Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!mam właśnie na składzie Giigabyte-a 6800 128MB 12/5@16@6 i nie jestm za bardzo w temacie Vmoda na rdzeń(2 latka z ATI robi swoje ;-) )Jak narazie rdzeń leci na 375 MHz przy 1,2Vol. wiec ma zapas (chłodzony WC)max 42C zaobserwowane po 3 godz. katowania.Pamiątki lecą na 800 (2,8 nano Hynix)W sieci nie ma za bardzo o modowaniu tego modelu(GV-N68128DH) więc wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Wesołych Swiąt for ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci nie ma za bardzo o modowaniu tego modelu(GV-N68128DH) więc wszelkie podpowiedzi mile widziane.

:) Moduje się tak jak wszystkie 6800 na referncyjnym PCB (czyli wszystkie oprócz kart Asusa).

jest możliwy pencilMOD?? .Mam fotkę od jakiegoś rosjanina ale tam bodajze jest własnie Asus i cos mi nie pasuje rozmieszczenie rezystorkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem Leadteka A-400. Potoki daly sie odblokowac i dodatkowo nieco ja podkrecilem. 3Dmarku03 mam 10,6k jednak w grach pojawiaja sie nieliczne artefakty i napewno jest to spowodowane nieprawidlowym odblokowaniem sie potokow gdyz kiedy cofne na 12p artefakty znikaja. W zwiazku z tym mam pytanie czy jesli bede gral z tymi nielicznymi artefakt'ai to karta szybciej sie wykonczy??

Acha karte podkrecilem na 345/845 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napierw zobacz jak karta ci chodzi z 12,6 , pozniej z 16,5, pozniej z 16,6.

jak to zrobisz, dopiero wtedy zacznij krecic.

 

co do potokow, to na poczatek mozesz sprawdzac w 2001se.

zapuszczasz normalnie, jak chodzi, to dajesz fsaa4x.

jak chodzi, to dodajesz anizo 16x

 

wtedy bedziesz wiedzial co sie kiedy kaszani...

 

u mnie w starym 6800 GS gainwarda, potoki byly sprawne, ale gdy wlaczalem fsaa 4x to mialem juz arty...

 

sprawdz dokladnie gdzie masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Zakupiłem Gainwarda 6800 Le 128 mb

Niestety riva tuner nie dziala na tym egzemplarzu

 

Chcialbym podkrecic karte ale nie wiem zbytni jak mam to zrobic

niewiem jakie ta karta ma pamieci w programie EVEREST pokazuje ze ma ddr3

 

Prosze o info jezeli ktos juz sie bawil podkrecaniem tej karty[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Zakupiłem Gainwarda 6800 Le 128 mb

Niestety riva tuner nie dziala na tym egzemplarzu

 

Chcialbym podkrecic karte ale nie wiem zbytni jak mam to zrobic

niewiem jakie ta karta ma pamieci w programie EVEREST pokazuje ze ma ddr3

 

Prosze o info jezeli ktos juz sie bawil podkrecaniem tej karty[/img]

a jak wyglada twoja karta ?

=> http://www.saunalahti.fi/faults/new_old.jpg

to ta na gorze czy na dole ?

mojego sie dalo odblokowac bez problemu, ty mozesz miec nowsza rewizje i bedziesz musial czekac na nowego riva tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie na podstawie postu traxita - po odblokowaniu potokow ma 10,6k w 3d03, ja tez mam tyle:

