Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

@ swierszcz.33 a ja dalej bede przy swoim i tu masz dowód http://sklep.benchmark.pl/pelny_13934.html nmie weim czy słyszałes kiedys o czyms taki, że programy mogą kłamać :)

AREOO dlamnie to co oni pisza to takze nie jest wiarygodne

niewiem czy ten program kłamie czy nie , stawiając taką teze ze programy kłamia to generalnie na czym by mozna opierac wyniki testów , jedno jest pewne

na GF5900XT pokazywał mi ze szyna do pamięci jest DDR a tu pokazuje mi ze jest GDDR3

 

pozdrawiam

U mnie na asusie tez ten program pisze ze mam GDDR3 ale to niest nieprawda... jest to blad programu!!

W takim razie zastanawiam sie dlaczego na moim poprzednim GF 5900XT pokazywał DDR :?: i dalej pokazuje jak go zamieniam z 6800GS to mnie troche dziwi skoro twierdzisz ze to jest błąd programu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe cudeńko znalazłem, a mianowicie BFG nVIDIA GeForce 6800. Niezłe chłodzenie i dołączają Far Cry'a. :twisted:

Tu macie linkhttp://www.newegg.com/app/Showimage.asp?image=14-143-020-07.jpg/14-143-020-02.jpg/14-143-020-03.jpg/14-143-020-04.jpg/14-143-020-05.jpg/14-143-020-06.jpg&CurImage=14-143-020-03.jpg

Mam to miec za jakis tydzien lub dwa... jak cos podziele sie wrazeniami... wogule to bedzie szla na na sprzedanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ swierszcz.33 a ja dalej bede przy swoim i tu masz dowód http://sklep.benchmark.pl/pelny_13934.html nmie weim czy słyszałes kiedys o czyms taki, że programy mogą kłamać :)

AREOO dlamnie to co oni pisza to takze nie jest wiarygodne

niewiem czy ten program kłamie czy nie , stawiając taką teze ze programy kłamia to generalnie na czym by mozna opierac wyniki testów , jedno jest pewne

na GF5900XT pokazywał mi ze szyna do pamięci jest DDR a tu pokazuje mi ze jest GDDR3

 

pozdrawiam

U mnie na asusie tez ten program pisze ze mam GDDR3 ale to niest nieprawda... jest to blad programu!!

W takim razie zastanawiam sie dlaczego na moim poprzednim GF 5900XT pokazywał DDR :?: i dalej pokazuje jak go zamieniam z 6800GS to mnie troche dziwi skoro twierdzisz ze to jest błąd programu :?:

Na moim asusie dokładnie to samo - pokazuje GDDR3 chociaż jest zwykłe DDR - prawdopodobnie program wykrywa chipset i na jego podstawie określa typ pamięci (lub coś w tym stylu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400TDH128 i pewien problem. Otóż w testach 3DMark2003 (konkretnie w tescie Proxycon) i 3dMarku05 pojawiają mi się dziwne aberracje grafiki w formie dziwnych wydłużonych trójkątów (niektóre są bardzo duże). Zaznaczam, że dzieje się to na różnych komputerach (testowałem na 3) i na różnych sterownikach. Wysłałem kartę na serwis ale, delikatnie mówiąc, olali mnie ciepłym moczem twierdząc, że wszystko jest OK. Powiem szczerze, że jestem w kropce - karta w grach sprawia się bez zarzutu (jak choćby Doom3) i ww problemy nie występują - ale ... Jeśli ktoś zechce mi pomóc, to wyślę screenshoty, na których widać o co mi chodzi. Aha, karty nie "kręciłem" w żaden sposób.

mam ten sam peoblem wszystko dziala mi tylko na 61.77 na wyzszych ma te artefakty wszedzie i we wszystkich grach :/ zanosic na gwarancje czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem wspomóc topic o gf 6800/GT/Ultra linkami :

 

(jezeli powtarzają się z tymi które są to sorki)

 

---------------============GeForce 6800 Ultra============---------------

 

Gainward 6800 Ultra

Link

Link - 6800 Ultra Water Cooled

PNY 6800 Ultra

Link

Leadtek 6800 Ultra

Link

Link2

eVGA 6800 Ultra

Link

MSI 6800 Ultra

Link

Sparkle 6800 Ultra

Link

Albatron vs Asus 6800 Ultra

Link

BFG 6800 Ultra

Link

 

---------------============GeForce 6800 GT============---------------

 

