Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

przestańcie srać z tymi temperaturami...... moja ma 62 w spoczynku i 110C np w colinie 5(w innych 98-105) i nic złego sie jej nie dzieje......pracuje tak juz 10 miesiecy wiec o co wam chodzi....... macie zamiar ciągnąć na serji6800xx kilka lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z HDTV i WMV9 w specyfikacji kart 6800 jest napisane że "...Wraz z nową serią GeForce6, poważne zmiany nastąpiły również w kwestii dekodowania potoku Video. nVidia zintegrowała w NV40 dodatkowy programowalny procesor video, odpowiedzialny za akcelerację m.in. WMV9, MPEG-4, H.264 i DiVX. Zasadniczo są to teraz dwa chipy w jednym: GPU i video procesor...." ściągając filmy HDTV (WMV) np. ze strony Microsoftu procesor CPU jest w niektórych momentach obciążony w 100% więc jak to jest co to za akceleracja, może trzeba coś poustawiać np jak to jest opisane w artykule o MPEG2 http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/...7/strona-1.html

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę na nowiutkiego Gainwarda 6800 Ultra to zapraszam 1634014[/snapback]

Raz , ze pomyliles dzialy a za to mozna dostac %

Dwa , ze chyba sie cofnales w czasie :lol: za ta cene to sie kupuje 7800GTX a nie 6800Ultra :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety dzis stala sie straszna rzecz z moim ukochanym 6800GT od Winfasta. A mianowicie: Grałem sobie spokojnie w WoW-a wszystko było cacy, postanowilem zaczerpnac swiezego powietrza i zarazem dac odpoczac karcie, totez dalem Exit,... i zwiecha,.. no nic zdaza sie, wylaczylem kompa pojechalem sie przewietzyc wracam ,.. a tu arty przy bocie biosa,...

Podczas wlaczania sie komputera wszystko co monitor wyswietlal bylo w artach :(. W samym windowsie takze,. co dziwne mozna znalesc miejsce mniejwiecej na srodku monitora gdzie nie ma artow i gdzie wszystko wyglada normalnie ,... Odpalilem Winampa i odtwarza video normalnie jak przenioslem okienko na srodek to spokojnie dalo sie ogladac filmy itp.

Postanowilem sterownik przeinstalowac ,. zainstalowalem go rebot,.- komp sie wylaczyl- zaczyna botowac- zwiecha ,... Odlaczylem zasilanie odpalam arty dalej,. w windzie identycznie na samym srodku jest miejsce bez artow,.. Sprawdzam jak winda wykrywa grafike,. i tu klops stwierdza ze nie ma nic podlaczonego (przy reinstalacjo sterownikow wykryl ze to 6800gt),. nic jestem zalamany,. przeczuwam najgorsze (pamieci sie wysypaly),. probuje jeszcze raz zrebotowac,.. i juz nie wstal ;( chlip,..

Co do karty:

Kupiona 3 miechy temu, chlodzenie wymienione na Silencera, podkrecony ale do codziennego uzytku tylko 400/1000 maksymalne stabilne 443/1186., maksymalne temperatury 65C po 9h grania w WoWa,.. zazwyczaj kolo 51-56, posmarowana sreberkiem.

Czy komus przytrafila sie podobna tragedia? Nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo, kiedy padla pracowala niespelna 1.5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanko z innej beczki, sory ze pytam a nie szukam ale karte dostałwm dziś przed 20 a oddać musze jutro z rana. Chodzi o Leadteka GF 6800 256Mb AGPx8 - poszedł na 16/6 ale gdy chcę go podkręcić to lipa ... ani Mhz na core i pamięci : ( co to może być ? przypuszczam że bios ma bloka na overclocking :| Doradźcie co to może być - bardzo proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie panika jest tu sluszna,.

1. Wiecie jakie szerokie te blaszki mocujace robia w tej karcie? Na 2 sloty ale ja zamontowalem na niej silencera i zeby mial ktoredy wydmuchwac powietrze musialem ta blaszke przeciac na pol >.<

2. Jako ze Winfast wpadl na genialny pomysl aby 2 pinowka podlaczajaca wentylator na chlodzeniu miala zupelnie inny ksztalt niz wszystkie inne, musialem ta obudowe zaimplementowac do silencera czyli teraz z powrotem do orginalnego chlodzenia,. i jakby to powiedziec troche mi nie wyszlo i kabelki wypadaja z tej wtyczki :/.

