Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

To jest ciekawe!! Chodzi mi tylko o Hynix'y bo te sa na Asusach. MOze tez mam takie przebite 2.2ns na 2.8ns hehe

 

 

Memory chips on some cards overclock to 900-1000MHz, while on others – only to 750MHz or something. Why?

 

Such graphics cards are equipped with memory of several different types. The most popular chips are Hynix AF-28 (2.8ns cycle time) and Samsung GC-2A (2.86ns – according to Samsung’s specifications). It’s all right with the Samsung memory – it works exactly to its specs, overclocking to about 800MHz on some especially lucky specimens. The Hynix memory is a curious thing. To my personal opinion, Hynix has a higher yield of 2.5ns and even 2.2ns chips than of 2.8ns ones. So they just re-mark some chips as 2.8ns. As a result, the worst chips overclock to the predictable 800MHz, while the best ones notch 1GHz and high

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pam pytanie czy jak chce zainstalowac np forceware 66.81 a mam zainstalowane 61.36 to czy musze odinstalowac stare stery zeby zainstalowac czy instalowac stery bez usuwania starych, a jak tzeba usunac stare stery to jak. Prosze o wyrozumialosc dopiero co przezucilem sie na nvidia i sie nie orientuje o co chodzi za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: lukasz354

ściagnij i zainstaluj Driver Cleanner,

odinstaluj sterowniki grafy (dodaj,usuń programy),

restart kompa i przejdź do trybu awaryjnego (F8)

uruchom Driver Cleanner i wyczyść sterowniki grafy,

restart i już możesz ładowac nowe

 

podobno najnowsze 70.41 są do bani a po odinstalowaniu zostawiają smieci

 

osobiście po testach używam 66.81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gdzie dostanę najtaniej kartę na 6800GT 128MB (256bit). Jak do tej pory moje poszukiwania stanęły na Asus V9999 GT/TD 128 MB 256 Bit TV za 1420zł (Link:

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1110

 

Czy znajdę coś taniej (może być inna firma byle GT i 128MB 256bit)? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Od kilku dni jestem posiadaczem Ausa V9999 GT . Oto kilka wyników i spostrzeżeń :

 

Kilka problemów z zmieszczeniem karty w budzie ;) zalmana na mostku południowym na abicie musiałem troszeczkę przestawić :)

 

świeży XP + detki 66.81

 

350/700 zegary czyli standard

 

3dmark 01 - 17857

3dmark 03 - 9985

3dmark 05 - 3962

Aquamark 3 - 53798

 

po kilkunastu testach na standardowym chłodzonku stabilne i bez artów

 

410/890 zegary

 

3dmark 03 - 11501

3dmark 05 - 4594

Aquamark 3 - 56811

 

raczej wyniki mniej więcej się pokrywają jak u innych.

 

Wcześniej miałem Radeona 9500 Pro ... od razu widać kolosalną różnicę w prędkości np Doom3 ... nawet z włączonym aa x 4 jest szybsza od radka no i wygląda o jak dla mnie lepiej , ale doom 3 to gra dla Nvidii takżę potestuję dopiero na innych np half-life 2 :)

 

Mam zainstalowanego Smartdoctora ... aplikacja oki jeśli chodzi o sterowanie chłodzeniem na karcie które na moje ucho jest na maxa głośnawe w nocy ustawiam na 30% i już miło się komponuje z szumem wetylków w budzie. temp standardowo na niepodkręconej karcie 52 core / 45 memory ... jak karta dostaje ostro w tyłek (czytaj doom3) 62 core / 51 memory ...

 

Ogólnie z podkręcaniem karty czasem są problemy nie zawsze po ustawieniu zegarów na wyższe w trybie 3d reaguje na nie 3dmark np .. może to wina tego że mam na kompie riva tuner + smartdoctor. Nie podoba mi się czasem zachowanie sterów jeśli zmienia się opcje "wydajność systemu" z quality na performace wyniki maleją o dziwo i zostają na takim poziomie często nawet po powrocie do opcji quality dla mnie dziwne ... ogólnie wyniki na tej karcie u mnie mają małą powtarzalność wcześniej na ATI nie było takich problemów . Czasami wyniki po mieszaniu w ustawieniach mniejsze sa od 300-1000 punktów w różnych "markach" i dlatego najlepszym wyjściem w moim przypadku jest reinstalacja sterów i directa 9c .

 

Ogólnie karta spisuje się świetnie w grach straszny potwór ciekawostka "np. Fifa 2005 (1024x768) raczej gra bez super wymagań co do karty na radku 9500pro gra chodziła płynnie bez zająknięcia na obecnej karcie gra wyraźnie przyspieszyła , zaskoczony trochę byłem bo myślałem że radek 9500 pro takie gierki ciągnie na maxa"

 

Przymierzam się do Silencera dlatego czytam opinię o molexie spróbuję dorwać coś takiego u mnie w Bielsku . Jak coś wyjdzie zdam relację .

