Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 6800 Galaxy(rdzeń tutaj standardowo na 350 ustawiony).  I troche mi to chlodzenie halasuje 1207671[/snapback]

Troche dziwne ze ci to chlodzenie halasuje... Przeciez to Silencer... :blink:

Ciekawe jak moj bedzie chodzil, przed chwila odebralem paczke, ale zamontuje pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogles wkleic jakis fragment z najmniejsza kompresja, bo przy takiej to i tak niewiele widac...

rozumiem , ze probowales ustawiac fsaa z poziomu sterow i gry? przetestuj na czyms w ogl i dx'ie - moze nie z ea, bo ci to lubia stwarzac problemy z fsaa.

sprawdz z najnowszymi sterami ze strony nv: 

1211094[/snapback]

Diupa... :( chińska diupa nawiązując do kabaretu ani mru mru. :( nic to nie dało. żeby było śmieszniej nawet ekran odpalającego się windowsa wygląda tragicznie, też nie wygładzone literki i tak dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400tdh 6800, no i chcialbym podkrecic jej zegary, potoki sa juz odblokowane i wszsytkie sa sprawne. Moj problem polega na tym ze za cholere nie moge podkręcić pamięci maks co się udało ze stabilną pracą to 700@725 , rdzeń chodzi na 325@370. Szukałem na forum odpowiedzi, i co zauważyłem to wszyscy co mają tą karte spokojnie kręcą zegary pamięci na ponad 800mhz. W czym może być problem ? Wszytko robie Riva Tunerem. Z gory dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winfasta A400tdh 6800, no i chcialbym podkrecic jej zegary, potoki sa juz odblokowane i wszsytkie sa sprawne. Moj problem polega na tym ze za cholere nie moge podkręcić pamięci maks co się udało ze stabilną pracą to 700@725  , rdzeń chodzi na 325@370. Szukałem na forum odpowiedzi, i co zauważyłem to wszyscy co mają tą karte spokojnie kręcą zegary pamięci na ponad 800mhz. W czym może być problem ? Wszytko robie Riva Tunerem. Z gory dzięki za pomoc.

1211442[/snapback]

tez się troszke gimnastykowałem ale...

Niestety stery Tu maja duzo do gadania .ja obecnie jade na 67.22 .

ustawiam we wł na sterownikach automatyczne przetaktowanie , a w winfoxie daje to co mam w podpisir i jest ok.

na 66.93 troche mniej wychodziło.

W trybie 2 d ustawiam standart , a te co mam w podpisie daje w trybie 3D.

W RT tylko potoki i vertexa odblokowywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1300 zł na karte graf(reszte kompa juz mam amd64 3000+ (939) + 1 giga ramu.  Co mi polecacie ?? (grafa słuzyła bedzie do grania w hl2/doom3/farcry :P no o/c)

1211717[/snapback]

hehe te 1300 to taka dzina kwota więcej niz na 6800 a za mało niż na 6800GT.

I albo wydajesz 1180 okło na 6800 i ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>sz 4 potoki albo dokładasz 250 i To najlepszy wybór, kupujesz 6800GT - na tą chwile za ta kase nic lepszego nie kupisz.Osobiscie wybrał bym 2 wariant , choć 1 też jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzet i karta jak w podpisie. Na default miałem 4919 marków w 05 a jak podkręciłem do ultra (400/1100) to mam 5508 marków. Mam otwartą obudowe, 61 stopni w stresie, górny radiator chłodny (pomaga mu 7000CU). Stress polega na NfSU2 1280x1024 full wszystko, od aa po jakieś fajerwerki, wiecej sie nie da ustawić. Gra nic nie tnie nie mam artów. Stery 70.24. Jak myslicie, do ilu moge go dac? Wiem juz ze mam Ultra za 800 zł mniej bez zadnego grzania ani odblokowywania (ani 2xmolex). Czy mozliwe ze ze to jakiś proc ultra tam siedzi czy jakoś, ze tak ładnie? Czy wszystkie tak idą? Co mi da wgranie nowego biosu bo tego nie robiłem nigdy? Kolesiom sie podobno cos sypie po tym. Co myslicie?

