Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze coraz wiecej osob przekonuje sie do v9999GT :D

Ja mam podkrecona na 400/850 i nie mam smieci ani w filmach ani w grach, tylko caly czas sie zastanawiam nad wymiana chlodzenia bo ten szum konkretnei mi przeszkadza, ogolnie bede chyba bude nowa kupowal wiec zajme sie chlodzeniem.

Jedyna rzecz ktora mnie dziwi to brak przekladalnosci podkrecania na fps-y w grze.

Co prawda w 3dmarku 2003 po podkreceniu wynik podskoczyl mi o 1k z hakiem, ale np. w Stress Test HL2 dolaczonym do CS:Source i w samym CS:Source po podkrecneiu nie widac zadnej roznicy.

W 1024x768 AAx4 ANx4 i cala reszta na maxa, mam jakies 90 fps i na podkreconym i na nie podkreconym :!:

Tak samo nie widze roznicy podczas gry w CS:Source...

Moze ktos ma jakis pomysl :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-sync mam wylaczone, tez sie juz nad tym zastanawialem... :)

Zreszta tu nie chodzi o pogon za fpsami bo to co mam spokojnie mi wystarczy, wiem natomiast ze ludzie maja lepsze wyniki w tym stress tescie.

Do tego dochodzi fakt ze przykladowo gram na serwerze gdzie jest ok. 50 osob i w momencie konkretnej zadymy (duzo ludzi, granaty, strzaly) gra potrafi konketnie zwolnic (20fps).

Moze to nie chodzi o karte ? Moze chodzi o procka/ramy ?

Sam nie wiem, moze ktos ma podobny problem.

Obecnie jestem na sterach 66.81

W Far Cry przy wszystkich Very High (woda UltraHigh) tez nie wyglada to wszystko rozowo... potrafi przyciac konkretnie nawet bez HDR-a wlaczonego. AA i AN mam na min.

Troszke mnie to niepokoi bo wlasnie Far Cry chcialem potraktowac jako swoisty benchmark a nie jakies syntetyczne programy :?

K7N2 DELTA-L, Barton 2500+, 512Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foofight--> Pewnie ramu masz troszke za malo, A jak ustawione taktowanie proca? Jakie fsb?

fsb jest na 333, moge podniesc na 400 i wtedy ramy beda chodzily tak jak powinny (musza chodzic na 333 zeby bylo synchro z procem)

a proc podskoczy na 3200+, tylko ze chlodzenie na razie na to za slabe, zreszta nie wiem czy cos pomoze zmiana skoro i tak bedzie to 512 Mb :?

Jaka bedzie roznica wydajnosci 333/400 mhz ?

Dobra koncze bo wyjdzie na to ze zmieniam temat i mnie skasuja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez zaszalalem i po prawie 1,5 roku posiadania GF4 4200 128Mb zamówiłem Galaxy Glaciera 6800GT.

Przy okazji zwróćcie uwagę że jak ktos szuka zwykłego 6800 to w tej samej firmie jest już za 1200 zeta !

GT nie staniało ostatnio ale i tak jest to najtańsza oferta na rynku.

Na sprzęt troszkę poczekam bo w poniedziałek święto a muszę zrobić przelew na konto firmy najpierw.... Zapewne około następnego poniedziałku dojdzie...(pocztą ze względu na koszta).

W każdym razie dam znać jak chodzi. I czy wogóle chodzi bo mam pewne wątpliwości co do rozmiarów mojej obudowy-no ale nie uprzedzam faktów.

Kartę kupuję już z myślą o nowym LCD 19" który będzie moim następnym zakupem.

Chodzi mi o granie bez hałasu i płynne w 1280x1024 z wygładzaniem... a GT powinien wystarczyć.

