Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

to ja też coś dorzuce:

mam winfasta 6800 a400tdh , sprawuje sie dobrze , jak do tej pory udało mi sie osiągnąć 365 - 900 , a 3D na 365-950 i chodzi stabilnie .

Temperaturka otoczenie 35 C , normalna 47 , a w ostrym graniu po 2 godz doom 3 58 max

3dmark 03 - 9350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> foofight

Na konfigu: Athlon XP-M 2.5GHz, 2x512, V9999GT @390/890 gierki jak Doom3, FarCry, NFS:U2 demo, przy wlaczonych max detalach przycinaja sie, nigdy nie ma 100% plynnosci. Patrzylem wiekszosc sterow, praktycznie nie ma zadnej roznicy.

hmm, to dziwne, bo zarowno doom3 (sp), jak i nfs:u2 dzialaja bardzo plynnie (d3 high + 1024 - czasem doczyta lokacje, ale to wina ramu, nfs 1024 + wszystko full), far cry jeszcze nie sprawdzalem bo patcha 1.1 nie mam. a karte mam slabsza od twojej, i ramu mniej =p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom 3 smiga, tylko ten far cry muli...

ogolnie lipa, myslalem ze chociaz na tej karcie bedzie zasuwac :)

no nic trzeba bedzie ramu dokuic a to boli bo i tak za duzo kasy wydalem na kompa w tym roku :?

jeszcze mam pytanko, czy to mozliwe ze fast write, jak jest wlaczone, blokuje podkrecanie ?

tzn. niby mi pokazuje ze mam podkrecona pamiec i rdzen na karcie ale nie przeklada sie to na wyniki...

natomiast po podniesieniu fsb na 400 w Video Stress Test Half Life 2 wynik podskoczyl mi o 10 fps :)

I w cs:s jakos tak mniej przycina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! (ech,znowu mnie tu nie było kilka dni i kilka stron do nadrobienia :/ )

Fast Writes na kartach z serii 6800 powoduje tzw. stopki, pojawiające się szczególnie w 3D Markach i coniektórych gierkach, co oczywiście przekłada się negatywnie na wydajność (i wyniki w 3DM). Teoretycznie przy wyłączeniu tej opcji minimalnie zmniejsza się wydajność - w przypadku 3DM 2k3 jest to jakieś 50-60 punktów mniej,no ale to w sumie zakrawa na błąd pomiarowy (przy wyższych wynikach oczywiście). Podsumowując,lepiej mieć wyłączone FW.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam pytanie do master_bb.

Kupiłem właśnie ostatnio Asusa 9999GT i prawie wszystko jest w porządku. Wyniki w 3D Mark 2003 od 9300 do 9700 a w 3D Mark 2005 ok. 3800 (karta niekręcona, czasami AXP2500@3200), ale przy very high w FC lub ultra high w D3 - przycina. Wiem, że brakuje mi ramu (jak w podpisie). Mam taka samą płytę jak Ty i zasiłkę - jakie masz pamięci i czy chodzą one bez problemu w dualu oraz czy masz oryginalny bios Abita. Na forum tweaka dużo się pisało, że Abit NF7-S nie lubi duala 2 * 512 i trzeba stosować biosy modowane. A jak u Ciebie z napięciami, bo u mnie 3.3V - 3.41, 5V - 5.08 a 12V - 11.92 (3.3 zbliża się do górnej granicy).

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam pytanie do master_bb.

Kupiłem właśnie ostatnio Asusa 9999GT i prawie wszystko jest w porządku. Wyniki w 3D Mark 2003 od 9300 do 9700 a w 3D Mark 2005 ok. 3800 (karta niekręcona, czasami AXP2500@3200), ale przy very high w FC lub ultra high w D3 - przycina. Wiem, że brakuje mi ramu (jak w podpisie). Mam taka samą płytę jak Ty i zasiłkę - jakie masz pamięci i czy chodzą one bez problemu w dualu oraz czy masz oryginalny bios Abita. Na forum tweaka dużo się pisało, że Abit NF7-S nie lubi duala 2 * 512 i trzeba stosować biosy modowane. A jak u Ciebie z napięciami, bo u mnie 3.3V - 3.41, 5V - 5.08 a 12V - 11.92 (3.3 zbliża się do górnej granicy).

