Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie HELP ME!!!

 

Czym i jak... Bo umiem tylko zwykłem BIOSy edytować a nie graficzne => nigdy się tym nie zajmowałem...

1358446[/snapback]

1. sciagnalem nvflash oraz prog do edycji biosu karty ze str mvktech -

nibitor lub OmniExtremeEdit FX.

2. uruchomilem kompa w dos'ie

3. zrzucilem bios z grafy do pliku : nvflash -b bios.rom

4. pod windowsem ustawilem napiecia:

- 2D z 1.1V na 1.3V

- 3D 1.3V nie zmienialem

mozna ustawic 2D i 3D na 1.4.

5. tak zmieniony plik zaladowalem do flasha : nvflash -r ; nvflash -5 -6 bios.rom

6. zaladowalem farcry'a, doom3 - zadnych smieci, zastygania ekranu,niebieskich

ekranow. system nie byl reinstalowany.

ktos juz pisal w jednym z przyklejonych tematow o gf6800 jak to zrobic i

dziekuje tej osobie za pomoc.

parametrow nvflasha nie pamietam dokladnie - sa omowione w readme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim winfastem 6800GT kręci sie stabilnie na 426/1150 temperaturki też nie są wysotke ale w czym rzecz ... zmieniając biosa na Ultra karta po chwili grania lub jakiegokolwiek testowania sie zawiesza w dość specyficzny sposób otóż na ekranie widać różnokolorowe paseczki a wszystko przestaje działać pomaga jak zawsze reset acha dodam iz po flashu na ultra dziala na takotowaniach 400-1100 dalej nie krece z powodu owych paskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wukillah--> wg mnie robisz rzeczy hmmm bez sensu? po co w 2d zmieniac vcore? bez sensowne, po co sie mam męczyc karta w 2d? to w 3d powinienes zmienic.

p.s

albo mi sie wydaje albo gainward ma mozliwosc vcore do 1.5 albo 1.6

Fxsystempl--> mozna sprobowac bios z gt, podwyszysc napiecie i id z ultry, moze tak by sie dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wukillah--> wg mnie robisz rzeczy hmmm bez sensu? po co w 2d zmieniac vcore? bez sensowne, po co sie mam męczyc karta w 2d? to w 3d powinienes zmienic.

1360331[/snapback]

dlaczego bez sensu?

przed zmiana napiec uruchomienie czegokolwiek,co uzywalo DirectX lub OpenGl

konczylo sie zawieszeniem systemu. teraz nie mam tych problemow.

jak Tobie karta dziala bez zmiany napiec, to gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt => zmiana napięć powoduje niepotrzebne opóźnienia w zmianie trybu z 2D na 3D... Nie zawiesza to systemu na ogół ale poroduje przestoje i chwilowe przerwy albo mini-zwieszki dźwięku... np. gdy filmik w gierce ma się odpalić albo gdy menu gry jest 2D a gra 3D...

Kiedy zmieniłem napięcia na takie same już ten problem nie występuje.

THX WUKILLAH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko. Czy 50 frapsow w timedemo w Doomie(polska wersja), to nie za niski wynik jak na moją kartę? Smarki wychodzą porównywalnie z innymi modelami. Rozdzielczość to 1280/1024, wszystko jak trzeba vsync off, bez wygładzania, w panelu sterownika ustawione na aplikacje doom i wszysto raczej powinno być dobrze, pozostaje kwestia sprzętu. Wcześniej mialem 49(na wielu sterach), do 50 dojechalem na sterach 71.40, czy cos takiego. Konfig poniżej (ram Cl3).

Czekam na fachowe rady. Dzięki.

Edytowane przez >Sentinel<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpalasz timedemo dwukrotnie? Za pierwszym razem wyniki zawsze są mniejsze (coś się tam wczytuje).

1361272[/snapback]

 

Tak odpalam dwukrotnie, komp zadbany:) windows bez servicepaków(może to źle?) karta 12 potokowa pełna werja 6800, nie modowana i nie kręcona, normalnie pracuje na 350/800 MHz zabawa w biosie fast write i agp aperature size czy jakos tak, nic nie daje. Może to wina za słabej reszty kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś napisać dokładnie w punktach co zrobić na te chamskie przycinki w grach na kartach 6800, z góry big THX (bardzo obszerny jest ten topic, i niepoukladane sa w nim info, proszę o uszeregowanie tego w jedną całość :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko. Czy 50 frapsow w timedemo w Doomie(polska wersja), to nie za niski wynik jak na moją kartę? Smarki wychodzą porównywalnie z innymi modelami. Rozdzielczość to 1280/1024, wszystko jak trzeba vsync off, bez wygładzania, w panelu sterownika ustawione na aplikacje doom i wszysto raczej powinno być dobrze, pozostaje kwestia sprzętu. Wcześniej mialem 49(na wielu sterach), do 50 dojechalem na sterach 71.40, czy cos takiego. Konfig poniżej (ram Cl3).

