Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

warto na GF 6 mieć włączony Fast writes ??

 

dzisiaj zakupiłem Winfasta A 400 i jestem średnio zadowolony, wyniki w markach ok , ale gry mi się przycinają

 

Need for Speed Underground 2

colin 2005

Painkiller

 

przycinają sie czasami, czegoś takiego nie mialem na Radeonie 9800 Pro, moze to przez to że system jeszcze nie przeinstalowany i nie czyściłem nic po sterach Ati?

 

wiem że jak przeinstaluje to się przekonam, jednak dzisiaj już mi się nie chce a chce w nocy dobrze spac, bo to mnie męczy :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto na GF 6 mieć włączony Fast writes  ??

 

dzisiaj zakupiłem Winfasta A 400  i jestem średnio zadowolony, wyniki w markach ok , ale gry mi się przycinają

 

Need for Speed Underground 2

colin 2005

Painkiller

 

przycinają sie czasami, czegoś takiego nie mialem na Radeonie 9800 Pro, moze to przez to że system jeszcze nie przeinstalowany i nie czyściłem nic po sterach Ati?

 

wiem że jak przeinstaluje to się przekonam, jednak dzisiaj już mi się nie chce a chce w nocy dobrze spac, bo to mnie męczy  :? :?

1206375[/snapback]

Ja niestety mam wylaczony bo mi system sie wiesza przy enabled :(

Ale nie martwie sie tym bo nie mam roznicy w markach i grach...

Z drugiej strony patrzac, dziwne ze ci giery trykaja <_<

NFS2 chodzi mi elegant...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam wylaczony bo mi system sie wiesza przy enabled :(

Ale nie martwie sie tym bo nie mam roznicy w markach i grach...

Z drugiej strony patrzac, dziwne ze ci giery trykaja  <_<

NFS2 chodzi mi elegant...

1207141[/snapback]

 

 

przeinstalowalem system.

 

giery już dobrze śmigają.

 

ale NFS2 czasem minimalnie szarpnie, nie wiem dla czego tak jest :-| wiem jedno że na Radku tak nie było.

 

z karty jestem zadowolony, we wszystkich grach mam więcej fps niż radeon 9800 Pro. tylko w colin 2004 i 2005 fps jest sporo mniej, na radeonie było minimalnie 120 do 150 a tu odpowiednio 80 do 110

w 3dmarku 2003 mam 8700 punktów.

dodam że nic nie jest kręcone proc Athlon 2400Xp

 

myśle że NFS2 mi się czasami lekko przycina bo ta giera chodzi gorzej na NV, ( czytam nałogowo rózne fora i już z tym problemem się spotkałem nawet na mocniejszych grafach)

kiedyś pamiętam jak takie przypadkowe zaciachy mialem na GF 4600 w NFS undeground 1.

wymienilem grafe na sporo słabszego radka 9100 i już wszystko chodziło bez najmniejszego przycięcia. chociaż fps było sporo mniej.

 

moze nowsze stery to poprawią, bo mam teraz 66.93 ?

 

nie myślcie że zacina się dla tego że mam mało ramu, bo mam 2 kostki po 512 pracujące w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czytalem... Ale o tym ze NFS 2 Ung na kazdym sprzecie przycina.. nie wiem czy jest to 100% ale na kazdej graficznej i nie wiadomo jak mocnym kompie.. ponoc kod nie jest w ogole zoptymalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 6800 Galaxy(rdzeń tutaj standardowo na 350 ustawiony). I troche mi to chlodzenie halasuje TUTAJ ZDJĘCIA. I teraz mysle o zwolnieniu obrotów wiatraka. (niestety galaxy nie dostarcza programu w którym można by to zrobić programowo) Dlatego myślę o zaistalowaniu jakiegoś rezystorka na kablu od tego silencera galaxy. Czy grafika bedzie dobrze chodzić z czyms takim- obiniżonymi obrotami ? A moze jest jakis porgram co obniża obroty witraaka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki.