I z tych 2 powodow obawiam sie ze moga mi gwarancji nie uznac,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanko z innej beczki, sory ze pytam a nie szukam ale karte dostałwm dziś przed 20 a oddać musze jutro z rana. Chodzi o Leadteka GF 6800 256Mb AGPx8 - poszedł na 16/6 ale gdy chcę go podkręcić to lipa ... ani Mhz na core i pamięci : ( co to może być ? przypuszczam że bios ma bloka na overclocking :| Doradźcie co to może być - bardzo proszę

1637787[/snapback]

sprobuj inna wersje rivatunerka i inne stery - mialem ten sam problem

teraz mam stery 71.89 i rivatuner ver: 2.0 15.5 i wsio sie kreci potoki odblokowuja;]

powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie panika jest tu sluszna,.

1. Wiecie jakie szerokie te blaszki mocujace robia w tej karcie? Na 2 sloty ale ja zamontowalem na niej silencera i zeby mial ktoredy wydmuchwac powietrze musialem ta blaszke przeciac na pol >.<

2. Jako ze Winfast wpadl na genialny pomysl aby 2 pinowka podlaczajaca wentylator na chlodzeniu miala zupelnie inny ksztalt niz wszystkie inne, musialem ta obudowe zaimplementowac do silencera czyli teraz z powrotem do orginalnego chlodzenia,. i jakby to powiedziec troche mi nie wyszlo i kabelki wypadaja z tej wtyczki :/.

I z tych 2 powodow obawiam sie ze moga mi gwarancji nie uznac,..

1638216[/snapback]

no coz, moga nie uznac... ale nie musza - probuj, wcisnij im kit ze musiales przeciac bo inaczej W OGOLE nie mogles wladowac karty do srodka, bo masz wiatrak obok, moda jakiegos, katode - cokolwiek, byle z sensem...

a tak btw: czyzby Silencer 'zabijal' nie tylko Radeony ale tez GF'y ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64BitInside-User, było nie grzebać sam kiedyś s[ciach!]liłem swojego radka 9800se@pro i był płacz i zgrzytanie zębów bo v-mody, hardmody mi się zachciały i inne [ciach!]ły a gwarancja była dwuletnia ale z w.w. nieważna, na szczęście w serwisie naprawili, ale zanim ją zrobili kupiłem to co mam w podpisie( mówiłem że już nigdy nie kupie grafy powyżej kafla), tym razem byłem sprytny i zmieniłem chłodzenie w sposób niezauważalny nawet paste zostawiłem starą na chłodzeniu bo to siakieś żółte [ciach!]o było, powiem tobie jedno, serwisy bardzo zwracają uwagę na kołeczki mocujące chłodzenie (lub śrubki które je mocują), wtyczki, wszelkie rysy na laminacie, na paste na rdzeniu, masz inną paste kołeczki lub śrubki z widocznymi śladami, to raczej zaocznie odrzucą reklamacje, ale poskładaj wszystko tak jak było postaraj sie żeby chłodzenie pochodziło na sucho na karcie (tak żeby wszystko było zakurzone jak na trzy miechy użytkowania) i licz na szczęśliwy los

ps. kratke spróbuj pożyczyć od kogoś z forum (wszelkie modyfikacje pozbawiają ciebie gwarancji), przecież nie jeden zmieniał chłodzenie, jak naprawią lub wymienią na nową to oddasz, bo jak wyskoczysz z tekstem że modujesz i kombinujesz z kompem to zapomnij o reklamacji, pamiętaj w sklepie jesteś totalna lama, nie wiesz co sie stało, grałeś i zdechło, albo włączałeś i nie chciał komputer wystartować,

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pewien problem z moim nowiuskim gf 6800 od leadteka. byc moze temat byl poruszany ale ja chcialem pograc dzis w nocy i sam jestem wlasnie poruszony, gdyz nie moge ;P

 

otoz wsadzilem grafe do pc, formacik, starsze stery 6x.xx costam. zapuscilem marki wyniczki przyjemne, wszystko w normie. teraz zas wgralem sobie riddicka i odpalam gre a tumi blad ze nie mam open gl 1.3 i ze gra sie nei odpali. dlugo nie myslac sciagam nowe stery, instaluje i odpalam gre i to samo, nie wykryto open gl 1.3

 

ktos moglby mi podpowiedziec o co biega? mialem do tad radka i nie bylo problemu :blink:

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64BitInside-User, powiedz jeszcze jaka to rewizja bo jeżeli 1A albo 1B to one tak mają, LEadTek wpuścił bubla i wszystkie A400 z tej serii mają wady, że jak coś im trafi to już leżą i tylko serwis / wymiana go ratuje. Mój już odwiedził serwis, nie powiedzieli co się stało ale karta ta sama więc da się naprawić. Ludzie w stanach i australii wysyłali po RMA do LEadTek'a z miejsca i dostawali nowe z nowszych rewizji. Looknij i daj znać czy to takowy wypadek.

 

Leonheart, LeadTek wypuścił na dniach nowe stery Winfast 77,77 czy coś takiego, może te łyknie, ale najpierw popatrz czy ten twój riddick to jest połątany, znaczy patche pościągaj, bo to może być ten problem.

