Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez gram...a roznica w graniu jest uwierz mi...powiedzmy ze w takim nfsu2 bede mial najnizej 28 a 35 FPSow...i co?? nie bedzie sie przyjemniej gralo z min, 35FPS?? bedzie....a wogole jak ma cos pasc to padnie..wiadomo ze nie nalezy przekrecac o 50% karty "na stale"...ale do 25% to spoko...moj gf4ti4200 chodzil przez dwa lata 250@300 gpu i 513@600 mem i chodzi nadal...mam nadzieje..:)) bo teraz lezy w szafce i czeka az skompletuje reszte czesci i zloze mojej dziewczynie kompa (teraz ma p166mmx :D ..."TAM" bedzie juz nipodkrecony no bo po co krecic??? w HL2 ani dooma 3 moja dziewczyna nie bedzie mlocic :lol: :D

 

a tak wogole to grafy maja teraz po 2 lata gwary wiec spoko...wiecej niz 2 lata i tak pewnie nie pobedzie w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr_selfdestr ---> Jak chodzi o wyniki naszego Asuska na tle innych kart, to polecam ci przejrzenie tego testu...

http://www.hardwareluxx.de/cms/artikel.php...w&id=73&seite=7

Co prawda jest to test hardcore'owy i wszystko tam poustawiali na Anizo 16x ale może dzięki temu lepiej widać co i jak. Przy okazji, możecie mi powiedzieć po co jest to Anizo i co to daje oprócz strasznego spadku wydajności ? Włączyłem sobie w kilku grach Anizo 16x ale żadnej różnicy nie widziałem, więc używam tylko AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..na pewno jakies tam roznice sa ale czy warte 450zl?? poza tym chyba malo odczuwalne dla gracza..

 

..aha moglbys zmierzyc odleglosc od plytki drukowanej na jaka wystaje cooler w asusie..(karte juz mam ale jeszcze jej nie mialem okazji zobaczyc)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr_selfdestr ---> Jak chodzi o wyniki naszego Asuska na tle innych kart, to polecam ci przejrzenie tego testu...

http://www.hardwareluxx.de/cms/artikel.php...w&id=73&seite=7

Co prawda jest to test hardcore'owy i wszystko tam poustawiali na Anizo 16x ale może dzięki temu lepiej widać co i jak. Przy okazji, możecie mi powiedzieć po co jest to Anizo i co to daje oprócz strasznego spadku wydajności ? Włączyłem sobie w kilku grach Anizo 16x ale żadnej różnicy nie widziałem, więc używam tylko AA.

hie hie hie... :lol: :lol: :lol: to ty chyba slepy jestes ze nie zauwazasz dzialania Anizo :P :D :lol: :wink: odpal sobie najlepiej FPP i patrz na ziemie (trawa itp. a najlepiej jakas droga np. w hl2)...wylacz i wlacz...zauwazysz ze bez anizo droga jest calkowicie rozmyta po ok (powiedzmy) 3 m..a anizo wyostrza teksturki i widac "do konca"...ponoc Anizo 8x juz starcza ale ja tam ustawiam 16x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi powiedzieć po co jest to Anizo i co to daje oprócz strasznego spadku wydajności ?

 

Poprawia ono znacząco jakość (ostrość) tekstur 'biegnących' w głąb sceny - m.in. na ścianach, na podłogach, na jezdniach itp.

 

www.benchmark.pl WYBIERAMY OPTYMALNE KARTY DO HALF LIFE 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk- orientujesz sie moze jak w praktyce wyglada roznica w wydajnosci przy anizo 8x a 16x ? ciezko to bedzie w testach zobaczyc bo zazwyczaj testuja 16x razem z aa jakims wysokim, ktore az tak strasznie mi sie nie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukk- orientujesz sie moze jak w praktyce wyglada roznica w wydajnosci przy anizo 8x a 16x ? ciezko to bedzie w testach zobaczyc bo zazwyczaj testuja 16x razem z aa jakims wysokim, ktore az tak strasznie mi sie nie przyda

przetestowalem teraz dooma3 (timedemo) i roznica jest 0,2 FPSa...nie wiem czy test dobrze wyszedl no ale wszystkjo by na to wskazywalo...z AFx8 mialem 46,6FPS a z x16 46,4FPS...troszke mala ta roznica no ale jest...napewno jest duza roznica miedzy np AFx8 a bez AF...a z tego wynika ze potem juz moze takiej roznicy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co tu jest:

 

http://www.computer.istore.pl/

 

ASUS V9999GT za 1299zł

..w ogole to dzieki za info..pytalem..sa tylko dwa egzemplarze potem cena wraca do normy..roznica miedzy v9999 a v9999gt jest 130zl a pod wzgledem osiagow duzo wieksza..karta juz do mnie jedzie..ale kompa zloze dopiero po swietach...

Źle zrobiłem podając tego linka, karta może i jest taniej, ale wolałbym dopłacić te 200zł niż potem mieć z tym sklepem do czynienia. Kupiłem sobie u nich 6800LE.... tu macie opisane szczególy. Ogólnie odradzam robić tam zakupy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..moja karta przyszla na drugi dzien..prawde mowiac jeszcze jej nie widzialem bo jestem poza domem..ale mysle ze wszystko ok..zobaczymy..sklep prawde mowiac jest niepowazny..razem z karta zamowilem pamiec typu pendrive..karta przyszla ale pamiec juz nie..nawet mnie o tym nie powiadomiono bo bylo niby wszystko ok..po weekendzie bede walczyl o swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ KIPKU!!!! BFG 6800 GT z CoreClock 370MHz i MemoryClock 1000MHz już jest dostępna w Stanach i kosztuje 399,99$. Jest też u mnie w kompie z czego bardzo się cieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , wyszedł nieoficjalny patch do CS SOURCE ktory uaktywnia HDR, zainstalowalem to i róznic nie widze .... http://www.half-life2pl.info/ na tej stronie pisze (6 post od gory), wyraźcie swoje opinnie czy wam dziala ...

Z tego co ja wiem to jest patch do HL2, a nie do CS:Source.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie na temat, ale dziś nie będę dyskutował w Waszym szacownym gronie, bo mam 40 stopni gorączki i ząb wielkości piłeczki do ping-ponga! Kurcze, a mam już wolne. Wziałem przed świętami, żeby pograć :( :(

PS.

Moja karta ma większą temperaturę i nie jęczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ KIPKU!!!! BFG 6800 GT z CoreClock 370MHz i MemoryClock 1000MHz już jest dostępna w Stanach i kosztuje 399,99$. Jest też u mnie w kompie z czego bardzo się cieszę.

Mógłbyś podać link do sklepu i napisać coś o możliwościach OC tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panom za wyjaśnienie mi czym jest filtr Anizo, przyjrzałem się dokładnie podłodze i ścianom i rzeczywiście, grafika jest dużo lepsza i "nie ucieka" tak jak normalnie. Szkoda tylko że wydajność spada przy Anizo 16x :( Ale 8x w zupełności mi wystarcza.

 

Witam , wyszedł nieoficjalny patch do CS SOURCE ktory uaktywnia HDR, zainstalowalem to i róznic nie widze .... http://www.half-life2pl.info/ na tej stronie pisze (6 post od gory), wyraźcie swoje opinnie czy wam dziala ...

Ja też pisałem o tym patchu, tyle że w wątku o HL2 :) Przetestowałem go i niestety zauważyłem że nie jest to "pełnowymiarowy" HDR, taki jak występował w Far Cry gdzie na każdym kroku było widać ogromną różnicę w grafie. W HL2 przedewszystkim widać dużo lepsze efekty słońca, po prostu słońce razi teraz w oczy i świeci mocniej. Niestety więcej różnic nie zauważyłem. Wszystkim zainteresowanym HDR w HL2, polecam filmik Valve który prezentuje HDR w początkowym etapie gry, podczas ucieczki po dachach. Filmik nazywa się "source_HDR2" i można go znaleźć w sieci. Widać na nim wyraźnie, genialne odbicia słoneczne na dachówkach i blaszanych płytkach. Niestety u mnie w tym samym etapie nie widać żadnych tego typu efektów. Jak komuś się uda to rozwikłać to proszę dać znać bo strasznie mnie to nurtuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem 6800GT od gigabyta...

