Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik 11 tys z hakiem jest moim zdaniem dobry (12 tys to raczej ULTRY wyciągają i naprawdę mocno skręcone GT,oczywiście na DDR3). Tak więc,na Twoim miejscu cieszyłbym się :) (tak przy okazji,to zrób też testy w Aquamark'u 3,ok?)

Pozdro

 

PS.Jeśli mógłbym coś zasugerować - zdemontuj zaślepki przy slotach,w ten sposób ciepłe powietrze nagrzane przez grafę będzie mogło się wydostać przez te otwory (no chyba,że cały czas masz otwrtą budę,to wtedy bez znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa,że się zgra i przetestuje...Problem tylko w tym,że zanim się uda to zgrać,to miną wieki (wszyscy się rzucą na 3DM2k5 jak sępy na padlinę ;) ).

 

PS.Jeszcze raz ponawiam pytanko: czy ktoś z użytkowników 6800 (nie GT i nie Ultra) bawił się zwiększaniem napięcia rdzenia na tych kartach korzystając z OmniExtremeEdit? A jeśli tak,to jakie są efekty? (bo nie wiem,czy w ogóle jest sens,żeby to zmieniać...Aczkolwiek jeśli nie będzie odpowiedzi,to pewnie i tak spróbuję :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,a jakieś przykłady(wyniki) ? Jakie są różnice w o/c przed i po zmianie napięć na kartach 6800?

BTW,standardowo 6800 mają napięcie rdzenia w trakcie pracy w 3D 1.4V (w 2D jest to 1.1V),tak więc zmiana na 1.5V nie powinna przynieść ze sobą aż tak dużego wzrostu temperatur,żeby trzeba było używać WC...no chyba,że się mylę...

 

PS.Jeszcze 38 minutek i...będę testował 3DM 2k5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozwolę sobie opisać wrażenie z 3D Mark'a 2005:

otóż, demko jest świetne,szkoda tylko,że nie dopatrzyłem się również 3 testu,czyli Zepplinka (jest tylko,albo aż :D scena kosmiczna) :( Co do samych testów,to naprawdę świetnie to wygląda (a szczególnie Zepplinek,na którym zaliczyłem opad szczeny ;) ). Jeśli zaś chodzi o punktację,to uzyskałem 3147 punktów -> http://service.futuremark.com/compare?dm05=8807 :/ (na konfigu z podpisu) No i to tyle...a przynajmniej na razie :)

 

PS.Szkoda,że na wersji Free nie uruchamiają się testy Pixel i Vertex Shader'ów,a także Fillrate :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestraszyłem sie dzis jak mi z gier wychodziło i samoistne restarty.

 

 

Działo sie to na nastepujacym konfigu:

 

cpu: 2500mhz [250x10][1,8v]

gpu: 400/400

ram: 250fsb na 3,2v.

 

Gry nie chciały działac, po "odkreceniu" proca, zmniejszeniu voltarza wszystko działą ok. wiec wina po stronie zasilacz. myslałem ze neotec [v4202]wystarczye ale sie myliłem. Coz czeka mnie zmiana zasilacza:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronosik - spójrz na wyniki poszczególnych testów w ORB'ie - 1) 12.0 (chodzi przez większość czasu w miarę płynnie,ale do ideału brakuje) 2) 9.8 (jednakże tutaj,przy tak ciemnym obrazie, aż tak nie zauważa się,że obraz skacze) 3) 17.0 (tutaj głównie jest płynnie i dlatego,pomijając stopień wykonania, na mnie największe wrażenie zrobił właśnie ten test)

 

