce3

AMD 64 3400@3600

1GB Ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam kompa jak w opisie. Chce kupic GFa 6800 od Leadteka za 860 zeta. Czy oplaca mi sie dowalic 400 (cena- 1280) zeta na wersje GT? Wiem waiem ze wypada przeczytac topic ale nie mam sily i wylozylem sie na trzeciej stronie :D

 

CEny z pcprojektu tam mam najblizej i raczej tanio.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie,dzisiaj dostałem 6800 Galaxy wszystko ladnie pieknie ale po odpaleniu 3dMArka czy choc by byle jakiej gry obraz mi sie zatrzymuje na 2 sekundy w odstepie 5 sekund...dlaczego tak mi sie dzieje...dodatkowo karta piszczy przy kazdym ruchu myszki scrrollem np. lub jak cos sie z dysku wczytuje tez piszczy? karta jakas wadliwa czy cos nie tak z kompem? przy karcie nic nie krecilem poprostu wyciagnolem ja z pudelka wlozylem chcialem zobaczyc jakie ma osiagi na 12/5 no i jak zaczelo lagowac to tak jest i na 12/5 i na 16/6 bez roznicy....inna karta zalatwi problem?

K8N-e Delux nForce3

AMD 64 3400@3600

1GB Ramu

1603347[/snapback]

Wyłącz FASTWRITES w biosie..to napewno troche pomoze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam kompa jak w opisie. Chce kupic GFa 6800 od Leadteka za 860 zeta. Czy oplaca mi sie dowalic 400 (cena- 1280) zeta na wersje GT? Wiem waiem ze wypada przeczytac topic ale nie mam sily i wylozylem sie na trzeciej stronie :D

 

CEny z pcprojektu tam mam najblizej i raczej tanio.

 

Pozdr.

1603524[/snapback]

IMO oplaca sie - karta mocniejsza i przede wszystkim z 256MB ramu na pokladzie, a to zaczyna byc standard powoli (BF2, F.E.A.R.). Jak masz z czego dolozyc to oplaca sie. Ja wzialem 6800 bo i tak dolozylem z racji zywnosciowych i jakbym mial 400 wiecej tez bym bral GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w "Ustawienia wydajności i jakości"->"Ustawienia globalne sterownika"->"Ustawienia zaawansowane" coś przestawiacie? Bo za bardzo nie orientuję się co to są za opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko:

 

Kupilem chlodzenie zalman vf700-cu na gf 6800. Zamontowalem je, ale potem zdjalem. Radiatorki po odklejeniu sa troche brudne, i klej juz nie tak mocny, czy jak nakleje takie"brudne" radiatory to beda gorzej chlodzily karte, czy moge takie nakleic i bedzie wszystko oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej będą odpadały. Powinieneś sobie załatwić spoiwo dwuskładnikowe zalmana albo w ogóle zmienić radiatorki, bo np. 1200MHz słabo już chłodzą...

 

 

P.S. Trzeba było najpierw benzyną przemyć pamięci. Wówczas nakleiłyby się dobrze i odkleiły czyściutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie jest to dobra propozycja.

Swoja tez kupilem w icomp.pl.

Pracuje tam SOLO ... :D ktory wybierze napewno modowalna :D

Ja za swoja dalem 780, ale ten Galaxy ma lepsze chlodzenie wiec sie oplaca dac wiecej.

Jest jedna sprawa: ja na swoja czekalem ... :wink: 3 tygodnie :wink:

Mimo to polecam ten sklep wszystkim szukajacych modowalnych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy oplaca sie kupic tego GALAXY GLACIER GEFORCE 6800 128MB

1607726[/snapback]

 

ja mam taką kartę i jest naprawdę OK, od razu jak przyszła odblokowałem jej wszystkie zablokowane potoki, dla testu podkręciłem ją całkiem sporo, nie pamiętam już ile, bo zaraz ją odkręciłem, bo po prostu jak na razie wystarcza mi w zupełności wydajność jaką oferuuje tylko z odblokowanymi potokami

 

aha, u samej góry opisu aukcji jest napisane, że ma pamiątki DDR3, trochę niżej, że DDR, co jest dopiero prawdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż LEADTEK 6800GT (3 tygodniowy) cena 1020 zł. Jak coś to GG: 6225196. Bardzo mi się spieszy, dlatego tak tanio:)

1603867[/snapback]

To już nie tanio - na Allegro można dorwać aktualnie MSI za 999zł + przesyłka: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61278116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do jakich czestotliwosci podkreciles tego galaxy. zastanawiam sie nad zmiana na niego.

