Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

z tym nowym SC faktycznie jest male zamieszanie...gierka ma w opcjach grafiki tylko ustawienia dla SM1.1 oraz SM3.0, gdzies im wcielo SM2.0...pytanie dlaczego....czy stwierdzili, ze efekt jaki chcieli uzyskac jest do uzyskania tylko na SM3.0, czy moze kwestie marketingowe, czy tez moze cos im umknelo....imho wkrotce sie wszystko wyjasni...

a tak to wyglada - po prawej SM1.1 po lewej SM3.0 (1280x1024 200KB)

1293984[/snapback]

Dzieki za re. A mam takie pytanie. Czy moze da sie wymusic aby karta ati odpaliła to jako PS3? Bo np Kroniki Riddicka jak właczylem na 3.0 to sie przycinało, a jak zmieniłem na 2.0+ to sie nic nie cieło a wyglądało IDENTYCZNIE. Wiec ten 3.0 to chyba to samo co 2.0 wiec moze mozna wymusic 3.0 na 2.0. Albo jakis patch wyjdzie czy cuś. Bedzie mozna moze wtedy polepszyc efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie. Czy moze da sie wymusic aby karta ati odpaliła to jako PS3? Bo np Kroniki Riddicka jak właczylem na 3.0 to sie przycinało, a jak zmieniłem na 2.0+ to sie nic nie cieło a wyglądało IDENTYCZNIE. Wiec ten 3.0 to chyba to samo co 2.0 wiec moze mozna wymusic 3.0 na 2.0. Albo jakis patch wyjdzie czy cuś. Bedzie mozna moze wtedy polepszyc efekty.

w riddicku nie ma SM3.0 jest SM2.0++, a to nic innego jak SM2.0, ale z cieniami liczonymi w 4x wyzszej rozdzialce - ot taki bajer, tak wiec w samym wygladze oprocz tych cieni nie ma zadnych roznic i byc moze dlatego ich nie widziales....

co do SC3 imho nie sadze, aby dalo sie jakos odpalic SM3.0 na SM2.0...jeden efekt moze tak, ale nie wszystkie cztery, ktore tam sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie wiem, czy moze lepiej kupic 6600GT, czy tego x800XL. Czy kupowanie sprzetu to zawsze musza byc takie dylematy :[. Jeszcze jedno pytanie. Rozumeim ze jest tam 1.1 i 3.0 a 2.0 nie ma. A moze jak by dodali opcje 2.0 to by efekt byl taki jak ta na tym screenie z lewej. Moze dali 2.0 o nazwie 3.0 tak zeby nV znow bylo gora, a w rzeczywistosci moze byc tak ze te efekty wygladaja identycznie na kartach ATI z 2.0. Czy te efekty sa tak skomplikowane i piekne ze karta ati ich nie obsluzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie wiem, czy moze lepiej kupic 6600GT, czy tego x800XL. Czy kupowanie sprzetu to zawsze musza byc takie dylematy :[.

pociesze Cie - zycie sklad sie glownie z dylematow, a to tylko jeden z nich :)

 

Jeszcze jedno pytanie. Rozumeim ze jest tam 1.1 i 3.0 a 2.0 nie ma.

tak. jest tylko 1.1 i 3.0

 

A moze jak by dodali opcje 2.0 to by efekt byl taki jak ta na tym screenie z lewej. Moze dali 2.0 o nazwie 3.0 tak zeby nV znow bylo gora, a w rzeczywistosci moze byc tak ze te efekty wygladaja identycznie na kartach ATI z 2.0. Czy te efekty sa tak skomplikowane i piekne ze karta ati ich nie obsluzy?

gdyby faktycznie to bylo takie proste, to mysle, ze SM2.0 znalazlby sie w opcjach, ale widocznie tak nie jest. SM3.0 jest rozwinieciem SM2.0, ale tez dodaje troche nowych efektow nieosiagalnych na SM2.0, i tego juz nie da sie przeskoczyc...

x800xl jest zdecydowanie lepsza opcja niz 6600gt, nawet jesli nie ma obslugi SM3.0 - 6600 imho jest zbyt slaby dla SM3.0...

a i jeszcze jedno - w ciagu mies-dwoch bedzie premiera r520, byc moze SC3 ma pokazac moc nowego ukladu ati wlasnie w SM3.0...