 

Ciekawostka : Spróbowałem sprawdzić zależność AGP Fastwrites ON i OFF na podkręcanie i zachowanie karty i spotkała mnie niemiła niespodzianka . Standardowo powyższe testy były robione na Fastwrites On wymusiłem za pomocą riva tuner Fast Write OFF i np w 3dmarku 03 spadek z 9985 na ~7300 !! .... mocno zastanawiające czyzby Nvidia aż tak mocno korzystała z fastwrites na ATI nie było u mnie takiej dużej różnicy, dlatego jeżeli ktoś może to zbadać u siebie i dał znać na forum ??

 

Reasumując narazie jestem zadowolony z powrotu do Nvidii (przed radkiem był to 4200) i mogę spokojnie polecić tą kartę każdemu. A co do prądożerności to na moim Chieftecu 360 nie dzieje się nic podejrzanego a mam dyski w raidzie + 4 wentyle w budzie napięcia 3.3 oscylują od 3.31 - 3.34 . Pamięci na Asusie bez chłodzenia nie grzeją się za bardzo ... trzeba pomyśleć o dovoltowaniu i chłodzeniu :) i napewno da się jeszcze z nich wykręcić trochę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostalem anteca i chcialem pobawic sie w oc mojego gainwarda...

 

sterowniki 66.81, system czysty...

zrobilem testy na 325/700... 3dmark2001se/3dmark2003/3dmark2005.

pozniej doinstalowalem nortona 2003 + NIS, zassalem rive tuner, i chcialem podkrecic karte... odblokowalem 16,6 , wszystko dziala ladnie, wiec zegary... najpierw krecilem sam rdzen... doszedlem do granicy riva tunera, ktorej nie chcialem przekraczac, czyli 410... zabralem sie za pamieci... zaczalem od 850 (800 zalecane przez gw), nie przeszlo testu...

zmniejszylem rdzen do 375 i pamieci do 850, nie przeszlo testu...

zainstalowalem EXPERT TOOL Gainwarda, ale tam max co moglem ustawic to 375/850, wiec ustawilem... no i otrzymalem takie wyniki:

 

3dmark2001se:

 

a) normal(12,5/325/700) - 16957

B) oc (16,6/375/850) - 17346

 

3dmark2003:

 

a) normal - 8560

B) oc (16,6/375/850) - 10700

 

3dmark2005:

 

a) normal - 3294

B) oc (16,6/375/850) - 4258

 

uwazam, ze jak najbardziej wyniki sa w normie, ale mysle, ze to nie kres mozliwosci tej karty...

 

reszta kompa to:

 

2500@3200+, 2x256@400 (dual), ABIT NF7-SL, ANTEC TruePOWER 480W.

 

jestem zadowony z tej karty :D, ale jak dostane gf 6800GT od gigabyte, tez sobie posprawdzam, i porownam wyniki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master_bb -- Nie radze podkrecac  pamieci narazie,skołuj sobie radiatorki na nie , bo czytalem gdzies ze jak je ostro podkrecisz bez chlodzenia, to po czasie pojawią ci sie arty na stałe :|

 

Narazie nie trzymam aż tak wysokich zegarów nie ma potrzeby :D jedynie do 3dmarków ...

 

a co do DVD i DIVX na www.benchmark.pl jest coś o "Skaza" na procesorze video w GeForce 6800 news z 29.10.2004 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na benchmarku czytalem... nawet strona wczesniej jest wklejony ten art... ale ja sie pytam... czy ktos ma taki problem... odpalcie prosze chociaz na chwile na swoich kartach DivX i DVD jak macie...

 

 

Ja karte juz dzis dostalem... Niestety jeszcze nie wiem jak dziala... bo nie mialem czasu potestowac... wiem tylko ze mam wersje 1.01 i pamieci 2,2 :twisted:

 

Jutro sprawdze jak chodzi... i czy ma problemy z DVD i DivX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem sie ze te pamieci na 6800 i V9999GT to sa Hynix 2.2ns tylko nadruk jest 2.8ns bo ponoc maja za duzo kosci 2.2ns. Jesli karta chodzi bez artow na 760/770MHz to znaczy ze sa to 2.2ns z nadrukiem 2.8 a w najgorszym wypadku 2.5ns

 

Z teorii wynika tak: 1000 / 2.8 * 2=714 i zadna kosc 2.8ns nie pojdzie na 760/770 bez artow i z temp 45C w idle ( bez podnoszenia napiecia na pamiatkach)

 

 

2.2ns max = 908 MHz

2.5ns max = 800 MHz

2.8ns max = 714 MHz

 

czyli 2.8ns odpada!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyniki powinienem waszym zdaniem otrzymać w 3DMark 2003 i 2005 na następującym konfigu:

 

Athlon XP 2800+, 512 MB Ram, Giagabyte KT400, GF 6800 GT (pełne GT a nie asus).

