Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! (pierwszy post)

Niedługo zmieniam sprzęt i stoje przed problemem wyboru grafiki.

Przez jakiś czas byłem za GF6800 od Leadteka, ale jak ostatnio przeglądałem ceny grafik to natknąłem się na sprzęt o nazwie Galaxy GF 6800 Glacier 128 MB 256 Bit TV.

I takie pytanie: Co lepiej kupić ? Leadteka czy Galaxy.

W teście na PClab.pl Galaxy nieznacznie wygrywa w testach (za sprawą GPU=350mhz).

I do tego ma większy i cichszy wiatrak ale aluminiowy radiator kontra mniejszy i głośniejsz wiatrak ale za to miedzianemu radiatorowi Leadteka (trochę to dziwnie napisałem :) )

I która karta będzie się lepiej podkręcała?.

I która ma większą szanse na +4 potoki i +1 vertex ?

Pomóżcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! (pierwszy post)

Niedługo zmieniam sprzęt i stoje przed problemem wyboru grafiki.

Przez jakiś czas byłem za GF6800 od Leadteka, ale jak ostatnio przeglądałem ceny grafik to natknąłem się na sprzęt o nazwie Galaxy GF 6800 Glacier 128 MB 256 Bit TV.

I takie pytanie: Co lepiej kupić ? Leadteka czy Galaxy.

W teście na PClab.pl Galaxy nieznacznie wygrywa w testach (za sprawą GPU=350mhz).

I do tego ma większy i cichszy wiatrak ale aluminiowy radiator kontra mniejszy i głośniejsz wiatrak ale za to miedzianemu radiatorowi Leadteka (trochę to dziwnie napisałem :) )

I która karta będzie się lepiej podkręcała?.

I która ma większą szanse na +4 potoki i +1 vertex ?

Pomóżcie :D

Paweł kup Gainworda 6800GS ma gddr3 i jest bardzo łatwo go zmodowac ja po zmodowaniu przy ustawieniach 357/850 w 3DMarku05 mam wynik 10600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! (pierwszy post)

Niedługo zmieniam sprzęt i stoje przed problemem wyboru grafiki.

Przez jakiś czas byłem za GF6800 od Leadteka, ale jak ostatnio przeglądałem ceny grafik to natknąłem się na sprzęt o nazwie Galaxy GF 6800 Glacier 128 MB 256 Bit TV.

I takie pytanie: Co lepiej kupić ? Leadteka czy Galaxy.

W teście na PClab.pl Galaxy nieznacznie wygrywa w testach (za sprawą GPU=350mhz).

I do tego ma większy i cichszy wiatrak ale aluminiowy radiator kontra mniejszy i głośniejsz wiatrak ale za to miedzianemu radiatorowi Leadteka (trochę to dziwnie napisałem :) )

I która karta będzie się lepiej podkręcała?.

I która ma większą szanse na +4 potoki i +1 vertex ?

Pomóżcie :D

Paweł kup Gainworda 6800GS ma gddr3 i jest bardzo łatwo go zmodowac ja po zmodowaniu przy ustawieniach 357/850 w 3DMarku05 mam wynik 10600
sory nie 357 tylko 375/850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.

Mam dwa pytanka mianowicie próbowałem odblokować dodatkowe potoczki w moim cacku.Po dokonaniu zmian programem Riva Tuner puściłem 3dMarka 03 i niestety zauważyłem że obraz nie jest klarowny tzn. podczas testu pojawiają się w tle na całym ekranie "krzaczki". Czy jest możliwe że to wina zasilacza gdyż nie jest on najwyższych lotów?

Drugie pytanko:jakie sterowniki najlepiej zinstalować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! (pierwszy post)

Niedługo zmieniam sprzęt i stoje przed problemem wyboru grafiki.

Przez jakiś czas byłem za GF6800 od Leadteka, ale jak ostatnio przeglądałem ceny grafik to natknąłem się na sprzęt o nazwie Galaxy GF 6800 Glacier 128 MB 256 Bit TV.

I takie pytanie: Co lepiej kupić ? Leadteka czy Galaxy.

W teście na PClab.pl Galaxy nieznacznie wygrywa w testach (za sprawą GPU=350mhz).

I do tego ma większy i cichszy wiatrak ale aluminiowy radiator kontra mniejszy i głośniejsz wiatrak ale za to miedzianemu radiatorowi Leadteka (trochę to dziwnie napisałem :) )

I która karta będzie się lepiej podkręcała?.