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze jeszcze o jakies opinie. myslicie ze winna moze lezec po stronie portu agp?? Czy napewno wina karty?

RivaTNT2 dziala mi normalnie ale nie wiem moze ona nie wykozystuje calego agp lub cos w tym stylu?! Sam juz glupieje. Pozdrawiam i czekam na jakies odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MonsterMax

 

Niewiem od kiedy czytasz ten temat ale juz pisalem ze grafa ma 2 Molexy bo to orginalna Nvidia( http://republika.pl/geforcefx6800/ ) nie jakies inne pasci ma wszysto jak ultra :P Pozatym grafa kreciła sie swietnie umnie jak mialem Nforce2 i tak tez jest dalej u kumpla na Seperonie 2500+ Nforce2 smiga 450/1200 i wyciaga w marku 2003 12075 punktow wiec grafa jest ok (nawet wgralem jej biosa z eVga 6800UEE450/1200 i tez smiga )ale umnie na Nforce 3 jest kapa jak podkrece o 1 Mhz to mam mniej punktow ale dalej pamieci smigaja 2-2-3-11 z tego co testowalem to jak mam 11 to mam najwieksza wydajnosc a 8 to mi daje automat na plycie :D Pozatym co do temperatury to na standardowym chlodzeniu grafa Idle: 47 stopni a po godzinie grania ma load: 62 stopnie :P Pozatym zakupilem orginalne chlodzenie z 6800U czekam az dojdzie.

 

Wiec niewiem co dalej :D pozatym podalem 2 linki do Forów co tysiace ludzi ma problem jak ja zreszta jak poczytasz to co pisalem nawet do Nvidia i oni potwierdzili ze jest problem przy wspolpracy 6800GT+Nforce3 wiec niewiem jak ci to chodzi.

 

Co do wynikow zobacz moje bez krecenia grafy pozdrawiam.

Edytowane przez KAGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wspomniał że po zdjeciu siateczki w winfascie6800GT obnizylo mu temperaturki.. a ja zdjelem siateczke i odnotowalem duuuży spadek temp:) ale było zasyfione:) mialem w stresie około 80-85*C. A teraz mam około 69-70*C!! dla mnie zajepiscie!!!

 

Luks: no zdjeles oryginalny, ale ten wiatrak na fotce u ciebie jakos tak wyklada jakby tak słabo przylegal.. aha, pusciles go na 5V?

 

OFFTOP (musze)

Dołączona grafika

Czy ta pierwsza tamperatura wskazuje temp. Mostka Północnego? (chipsetu). takie lamerskie pytanie, ale chce sie czegos upewnić.

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien bo nie podałeś co to za program, ale na 99% jest to temperatura z czujnika na płycie, mierząca teperature wewnątrz obudowy tak zwana teperatura otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wspomniał że po zdjeciu siateczki w winfascie6800GT obnizylo mu temperaturki.. a ja zdjelem siateczke i odnotowalem duuuży spadek temp:) ale było zasyfione:) mialem w stresie około 80-85*C. A teraz mam około 69-70*C!! dla mnie zajepiscie!!!

 

Luks: no zdjeles oryginalny, ale ten wiatrak na fotce u ciebie jakos tak wyklada jakby tak słabo przylegal.. aha, pusciles go na 5V?

 

1294577[/snapback]

