Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Bo raczej Gigabyte nie wlicza sie do najlepszych producentow ^^

1488306[/snapback]

Ale żeś palnął.. jak łysy grzywą (...)

masz na to jakies argumenty? bo takie biadolenie mi nie robi.

Osobiscie uwazam ze Gigabyte GF6800 jest najbardziej dorobioną kartą z całej serii i wszystkich producentów.. mam leadteka, bo zawazyla cena, jednakże gdybym miał te 200zł wiecej, wziąłbym GB..

Testy na leadteku są MINIMALNIE nizsze, na tych samych ustawieniach w tym samym sprzęcie (testowane u mnie)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do leadteka na AGP to radze dobrze "zbadać" karte przed kupnem, bo są dwie wersje 6800GT oznaczone są tak samo, wyglądają tak samo, kosztują tak samo, a różnią się tylko pamięciami, wersja mocniejsza ma 500MHz (1000DDR)a wersja wolniejsza 450MHz (900DDR) co gorsze wogóle nie chcą się podkręcać, nie ściagałem radiatora więc nie wiem jakiej firmy są tam pamieci oraz jakie mają parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do leadteka na AGP to radze dobrze "zbadać" karte przed kupnem, bo są dwie wersje 6800GT  oznaczone są tak samo, wyglądają tak samo, kosztują tak samo, a różnią się tylko pamięciami,  wersja mocniejsza ma 500MHz (1000DDR)a wersja wolniejsza 450MHz (900DDR) co gorsze wogóle nie chcą się podkręcać, nie ściagałem radiatora więc nie wiem jakiej firmy są tam pamieci oraz jakie mają parametry.

1489353[/snapback]

Już było kilka razy w tym wątku, jednakże dobrze że powtórzyłeś, bo co niektózy wbijają do tematu, biorą ostatni.ą strone i zadają pytanie jeżeli na ostatniej stronie nie bedzie odpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A choćby ja... panie lukk... :-P  :wink:

1490578[/snapback]

A ja za chol....re nie moge dobic do 5000 :-|

Musze coś zrobić z chłodzeniem pamięci bo to głównie ich wina.

Procek w porywach śmiga na 425 a pamięci teraz "tylko" 885.Poprzednio było więcej (na oryginalnym chłodzeniu Gainwarda. Po zmianie na Silencera jes cisza... tylko.... pamięci juz tak dobrze nie idą jak wtedy (mam NVS rev 2 :cry: ).

Musze wykombinować jakiś lepszy przewodnik cieplny niż te śmieszne silikony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zajebiste wyniki =)

1491016[/snapback]

dzięki... :wink:

Przydałby mi się jeszcze tylko do tego cpu @4.0GHz, hmm... Chyba zrobię przesiadkę na Prescotta 3.2E na steppingu E0 + XP90C :-P . Moje obecne memorki też kwalifikują się do wymiany, bo o pracy synchronicznej nie ma mowy powyżej 225MHz, a 5:4 trochę obcina wydajność... Można by jeszcze pobawić się z bios'em karty gaficznej i zmienić jej timingi pamięci (tylko że wtedy to pewnie nawet o efektywnej 900 MHz nie bedzie mowy), ale to już chyba będzie tylko dla sportu. 1.5V na gpu z AC będę raczej się bał dać, bo nie zamierzam jej spisywać na stratę... zresztą tyle, co teraz osiągnąłem to i tak jak na 6800NU b. dobry rezultat:wink:

A ja za chol....re nie moge dobic do 5000 

Musze coś zrobić z chłodzeniem pamięci bo to głównie ich wina.

Procek w porywach śmiga na 425 a pamięci teraz "tylko" 885.