I która ma większą szanse na +4 potoki i +1 vertex ?

Pomóżcie :D

Ja jestem na Galaxy zdecydowany,wydaje mi się że to lepszy wybór,nie dość że jest tańszy to jest większa szansa na odblokowanie potoków chyba.Jednak Leadtek to Leadtek,dużo bogatsze oprogramowanie i chłodzenie miedziane.Twój wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł kup Gainworda 6800GS ma gddr3 i jest bardzo łatwo go zmodowac

Nie Gainwarda nie kupie bo jest dla mnie za drogi :P (i tak już dużo na grafe przeznaczyłem :] )

A ten Galaxy stoi za ok. 1200 zł (albo i taniej) więc jest to dla mnie duża atrakcja cenowa 8)

Tylko pytam się czy ten Galaxy to nie jakiś shit i czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego Leadteka? (cały czas mówimy o GF6800 nie GT :) )

I do tego Galaxy przekonuje mnie też wypas chłodzenie (tylko szkoda że nie Cu :( )

 

EDIT

 

Jednak Leadtek to Leadtek,dużo bogatsze oprogramowanie i chłodzenie miedziane.Twój wybór

I tu właśnie z tym chłodzeniem niewiem :)

Bo Leadtek ma miedziane a ten Galaxy alu (chyba), no ale Leadtek nie ma DHTS i ma mniej wydajny wiatrak

Teraz to już całkiem niewiem.

A to że Leadtek to super firma to wiem bo teraz mam GF2Ti 225@285 i 401@485 (+80 mm wiatrak) i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Galaxy- akurat zakupiłem wersję GT (chyba najtańsza na rynku 1720 zeta) bo nie chciałem ryzykować z odblokowywaniem potoków. A na moim następnym monitorze jaki planuję zakupić (LCD 19") będę chciał grać w 1280x1024 z filtrowaniem i wygładzaniem - dlatego wybralem wersje ze 256 Mega bo to chyba jedyne co jest na rynku co daje sobie radę przy takich parametrach....

No i parę uwag:

Karta bardzo szybka w porównaniu do mojego poprzedniego GF4 4200 128Mb(XP2600+@2128MHz). W doomiku3 na poprzednie gralem ledwo ledwo bez cieni w 1024x768 a na tym sprzęcie sponio 1280x1024 z wygładzaniem x4 i filtrowaniem 8x na HIGH.

Chłodzonko cichutkie to wielki plus karty. A i karta wykrywana jest jako Winfast A400 :) !!

No i ciągnie sporo prądu. Mój Tracer 500W się czasem nie wyrabia aby odrazu zasilić całość i dysk startuje dopiero po resecie (poprawiłem to dając 1s idlu dla HD w biosie).

w 3dMarku2003 ok 10500 pkt z włączonym fast writes w biosie.

Karty nie podkręcam bo wydaje mi się że wąskim gardłem w tej chwili jest procek.

Powiem szczerze ze nie wiem dlaczego te karty są takie drogie te GT np. w komputroniku- przecież porównując je z glacierem wcale nie są lepsze bo mają głośniejsze chłodzenie i niższe taktowanie defaultowe ! Najtańszy jest Asus V9999 ale jego nie licze bo ma tylko 128 mega a kolejny z rzędu Gigabyte z 256 kosztuje 1999 wszystkie pozostałe >2000 zeta..

Jak ktoś ma jakieś pytania co do karty to chętnie odpowiem.

Nie żałuję że się skusiłem na Galaxy-to nie lipa. Poza tym firma w której kupowałem jest spox-szybko wysłali kartę jak tylko kaska poszła na ich konto (pocztą, bo tanio-12 zeta zapłaciłem z przesył).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jest Asus V9999 ale jego nie licze bo ma tylko 128 mega a kolejny z rzędu Gigabyte z 256 kosztuje 1999 wszystkie pozostałe >2000 zeta..