1610795[/snapback]

kurde, nie pamiętam, to było jakieś pół roku temu, ale pamiętam, że podkręciłem do tych wartości co na jednej ze stron internetowych, na której tą kartę testowali i normalnie poszła (380/810): http://pclab.pl/art12491.html

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie tanio - na Allegro można dorwać aktualnie MSI za 999zł + przesyłka: 1611264[/snapback]

Nie warto w szczególności ze względu na 3 miesięczną gwarancje .Na pcix możesz juz mięć nowa ze sklepu z 2 letnia gwarancja za 1090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem :angry: do wydania mam okolo 800 zł na grafike na PCI-E i zastanawiam sie nad zakupem 6800 256/256 . Czy to bedzie oplacalne moze lepiej kupić coś innego ? I jak jest z odblokowanie dodatkowych protokołów ? Przeczytalem juz kilka recenzji i wywnioskowalem ze nie da sie bo te karty sa juz na NV41 na ktorym nie ma fizycznie tych protokołów.

Dokładnie chodzi o taka karte :

Leadtek WF PX6800 THD GF6800 256MB DVI TV-out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem sobie Far Cry ostatio, tę polską wersje za 49 zl, wgrałem patche po kolei aż do 1.33 i trochę mnie zmartwilo ze jak wylaże na początku na plaże to mam cos kolo 20 frasow, nawet spada do 17 i przy strzelaniu są takie minimalne zastoje czasem (z dysku nie doczytuje raczej, bo mam 1280 ramu). Czytalem ze można przez konsole wlaczyc HDR, ale nie wiem czy u mnie sie sam nie wlaczyl, bo malo klatek, ale raczej nie bo gralem na 4 AA, a z hdr by nie poszlo. Czyli mam tyle klaetk na moim GF6800 12 potokowym GS nie modowanym (350/800 - podkrecanie zegarów nic nie daje) i to malo moim zdaniem. Zastanawiam się na ile mi proc karte hamuje, mam Athlona 2600+XP? Ustawiłem wszystko na maksa w grze, na sterach 77.77 i 78.11 sprawdzalem i to samo. Rozdziałka 1280/1024. zmiana rozdziałki i ustawien z B. wysokich na wysokie nic nie daje, takze nic nie daje, tzn moze 2, 3 kaltki, zwiększanie i zmniejszanie AA i Anizo. W sterach ustawione na pod kontr. aplikacji. Gra chodzi na plazy ma poczatku okolo 30 frapsow dopiero na srednich ustawieniach, ale zle wyglada.

Grałem z HDR w SC Chaos Theory i tam cala gra, oprocz koryrarzy na maks detalach chodzila grubo pinizej 20 klatekna rozdzialce 1280/1024, ale to az tak w tego typu grze mnie nie razilo, bo grafa byla ladna. W tym Time demo mialem 26 klatek na max detalach bez v sync

Czy takie wyniki to wina proca??czy jak zmoduje na 16 potokow, to bedzie lepiej? pewnie tak ale mam wrażenie ze nie znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miałeś może wcześniej inną karte np. jakigoś radeona i czy po wymianie formatowałeś dysk,??

1619348[/snapback]

Grafe zmienialem rok temu z GF4800Ti, i formaty były robione, dodam że w Doomie w Time demo mam 51 frapsów na na tych ustawieniach przed ultra. Dodam też ze mam czysty windows bez service packow, ale nie wiem czy to od tego i w ogóle mam wrażenie ze ta karta byla za wolna odkąd ją kupilem, ale w 3dsmarkach miala normalne wyniki, więc może to ten procesor??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 6800GT leadteka + pentagram/zalman Cu . Jaka macie temp na standardowych zegarach podczas stresu ? Ja mam 56C i sie tak zastanawiam czy to nie jest za duzo... Pentagram puszczony na 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...