 

PS: 6000 wyciagne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Solid_Snake:.

miedzy GPU GT a Ultra nie ma zadnej roznicy..jest to ten sam uklad z ta roznica ze moze -a pewnie i jest- wyslelekcjonowany. Tak samo jak kiedys bylo z xp 1700+ ktorego jadro bylo z kraja wafla na ktorym budowano 2600+? chyba i oba proce kreciBy sie do tych samych wartosci......

wieksza roznica jest w sposobie zasilania GPu i napieciu. Na wielu plytkach (a napewno BFG) widac miejsce gdzie w wersji U jest wlutowany molex i dodatkowe kondensatory...tak wiec plytka pewnie w gt tez jest od Ultry z mniejsza liczba elementow zasilajacych......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Solid_Snake:.

miedzy GPU GT a Ultra nie ma zadnej roznicy..jest to ten sam uklad z ta roznica ze moze -a pewnie i jest- wyslelekcjonowany. Tak samo jak kiedys bylo z xp 1700+ ktorego jadro bylo z kraja wafla na ktorym budowano 2600+? chyba i oba proce kreciBy sie do tych samych wartosci......

wieksza roznica jest w sposobie zasilania GPu i  napieciu. Na wielu plytkach (a napewno BFG) widac miejsce gdzie w wersji U jest wlutowany molex i dodatkowe kondensatory...tak wiec plytka pewnie w gt tez jest od Ultry z mniejsza liczba elementow zasilajacych......

1212279[/snapback]

No dobra, ale to, ze mam jednego molexa spowoduje ze karta nie bedzie wydajna? W koncu chodzi na 400/1100 tak jak ultra a na jednym molexie. Jak myslicie do 465 i 1300 nie dobije co? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

mam dwa Leadteki 6800

 

ten z najnowszej serii ma sprawne 16 potoków i dodatkowo świetnie sie kręci 400 rdzeń i 900 mhz pamięci- po odblokowaniu potoków.

 

drugi jest ze starszej serii i po odblokowaniu potokow mam niewielkie arty.

wygląda to tak jakby obraz trochę migotał

 

znacie może jakieś sposoby pozbycia się togo????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad pobieracie najnowsze stery ? ale dobrze działające, bo słyszałem ze czasami filmu nie można odtworzyć. teraz mam 67.02 z "nzone" i znów problem z podkreceniem leadteka a400 tdh. pamięć słabo się kręci. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad pobieracie najnowsze stery ? ale dobrze działające, bo słyszałem ze czasami filmu nie można odtworzyć. teraz mam 67.02 z "nzone" i znów problem z podkreceniem leadteka a400 tdh. pamięć słabo się kręci. :sad:

1212869[/snapback]

właśnie są nowe na stronce Leadteka 67.03 może te Ci pomogą.

A tak apropo to ktoś już je testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy istnieje soft do sprawdzenia sprawności GF 6800? Wciąż brak mi fsaa. Ani w grach typu Fifa 2005 ani w Half-life 2... Nawet przy ustawionym na 6X. Kurczę już tak kombinuję że sam się z siebie śmieje. Zacząłem się już nawet zastanawiać nad tym czy to nie GDI+ nie przekłamuje. Tudzież czy nie istnieje jakaś opcja w Win XP którą mam nie odznaczoną tudzież zaznaczoną. ;) Może ktoś mi pomóc z tym palącym mnie problemem? Bo wierzyć mi się niechce żę strzelliła karta. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio dobrze to i ja opisze swoje boje z 6800-tką.

 

Witam wszystkich :D

 

Od jakiejś godziny jestem jak najbardziej szczęśliwym posiadaczem Winfasta a400 czyli 6800 (zwykłe).