Przylega dobrze :) Śmiga na 12V. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam GF 6800 GT Leadtek. Pierwszy który kupiłem od razu był walnięty po kilku minutach w Half Life 2 albo MOHPA pojawiały się czarne plamy na ekranie. No i wymienili mi na nowego. Nowy działa OK na standardowych ustawieniach a kręci się DZIWNIE !!!! Mianowicie dochodzę spokojnie do taktowań 400 Mhz GPU i 1200 Mhz pamięć no i testuję. Po kilka razy odpalam 3D Marki - na zmianę 2001, 2003, 2005, potem testuję w Half Life 2 i jest super. Zapętlam testy w 3D markach i wszystko super. Jednocześnie uruchamiam Prime 95 i 3D Marka. No i wszystko super - ALE odpalam MOHPA i... dzieją się dziwne rzeczy - obraz dziwacznie się zachowuje - pojawiają się długie linie :mur: (nie pionowe) na końcach drzew, albo osób tak jaby się pojawiły nowe obiekty można wokół nich chodzić i nie z każdej perspektywy można je zobaczyć - czasem jest ich więcej, czasem mniej, czasem pojawiają się odrazu, czasem po kilkunastu minutach gry. Temperatura rdzenia w max stresie 70 stopni. (w sumie to 65 - ale jak spoglądam na temperaturkę to już się nie wyświetla grafa 3D więc dodaję te 5 stopni) Jak testujecie swoje osiągi OC ????

 

Ps. Apropo MOHPA to przy moim sprzęcie i 512 Mb ram strasznie przycinała - teraz mam 1 GB i tylko z casem przytnie (jak grupa żółtków z nienacka naciera zaraz po savie) A U WAS ??

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam GF 6800 GT Leadtek. Pierwszy który kupiłem od razu był walnięty po kilku minutach w Half Life 2 albo MOHPA pojawiały się czarne plamy na ekranie. No i wymienili mi na nowego. Nowy działa OK na standardowych ustawieniach a kręci się DZIWNIE !!!! Mianowicie dochodzę spokojnie do taktowań 400 Mhz GPU i 1200 Mhz pamięć no i testuję. Po kilka razy odpalam 3D Marki - na zmianę 2001, 2003, 2005, potem testuję w Half Life 2 i jest super. Zapętlam testy w 3D markach i wszystko super. Jednocześnie uruchamiam Prime 95 i 3D Marka. No i wszystko super - ALE odpalam MOHPA i... dzieją się dziwne rzeczy - obraz dziwacznie się zachowuje - pojawiają się długie linie  :mur: (nie pionowe) na końcach drzew, albo osób tak jaby się pojawiły nowe obiekty można wokół nich chodzić i nie z każdej perspektywy można je zobaczyć - czasem jest ich więcej, czasem mniej, czasem pojawiają się odrazu, czasem po kilkunastu minutach gry. Temperatura rdzenia w max stresie 70 stopni. (w sumie to 65 - ale jak spoglądam na temperaturkę to już się nie wyświetla grafa 3D więc dodaję te 5 stopni) Jak testujecie swoje osiągi OC ????

 

Ps. Apropo MOHPA to przy moim sprzęcie i 512 Mb ram strasznie przycinała - teraz mam 1 GB i tylko z casem przytnie (jak grupa żółtków z nienacka naciera zaraz po savie) A U WAS ??

 

Pozdr.

1295274[/snapback]

he he miałem to samo. recepta jest prosta - zminiejsz taktowanie pamięci do max 1140Mhz. nigdzie indziej nie mam błędów po podkręceniu na 430/1200 tylko w tej grze. daj znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi wycenic GF6800GT ktory kreci sie na ultra i jeszcze wiecej. Na AGP. To nie jest reklama. Poprostu, chce sprzedac, bo musze zmienic karte na PCIE i ni cholere mi sie to nie udaje. Podajcie ceny za ktore wy byscie sprzedawali jakbyscie takwą karte mieli. Powtarzam. To nie jest reklama. Potrzebuje pomocy bo kupiłem karte za 1750 zł i teraz nie wiem za ile sprzedać.

 

Jesli moderator uzna ze to jest reklama to prosze mi usunac ten post, bo bana dostac nie chce, tylko poprostu potrzebuje pomocy wsrod ludzi ktorzy cały czas kupuja/zamieniaja/sprzedaja 6800. That's all.

 

Dziekuje za re:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanko. Chodzi mi o AA i AF w grze Medal of Honor. W grze jako tako nie ma opcji włączania tych udogodnień wieć włączyłem je w sterownikach. lecz to też nic nie dało. Obra jaki był taki został. Słyszałem że były z tym problemy ale myślałem że to przeszłość. Możecie mi powiedzieć czy da się jakoś to włączyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi wycenic GF6800GT ktory kreci sie na ultra i jeszcze wiecej. Na AGP. To nie jest reklama. Poprostu, chce sprzedac, bo musze zmienic karte na PCIE i ni cholere mi sie to nie udaje. Podajcie ceny za ktore wy byscie sprzedawali jakbyscie takwą karte mieli. Powtarzam. To nie jest reklama. Potrzebuje pomocy bo kupiłem karte za 1750 zł i teraz nie wiem za ile sprzedać.