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Pamięci mam 2*256 MB Twinmos ddr333 mtec 6.0 + 512 MB RAM corsair BH-5 na napięciu 2.8 V śmigają 225 mhz (10-3-3-2) w dualu , no ale te bh-5 stać na wiele więcej tylko skąd dorwać taką 2 kość :) hamulcem są twinmosy dla nich ...

 

Bios mam zmodowany ... Taipan 0.1 z CPC ON do 2*512 po prostu wgrywa się ten z CPC OFF .

tutaj link do tematu ... http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=85153&start=1050

 

Napięcia

3.3V - <3.3 - 3.35>

5.0V - <5.0 - 5.01>

12V - <11.90 - 11.94>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> foofight

Na konfigu: Athlon XP-M 2.5GHz, 2x512, V9999GT @390/890 gierki jak Doom3, FarCry, NFS:U2 demo, przy wlaczonych max detalach przycinaja sie, nigdy nie ma 100% plynnosci. Patrzylem wiekszosc sterow, praktycznie nie ma zadnej roznicy.

Tu nie chodzi o takie przycinanie....jak ma się mało ramu to co jakiś czas występuja freezy(ja tak to nazywam) a to jest naprawde denerwujace gdy prze 1-2 sec. nie zmienia się obraz na ekranie:) BTW z takim sprzętem przycinek nie powinieneś mieć(przynajmniej w Far Cry'u)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FarCry przycina sie w 1024 detale very high, AA full (patch 1.1), od czasu do czasu wyraznie zwalnia i klatkuje. Nie jest to sprawa zasmiecenia systemu ani sterow, sprawdzalem na innym dysku. NFS:U2 w porownaniu do 1 chodzi tragicznie. Sprawdzalem na 1024, wszystko na full, pozniej na medium, ale i tak czasami zwalnia, ze ciezko jest opanowac samochod. A u Was jak to chodzi?

3dmarki w normie, 2003 - troszke ponad 11tys. Jezeli chodzi o FC, moze to wina "tej" wersji, narazie w to nie wnikam, kompa i tak skladalem dla znajomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer juz chyba wiem co jest z twoja karta.

To jest RAMDAC i jak podrecasz pamieci to on tez dostaje w dupe. Nie masz artefaktów w 3d bo RAMDAC nie ma z 3d nic wspolnega tylko z 2d. Podkrec karte do takich wartosci na jakch smigales i zjezdzaj co 5MHz az nie bedzie tych niebieskich paskow. NIc wiecej nie zrobisz kosc RAMDAC musi byc slaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz artefaktów w 3d bo RAMDAC nie ma z 3d nic wspolnega tylko z 2d.

a czym sie rozni obraz 2d od 3d dla monitora?

 

...kosc RAMDAC musi byc slaba.

wylutowac go i wymienic :D..tylko jest maly problem...."on" jest wkomponowany w rdzen...baaa...nawet dwa "one" sa wkomponowane...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, moze ktos zapodac wynik stress testu w hl2 kto ma gf 6800?

Na tym co w podpisie mam takie wyniki ze "stresu":

1024 x 768 - 120 klateczek

1280 x 1024 - 112 klateczek

Wszystko na max. detalach bez AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sieci znalazłem dość ciekawą recenzję. Jeśli ktoś sie wacha między Radkiem 9800XT 256MB a Geforcem 6800 128MB - powinien konicznie to przeczytać http://pclab.pl/art12491.html

 

PS. Ponawiam pytanie, gdzie najtaniej dostanę ASUSA na 6800GT? (lub tansza karte na 680GT)

www.pcprojekt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowalem v9999gt w AB SA za niecale 1340zl, tam znalazlem najtaniej i od reki. Teraz pewnie cena jest jeszcze nizsza. Niestety musisz miec dojscie do hurtu :(

 

PS. smieszne wady napisali w podsumowaniu kart - "duze gabaryty" (pclab). Duze to mial soundblaster awe32 na isie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, moze ktos zapodac wynik stress testu w hl2 kto ma gf 6800?

Na tym co w podpisie mam takie wyniki ze "stresu":

1024 x 768 - 120 klateczek

1280 x 1024 - 112 klateczek

Wszystko na max. detalach bez AA.

jezeli mozesz to sprawdz na 12,5 + 325/700 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten far cry jest jakis sciach!lony, silnik ma zciach!y na maxa...