Może pobaw się z biosem karty i poedytuj timingi pamięci... :wink:

Co do AC NVS5 - ja też mam rev 2.0 i nie narzekam, ale starsza rev. faktycznie miała dużo lepiej rozwiązany problem chłodzenia pamięci w rev 2.0 poszli na łatwiznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar wlasnie kupic GeForce 6800LE tlyko sie stresuje zeby trafic na egzemplaz w ktorym da sie wszystkei potoki i verteksy odblokowac.... myslalem o Gainwardzie w sumie ale nie wiem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Zalmana VF700 można podpiąć pod płytę żeby mieć kontrolę nad obrotami czy trzeba przez tego Molex'a z przejściówkami???

1488849[/snapback]

Możesz go śmiało podpiąć pod mobo, ja u siebie tak zrobiłem i to chyba najlepsze rozwiązanie. Obroty skręcone do poziomu 1300RPM i luzik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Boxter

 

Dzięki!!! W końcu ktoś się zlitował :D

 

@ MKV

 

Na http://www.pcprojekt.pl i w wielu innych sklepach dają 3 wersje 6800LE i dokładnie wiadomo które się modują => są przebrane i jak gdyby sprzedawca zaświadcza że te się modują na 16/6 czy inaczej. Tyle, że różnią się lekko ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysl z ta sprzedaza modowalnyk kart.. pamietam ze kiedys komputronik sprzedawal w ten sposob podante na przerobke radeony 9500... 140zl w sumie cena do przyjecia za pewniaka, z drugiej strony na gieldzie mozna kupic chyba taniej ale trzeba na szczescie liczyc zeby dzialala.. no chyba ze tez cos takeigo maja ludzie (a pewnie tak) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa najlepsze obecnie stery do najnowszych gier dla Winfasta 6800GT , ??? pytanie do tych ktorzy maja ta cudowna karte, podrawiam

1491816[/snapback]

Witam!

 

Ja mam Winfasta 6800 jak w podpisie. Używam obecnie sterownikow 71.89 ze strony NVIDII i wszystko mi śmiga. Nawet DOOM3 z którym musialem się uporać :D Zawiniła wyłączona synchronizacja pionowa w sterownikach.

Jak kogoś interesuje jest o tym tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1490435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pobaw się z biosem karty i poedytuj timingi pamięci... :wink:

 

1491233[/snapback]

A mógłbyś mnie skierować gdzieś gdzie moge znależć taki biosik i programik do flashowania? Byłbym wdzięczny. Gdzieś to widziałem ale nie moge znależć.No i co z tymi timingami?Trzeba jakoś "ręcznie" modyfikować bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mnie skierować gdzieś gdzie moge znależć taki biosik i programik do flashowania? Byłbym wdzięczny. Gdzieś to widziałem ale nie moge znależć.No i co z tymi timingami?Trzeba jakoś "ręcznie" modyfikować bios??

1492709[/snapback]

Bios sobie samodzielnie edytuję. Ewentualnie korzystam z tej strony oraz ich forum. A co do tych timingów to zassij NiBiTor 2.1 wejdź w zakładkę Timings (w przciwieństwie do modów napięcia Gpu, gdzie musisz wszystko samemu ręcznie robić, bo zarówno NiBiTor i OmniExtremeEdit 1.5 nieprawidłowo je ustawia, to z timingami pamięci jest raczej wszystko ok.)

Timingset 0 = największy potencjał O/C, słaba wydajność

Timingset 7 = najmniejszy potencjał O/C, duża wydajność

Programik??.......ja mam kartę Leadteka, więc flash robię sobie WinFox'em. Ty masz Gainwarda - zassij NVflash chyba 5.1 jst najnowszy...