Dołączona grafika

 

i teraz pytanie - to bylo robione na sterach 71.20 (niezbyt halo w 3dmarku03), na performance-quality, rdzen 410, pamieci 850. Czy mam czekac na tego rivatunera ? bo cos mi sie wydaje, ze po odblokowaniu potokow jesli nawet sie uda, zmniejszenie mozliwosci o/c karty wygeneruje jednak w grach spadek wydajnosci (16potokowiec z rdzeniem 350 np bedzie wolniejszy niz 12sto z rdzeniem 420) - dobrze analizuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teorii 350X16>420x12

racuch, sorki jesli gdzies bylo - ale wg jakiego wzoru sie to liczy ? jest jakis ? warto rowniez zauwazyc, ze przy temperaturze w normie - podkrecanie wydaje mi sie mniej szkodzic karcie niz modowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna artow sa z pewnoscia blednie odblokowane potoki. Znikaja one dopiero po przywroceniu standardowych ustawien!!! Podczas 3Dmarka artow nie ma pojawiaja sie one dopiero podczas grania i to tez nie zawsze. Temperatura w stresie dochodzi do max. 62 stopni. Czy jesli bede gral z tymi artami (w sumie nie przeszkadzaja mi one bo sa zwykle niewielkie) to zywotnosc karty sie skroci??? Co ewentualnie moze sie uszkodzic??? A i jeszcze jedno moze zamiast odblokowania potokow podkrecic ja na tyle ile sie da?? Za wszystkie odp z gory dzieki!!

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnialem wczesniej nie dziala na mojego gainwarda 6800 le riva tuner poszukalem troche i ktos podal cos takiego

 

4. Wymuszamy wpisanie w rejestry karty wartosci bitow odpowiedzialnych za blokade potokow/vertexow w obecnych kartach, np. w total commanderze w linii polecen (najlatwiej - wystarczy skopiowan) lub start->uruchom->cmd:

 

RivaTuner.exe /wrc020,0 /wrc024,0 /wrc028,0 /wrc02c,0 /wr1540,13f0f /rr1540

 

zrobilem odblokowalo mi all potoki i vertexy niestety w windowsie pojawily sie kropki na pulpicie (artefakty)

w 3d nie sprawdzalem poniewaz sie wystraszylem ze moze uszkodzic karte ,czy to oznacza ze niemam szans na poprawne odblokowanie potokow i vertexow.

 

jakiego programu uzywacie do podkrecania gforce 6800 bo w tym od Gainwarda moge podkrecic tylko rdzen o 50 mhz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pytam na tej stronie ,o tego Gigabte-a ale widzę ze :-( nici.Wiec czy tu 90% odpowiedzi brzmi-"mam nowego GF 6800" i co Wy na to itp. wiec bez obrazy ale te 40-ści pare stron poszło psu na ciach! a konkrecji brak........................................

p.s.

głowa mnie po Świętach boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Wymuszamy wpisanie w rejestry karty wartosci bitow odpowiedzialnych za blokade potokow/vertexow w obecnych kartach, np. w total commanderze w linii polecen (najlatwiej - wystarczy skopiowan) lub start->uruchom->cmd:

 

RivaTuner.exe /wrc020,0 /wrc024,0 /wrc028,0 /wrc02c,0 /wr1540,13f0f /rr1540

poczekaj az wyjdzie nowy riva tuner, autor rv nie poleca odblokowywania w ten sposob bo cos sie moze zjebac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie sformatowalem dysk, wiec przy okazji zrobilem kilka testow.

 

stery forceware 71.20

 

wyniki:

 

3dmark 2001SE:

 

non oc - 22641

402/1092 - 23632

 

3dmark 2003:

 

non oc - 11426

402/1092 - 12602

 

3dmark 2005:

 

non oc: 4868

402/1092: 5298

 

Aquamark3:

 

non oc - 63,223

402/1092 - 67,268

 

DOOM3:

 

a) 1024x768 Ultra High:

non oc - 96,4 FPS

402/1092 - 103,1 FPS

 

B) 1024x768 High:

non oc - 101,0 FPS

402/1092 - 106,5 FPS

 

c) 800x600 High:

non oc - 110,5

402/1092 - 111,6

 

d) 640x480 Low (+ all off): <- z ciekawosci

non oc - 111,6

402/1092 - 111,6

 

QUAKE3: <- z ciekawosci :D

 

non oc apheleon run (moj cfg) - 662,1 FPS

non oc demo four (moj cfg) - 447,1 FPS

 

ufff

 

widac ze w doom3 przy nizszych detalach karte ograniczal juz procek...

anyway, wyniki sa imho ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, 71.20 dobre do wszystkiego chyba sa, oprocz 3dmarkow...