W np. barwkompie PoV 6800 Gt kosztuje 1899 PLNów. 8)

 

Ps. Pamietam, ze w tych Glacierach wysiadaly wentylatory kilku osobom. Moze ktos przypomniec o co dokladnie chodzilo :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge smialo polecic Galaxy Glaciera sam zreszta mam takiego (juz prawie 3 miesiace). Chlodzenie nie do konca jest aluminiowe bo pod radiatorem al jest gruba miedziana podkladka. Odblokowalem bez problemu dodatkowe potoki i wsio smiga bez zadnych artow, na moim konfigu po modzie ok 10000pkt w 3DMarku03 (okolo 800 pkt wiecej niz przed) po podkreceniu (nie pamietam juz teraz o ile) ale wycisnalem cos okolo 12000 pkt. Za ta cene nie dostaniesz nic lepszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za Galaxy. Bez problemu odblokowaly mi sie potoki (tak jak pisze duniek wzrost ok 800pkt, konfig tez podobny P4 2,8E, IC7). U mnie w 3d03 (po odblokowaniu) ok 9730 pkt. Po OC na 380/890 wynik to troche ponad 11k. Czekam jeszcze na RAM'y (bo narazie mam 2x256 na singlu i na szynie 266 :/), musze jeszcze przeinstalowac system i 10k powinno byc bez oc. Chlodzenie jest bardzo dobre i ciche. Nie zaluje ze kupilem Galaxy, karta godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem tu pierwszy raz, natknąłem się na to ciekawe forum szukając informacji na temat niedawno zakupionego przeze mnie geforca 6800.

Przeszukuję net i szukam faktów dotyczących odblokowania potoków (mam 12/5).Wiem jak to zrobić, wiem też, że niektórzy z Was już to robili, więc prosiłbym o pomoc i rady w paru kwestiach, gdyż nie wiem czy odblokować potoki czy nie, i jakie będą tego konsekwencje. Z góry uprzedzam, że jestem laikiem w tych sprawach.

 

Moja karta dokładnie to:

GAINWARD PowerPack! Ultra/2100 TV-DVI Golden Sample

 

Mam parę pytań:

1. Czy myślicie (przyszłość pokaże), że takie softmody riva tunerem są bezpieczne i opłacalne? Po odblokowaniu potoków i podkręceniu karty, artefakty mogą nie wystąpić, ale czy żywotność karty drastycznie się nie skróci? Mam gwarancje na 3 lata, ale jak znam życie to sprzęt może mi się spierniczyć dzień po gwarancji, a nie wiem czy będzie mnie wtedy stać na nową kartę, choć pewnie wtedy będą dużo lepsze i tanie.

 

Tu niepokoi mnie pierwszy akapit pewnego artykułu: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/.../strona-2a.html

który brzmi:

"W zależności od produktu finalnego, na kartę lutowany jest chip z zablokowanymi 4 potokami (GeForce 6800) lub wersja 'pełnowartościowa' z 16 potokami (GT i Ultra). Pomiędzy sobą karty różnią się jeszcze drobnymi szczegółami technicznymi, jak np: mocniejszymi konwerterami napięcia - na zdjęciu powyżej zakryte dodatkowym radiatorem. Może to w pewien sposób ochłodzić zapędy do prób odblokowania wszystkich 16 potoków w GeForce 6800, gdyż prawdopodobnie sama płytka tej karty nie jest przygotowana do tego, aby dostarczyć procesorowi z 16 potokami tak dużego prądu (szacuje się, że jest od 20 do 25% więcej energii)"

Co Wy na to?

 

2. Czy w razie uszkodzenia karty na gwarancji, poprzez zabawę riva tunerem, gainward może stwierdzić co zaszło? Wydaje mi się, że przy programowym modzie nie, ale nie jestem pewien. Wypowiedzcie się proszę.

 

3.Czy po ewentualnym odblokowaniu potoków i podkręceniu karty chłodzenie wystarczy? Mam pamięci 2,2ns, które ponoć powinny chodzić przy 900MHz, ale czy nie padną przy standardowym chłodzeniu? Chłodzenie w mojej karcie jest jakieś miedziowe i wygląda porządnie:

http://www.mmv.pl/zdjecia/produkty/karty_g...axi/2100_GS.jpg

 

Gainward zagwarantował standard domyślny 350 MHz/800 MHz w trybie Enhanced, raz podkręciłem w Experttoolu na maksa chyba 375/850 i wynik w 3dmarku 05 (demo, domyślne ust., ustawienia na karcie domyślne + najwyższa wydajność, 60Hz odświeżanie) podskoczył (przy 12potokach i 5 werteksach) z 3420 na 3615, nastąpił także wzrost wydajności w demku NFSU2, gdzie normalnie bardzo płynnie chodzi mi na maks. ustawionych detalach w grze i ustawieniu na karcie anizo 16 i antyliasingu 4, a po takim podkręceniu chodzi bardzo płynnie również przy 8s wygładzaniu i z przesuniętym suwakiem na NAJWYŻSZA JAKOŚĆ (czyli maks ustawienia w całym tym panelu sterownika).Nie było żadnych artefaktów, a sterownik pokazywał zbliżoną temp. jak normalnie.