BTW,od razu mówię,że nie ma tu testu Mother Nature - czyżby im się nie chciało robić? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...z braku laku itd...zapodalem na swoja karte vga silencer'a nv5. i powiem krotko - jest dobrze. oprocz spadku temp. 55st idle 75st load ( sredni o 5st, mierzona rtunerem przy dociazeniu shadermarkie2.1 - imho najbardziej "wypalajacy" bench 8) ) jest ciszej, znacznie ciszej. niestety nv5 jak i podobne produkty z tej samej stajni, jest tragicznie zrobiony jesli chodzi o powirzechnie styku radiatora z gpu i mem - krzywe toto, chropowate, ogolnie kiszka :( imho bez polerwoania sprawe zalatwi tylko przesmarowanie wszystkiego AS5, co tez uczynilem 8) sam montaz nie jest trudny, no ale jak zwykle trzeba uwazac, znane sa przypadki "zalatwienia" karty przy montazu tego ustrojstwa :( . tak wiec z braku laku itd.:D - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale ty masz Ultra, problem z tym chlodzeniem wystepuje na asusie V9999GT...

z tego co widze, to problem dotyczy "tylko" tego nieszczesnego molexa, no ale jak ktos juz wspomnial mozna to obejsc "zlamanym" molexem. imho warto sie zainteresowac tym nowym silencerem, i nawet zmodowac tego asusa 8) ...zreszta na asus'ie swiat sie nie konczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO Johny_85:

Czy ten ASUS 9999GT ma możliwość ustawienia w sterownikach taktowania osobno dla trybu 2D lub 3D ? Pytam bo ASUS FX9950 (FX5900) takiej mozliwiści nie ma (zupełnie inaczej napisany BIOS niż referent od NVidii). Jakie stery dostarczone są z kartą (podejrzewam 61.21) a na jakich robisz Marki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale ty masz Ultra, problem z tym chlodzeniem wystepuje na asusie V9999GT...

z tego co widze, to problem dotyczy "tylko" tego nieszczesnego molexa, no ale jak ktos juz wspomnial mozna to obejsc "zlamanym" molexem. imho warto sie zainteresowac tym nowym silencerem, i nawet zmodowac tego asusa 8) ...zreszta na asus'ie swiat sie nie konczy :P

Jak narazie sie konczy ;p bo nie widzialem innej grafiki z 16 potokami w tej cenie ;| i chcialbym ponowic pytanko bo wczesniej nikt nie odpowiedzial mi ;( mam bequieta350W(12V->18A) barto 2.5@3.2 2x512 kingmax 40gb WD8mb, sb audigy player, nagrywareczke x16 ;) i zastanawiam sie czy mi wystarczy zeby pociagnal tego asusa? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie sie konczy ;p bo nie widzialem innej grafiki z 16 potokami w tej cenie ;|

no niby tak...jezeli o mnie chodzi to polaczenie 16potokow z 128 meg ddr srednio do mnie przemawia...no, ale co 16 potokow to 16 potokow...

 

mam bequieta350W(12V->18A) barto 2.5@3.2 2x512 kingmax 40gb WD8mb, sb audigy player, nagrywareczke x16 ;)  i zastanawiam sie czy mi wystarczy zeby pociagnal tego asusa? :|

no jezeli na 12V faktycznie wyciagnie 18A to nie widze wiekszego problemu przy tym konfigu...swego czasu odpalalem 6800u z prescottem 3,2 na modecomie 350gtf, a z spec wynika, ze jest slabszy od Twojego bequita i wszystko dzialalo bez problemu, tak wiec luzik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej i fachowej porady.

Mam okazje sprowadzic sobie tego ASUS-a V9999GT/TD/128 za 1100zł - czy oplacalna jest w ogole taka impreza, biorac pod uwage ze sprzedam 9800pro i doplace 200zł?

Czy zna ktos stronki z recenzjami tego ASUSA?

 

A moze lepiej doplacic troche grosza i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> "pelnego" 6800GT, ale z 12-oma potokami? Jest w ogole znany jakis mod 12@16 potokow dla GF6800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh jestescie jacys niegramotni, napisalem wam jzu wczoraj ze sie ukazal opis  modyfikacji dzieki której mozemy nawet zwykle 6800LE przerobic na 16 potokowa Ultre, czytajcie dokladnie

Nie kapuje :? Czyli nawet 6800NP mozna przerobic na 6800Ultra i cieszyc sie 16 potokami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...