Czekam na fachowe rady. Dzięki.

1361258[/snapback]

normalny wynik..zmien proca to bedziesz mial wiecej..spojrz w moj podpis..93FPS w 1024x768..jak mialem Bartona 2500+@3200+ to mialem w takich samych ustaweiniach 48FPSow..wiec procek dal mi 100% (prawie)

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś napisać dokładnie w punktach co zrobić na te chamskie przycinki w grach na kartach 6800, z góry big THX (bardzo obszerny jest ten topic, i niepoukladane sa w nim info, proszę o uszeregowanie tego w jedną całość :) )

1361487[/snapback]

1. Defragmentacja Dysków

2. Wgranie Sterowników 71.84 WHQL

3. wylaczenie FW

4. Wylaczenie wymuszania odswierzania w sterownikach.

5. Podkrecic karte na rdzeniu przynajmniej o 1Mhz

6. ustawic pamieci na jak najmniejszym opoznieniu CL (chodzi o RAM)

7. Wykrecic jak najlepszą szyne FSB (najlepiej jakby bylo z 200Mhz (DDR400)

8. Nie wnikac w gry ze skopanym enginem ;)

9. Cieszyc sie karta a nie testowac caly jej zywot

10. Sprzedac - kupic X800XT PE ;)

11. Czy aby na pewno masz te zacinki?

12. Jezeli tak patrz punkt nastepny.

13. Jestes tego pewien? Jezeli TAK, patrz punkt 11.

 

nie wiem.. mialem kiedys ten problem ale pomogly stery z serii 67.03 i wyzszych oficcjalnych.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peseq miałem chwile to po testowałem i odkręciłem proca z 2400 na 1800 i karta poszła 5 mhz w górę u mnie jednak trzyma zasiłka CHIEFTEC 360W Active PFC Dual Fan BOX, czytałem że produkują w dwóch fabrykach te zasiłki może moja jest z tej gorszej.

Szarpania ciąg dalszy Street Racing Syndicate masakra, a na radkach 9700 smiga.

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbylem sie swojego Winfasta GF6800 16/5 400/900 bo mialem juz dosc konfliktu miedzy karta graficzna a NF3, to wielkie nieporozumienie zeby dwa najlepsze produkty nV nie dzialaly ze soba. Wrocilem do R9800PRO i mysle ze lepiej miec w kieszeni te 500zł niz ciagle problemy z freezami. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie przy wyborze karty gf 6008gt

 

winfasta - GeForce 6800GT Leadtek A400GT

 

msi - GeForce 6800GT Microstar NX6800GT

 

czy cos innego

 

całkowice olewamy zestaw chłodzenia przy porównaniu i tak zakładam wode

tylko wydajnosc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DARK_ami

Winfast GeForce 6800GT A400GT, popularnijszy i firma lepsza ze zdecydowanie większym doświadczeniem w "budowaniu" grafik. Ja bym brał Leadteka.

 

P.S.

Używaj czasami edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie przy wyborze karty gf 6008gt

winfasta -  GeForce 6800GT Leadtek A400GT

msi  - GeForce 6800GT Microstar NX6800GT

czy cos innego

całkowice olewamy zestaw chłodzenia przy porównaniu i tak zakładam wode

tylko wydajnosc ...

1363378[/snapback]

Gigabyte jakiegos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem karty winfast 6800 i jestem z niej bardzo zadowolony, ale interesuje mnie czy po zmianie chłodzenia na Zalmana VF700-Cu będzie dużo ciszej no i czy temperatura będzie w normie.

Karta nie jest ani podkręcana, ani nie ma odblokowanych potoków, chociaż swego czasu z powodzeniem odblokowywałem potoki.

 

Może ktoś juz zmieniał chłodzenie w tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem v-bios moda...totalna awaria..... na orginalnym biosie grafa hula jak w podpisie..... zmienilem z1,3 na 1,4v(NIE MAM MOZLIWOSCI W 2D)..i grafa po smym wejsciu do windy ma 86C...tak wiec pewnie zmienia sie wszystko naraz... a mozliwosci krecenia tragedia....max to 365/1020..i 92C na dzien dobry..... gra i total zwis... wiec wrocilem do oryginalnego biosa...