PS używam sterów 66.81 i zasilacza 400W Q-Tec dual fan gold czy jakoś tak, kosztował ok. 120zł(chyba dobry?), grałem w 1024/768.

 

4.Czy temperatury, które pokazuje mi panel sterownika w bez podkręcania i odblokowywania, tylko w trybie Enhanced (350/800) nie jest ciut za wysoka? po mniej więcej 2 godzinach grania wynosi od 60 do 67 stopni Celsjusza (przeważnie 64), a temp. otoczenia ok. 48-52 stopni. Jak jest u Was?

 

5.Czy jak odblokowaliście swoje karty, to zrobiliście testy 3dmarki itd. i wróciliście do domyślnych ustawień, czy jedziecie cały czas (z odblokowanymi potokami i z podkręceniem - w grach (przy standardowych chłodzeniach)?

 

6.Czy Fast Write należy wyłączyć i dlaczego?

 

7.Czy są na forum jakieś osoby, które nie ruszały swoich geforców 6800? Jak tak, to proszę również o opinie.

 

Poradźcie czy warto zmodować moją kartę i czy to nie zbyt duże ryzyko w dłuższej perspektywie (gainward na stronie sam pisze: "stworzony do overclockingu", ponadto chwalą się, że zmodowali wersje LE na 16/6). Ja chciałbym to zrobić, ale brak mi pewności w w/w kwestiach (lubię ryzyko, ale nienawidzę ryzykować swojej kasy;]). Ponadto chłodzenia nie będę pewnie zmieniał, a napięć nie umiem zwiększać. Niepokoi mnie bardzo w/w artykuł na benchmark.pl. Proszę wypowiedzcie się w tych kwestiach, z góry dzięki i przepraszam za zbyt długi wywód.

 

PS a pamiętacie wypowiedź kolegi, który odblokował wszystko na LE, później podkręcił i artefakty pojawiły mu się na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Galaxy- akurat zakupiłem wersję GT (chyba najtańsza na rynku 1720 zeta) bo nie chciałem ryzykować z odblokowywaniem potoków. A na moim następnym monitorze jaki planuję zakupić (LCD 19") będę chciał grać w 1280x1024 z filtrowaniem i wygładzaniem - dlatego wybralem wersje ze 256 Mega bo to chyba jedyne co jest na rynku co daje sobie radę przy takich parametrach....

No i parę uwag:

Karta bardzo szybka w porównaniu do mojego poprzedniego GF4 4200 128Mb(XP2600+@2128MHz). W doomiku3 na poprzednie gralem ledwo ledwo bez cieni w 1024x768 a na tym sprzęcie sponio 1280x1024 z wygładzaniem x4 i filtrowaniem 8x na HIGH.

Chłodzonko cichutkie to wielki plus karty. A i karta wykrywana jest jako Winfast A400 :) !!

No i ciągnie sporo prądu. Mój Tracer 500W się czasem nie wyrabia aby odrazu zasilić całość i dysk startuje dopiero po resecie (poprawiłem to dając 1s idlu dla HD w biosie).quote]

 

 

To ten tracer nie wiem czy ma nawet 350W rzeczywistych, ja mam 2 dyski, cdrw, dvd, muzyczna itd. i nawet podrecilem galaxy gt na 400/1100 i Chieftec 360W trzyma pieknie napiecia. Na Twoim miescu bym zmienil zasilke.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też posiadam tą kartę i spróbuję odpwiedzieć na niektóre z twoich pytań:

 

moim zdanie serwis gainwarda nie jest wstanie stwierdzić czy karta była podkręcana ponieważ zmiana zachodzi poprzez oprogramowanie.