Edytowane przez GREGSMRQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz bede probowac :D tez myslalem ze to wina sterow. poproboje ktorejs moze pojda. riddick nie jest latany ale problem byl tez ze splinter cellem, ktorego dorzucili do karty, wiec problem nie lezy w grze :)

 

ale splinter byl o tyle mily ze ruszyl za 2 razem ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pewien problem z moim nowiuskim gf 6800 od leadteka. byc moze temat byl poruszany ale ja chcialem pograc dzis w nocy i sam jestem wlasnie poruszony, gdyz nie moge ;P

 

otoz wsadzilem grafe do pc, formacik, starsze stery 6x.xx costam. zapuscilem marki wyniczki przyjemne, wszystko w normie. teraz zas wgralem sobie riddicka i odpalam gre a tumi blad ze nie mam open gl 1.3 i ze gra sie nei odpali. dlugo nie myslac sciagam nowe stery, instaluje i odpalam gre i to samo, nie wykryto open gl 1.3

 

ktos moglby mi podpowiedziec o co biega? mialem do tad radka i nie bylo problemu  :blink:

1639340[/snapback]

Ssij !!!!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporalem sie juz prawie ze wszystkim, kabelki w wtyczce ladnie leza, z kurzem drobny problem ale cos sie wymysli :D, niestety zmienilem paste i tu kolejny punkt zaczepny ale pomijajac sledzia to wyglada jak nie ruszana, no moze poza srobkami mocujacymi ta plastikowa oslonke >.< sa tak male ze poprostu odkrecenie ich bez zostawienia sladow na gwincie bylo niemozliwoscia,. ale to sie sciemni ze chlodzenie procka o to wadzilo :P i dlatego trzeba bylo odkrecic,.

Jest o jedna z nowszych rewizji ,..

Im dluzej sie zastanawiam nad tym tym mam wiekszy metlik,. karta nie ma zadnych sladow uszkodzenia,. poprostu nie dziala,. ani wokolo pamieci niem ma z czarnialego laminatu ani wokol rdzenia,. wszystko wyglada jak nowka.

Wysylam w poniedzialek karte na gware ,.. trzymajcie kciuki,. bo inaczej 3miechy ciezkich robot na nowa mnie czeka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...a gdzie znalezc jaka to rew?,bo ja bede mial jutro dopiero winfasta i przydaloby mi sie troche wiadomosci np:

-jakie rev maja jakie odchyly

-jakie rev wspolpracuja nalepiej z jakimi sterami

-or something else...

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze dużymi literami jaka rewizja nie da się tego nie zauważyć , sam mam wersje A1 nie mam narazie problemów , ale bede przyklejał na wszystkie mosfety i inne bardzo grzejące sie elementy radiatory , niechce żeby mi karta padła, mosfety które zasilają gpu są tak gorące , że to jest skandal że producent nie zastosował radiatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z HDTV i WMV9 w specyfikacji kart 6800 jest napisane że "...Wraz z nową serią GeForce6, poważne zmiany nastąpiły również w kwestii dekodowania potoku Video. nVidia zintegrowała w NV40 dodatkowy programowalny procesor video, odpowiedzialny za akcelerację m.in. WMV9, MPEG-4, H.264 i DiVX. Zasadniczo są to teraz dwa chipy w jednym: GPU i video procesor...." ściągając filmy HDTV (1632583[/snapback]

Nawiązując do tego tematu proponuje ściągnąć ze strony http://www.nzone.com/object/nzone_downloads_videos.html

Project Offset Trailer (1920x1080) dokładnie tą a nie 1280x720 i zobaczyć obciążenie procesora TRGEDIA !

Czy ktoś wie jak ustawić WMP (lub jaki plugin) aby dekodowała WMV9 karta a nie procesor.A może jakimś innym programem trzeba odtwarzać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też robiełem wszystko tak jak na stronie benchmarka i klapa nie działa sposób który podali, mam WMP10 i najnowszy nStantMedia, może ktos do tego doszedł to niech napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kodeki (nazwa,link) ?

 

EDIT:ptys na stronie benchmarka jest napisane że ten sposób działa tylko MPEG-2 lub DVD i tak jest a mi chodzi o WMV.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kodeki (nazwa,link) ?

 

Pozdrawiam.

1641955[/snapback]

no te ze stronki nv- zainstalowalem je wlasnie ale dzialaja tylko z dvd, obciazenie procka faktycznie mniejsze ale co z tego jak filmy hdtv dalej mi skacza:( a to cudowne nvidia pure video podczas ogladania klipow hdtv sie w ogole nie uaktycznia i obciazenie dalej 100% i skacza jak glupie;/ :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...