 

Jesli moderator uzna ze to jest reklama to prosze mi usunac ten post, bo bana dostac nie chce, tylko poprostu potrzebuje pomocy wsrod ludzi ktorzy cały czas kupuja/zamieniaja/sprzedaja 6800. That's all.

 

Dziekuje za re:

1295872[/snapback]

Jak ja mialbym sprzedawac to za około 1400zł. jeszcze grwarancja na 3 lata. Pewnie nikt by nie chciał, no ale co.. ja ją kupiłem, i nie mam zamiaru jej zmieniac przez 3 lata.. tak samo jak kompa.. za 3 lata bedzie po prostu nowa platforma i wszystko kupie:) tak jak to było z tym. Fakt, grafike dopiero później kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to pytajcie :D

Na jakich sterownikach robiles pomiary temperatury, bo u siebie zauwazylem, ze na starszych 6681whql mam ok 46-47C ale dopiero gdy podkrece karte np. do 380 MHz (standardowo 325 i ok 53-53C), na nowszych z serii 71.xx to nie skutkuje.

 

Mam Zalmana tego co Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he miałem to samo. recepta jest prosta - zminiejsz taktowanie pamięci do max 1140Mhz. nigdzie indziej nie mam błędów po podkręceniu na 430/1200 tylko w tej grze. daj znać co i jak.

1295454[/snapback]

 

No właśnie nic z tego. Pamięci nawet jak ustawię na 1250 to wszytsko OK a jak rdzeń dam tylko na 375 to się takie dziwne rzeczy dzieją - zaznaczam że TYLKO w MOHPA !!!! :mur:

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma k**** być? Miałem 6600GT i cięło w Far Cry nie wiadomo czemu, no to kupiłem 9800PRO i było OK. Teraz kupiłem 6800GT i co.. Gó***, tnie dalej... Paranoja... Żadne stery nie pomagaja (był oczywiście format)... Przeceż to są już jakieś kpiny z klienta...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sterownikach robiles pomiary temperatury, bo u siebie zauwazylem, ze na starszych 6681whql mam ok 46-47C ale dopiero gdy podkrece karte np. do 380 MHz (standardowo 325 i ok 53-53C), na nowszych z serii 71.xx to nie skutkuje.

 

Mam Zalmana tego co Ty

1296188[/snapback]

71.80win2k-xp - beta z dnia 20.01.2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie upewnic co do ilosci pasty ktora powinna byc nalozona na GPU i pamieci przy nv5 Silencer

 

Uzylem Arctic Ceramique, rozsmarowalem idealnie, rowno po calej powierzchni tak aby nic nie przeswitywalo, najciensza warstwa przez ktora nie widac wogule czarnego koloru pamieci itd. Powinno sie nakladac mniej pasty? ;) Nie wiem czy bawic sie teraz w wyciaganie karty i sprawdzac jak to wyglada po zdjeciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie upewnic co do ilosci pasty ktora powinna byc nalozona na GPU i pamieci przy nv5 Silencer

 

Uzylem Arctic Ceramique, rozsmarowalem idealnie, rowno po calej powierzchni tak aby nic nie przeswitywalo, najciensza warstwa przez ktora nie widac wogule czarnego koloru pamieci itd. Powinno sie nakladac mniej pasty? ;) Nie wiem czy bawic sie teraz w wyciaganie karty i sprawdzac jak to wyglada po zdjeciu ;)

1298025[/snapback]

Pinki nie przesadzaj... w aptekarza się bawisz? :lol:

 