 

co do odblokowania potoków nic nie pomogę ponieważ w moim przypadku ta próba się nie powiodła

 

jeśli zaś chodzi o chłodzenie moja karta pracuje 395Mhz/900Mhz i jest ok. w stresie mam 55 stopni (buda otwarta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sentinel

 

1. czas pokazal ze np radeony modowane dzialaja do teraz, wiec raczej nie jest zle... zobaczymy jak bedzie z 6800 ;-) a ten artykul... tez sie tym przejalem troche, ale nigdzie indziej nie widzialem czegos takiego... pozatym to sie tyczy referencyjnej karty, rozne firmy stosuja rozne czesc, gainward bez watpienia jest jedna z najlepszych firm... tworza karty z mysla o overclockerach, wiec raczej stosuja porzadne komponenty.

 

2. mi rowniez sie wydaje ze nie ale... nie jestem pewien czy riva nie moduje samego biosa, w taki sposob, ze potoki sa odblokowane do czasu az ich ktos nie zablokuje... jezeli udaloby sie jakims cudem im odpalic karte, w takim wypadku mogliby to sprawdzic. ale szczerze watpie zeby kazdy egzemplarz testowali tak dokladnie, imho wyglada to tak, ze wsadzaja do kompa, dziala lub nie, i dostajesz nowa... ale moge sie mylic.

 

3. chlodzenie w tej karcie jest takie jak chlodzenie w gt, tutaj nawet ktos zdjecie asusa wklejal, to przeciez to samo chlodzenie... mi sie wydaje ze jest bardzo dobre, zakrywa rdzen wraz z pamieciami. do tego o ile sie nie myle jest miedziane (mimo ze nie ma tego koloru :wink: ). co do twojego zasilacza to nie wiem czy dobry, nie sprawdzalem go, ale jak trzyma napiecia to widocznie wystarcza. malo kto ma sytuacje w ktorych zapuszcza w jednym momencie 3dmarka, mp3, kopiowanie z dysku na dysk, oraz kopiowanie z cdroma na dysk + jakis torture test 8) .

 

4. z tego co mi wiadomo, te karty pracuja stabilnie nawet gdy temperatura dochodzi do 80-90C, pozatym u mnie tez jest podobna temperatura, w 350/800 bez stresu mam okolo 56C, nie wiem ile w stresie bo nie sprawdzalem. ale na pewno ci sie nie usmazy, jezeli dochodzi do 67C :wink:

 

5. ja odblokowalem potoki, podkrecilem do 375/850, zrobilem testy i odkrecilem... po odblokowaniu potokow wszystko smiga, ale jak wlacze fsaa (np najwyzsze w nfs z poziomu gry), pojawiaja sie arty, a ze karta bardzo wydajna wiec narazie nie bede jej podkrecal... bede jechal tylko na trybie enchanced.

 

6. z tego co mi wiadomo, wylaczenie fast write daje przyrost wydajnosci cos ok. 2-3%. wczesniej mialem radka, i przy instalacji omeg, zawsze pojawialo sie pytanie, fw on/off, bylo tez napisane ze on zalecane jest dla 64bitowych procesorow, wiec mysle ze podobnie jest w NV.

 

7. watpie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mess, Hi-Dee

Dzięki za odpowiedź :)

 

Ag, Świerszcz33

Mam Geforca 6800 - GAINWARD PowerPack! Ultra/2100 TV-DVI Golden Sample, nie odblokowywałem potoków i nię kręciłem i też mam ten sam bład:

Silent Running:Stress test transition L2-L1. Żródło nv.Idenfikator zdarzenia 106

Ciekawe, ja używam sterów 66.81 może to przez nie, bo to beta w końcu, ale nie wiem...

PS Jak używałem 61.77, to miałem straszne problemy, demka nvidii nie chodziły, gry wieszały się przy wychodzeniu, no i wynik w 3dmarku 05 duuużo niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

 

Jakiego programu uzywacie do OC? Chodzi mi o uniwersalne, a nie te "firmowe" (chyba ze dzialaja z wszystkimi kartami).