Wkładam do kompa i co? Ryk silnika odrzutowego :D ale to tylko przy starcie w windzie już jej nawet nie słychać.

Instalacja sterownika to banał. Do tego WinFox i możemy hulać.

Pierwsze testy.

3d Mark 2003 - wszystko tak jak wyjęte z pudełka wynik 8000-8100 hm.. troszku mało, ale przecierz reszta konfigu to xp 2500 nie krecony (1800 MHz z groszami, jakaś słaba seria mi się trafiła) epox 8rda + 2x512 MB RAM.

No to proba 2.

Instaluje riva tunerka i sram po gaciach czy sie zmoduje czy nie?

MODUJE SIE!!! :lol:

Drugi tescik Marka znow nic nie krecone wynik 9000-9100 :D

Już lepiej ale jeszcze nie rewelecyjnie.

No to proba 3.

Ogolnie w tym watku ludziki popisali że po modowaniu karta słabiej się kręci, wiec znowu sram po gaciach.

Jak na razie jestem koło 385/800 i jeszcze daje rade więc będę jechał dalej.

Powinno być jeszcze lepiej.

Aha wyniki: 3dmark 2003 wynik około 10500 :lol:.

No to teraz ją przetestuję dobrze ale nie tylko w Markach ale też innych testach i grach. Wynikami się podziele.

Acha i jeszcze jedno temp gpu to idle (2d) 58 stres 61-64 a pamieci idle(2d) 39-40 stres 45.

Jedno mnie tylko drażni. A mianowicie WinFox jak jest odpalony to mam ok 50% zajetości cpu cały czas jak jest uruchomiony.

 

Pozdrawiam wszystkich 6800 maniaków.

PS. W przyszłym tygodniu będe miał mojego wyczekanego AMD64 3200+ s939 to sie dopiero bedzie działo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio dobrze to i ja opisze swoje boje z 6800-tką.

 

Witam wszystkich  :D

 

Od jakiejś godziny jestem jak najbardziej szczęśliwym posiadaczem Winfasta a400 czyli 6800 (zwykłe).

Wkładam do kompa i co? Ryk silnika odrzutowego  :D  ale to tylko przy starcie w windzie już jej nawet nie słychać.

Instalacja sterownika to banał. Do tego WinFox i możemy hulać.

Pierwsze testy.

3d Mark 2003 - wszystko tak jak wyjęte z pudełka wynik 8000-8100 hm.. troszku mało, ale przecierz reszta konfigu to xp 2500 nie krecony (1800 MHz z groszami, jakaś słaba seria mi się trafiła) epox 8rda + 2x512 MB RAM.

No to proba 2.

Instaluje riva tunerka i sram po gaciach czy sie zmoduje czy nie?

MODUJE SIE!!!  :lol:

Drugi tescik Marka znow nic nie krecone wynik 9000-9100  :D

Już lepiej ale jeszcze nie rewelecyjnie.

No to proba 3.

Ogolnie w tym watku ludziki popisali że po modowaniu karta słabiej się kręci, wiec znowu sram po gaciach.

Jak na razie jestem koło 385/800 i jeszcze daje rade więc będę jechał dalej.

Powinno być jeszcze lepiej.

Aha wyniki: 3dmark 2003 wynik około 10500  :lol:.

No to teraz ją przetestuję dobrze ale nie tylko w Markach ale też innych testach i grach. Wynikami się podziele.

Acha i jeszcze jedno temp gpu to idle (2d) 58 stres 61-64 a pamieci idle(2d) 39-40 stres 45.

Jedno mnie tylko drażni. A mianowicie WinFox jak jest odpalony to mam ok 50% zajetości cpu cały czas jak jest uruchomiony.

 

Pozdrawiam wszystkich 6800 maniaków.