Zakupilem chlodzonko na GFa: 1207144[/snapback]

 

Miałem to zainstalowane na 5900xt,chodziło przez tydzien po sciągnięciu okazało sie że radiator coś zle do pamięci dolegał.Moja rada :sprawdz na czymś czu jest idealnie prosty lub nałóż więcej pasty na kosci ,najlepiej Ceramiqe czy jak jej tam.

zaskoczysz sie ciszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowalem system.

 

giery już dobrze śmigają.

 

ale NFS2 czasem minimalnie szarpnie, nie wiem dla czego tak jest :-|  wiem jedno że na Radku tak nie było.

 

z karty jestem zadowolony, we wszystkich grach mam więcej fps niż radeon 9800 Pro. tylko w colin 2004 i 2005 fps jest sporo mniej, na radeonie było minimalnie 120 do 150 a tu odpowiednio 80 do 110

w 3dmarku 2003 mam 8700 punktów.

dodam że nic nie jest kręcone proc Athlon 2400Xp

 

myśle że NFS2 mi się czasami lekko przycina bo ta giera chodzi gorzej na NV, ( czytam nałogowo rózne fora i już z tym problemem się spotkałem nawet na mocniejszych grafach)

kiedyś pamiętam jak takie przypadkowe zaciachy mialem na GF 4600 w NFS undeground  1.

wymienilem grafe na sporo słabszego radka 9100 i już wszystko chodziło bez najmniejszego przycięcia. chociaż fps było sporo mniej.

 

moze nowsze stery to poprawią, bo mam teraz 66.93 ?

 

nie myślcie że zacina się dla tego że mam mało ramu, bo mam 2 kostki po 512 pracujące w dualu

1207403[/snapback]

Całkiem mozliwe postaw na 1024 w singlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie , sposrod wszystkich modeli 6800GT ktora mozecie mi poradzic jako najlepsza?? chodzi mi aby mozna w przyszlosci podkrecic karte moze na wet do poziomu taktowania Ultry(ale nie koniecznie) , i ze by nie chalasowala zbytnio.

PS:odpada karta od firmy Gainward bo za drogi , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie , sposrod wszystkich modeli 6800GT ktora mozecie mi poradzic jako najlepsza?? chodzi mi aby mozna w przyszlosci podkrecic karte moze na wet do poziomu taktowania Ultry(ale nie koniecznie) , i ze by nie chalasowala zbytnio.(myslalem nad LeadtekWinfast)

PS:odpada karta od firmy Gainward bo za drogi , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś tam miałem problem z A400tdh. Znikneło mi wygładzanie tekstur po odblokowywaniu potoków. Po ciężkich bojach kartę wymieniłem na A400 GT.

Niestety tekstury dalej są nizbyt ładne. Tzn widać kanciastość we wszelakich grach. Przez to obraz zdaje się pływać a koła przypominają bardziej wielokąty... Możliwe jest że znów mi siadła grafa? A może problem leży w uszkodzonej płycie głównej tudzież jakiejś opcji której nie znalazłem?? Może ktoś mi coś podpowie, bo oszaleje ze złości...

Moja jednostka to:

Intel Pentium 4 Prescot 2,8HT, Asus P4C800, 2x512, Winfast A400GT TDH, Audigy LS, zasilacz Chieftec 420W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie może mieć wpływu na jakość tekstur, tzn. grafika może jeszcze, ale na 100% nie płyta główna

 

Napisz coś wiecej, jaki masz system, czy była na nim instalowana inna grafa, jakie masz stery i w jakich grach "tekstury są brzydkie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie może mieć wpływu na jakość tekstur, tzn. grafika może jeszcze, ale na 100% nie płyta główna

 

Napisz coś wiecej, jaki masz system, czy była na nim instalowana inna grafa, jakie masz stery i w jakich grach "tekstury są brzydkie"

1208984[/snapback]