 

I drugie pytanie - czy znacie jakis program oprocz asus smart doctora ktorym moznaby ustawic obroty wiatraczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentinel.Po odinstalowaniu programu riva tuner, czy reinstalce systemu ustawienia w karcie graficznej wracają do ustawień fabrycznych,więc jest to modowanie programowe.Ja po odblokowaniu potoków stwierdziłem ,że karta sprawuje się dobrze,ale wróciłem do ustawień fabrycznych,gdyż chcę przeczekać kilka miesięcyi zobaczyć jak będą sprawować się karty po tym okresie u osób, które odblokowały potoki. Myślę ,że autor programu riva tuner ulepszy go ,(jak to zwykle bywa) i większość znów będzie je modować.Mnie tylko ciekawi ten wpis Silent Running:Stress test transition L2-L1. Żródło nv.Idenfikator zdarzenia 106 w podglądzie zdarzeń,co on może oznaczać.Ja używam sterowników 66.72 ze strony gainwarda.Nie słyszałem,żeby po odblokowaniu potoków w kartach gainwarda ,osoba(jeżeli miała artefakty) nie mogła korzystać znów w 100% z poprawnego działania karty.Temperatura karty u mnie nie przekracza 63 stopnie a temperatura otoczenia wynosi około 40 stopni. Ja ustawiłem taktowanie pamięci/rdzeń 830/365 i na razie wystarczy.Do sprawdzenia karty po odblokowaniu potoków,czy działa poprawnie użyj programu artifact tester 5.Zrób testy software testing , directx testing i wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentinel.Po odinstalowaniu programu riva tuner, czy reinstalce systemu ustawienia w karcie graficznej wracają do ustawień fabrycznych,więc jest to modowanie programowe.Ja po odblokowaniu potoków stwierdziłem ,że karta sprawuje się dobrze,ale wróciłem do ustawień fabrycznych,gdyż chcę przeczekać kilka miesięcyi zobaczyć jak będą sprawować się karty po tym okresie u osób, które odblokowały potoki. Myślę ,że autor programu riva tuner ulepszy go ,(jak to zwykle bywa) i większość znów będzie je modować.Mnie tylko ciekawi  ten wpis Silent Running:Stress test transition L2-L1. Żródło nv.Idenfikator zdarzenia 106 w podglądzie zdarzeń,co on może oznaczać.Ja używam sterowników 66.72 ze strony gainwarda.Nie słyszałem,żeby po odblokowaniu potoków w kartach gainwarda ,osoba(jeżeli miała artefakty) nie mogła korzystać znów w 100% z poprawnego działania karty.Temperatura karty u mnie nie przekracza 63 stopnie a temperatura otoczenia wynosi około 40 stopni. Ja ustawiłem taktowanie pamięci/rdzeń 830/365 i na razie wystarczy.Do sprawdzenia karty po odblokowaniu potoków,czy działa poprawnie użyj programu artifact tester 5.Zrób testy software testing , directx testing i wszystko będziesz wiedział.

WITAJ JA Z TEMPERATURĄ MIAŁEM PODOBNY PROBLEM ALE ZAŁOŻYŁEM ,,ACN5" I TERAZ MAM RDZEN 48stopni a temp otoczenia 28 stopni tylko ja zeby miec taką temperature wyciołem w obydowie dwa otwory pod wentyle 12cm i jeden 8cm tak wiec mam w sumie 3x8cm i 2x12cm no i tempetatuea dysku twardego nawet w stresie nie przekracza mi 29 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 9999GT już poleciał do 1380zł (w pc projekt) - czy jest gdzieś taniej? Bo w tym tygodniu chce kupić razem z NV5

radoskur kup sobie Gainworda 6800 GS i nic nie będziesz musiał przerabiać ja sobie załozyłem takie chłodzenie i jest git jedynie tylko odblokujesz sobie potoki :D

Gainword GS ma GDDR3 2,2 przynajmniej tak pokazuje program Ewerest 151 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z was w cenie Gainward PowerPack!

Ultra/2200 256MB? Nie jest to GT tylko zwykły 6800 z 256mb pamięci... ale w Polsce cosik nie widziałem tej karty... na polskiej stronie zresztą tez jej nie ma (jets na oficjalnej): http://www.gainward.com/html/product/vga/p.../2200tvdvi2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radoskur kup sobie Gainworda 6800 GS i nic nie będziesz musiał przerabiać ja sobie załozyłem takie chłodzenie i jest git jedynie tylko odblokujesz sobie potoki :D

Gainword GS ma GDDR3 2,2 przynajmniej tak pokazuje program Ewerest 151 :D

 

a mnie sie cos wydaje ze ten gainward ma zwykle ddr a nie gddr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...