 

zaraz bede wiedzial jak sie ma sprawa z temp... trzymajcie kciuki :roll:

 

 

EDIT: wsadzilem karte do kompa. chyba wszystko jest ok.

 

3dmark2003 11350pkt, temp po 3dmarku 57C... w idle 44C, wiec jak narazie jestem happy, zobaczymy jak bedzie pozniej.

 

wczesniej mialem gf, jak go sprzedalem to wsadzilem r9550, a teraz mam znow gf ... formacik by sie przydal, jak go zrobie, to i nowe testy porobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem 6800GT od gigabyta...

zaraz bede wiedzial jak sie ma sprawa z temp... trzymajcie kciuki :roll:

EDIT: wsadzilem karte do kompa. chyba wszystko jest ok.

3dmark2003 11350pkt, temp po 3dmarku 57C... w idle 44C, wiec jak narazie jestem happy, zobaczymy jak bedzie pozniej.

wczesniej mialem gf, jak go sprzedalem to wsadzilem r9550, a teraz mam znow gf ... formacik by sie przydal, jak go zrobie, to i nowe testy porobie.

Gratuluję wyboru :D

...no właśnie formacik na pewno Ci się przyda. Ja po zmianie z r9800 bez formatu systemu w 3dmark03 miałem lekko powyżej 10k pkt. Teraz na nowym systemie o 1k więcej ;-)

 

PS. Daj znać jak wyjdą testy po formacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze slow kilka :D :

 

takie pierwsze wrazenia... oprocz tego ze musze zrobic formata :D

 

anyway, chlodzenie karty mnie zszokowalo, czegos tak ciezkiego jeszcze nie trzymalem, solidne dwa grube radiatory wykonane cale z miedzi (na jednym z nich wiatrak), polaczone heatpipami. wiatrak skierowany do gory, ladnie swieci na niebiesko... nie slysze go bo silentcat na towerze go zaglusza 8O

zdzwilem sie gdy po wlaczeniu kompa wiatrak od razu zaczal pracowac, myslalem ze to troche inaczej wyglada. Vtool2 wyglada przyjemnie, 3 profile obrotow wiatraka, pokazuje temp. do tego moge zmienic napiecie VCORE/VDD/VDDQ, nie wspominajac juz o taktowaniach karty. oprocz tego jest cos takiego jak smart tune, ale jeszcze tej opcji nie sprawdzalem. jak narazie jestem zadowolony :D, ciag dalszy nastapi :twisted:

 

EDIT: haha, nawet skiny dla V-tunera2 mozna zmieniac :D

a to mnie rozwalilo: www.mesior.republika.pl/lol.JPG

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: haha, nawet skiny dla V-tunera2 mozna zmieniac :D

a to mnie rozwalilo: www.mesior.republika.pl/lol.JPG

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

no wlasnie to jest dziwne...mam Leadteka i tez przy jakiejs okazji (nie wiem czy przy oprogramowaniu do karty,rivatunerze itp. po rpostu nie pamietam) tez mialem FX6800..hmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Leadteka 6800 128MB. Niestety jak pech to największy jaki moze być... nie działają poprawnie ani odblokowane potoki, ani vertex units (ale na te rzeczy nie liczyłem) to jeszcze na dodatek kiepski OC... rdzeń idzie max 347MHz (przy 349 komp sie zawiesza podczas 3dmarka), pamięci poszły nawet wysoko, bo w 3dmarkach aż na 433MHz, ale zauważyłem, ze w grach miejscami są artefakty więc muszę to poprawić... ktoś ma jakiś pomysł na zwiększenie OC rdzenia oprócz podniesienia napięcia?

 

Podkręcałem za pomocą Coolbitsa czy jak tam sie to nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...