System to XP sp2 (swoją drogą zacząłem już podejrzewać serwis packa:) dziwnie te problemy się zbiegły z zainstalowniem SP2 ;) ) System po wymianie grafy został postawiony na nowo więc żadna inna grafa nie wchodzi w rachubę. A sypie się właściwie w każdych, zaczynając od Call of Duty i Cod United Offensive, poprzez Fife 2005 po Need for Speed Underground 2. Nie sprawdzałem jeszcze jedynie w Farcry, chwilowy brak gry.;) A dokładniej objawia się dość dziwnie, zamiast lini prostych widzę kilka innych jakie się na nią składają. Zamiast kół identycznie. To przy ruchu w grze sprawia wrażenie pływania obrysowań postaci, przedmiotów. Porażka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten asus z tego sklepu.. hmmm. okazja niezła, trzeba przedzwonic i sie osobiscie popytac.. ale nie mają tej co ja chce kupic:/ Leadtek jest, ale nie 256MB/256ddr3 16potoków... szkoda:/ bo cena bylaby pewnie lepsza niżli w ISTORE..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czytam juz temat od dawna, ale nie znalazlem zadnych informacji na temat predkosci/regulacji wentylatora na GPU w 6800. Czy jest to w ogole mozliwe? Moze poprzez bios or sth. Chetnie zmniejszylbym halas jaki wytwarza moj leadtek.

Mam juz co prawda gotowy blok wodny na GPU ale niechce narazie zdejmowac oryginalnego chlodzenia.

Zastanwiam sie tez czy jak go zdejme to bede musial znacznie odkrecic pamieci?

Luks ty chyba zdejmowales ten zlom, nie ma problemow ze zdjeciem, a pozniej z zalozeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że stery mam zainstalowane orgnalne, załączone do płyty -66.32

1208993[/snapback]

Przetestowałem już wszystkie możliwe sterowniki. Nie próbowałem jeszcze tylko updatu biosu bo osobiście śmiem twierdzić że nic to nie da... no nicholery nie wiem czemu nie wygładza mi krawędzi. Żeby było śmieszniej to samo jest nie tylko w grach ale i w 3dMarku. Cholera... Uszkodzone AGP, zwalony zasilacz i pali kartę? już sam nie wiem czy to jest uszkodzenie czy co... pomóżcie proszę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem już wszystkie możliwe sterowniki. Nie próbowałem jeszcze tylko updatu biosu bo osobiście śmiem twierdzić że nic to nie da... no nicholery nie wiem czemu nie wygładza mi krawędzi.

krawedzi czy tekstur zdecyduj sie :)

mozesz zapodac jakies screeny? fsaa tak sam z siebie nie znika i imho jest to wylacznie problem software'wy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23979-1105356122_thumb.jpg

krawedzi czy tekstur zdecyduj sie :)

mozesz zapodac jakies screeny? fsaa tak sam z siebie nie znika i imho jest to wylacznie problem software'wy...

1210962[/snapback]

Zamieszałem się z przerażenia że mogła następna karta strzelić :). Jeśli to software to jak z tym walczyć? Zmiana sterów nie pomogła a zainstalowałem chyba wszystkie możliwe :( Teraz mam rzekomo najmniej konfliktowe 61.77.

Screen oczywiście jest nieco okrojony bo jakoś nie mogę wkleić w lepszej jakości i upiera mi się że mam za mało miejsca na nowe. Ale chodzi i tak tylko o kontury (obrys postaci i przedmiotów;) ), reszta hula aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej konfliktowe 61.77.

Screen oczywiście jest nieco okrojony bo jakoś nie mogę wkleić w lepszej jakości i upiera mi się że mam za mało miejsca na nowe. Ale chodzi i tak tylko o kontury (obrys postaci i przedmiotów;) ), reszta hula aż miło.

mogles wkleic jakis fragment z najmniejsza kompresja, bo przy takiej to i tak niewiele widac...

rozumiem , ze probowales ustawiac fsaa z poziomu sterow i gry? przetestuj na czyms w ogl i dx'ie - moze nie z ea, bo ci to lubia stwarzac problemy z fsaa.

sprawdz z najnowszymi sterami ze strony nv:

ftp://download.nvidia.com/Windows/67.03/6...kxp_english.exe

do odinstalowania poprzednich sterow uzyj drivercleaner'a

http://www.drivercleaner.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...