Jak porobie testy na 75.90 to mam nadzieje pokonać barierę 5000 pkt w 3DMark2005, narazie te stry mnie troszke hamują bo w CS:Source są na nich "baboki"... Wyniki z podpisu pochodzą ze sterów 66.93.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem poniżej małe zestawienie na którym widać róznicę między nowymi kartami a starymi ...podaję poniżej linki do screenshotów z gry Splinter Cell Chaos Theory, przydadzą się tym którzy zastanawiają sie nad kupnem (czyli będzie to kolejny argument "ZA")

 

 

--------------------------------POSĄŻĘK-----------------------------------

 

Shader model 1.1

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161534_full.jpg

 

Shader model 3.0

HDR

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161542_full.jpg

 

--------------------------------DACH---------------------------------------

 

 

Shader model 1.1

 

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161541_full.jpg

 

Shader model 3.0

HDR

SoftSahadows

Paralax Mapping

 

http://www.gamershell.com/static/screensho...161540_full.jpg

 

 

------------------------------OKNO----------------------------------------

 

Shader model 1.1

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161539_full.jpg

 

Shader model 3.0

HDR

SoftSahadows

Paralax Mapping

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161538_full.jpg

 

 

--------------------------BAMBUSOWY PŁOT--------------------------

 

Shader model 1.1

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161536_full.jpg

 

Shader model 3.0

HDR

SoftSahadows

Paralax Mapping

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161535_full.jpg

 

 

-------------------------SKAŁKI-------------------------------------------

 

Shader model 1.1

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161533_full.jpg

 

Shader model 3.0

Paralax Mapping

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161532_full.jpg

 

 

------------------------CEGIEŁKI--------------------------------

 

Shader model 1.1

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161531_full.jpg

 

Shader model 3.0

Paralax Mapping

HDR

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161530_full.jpg

 

 

 

----------------------POMIESZCZENIE------------------------------------

 

Shader model 1.1

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161537_full.jpg

 

Shader model 3.0

Paralax Mapping

HDR

Soft Shadows

 

http://cerberus.gamershell.com/screenshots...161529_full.jpg

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem poniżej małe zestawienie na którym widać róznicę między nowymi kartami a starymi ...podaję poniżej linki do screenshotów z gry Splinter Cell Chaos Theory, przydadzą się tym którzy zastanawiają sie nad kupnem (czyli będzie to kolejny argument "ZA")

 

 

1298915[/snapback]

SUPER tylko nie można odnaleźć strony, :lol: żadnej strony... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie troche wydajnosc w Far Cry 1.3 :( Odpalilem z ciekawosci, ustawilem sm30path 1, wylaczylem hdr i dalem 1024x768x32 detale na max, aa2x lub 4x i na poczatku gdy wychodze i patrze na cala wyspe jest 25FPS :( Jak jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. ja mam 1024x768 4xaa 8xanizo Ultra woda reszta Very High

i na początku nie schodzi (jak patrze na cala wyspe) ponizej 25fps

co dziwne.. na rozdzielczosci (1280x1024) równiez nie schodzi ponizej 25Fps.. tez nie kumam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Take pytanko mam: jakich sterow uzywacie do swoich GF6800??? Qrwa wylazi tego coraz wiecej i nie wiadomo czego tak naprawde uzywac....do tej pory mialem 71.20XG ale wczoraj zainstalowalem 71.84 i w sumie jestem zadowolony, FPS-y poszly nieco w gore ale i tak w niektorych gierkach zdazaja sie przyciecia...juz sam nie wiem czego one sa wina :angry: ramu za malo czy co...????...chociaz czytajac opinie innych to te przyciecia w niektorych gierach zdazaja sie nawet przy 1GB wiec zostaje wina sterow!!! Jesli ktos mial problem z przycieciami w niektorych gierkach i po zmianie sterow problem mu ustapil to niech sie pochwali na jakich ForceWare tego dokonal:lol:

pozdro!!!

Edytowane przez traxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie troche wydajnosc w Far Cry 1.3 :( Odpalilem z ciekawosci, ustawilem sm30path 1, wylaczylem hdr i dalem 1024x768x32 detale na max, aa2x lub 4x i na poczatku gdy wychodze i patrze na cala wyspe jest 25FPS :( Jak jest u was?

1299348[/snapback]

Zdradź mi jak włączyłeś hdr i jednocześnie AA.

Bardzo Cię proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...