Wreszcie mój Bartonik 2600+@~2900+ będzie miał coś do roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklak to jest tylko teoria

 

a jak pamieci ci sie kreca do 900MHz to na 100% nie sa to 2.8ns jest to poprostu niemozliwe (jeszcze na default'owym napieciu)

 

 

 

PITer jak chodzi o te twoje paski to nie mam pojecia

Pol dnia przesiedzialem na necie ale nic nie znalazlem.

Gdyby te artefakty wyskakiwaly w grach to wszystko byloby jasne ale to jest ciezki orzech do zgryzienia.

Nasz do Asusa moze ci cos poradza przeciez jest polski oddzial to nawet zadzwonic mozesz

tylko nie mow ze krecona hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foofight-> jesli ci się przycina ostro to możesz próbować zmieniać te fsb(zawsze wydajność ramu trochę wzrośnie) ale i tak będzie to dalej 512:). Tyle ramu w dzisiejszych grach to jest minimum. U mnie też Far wiesza się od czasu do czau przez ram. We wtorek-środę postaram się napisać co daje dodatkowe 256 mega ramu bo pożyczę kostkę od kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklak to jest tylko teoria

 

a jak pamieci ci sie kreca do 900MHz to na 100% nie sa to 2.8ns jest to poprostu niemozliwe (jeszcze na default'owym napieciu)

To co powiesz na to, że na moim umarłym r9700 pamięci Hynixa 3,6ns kręciły się na 680 (2*340)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklak to jest tylko teoria

 

a jak pamieci ci sie kreca do 900MHz to na 100% nie sa to 2.8ns jest to poprostu niemozliwe (jeszcze na default'owym napieciu)

 

 

 

PITer jak chodzi o te twoje paski to nie mam pojecia

Pol dnia przesiedzialem na necie ale nic nie znalazlem.

Gdyby te artefakty wyskakiwaly w grach to wszystko byloby jasne ale to jest ciezki orzech do zgryzienia.

Nasz do Asusa moze ci cos poradza przeciez jest polski oddzial to nawet zadzwonic mozesz

tylko nie mow ze krecona hehe

dzięki, juz nie wiem co robic :) reklamowac nie bede po to sie dzieje tylko przy OC, moze znacie jakis programik który bi mi zmienial taktowania pamieci przy przechodzeniu w stan 3d ? bo wtedy dla windy bym ustawil 700 a dla 3d 900 :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczace wydajnosci 6800 w grach, mam leadteka i np w dooma chodzi mi plynnie na 1024x768 32 medium, na high scina czasami, wszystkie sa bajery powlanczane w grze, a jak daje na aa i anizo to oczy bola jak sie gra na bencharku byl artykul o doomie i wychodzi ze na 6800 doom 1280x1024 na ultra high powinno chodzic dobrze, moze mi zle chodzi dlatego ze mam 512ramow ddr400 a tam w tescie bylo 1024 ramy, drugie pytanie w fife 2005 gram 1024x768 32 wszytko na high dziala dobrze ale ju jak wlaczam aa i anizo juz tnie, dzisiaj to samo zobaczylem w nba 2005. Z nowszych gier na anizo i aa grac nie moge bo tnie. Moj config athlon 2600+ barton nie podkrecany, 512 ram, epox 8rdEI, leadtek 6800(16x1,6) nie podkrecany, sterowniki 66.81 3dmark 03 9000pkt, 3d 05 3600pkt. A moje pytanie jak wam chodza gry na swoich 6800??. Prosze o wyrozumialosc :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczace wydajnosci 6800 w grach, mam leadteka i np w dooma chodzi mi plynnie na 1024x768 32 medium, na high scina czasami, wszystkie sa bajery powlanczane w grze, a jak daje na aa i anizo to oczy bola jak sie gra na bencharku byl artykul o doomie i wychodzi ze na 6800 doom 1280x1024 na ultra high powinno chodzic dobrze, moze mi zle chodzi dlatego ze mam 512ramow ddr400 a tam w tescie bylo 1024 ramy, drugie pytanie w fife 2005 gram 1024x768 32 wszytko na high dziala dobrze ale ju jak wlaczam aa i anizo juz tnie, dzisiaj to samo zobaczylem w nba 2005. Z nowszych gier na anizo i aa grac nie moge bo tnie. Moj config athlon 2600+ barton nie podkrecany, 512 ram, epox 8rdEI, leadtek 6800(16x1,6) nie podkrecany, sterowniki 66.81 3dmark 03 9000pkt, 3d 05 3600pkt. A moje pytanie jak wam chodza gry na swoich 6800??. Prosze o wyrozumialosc :cry:

na ultra high nawet nie masz co podchodzic z 512 ramu... co do fsaa w 6800, ja ostatnio gralem w painkillera 1024x768+full detale+fsaa4x i smigalo ciagle powyzej 100fps, w nfs:u2 demo rowniez gralem z fsaa i anizo na maxa (ustawiane z opcji gry, nie wiem jakie tam sa odpowiedniki) i tez smigalo bardzo ladnie.

 

 

Piter -> w riva tuner mozesz ustawiac 2d/low3d/performance3d, do tego np gainward daje expert tool, tam tez mozna to zmieniac, sprobuj i zobacz :]

 

-----------------------------------------------

 

btw, tak ostatnio patrzylem te testy SLI i zaciekawila mnie jedna rzecz, czy dalo by sie asusowe 6800GT w to spiac? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm do sli chyba powinien byc specjalny port? pamietam na vooduku mialem specjalne wejscie na tasme do sli, a na tym asusie nie widze nic takiego, poza tym sli to chyba tylko na pciexpres jest? a nie widzialem asusa na pcie ;| do sli dalej spina sie karty siakas tasma czy to moze plyta obsluguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess-

 

Piter -> w riva tuner mozesz ustawiac 2d/low3d/performance3d, do tego np gainward daje expert tool, tam tez mozna to zmieniac, sprobuj i zobacz :]

 

 

 

tylko ze tam sie zmienia tylko dla GPU czestotliwosc 2d/3d pamieci zawsze chodza z ta sama czestotliwoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem omeg dla NV, ale jak mialem ati to tam taka jedna fajna rzecz byla, dla kazdej aplikacji(we wlasciwosciach skrotu) mozna bylo ustawic taktowanie rdzenia/pamieci. probowales omeg dla NV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem omeg dla NV, ale jak mialem ati to tam taka jedna fajna rzecz byla, dla kazdej aplikacji(we wlasciwosciach skrotu) mozna bylo ustawic taktowanie rdzenia/pamieci. probowales omeg dla NV?

Tak tez o tym myslalem ale pod nv tego niema :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś wrzucić zdjęcie Asusika V9999GT z widokiem od góry (tak aby było widac rozmieszczenie pamięci względem firmowego coolera) ?

sprawdz 1 post, tam jest link do topicu o molexach, i w tym topicu masz IDEALNE foto :twisted: .

a i na pierwszych trzech stronach, tez gdzies bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś wrzucić zdjęcie Asusika V9999GT z widokiem od góry (tak aby było widac rozmieszczenie pamięci względem firmowego coolera) ?

sprawdz 1 post, tam jest link do topicu o molexach, i w tym topicu masz IDEALNE foto :twisted: .

a i na pierwszych trzech stronach, tez gdzies bylo

Dzięki. Ale to długie bydle :). Sądziłem, że może pamięci nie mają chłodzenia, ale są chociaż odsłonięte... ale się zawiodłem... no cóż pozostaje mi zebrać do końca kaskę (nie wiele brakuje) i kupować... jeszcze tylko spróbuję ostatecznej reanimacji mojego r9700, a jak sie nie uda to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> foofight

Na konfigu: Athlon XP-M 2.5GHz, 2x512, V9999GT @390/890 gierki jak Doom3, FarCry, NFS:U2 demo, przy wlaczonych max detalach przycinaja sie, nigdy nie ma 100% plynnosci. Patrzylem wiekszosc sterow, praktycznie nie ma zadnej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...