 

a co do krecenia, rdzen poszedl mi na 450 bez artow, ale po 10minutach sie zagrzal i komp sie zawiesil... jak sie pobawie, to moze wycisne cos wiecej niz te 402 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem 2 miesiace wstecz karte Galaxy 6800. Odblokowalem potoki i wszystko chodzilo dobrze - minimalne artefakty - nie przeszkadzalo to w niczym. Karta chodzila 2 tygodnie i po prostu padla - oddalem ja do sklepu, a sklep wyslal ja do serwisu, skad przyszla odpowiedz, ze gwarancji nie uwzglednia, bo karta byla modowana. Po postraszeniu sadem otrzymalem karte Gigabyte 6800, ktora natychmiast sprzedalem. Teraz jestem szczesliwym posiadaczem X800 pro i nie mam zadnych problemow.

Napisalem to , aby inni wiedzieli, ze odblokowanie potokow nie jest tak bezpieczna czynnoscia, jak sie wydaje. Nie wytrzymuje plytka, ktorej uklady nie sa dostosowane do tak duzego poboru energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, 71.20 dobre do wszystkiego chyba sa, oprocz 3dmarkow...

 

a co do krecenia, rdzen poszedl mi na 450 bez artow, ale po 10minutach sie zagrzal i komp sie zawiesil... jak sie pobawie, to moze wycisne cos wiecej niz te 402 :wink:

 

mialem 71.20 te valancestudios - zenada jednak. W counter source biale plamki na wszystkich zielonych czesciach de_aztec. Filmy przestaly mi sie z jakiegos powodu odtwarzac w allplayerze (wtf?!) i musialem ogladac w winampie ;) Myslalem ze to przez podkrecenie karty, ale teraz na 66.93 dziala stabilnie w 420/875. Nie polecam reasumujac tych 71.20 (chyba ze "zwykle" sa ok)

 

@shogun - te "minimalne" artefakty moze Tobie w niczym nie przeszkadzaly, ale karta mogla powoli "zdychac" :) za kilka miesiecy, kiedy nadejdzie okres proby dla wiekszosci z nas (wiekszosc 6800 mysle zostala nabyta do ok. miesiaca-dwoch wstecz i zmodowana) - zobaczymy ile podobnych postow sie powtorzy. Na razie kazdy i tak nie poslucha zadnej przestrogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem to , aby inni wiedzieli, ze odblokowanie potokow nie jest tak bezpieczna czynnoscia, jak sie wydaje. Nie wytrzymuje plytka, ktorej uklady nie sa dostosowane do tak duzego poboru energii.

szkoda ze jeszcze nie kreciles jej jak miales arty.

 

mialem 71.20 te valancestudios - zenada jednak. W counter source biale plamki na wszystkich zielonych czesciach de_aztec. Filmy przestaly mi sie z jakiegos powodu odtwarzac w allplayerze (wtf?!) i musialem ogladac w winampie ;) Myslalem ze to przez podkrecenie karty, ale teraz na 66.93 dziala stabilnie w 420/875. Nie polecam reasumujac tych 71.20 (chyba ze "zwykle" sa ok)

hmm, ja mam normalne NV stery, nie mam zadnych problemow z filmami, i wszystko dziala jak nalezy. wiec chyba jakies lipne musialem miec.

czytalem przed instalem testy, i wyszlo ze sa to teraz najlepsze stery.

jak mialbym instalowac cos z 66.xx to bym zainstalowal 66.81, ale chcialem dac szanse nowym, i jestem zadowolony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...