PS. W przyszłym tygodniu będe miał mojego wyczekanego AMD64 3200+ s939 to sie dopiero bedzie działo  :lol:

1214234[/snapback]

Po pierwsze w winfoxie wyłoncz sobie monitoring temp. nie potrzebny

po drugie coś nie tak bo praktycznie 0 %uzytku CPU

mam max do 4 % z mułem , gg , Nisem i jeszcze pare gówien.

Po 3 uaktualnij sobie winfoxa do nowszej wersji tam masz w zakładkach.

A po 4 dobry wybór:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 uaktualnij sobie winfoxa do nowszej wersji tam masz w zakładkach.

No wiec updejtowałem :mur:

Po 48 minutach sciągania wywalił mi komunikat Failed to Update i nic z tego...

Nie chce mi sie raz jeszcze tego sciągać, może kiedyś przy okazji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

byłem szczesliwym posiadaczem geforsa 6800 gt Asus V9999gt

ten z 128 mb ramkuo 16 p

wywaliłem to cudo zwane chłodzeniem i załorzyłem slicznego zalmana zm-80c-hp

+ 2 wielkie wiatraki efekt

z 350 /700 latałem sobie na 420/860 full satabile w 3dm05 4539

 

miałem gdyz pewnego dnia włozyłem karte do kompa u cioci na zasilaczu no-name po czym mialem sliczny pokaz artefaktów juz od ładowania biosu tak ze nie dało sie nic odcztac i je4dynym ratunkiem była gwarancia na karcie

wyczekałem sie jaki głupi karta wruciła z serwisu cała usyfiona tłustymi paluchami ale mysle sobie DZIAŁA i zeczywiscie

 

karta działa full wypas TYLKO max co z niej teraz zostaje to 370/810 i ani mhz wiecej

w 3dm05 ledwo dociagam do 3900 pomimo ze procek zmieniłem z amd barton

2 gh na

mobilaka wykreconego do 2600 gh (180 x 14 )

i nie wiem czy pomodowali cos w tym serwisie <_< z napieciem w biosie ze sie karta nie chce krecic czy co sprawdzałem juz na innych sterach i nic to nie daje ten sam błąd pomyslcie co z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec updejtowałem  :mur:

Po 48 minutach sciągania wywalił mi komunikat Failed to Update i nic z tego...

Nie chce mi sie raz jeszcze tego sciągać, może kiedyś przy okazji...

1214624[/snapback]

Ja mam włonczone auto update i sam się uaktualnia i jak dotąd żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam skoleji orginalnego 6800GT od Nvidi egzemplaz z targow i ma zasilanie 2x molex jak ultra :D

 

Narazie mam wgrany bios z Gainwarda i jest tam mozliwosc regulacji obrotow wiatracza ponoc Msi tez ma cos takiego.

 

 

Ale mam inna sprawe :

 

Wiec zmienilem proca i plyte z AMD Xp 2600+/nForce2(Epox 8RDA+) na Amd64 3000+/nForce3 250GB(Epox 8KDA3J) i mam taki problem wczesniej podkrecenie grafy dawlo nizle rezultaty z 350/1000 dawalem 400/1100 i ok ale po zmianie plyty i procka kapa albo marki sie wieszaja jak podkrece albo daja mniejsze wyniki gdy grafa jest podkrecona. Co moze byc za przyczyna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem troche otym czytalem ech cos sie niepostarali ale jestem ciekawy kiedy to naprawia i czy naprawia bo juz czekam na to ponad 3 miesiace ech a moglem kupic plyte na via i bylo by bez problemow no coz tak to jest jak sie idze za sentymentem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś 2 ghz teraz 2.6 ghz, a zasilacz został ten sam ?

1214870[/snapback]

 

No własnie zasilacz mam taki jak ty stara wersia chifteków 360 df (najlepsza)

problem nie rozwiązuje sie po zmniejszeniu spowrotem na 2gh dalej sie nie chce krecic

 

czrna rozpacz

 

moze wgranie od nowa biosu cos pomoze pomuzcie jaki i z czym to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...