Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Take pytanko mam: jakich sterow uzywacie do swoich GF6800??? Qrwa wylazi tego coraz wiecej i nie wiadomo czego tak naprawde uzywac....do tej pory mialem 71.20XG ale wczoraj zainstalowalem 71.84 i w sumie jestem zadowolony, FPS-y poszly nieco w gore ale i tak w niektorych gierkach zdazaja sie przyciecia...juz sam nie wiem czego one sa wina :angry:  ramu za malo czy co...????...chociaz czytajac opinie innych to te przyciecia w niektorych gierach zdazaja sie nawet przy 1GB wiec zostaje wina sterow!!! Jesli ktos mial problem z przycieciami w niektorych gierkach i po zmianie sterow problem mu ustapil to niech sie pochwali na jakich ForceWare tego dokonal:lol:

pozdro!!!

1299579[/snapback]

 

Napewno nie ram. Ja mam 1 GB i tnie. Z ciekawości dołożyłem jeszce 256 i dalej to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce jest link do forum więc można poczytać o opiniach na temat tego programu.Ja zrobię to za chwilę bo Michalczewski z francuzem się trzaska na tvn :26:

1299976[/snapback]

już się nie trzaska.. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mam karte MicroStar NX6800 TD128. duzo czytalem o tym ze wszyscy podkrecaja swoje karty i wszystko dziala lepiej wiec sam tez postanowilem to zrobic. wszystko wykonalem wg tej instrukcji - http://www.pcworld.pl/news/75740.html odblokowalem zarowno potoki jak silnik przeksztalcen geometrycznych. niestety po resecie nie moglem juz nic zrobic.. kiedy pojawial sie ekran logowania z wyborem uzytkownika (ktory tez nie wyswietlal sie poprawnie) i moge tylko ruszac myszka (niezbyt plynnie..) a jak kilikne na uzytkownika to sie nie wlacza nic i moniotr miga. wszedlem do trybu awaryjnego ale tam niesety nie moge odpalic RivaTunera's pod ta karta bo w trybie awaryjnym ona nie dziala..odinstalowalem karte, wszedlem normalnie do win, zainstalowalem ponownie ale to nic nie dalo.. Naprawde nie wiem co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ja mam to zrobic? Jak probuje wejsc w normalnym trybie z zainstalowana karta to nie moge wejsc do windowsa bo odrazu te bledy i sie wiesza.. moge tylko w trybie awaryjnym ale on nie obsluguje karty graficznej. w sumie to interesuje mnie jak moge wylaczyc te potoki z trybu awaryjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym testujecie stabilność podkręcenia swojego GF 6800, 6800 GT, 6800 Ultra ??

 

U mnie wszystkie 3D Marki, Aquamark, Doom, Half Life i inne gry chodzą super na ustawieniach GF 6800 GT @ 400/1100.

ALE W MOHPA POJAWIAJĄ SIĘ BŁĘDY JUŻ OD 360/1000 :mur: (używałem różnych sterów i ciągle to samo :mur: ).

JAK TO JEST Z TYM PODKRĘCANIEM ???

 

 

Dołożyłem 2 wiatraki 80mm na kartę (Winfast Leadtek ) i temp. mam 44 stopnie IDLE, i 55 stopni w stresie (przy podkręceniu 400/1100)

 

czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym testujecie stabilność podkręcenia swojego GF 6800, 6800 GT, 6800 Ultra ??

 

U mnie wszystkie 3D Marki, Aquamark, Doom, Half Life i inne gry chodzą super na ustawieniach GF 6800 GT @ 400/1100.

ALE W MOHPA POJAWIAJĄ SIĘ BŁĘDY JUŻ OD 360/1000  :mur: (używałem różnych sterów i ciągle to samo  :mur: ).

JAK TO JEST Z TYM PODKRĘCANIEM ???

Dołożyłem 2 wiatraki 80mm na kartę (Winfast Leadtek ) i temp. mam 44 stopnie IDLE, i 55 stopni w stresie (przy podkręceniu 400/1100)

 

czekam na odpowiedzi.

1300566[/snapback]

to na moje oko zainstaluj jakis programik ktory bedzie Ci obnizal taktowanie tylko przy MOHPA, cos jak radlinker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ja mam to zrobic? Jak probuje wejsc w normalnym trybie z zainstalowana karta to nie moge wejsc do windowsa bo odrazu te bledy i sie wiesza.. moge tylko w trybie awaryjnym ale on nie obsluguje karty graficznej. w sumie to interesuje mnie jak moge wylaczyc te potoki z trybu awaryjnego?

1300389[/snapback]

karty nie obsluguje ale riva tuner mozesz odinstalowac chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie u was na 6800 kreca pamieci? Myslalem ze u mnie calkiem normalnie, okolo 900 nie przechodza testu OC. Myslalem ze to koniec ale zaczalem bawic sie powerstripem i udalo mi sie stopniowo zwiekszyc czestotliwosc pamieci do 475 ( 950!! ) i nie wystepuja zadne artefakty w markach, doom3, far cry i nfs u2 :D Az sie boje dawac wiecej bo to masakra ;) Na karcie hynixy 2,2ns, napiecie VGPU 1.4V i Silencer. Moze mi ktos wyjasnic dlaczegos test sterownikow ( rivatuner rowniez ) nie puszcza juz okolo 900MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co mi to da ze odinstaluje program ? jak te potoki i tak beda otwarte..