Glacier 6800 GT

Link

BFG 6800 GT

Link

Link2

XFX 6800 GT

Link

Albatron 6800 GT

Link

Gainward 6800 GT

Link

Inno3D 6800 GT

Link

eVGA 6800 GT

Link

PNY 6800 GT

Link

 

---------------============GeForce 6800============---------------

 

Gigabyte 6800

Link

Chaintech Apogee 6800

Link

Leadtek 6800

Link

Gainward 6800

Link

MSI 6800

Link

Link2

Link3

Inno3D 6800

Link

Glacier 6800

Link

 

uffff... na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400TDH128 i pewien problem. Otóż w testach 3DMark2003 (konkretnie w tescie Proxycon) i 3dMarku05 pojawiają mi się dziwne aberracje grafiki w formie dziwnych wydłużonych trójkątów (niektóre są bardzo duże). Zaznaczam, że dzieje się to na różnych komputerach (testowałem na 3) i na różnych sterownikach. Wysłałem kartę na serwis ale, delikatnie mówiąc, olali mnie ciepłym moczem twierdząc, że wszystko jest OK. Powiem szczerze, że jestem w kropce - karta w grach sprawia się bez zarzutu (jak choćby Doom3) i ww problemy nie występują - ale ... Jeśli ktoś zechce mi pomóc, to wyślę screenshoty, na których widać o co mi chodzi. Aha, karty nie "kręciłem" w żaden sposób.

mam ten sam peoblem wszystko dziala mi tylko na 61.77 na wyzszych ma te artefakty wszedzie i we wszystkich grach :/ zanosic na gwarancje czy nie ?

to jak pomoze ktos czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400TDH128 i pewien problem. Otóż w testach 3DMark2003 (konkretnie w tescie Proxycon) i 3dMarku05 pojawiają mi się dziwne aberracje grafiki w formie dziwnych wydłużonych trójkątów (niektóre są bardzo duże). Zaznaczam, że dzieje się to na różnych komputerach (testowałem na 3) i na różnych sterownikach. Wysłałem kartę na serwis ale, delikatnie mówiąc, olali mnie ciepłym moczem twierdząc, że wszystko jest OK. Powiem szczerze, że jestem w kropce - karta w grach sprawia się bez zarzutu (jak choćby Doom3) i ww problemy nie występują - ale ... Jeśli ktoś zechce mi pomóc, to wyślę screenshoty, na których widać o co mi chodzi. Aha, karty nie "kręciłem" w żaden sposób.

mam ten sam peoblem wszystko dziala mi tylko na 61.77 na wyzszych ma te artefakty wszedzie i we wszystkich grach :/ zanosic na gwarancje czy nie ?

to jak pomoze ktos czy nie ?

Podobne trójkaty pojawiały mi się kiedyś na Radeonie9600PRO właśnie w 3dmarkach ale także w grach (było ich mniej i występowały tylko czasami). Były to zwalone pamięci. Serwis wymienił bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem wspomóc topic o gf 6800/GT/Ultra linkami :

 

(jezeli powtarzają się z tymi które są to sorki) (...)

jezeli chcesz aby jakies linki byly dodane, posprawdzaj ktore sa, a ktorych nie ma, i wyslij mi na pm ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400TDH128 i pewien problem. Otóż w testach 3DMark2003 (konkretnie w tescie Proxycon) i 3dMarku05 pojawiają mi się dziwne aberracje grafiki w formie dziwnych wydłużonych trójkątów (niektóre są bardzo duże). Zaznaczam, że dzieje się to na różnych komputerach (testowałem na 3) i na różnych sterownikach. Wysłałem kartę na serwis ale, delikatnie mówiąc, olali mnie ciepłym moczem twierdząc, że wszystko jest OK. Powiem szczerze, że jestem w kropce - karta w grach sprawia się bez zarzutu (jak choćby Doom3) i ww problemy nie występują - ale ... Jeśli ktoś zechce mi pomóc, to wyślę screenshoty, na których widać o co mi chodzi. Aha, karty nie "kręciłem" w żaden sposób.

mam ten sam peoblem wszystko dziala mi tylko na 61.77 na wyzszych ma te artefakty wszedzie i we wszystkich grach :/ zanosic na gwarancje czy nie ?

to jak pomoze ktos czy nie ?