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Fakt, że GT ma tylko 1 tryb (taki sam dla 2D i 3D) a czym zmieniałeś napięcie???

 

 

Może warto zapodać BIOS od Ultry??? Są 2 tryby voltage i taktowanie dla 2D i 3D...

 

No i inne timmingi dla pamięci => być może na BIOSie Ultra da się wykręcić nawet więcej.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalny wynik..zmien proca to bedziesz mial wiecej..spojrz w moj podpis..93FPS w 1024x768..jak mialem Bartona 2500+@3200+ to mialem w takich samych ustaweiniach 48FPSow..wiec procek dal mi 100% (prawie)

1361570[/snapback]

dziwne...czegoś tu nie rozumiem :unsure: ja na swoim configu mam ponad 6000 pkt. w 3DMarku05 a w Dommie3 Timedemo na takich samych ustawieniach jak ty 50 fps...stery XG75.90...wątpię że to ich wina bo różnica w 3DMarku jest zbyt duża...więc co??????

 

ja mam wszystkie ustawienia jakości na max. w ustawieniach sterów +AFx8 i AAx4 tak jak u ciebie...jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne...czegoś tu nie rozumiem  :unsure: ja na swoim configu mam ponad 6000 pkt. w 3DMarku05 a w Dommie3 Timedemo na takich samych ustawieniach jak ty 50 fps...stery XG75.90...wątpię że to ich wina bo różnica w 3DMarku jest zbyt duża...więc co??????

 

ja mam wszystkie ustawienia jakości na max. w ustawieniach sterów +AFx8 i AAx4 tak jak u ciebie...jakieś pomysły?

1367116[/snapback]

 

eeeeee...nie mam pojecia...mierzysz w 1024x768 tak?? i HIGH?? (czasem nie VERY HIGH!!!) ..very high jest do graf z 512mb ramu...

 

1024x768 ustawienia w menu na high AAx4 AFx8

 

nie kituje..czekaj odpale timedemo i zrobie frapsem screena (bedzie penie minimalnie mniej bo jak wiadomo fraps obciaza gry <_< )

 

EDIT:----------------------------------------------

 

ok bije sie w piers..."z rozpedu" jak zainstalowalem dooma po zmianie grafy wgralem do niego autoexeca z czasu poprzedniej grafy (gf4ti4200), gdzie mialem balanced quality/balanced fps...teraz sciagnalem ze stronki konfiga jak w podpisie..i teraz jest PRAWDZIWY high (a nawet xtreme high:) ) oczywiscie konfig zoptymalizowany (lepsze korzystanie z pamieci itp.)

 

tu masz linka

http://ucguides.savagehelp.com/Doom3/FPSConfigs.htm

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeee...nie mam pojecia...mierzysz w 1024x768 tak?? i HIGH?? (czasem nie VERY HIGH!!!) ..very high jest do graf z 512mb ramu...

 

1024x768 ustawienia w menu na high AAx4 AFx8

 

nie kituje..czekaj odpale timedemo i zrobie frapsem screena (bedzie penie minimalnie mniej bo jak wiadomo fraps obciaza gry <_< )

 

EDIT:----------------------------------------------

 

ok bije sie w piers..."z rozpedu" jak zainstalowalem dooma po zmianie grafy wgralem do niego autoexeca z czasu poprzedniej grafy (gf4ti4200), gdzie mialem balanced quality/balanced fps...teraz sciagnalem ze stronki konfiga jak w podpisie..i teraz jest PRAWDZIWY high (a nawet xtreme high:) ) oczywiscie konfig zoptymalizowany (lepsze korzystanie z pamieci itp.)

 

tu masz linka

1367157[/snapback]

kurcze...ja w menu mam tylko AA, nie mam AF :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko - chcę sobie kupić kabelek do podłączenia do TV i szukając na Allegro natknąłem się na kabelki z konwerterem i bez. Konwerter gwarantuje kolorowy obraz na każdym TV, ale przy kabelkach bez konwertera piszą, że szczególnie ważne przy kartach graficznych innych niż GeForce.

 

Tak więc czy jeśli kupię kabelek bez konwertera z SVHS na CHINCH to będę miał kolorowy obraz ( a nie wiem czy mój TV obsługuje sygnał SVHS) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...