1301325[/snapback]

Odinstaluj Rivę w trybie awaryjnym a potoki w códowny sposób się zablokują.

Uparcie chciałem odblokować potoki w swojej karcie i ten sposób zawsze pomagał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na moje oko zainstaluj jakis programik ktory bedzie Ci obnizal taktowanie tylko przy MOHPA, cos jak radlinker

1300666[/snapback]

 

Na moje oko to:

1. W MOHPA - to mi najbardziej potrzeba wydajności bo przycinia.

2. Jeśli podkręcona karta generuje błędy to znaczy, że jest za bardzo podkręcona i trzeba obniżyć taktowanie. Przy podkręcaniu najważniejsza jest stabilność co z tego że np. swojego proca wykręcę na 2700 Mhz jeśli nie przejdzie 24 godzin testu w PRIME 95, a potem nagle wywali się w momencie najmniej ku temu odpowiednim !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to:

1. W MOHPA - to mi najbardziej potrzeba wydajności bo przycinia.

2. Jeśli podkręcona karta generuje błędy to znaczy, że jest za bardzo podkręcona i trzeba obniżyć taktowanie. Przy podkręcaniu najważniejsza jest stabilność co z tego że np. swojego proca wykręcę na 2700 Mhz jeśli nie przejdzie 24 godzin testu w PRIME 95, a potem nagle wywali się w momencie najmniej ku temu odpowiednim !!!!

1301453[/snapback]

no to ja odkrec skoro generuje bledy, po co sie pytasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLA WSZYSTKICH KTÓRYM PRZERYWA:

 

WGRAJCIE NAJSTARSZE STERY CZYLI 61.76. POTEM W PCI LATENCY WSZYSTKIE LICZBY MAJĄ BYĆ 0.

 

Po tym zabiegu juz przerywanie jest bardzo żadkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze po zmianie PCI Bridge na "0" a VGA Controler na 64 przyciecia zdazaja sie bardzo sporadycznie :) :) :) Obecnie jade na sterach 71.84 i nawet w MOHPA wszystko chodzi zajeb.....!!!

Pozdrawiam!!! :rolleyes:

Edytowane przez traxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że jest temat o tym programie, ustawieniach i skutkach jego pracy. :mur: (ostatnio bardzo modny "uśmieszek")

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?&threadid=121190

 

Poczytajcie.Przeleciałem temat pobieżnie i zazwyczaj stosują 64 na agp i pci.

 

Pozdro.

 

Edycja:

 

Czadowe demo pokazujące możliwości naszych kart(między innymi hdr).Mnie oczarowała czacha we wszelkich konfiguracjach oświetlenia oraz materiału.

 

http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/

 

Można też sprawdzić wydajność ponieważ wyświetlana jest ilość renderowanych klatek.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagam te stery: 75.90a XG.. zobaczymy co potrafią:)

 

edit

wszystko wporzadku. wyniki 3d03 prawie identyczne, moze 10-50marków na rzecz 75.90:) ale w to nie wnikam.

Wnikne w to, iż juz teraz nawet nie ma zamiaru przyciąć (nawet minimalnie przy ostrych zadymach!!!, hl2, farcry, doom3, kroniki itp:D).

ok, ide spać. Ale kurcze mialem jazde.. chcialem wykrecic mocniej zegar pamieci.. a tu kolorowe jazdy na ekranie i zwis.. czy to normalne przy przekreconych pamieciach? dalem hardcoreowo na standard chlodzeniu. 1250Mhz:) ale szkoda katowac mi tą karte, wiec jade narazie tak jak w podpisie.

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Jak nie rozkręcając karty poznać czy ma się pamięci 2.0ns czy 2.2ns na V9999GT 256MB DDR3 czyli tym pełnowymiarowym GT.

 

I czy w ogóle jest możliwe żeby było w ASUSie 2.2ns...

 

Bo w wersji GT/TD z 128MB RAM mogą być nawet 2.8ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak nie rozkręcając karty poznać czy ma się pamięci 2.0ns czy 2.2ns na V9999GT 256MB DDR3 czyli tym pełnowymiarowym GT.

I czy w ogóle jest możliwe żeby było w ASUSie 2.2ns...

Bo w wersji GT/TD z 128MB RAM mogą być nawet 2.8ns...

1303112[/snapback]

..ktoś na tym forum pisał wcześniej, że się nie wymyślono jeszcze takiego sposobu B)

ale coś mi się wydaje, że to nie prawda.

Dołączam się do tego pytania.

 

PS. Stawiam piwko jak ktoś odpowie na to pytanie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. jest lepszy w przyszlosci, bo w tej chwili roznicy nie zobaczysz. ja mam standard 16,6. Widzac kumpli z 12.5 to troszke sie wysmiewam, bo mowia ze przeplacilem.. kumplowi jeden poszedl 12,6; ake do mojego gt daleko mu.. i normalnie w liczbach 9 w testach.. smieje sie z tego, ze podaje dla inych ze ma karte GT... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...