 

czyli w hl2 sobie pograsz milo, jutro powinny czesci przyjsc do kompa, zrobie kilka testow, zobacze czy jakas roznica bedzie...

 

podawajcie wyniki na 6800 12,5 325/700 z hl2 stress test, dla porownania mozecie podac tez na podkreconych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mess co do tego stress test to:

na MSI k7n2 delta , barton 2500+@3200+, 512Mb (400), v9999gt 400/800 - 1024x768, wszystko max, woda reflection all, AAx4, ANx8 - 102fps

Z tymi samymi ustawieniami mam: 111 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi samymi ustawieniami mam: 111 fps.

A z tym samym configiem co ja ? bo widze ze masz "troszku" wiecej ramu i "troszke" proca konkretniej ustawionego...

Chyba ze masz taki sam config :?:

 

 

A Far Cry faktycznie cos do pupy jest, i z patchem 1.1 i 1.3 ma jakies dziwne zachowania.

Ale w 1.3 HDR wyglada slicznie.

Ciekaw jestem jak stress test w hl2 bedzie sie przekladal na sama gre, trzeba przeciez dodac AI, dzwiek, animacje wielu postaci, fizyke... mysle ze wyniki mozna spokojnie dzielic przez 2 i wtedy dopiero bedzie wiadomo ile fps bedzie w grze :)

Zastanawiam sie nad wymiana chlodzenia bo ta suszarka na asusie doprowadza mnie w nocy do szalu.

Czy po zmniejszeniu obrotow na 30-40%, nadal bedzie dobrze chlodzic w stresie ? (gry) czy przy tych obrotach bezpiecznie jest podkrecac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tymi samymi ustawieniami mam: 111 fps.

A z tym samym configiem co ja ? bo widze ze masz "troszku" wiecej ramu i "troszke" proca konkretniej ustawionego...

Chyba ze masz taki sam config :?:

Chodziło mi o ustawienia w "programie stresującym", a nie o konfig kompa.

 

Zastanawiam sie nad wymiana chlodzenia bo ta suszarka na asusie doprowadza mnie w nocy do szalu.Czy po zmniejszeniu obrotow na 30-40%, nadal bedzie dobrze chlodzic w stresie ? (gry) czy przy tych obrotach bezpiecznie jest podkrecac?

W ASUS-ie możesz zmienić prędkość coolera programowo, ja programu asusowskiego nie moge użyć, dlatego jade na programie Gainwarda "EXPERTool 3.20". Do tego zmieniłem chłodzenie z oryginalnego od GT (takie miałem na swojej LE) na Silencera NV5, i teraz chodzi mi na 50% obrotów. Temp. w stresie podskoczyła mi do 68 st. (miałem 58 st.), czyli jest dobrze, a co najważniejsze cicho... :wink: Zresztą górną granicą jaką sa w stanie znieść GF6800 to ok 120 szt.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak na takich konfigach gra taka jak Far czy Doom w 1024 może się ciąć. Mi wszystko w far działa płynnie w 1600 wszystko high(woda uhigh). Ciągne teraz demko Dooma to zobacze jak on działa, bo pełnej nigdzie dorwać nie mogłem. jak ktos ma problemy z FC to polecam patcha 1.3...niedość że gra działa o wiele lepiej(płynniej) to i wygląda 100x lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer juz chyba wiem co jest z twoja karta.

To jest RAMDAC i jak podrecasz pamieci to on tez dostaje w [gluteus maximus]. Nie masz artefaktów w 3d bo RAMDAC nie ma z 3d nic wspolnega tylko z 2d. Podkrec karte do takich wartosci na jakch smigales i zjezdzaj co 5MHz az nie bedzie tych niebieskich paskow. NIc wiecej nie zrobisz kosc RAMDAC musi byc slaba.

odziwo juz sie znacznie poprawilo teraz moge spokojnie ogladac filmy na 850mhz, na 900 jeszcze sa krzaczki, moze to kwestia czasu jak bede mial czas to poszukam starego matroxa na PCI i podmnienie RAMDAC ;p

 

 

 

Jak odpalic w Farcry 1.3 HDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz zainstalowalem Asusa.. teraz pytanko, ktos podawal temperatury, u mnie na rdzeniu jest 69stp i 49 na pamieciach bez O/C, nie za duzo troche? Wiatrak troche wyje i chcialem go lekko zwolnic, ale teraz to nie wiem czy to nie byloby ryzyko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...