Podobne trójkaty pojawiały mi się kiedyś na Radeonie9600PRO właśnie w 3dmarkach ale także w grach (było ich mniej i występowały tylko czasami). Były to zwalone pamięci. Serwis wymienił bez problemu

 

no tak ale jak narazie wystempuje to tylko wtedy gdy instaluje jakies wyzsze sterowniki niz 61.77 jak jade na 61.77 to wszystko jest miodzio poza moha pa od czasu do czasu rozjezdzaja mi sie palmy ale to pirat wiec pewnie to wina gry, wiec to chyba nie pamieci ? a i dodam jeszcze ze nawet jak podkrece pamieci do 850 to niemam zadnych artow na tych sterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz stoję przed dosć trudnym wyborem... brać Gainwarda 6800 GS czy czekać na nowe karty ATI co podobno pod koniec tego roku mają wyjść...

Ja poczekam na ATi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz stoję przed dosć trudnym wyborem... brać Gainwarda 6800 GS czy czekać na nowe karty ATI co podobno pod koniec tego roku mają wyjść...

Ja poczekam na ATi... :)

No dobra ale ty masz elegancką GF 2 MX :D A ja muszę siedzieć w tej chwili na Matroxie Mystique 200 z 4MB... nawet DIVXy mi się przycinają :(.

 

Zastanawiam sie bo mam poprostu atrakcyjną ofertę z tym gainwardem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider2000, rozumiem, ze chodzi ci o R520. Pewnie te karty najpierw beda na PCI-Express, a dopiero po jakims czasie wyjda na AGP( jesli wogole wyjda :wink:). Sam sie tez zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze jednak poczekam, a narazie kupuje 1Gb RAMu( TwinMos'y) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400TDH128 i pewien problem. Otóż w testach 3DMark2003 (konkretnie w tescie Proxycon) i 3dMarku05 pojawiają mi się dziwne aberracje grafiki w formie dziwnych wydłużonych trójkątów (niektóre są bardzo duże). Zaznaczam, że dzieje się to na różnych komputerach (testowałem na 3) i na różnych sterownikach. Wysłałem kartę na serwis ale, delikatnie mówiąc, olali mnie ciepłym moczem twierdząc, że wszystko jest OK. Powiem szczerze, że jestem w kropce - karta w grach sprawia się bez zarzutu (jak choćby Doom3) i ww problemy nie występują - ale ... Jeśli ktoś zechce mi pomóc, to wyślę screenshoty, na których widać o co mi chodzi. Aha, karty nie "kręciłem" w żaden sposób.

mam ten sam peoblem wszystko dziala mi tylko na 61.77 na wyzszych ma te artefakty wszedzie i we wszystkich grach :/ zanosic na gwarancje czy nie ?

to jak pomoze ktos czy nie ?

Podobne trójkaty pojawiały mi się kiedyś na Radeonie9600PRO właśnie w 3dmarkach ale także w grach (było ich mniej i występowały tylko czasami). Były to zwalone pamięci. Serwis wymienił bez problemu

 

no tak ale jak narazie wystempuje to tylko wtedy gdy instaluje jakies wyzsze sterowniki niz 61.77 jak jade na 61.77 to wszystko jest miodzio poza moha pa od czasu do czasu rozjezdzaja mi sie palmy ale to pirat wiec pewnie to wina gry, wiec to chyba nie pamieci ? a i dodam jeszcze ze nawet jak podkrece pamieci do 850 to niemam zadnych artow na tych sterach

ja w sumie dziwne efekty mam tylko w 3dMarku, gry chodzą OK. podkusiło mnie żeby wgrać nowy BIOS i jest jeszcze gorzej :evil: Zainstaluje "czystą" windę na sterownikach 61.77 i zobaczymy. Moją kartę wysłałem na gwarancji ale kolesie z serwisu dużego dystrybutora w Poznaniu (nie podam nazwy, żeby mnie o zniesławienie nie posądzono ;)) napisali, że wszystko jest jak najbardziej OK :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider2000, rozumiem, ze chodzi ci o R520. Pewnie te karty najpierw beda na PCI-Express, a dopiero po jakims czasie wyjda na AGP( jesli wogole wyjda :wink:). Sam sie tez zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze jednak poczekam, a narazie kupuje 1Gb RAMu( TwinMos'y) :twisted:

Tia... ale rzeczywiście zanim to wyjdzie, to moze troche minąć... właściwie to powinienem się przymierzać do wymiany całego kompa, ale na to niestety nie mam kaski... Sądzicie że sprzęt jak w podpisie (mam zamiar dokupić 512mb RAMu jeszcze) będzie wystarczający dla GF 6800 czy będzie tak zwanym "wąskim gardłem" i FPSów będę miał nie wiele więcej niż na starym r9700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Zakupiłem niedawno GF 6800 GT (pełne GT) i mój problem polega na bardzo małej różnicy fps między bardzo niskimi trybami graficznymi (640x480, 800x600) a bardzo wysokimi (1280x1024, 1600x1200) - gre testowałem przykładowo w colinie 2005 - na wszystkim na minimum (łącznie z widocznoście na 1 - czyli droga ci sie dorysowuje niedaleko od samochodu) także w Aquamark 3 (w standardowym benchamrku 49 fps, z ustawieniami na minimum wszystko co sie da 54 fps) - sterowniki zainstalowałem sobie 66.93 - urzyłem programu Driver Cleaner 3 aby oczyścić dysk z sarych sterowników od starej karty (GF 5200 Ultra). Dlaczego w niskich trybach graficznych fps nie skacze gwałtownie do góry? (przynajmiej 100 fps w starszych silnikach takich jak w colinie) ? Czy to wina sterowników ? Vsyntec mam wyłączony w sterach i w grze. Proszę o pomoc (w 3DMarkach wyniki raczej w normie - w 05 mam coś koło 4400 a w 03 coś ponad 10000)

 

Mój komp z grubsza: Athlon XP 2800+, 512 Ramu (400 MHz - no-name), Dysk 60 GB Maxtor, płyta główna gigabyte KT400 (nieznam dokładnie, wiem że ma obsługe AGP x8 i FSB i pamięci takich jak mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider2000,

Mysle, ze na GF6800nu twoj procek wystarczy :) . Tylko tak patrze, ze male masz FSB jak na P4 :? .

 

Jarlaxe,

Mozliwe, iz proc jest "waskim gardlem", ale tez twoja plytka glowna nie jest najwyzszych lotow(KT400). Masz podkreconego tego Athlona na FSB 200 :?: Jezeli nie to te pamieci chodza jak 333 i to ma wplyw na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider2000,

Mysle, ze na GF6800nu twoj procek wystarczy :) . Tylko tak patrze, ze male masz FSB jak na P4 :? .

Na początku był chaos (hehe)... miało być na początku były P4 z FSB 100 (4*100). Później pojawiły się z FSB 133 (4*133) jakiego posiadam. Jeszcze później pojawiły się P4 z FSB 200 (4*200) i HT... no i teraz era Prescotów i tych innych co mają wejść :).

 

Lada chwila wychodzi albo już jest HL 2... poczekam na testy i wtedy zdecyduję co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie dotyczace softmodu ....

 

Czy jak przy pomocy RivaTunera odblokuje potoki to po przelożeniu karty do innego kompa plotoki zostaną odblokowane ?? A może info o potokach siedzi w moim systemie a nie na karcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie dotyczace softmodu ....

 

Czy jak przy pomocy RivaTunera odblokuje potoki to po przelożeniu karty do innego kompa plotoki zostaną odblokowane ?? A może info o potokach siedzi w moim systemie a nie na karcie ??

Info. o ilości odblokowanych potoków siedzi u Ciebie w kompie, tzn. jak chcesz miec full opcje gdzie indziej to musisz zabrac ze soba RiveTunerek. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec niemoglem sie powstrzymac zainstalowalem stery 66.81 i oto efekty tak jest wszedzie gry, 3dmarki wszystkie tryby 3d :/ umie ktos cos poradzic ? a jka muwilem wczesneij na 61.77 dziala wszystko dobrze  

Mam potwierdzenie z serwisu, który testował moją kartę, że stosował 61.77 i było wszystko OK co potwierdza Twoje spostrzeżenia. Czy jest może na tym forum ktoś jeszcze posiadający Leadteka A400TDH128 i mającego takie problemy? A może po prostu zdarzył się zwykły zbieg okoliczności i mamy uwalone karty w ten sam sposób? A może ta seria kart jest trefna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ale sie dzisiaj usmialem, gdy wszedlem na stronke Komputronika!!! Porównajci ceny tej samej karty w 2 różnych sklepach:

* http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13505 8O

* http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1110

 

Takie różnice cenowe to już chyba przesada, przynajmniej moim zdaniem.

 

A tutaj dla ciekawostki dam cene Leadtek'a GF 6800 GT:

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...id_produktu=615 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...