 

Bo kartę niedługo będe miał (już zakupiłem a 14 list. będzie u mnie w domku), a wcześniej miałem GF 5200 Ultra, ale wyniki na tej karcie są słabsze od wyników jakie znalazłem w necie. Więc czy jak zrobie wyniki na tym 6800 to też będą słabsze od tych z netu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyniki powinienem waszym zdaniem otrzymać w 3DMark 2003 i 2005 na następującym konfigu:

 

Athlon XP 2800+, 512 MB Ram, Giagabyte KT400, GF 6800 GT (pełne GT a nie asus).

 

Bo kartę niedługo będe miał (już zakupiłem a 14 list. będzie u mnie w domku), a wcześniej miałem GF 5200 Ultra, ale wyniki na tej karcie są słabsze od wyników jakie znalazłem w necie. Więc czy jak zrobie wyniki na tym 6800 to też będą słabsze od tych z netu ?

2003 na moje okolo bedziesz mial ~10200, w 2005 ~4000... moze troche mniej. nie napisales jakie masz pamieci... no i model plyty dokladnie by sie przydal...

napisz ile bedzie, chce zobaczyc czy trafilem :D:D:D

 

mam takie pytanko nie wiem czy to odpowiedni dzial do tego pytania ale jak wam chodzi i gracie w dooma3 jaka rozdzielczosc czy macie te bajerki powlanczane AA i anizo ?

Z gory dzieki za odp

ja gram w 1024x768 + high (real high) :wink:

 

shot1

shot2

shot3

 

swoja droga, mimo ze wymusilem w cfg grafike powyzej ultra, to na moim radeonie 9500@pro nie dalem rady uzyskac lepszej grafiki niz high na 6800 8O . szok, ciekawi mnie jak z innymi radkami jest...

 

tak spojrzalem na te screeny, i dziwne ze nawet w polowie nie wygladaja tak dobrze jak to w grze na zywo wyglada... jakies takie ciemne, i bez kolorow... hmm w grze to szczeka opada na podloge 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kosci są podpisane jako 2,8 ns...

wersje karty mam 1.01 - 999p1 ...

ustawilem je na 850Mhz i marki pieknie chodziły :) narazie nie krece bo czekam na chlodzenie :)

Czyli jak pisał Tserof mozliwe ze mam 2,2 ns

Odpalales jakies filmy divx ?

 

Ja jak podkrece pamieci nawet na 750 to w divixach i filmach dvd mam niebieskie arty :( paseczki przeskakujace dlugosci 1cm w pionie.

Postawilem nowa winde i to samo, pamieci chodza nawet na 900 w grach i 3dmarkach bez artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od partii kart, wiec o szansach nie ma co mowic... bo tam sie komus udalo a komus nie ;]

aczkolwiek zawsze warto probowac ;]

 

czytales watek? 2.2 sie kreca jak szalone ;] a to ma jakie pamieci

ten LE ma pamieci 2.8 ;/ to chyba wezne tego GALAXY GLACIER 6800 (ma ktoś tę karte?? jak sie sprawuje ?? i ile mozna max podrecic pamieci i rdzen??) http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...id_produktu=369 - wiem ze ma pamieci 2.2ns ... 256 bit , 128mb no i 12potokow :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SmartDoctor juz mnie denerwuje. Jak ustawie obroty wiatraka na 30% to temp idle nie przekracza 48 stopni a tem glupi prog co chwile zwieksza mi obroty do 100% (wieje jak cholera) a jak wejde do ustaiwien to jest dalej 30% tylko musze dac OK albo zastosuj to wtedy zwolni.

 

Wiecie co z tym zrobic?

 

A ten Asus ma ok 21/22cm dlugosci

 

PITer jak chodzi o te paseczki to u mnie wszystko jest ok w divx'ie i dvd

dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem sie ze te pamieci na 6800 i V9999GT to sa Hynix 2.2ns tylko nadruk jest 2.8ns bo ponoc maja za duzo kosci 2.2ns. Jesli karta chodzi bez artow na 760/770MHz to znaczy ze sa to 2.2ns z nadrukiem 2.8 a w najgorszym wypadku 2.5ns

 

Z teorii wynika tak: 1000 / 2.8 * 2=714 i zadna kosc 2.8ns nie pojdzie na 760/770 bez artow i z temp 45C w idle ( bez podnoszenia napiecia na pamiatkach)

 

 

2.2ns max = 908 MHz

2.5ns max = 800 MHz

2.8ns max = 714 MHz

 

czyli 2.8ns odpada!!

A czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie jakie kości są naprawdę ? (Jkaiś programik oczywiście, a nie metodą prób i błędów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer czy te linie pokazuja sie jak leci ci film w oknie? czy tylko jka masz full screen?

 

bo jak tylko na full screen to to jest jakis problem z divxem i kodekami - cos takiego wyczytalem

w okienku i na calym ekranie , stawialem winde od nowa i to samo :(

 

Update:

Wlasnie walczylem z kodekami i nic to nie zmienilo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...