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post 1

ja wlansie kupilem 6800LE aSusa... wlozylem do kompa.. standardowe stery sa i zaraz zaczynam testowanie czy da sie potoki odblokowac.... zaplacilem 30zl dodatkowo i za mozliwosc wymiany danego egzemplaza na inny jakby sie nie dalo odblokowac.... oby sie jednak dalo... :D

post 2

no i kurcze sa lekkie artefakty na wodzie w 3D Marku 2005 w grze Canyon Flight.... ale dziala za to 12 potokow i 6 verteksow wie cnie jest tak zle... ale wykorzystam to ze moge na inny egzemplaz wymienic i moze zdobede karte gdzie bedzie dzialac wszystkie 16 potokow i 6 verteksow ;)

 

Edited by Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kurcze sa lekkie artefakty na wodzie w 3D Marku 2005 w grze Canyon Flight.... ale dziala za to 12 potokow  i 6 verteksow wie cnie jest tak zle... ale wykorzystam to ze moge na inny egzemplaz wymienic i moze zdobede karte gdzie bedzie dzialac wszystkie 16 potokow i 6 verteksow ;)

1493416[/snapback]

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzwonilem dzis i szef tego sklepu (z nim sie na gieldzie komputerowej zgadalem ze walsnie drozej zaplacilem za ew wymiane) powiededzial ze spokojnie moge wymienic i pytal jak tam odblokowanie poszlo.. niestety dopiero w sobote na gieldzie bo nie maja teraz zadnego egzemplarza tej karty.. wiec w domu druga bed emusial testowac.. a jak nie bedzie dzialala (tfu tfu wypluc) to znowu w niedziele na gielde chyba i tak w kolko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedziesz raczej tak krążył do usranej smierci:) bo raczej wątpie czy now sztuki sa podatne na 100% odblokowanie..

1496903[/snapback]

A mi sie wydaje że w końcu trafi.Karty w sprzedaży dalej są z podobnych serii jak wcześniej. To i tak jest tylko loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedziesz raczej tak krążył do usranej smierci:) bo raczej wątpie czy now sztuki sa podatne na 100% odblokowanie..

1496903[/snapback]

Dokladnie... Pytanie tylko - za ktorym razem koles sie skrzywi na kolejna wymiane karty... w sumie zarobek ma na tym prawie zaden (30zl) a raczej wiecej problemow (musi specjalnie sprowadzic na sobote karte)...

IMHO lepiej poczekac, dozbierac i kupic cos pewnego - po co utrudniac sobie zycie i zamiast uzywac karty w grach, marnowac go na testy odblokowania potokow i vertexow B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... Pytanie tylko - za ktorym razem koles sie skrzywi na kolejna wymiane karty... w sumie zarobek ma na tym prawie zaden (30zl) a raczej wiecej problemow (musi specjalnie sprowadzic na sobote karte)...

IMHO lepiej poczekac, dozbierac i kupic cos pewnego - po co utrudniac sobie zycie i zamiast uzywac karty w grach, marnowac go na testy odblokowania potokow i vertexow B)

1497021[/snapback]

Dokłądnie, ja już mam dosyć testów i teraz po prostu gram:) Wiem na co stać karte i wszystko.. :) A co do wymiany karty co sobota.. ja też chyba bym dozbierał na cos pewniejszego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) A ja mam coś z innej beczki. Ostatnio zachcialo mi się (problemów) z karta graficzną i gdzies przedwczoraj wgrałem nowszy bios. No i się zaczeło... :lol: :D Zwiechy restarty i problemy z synchronizacją obrazu na digital RGB(mam LCD).

 

Nawet nic 3d nie mogłem odpalić,choćby 3d marka, czy dxdiag/obraz.

 

Ale dzisiaj jakimś cudem udało mi się na stronie Leadteka znaleźć tą samą wersję biosu ,którą miałem pierwotnie. Przezornie ją wcześniej(przed flashem biosu) spisałem na kartkę :wink:

 

Od razu odpalilem 2001 SE i przeszedł bez problemu. A wyniki się zgadzają.

 

Słowem - jak wam grafa działa to nie ruszajcie BIOSU!!! Chyba że musicie, volty te sprawy... :wink:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Słowem - jak wam grafa działa to nie ruszajcie BIOSU!!! Chyba że musicie, volty te sprawy... :wink:

1500224[/snapback]

Dlaczego próbujesz zniechęcać ludzi do eksperymetów:))?

Wiadomo od dawna , że nie zmienie sie biosu do zmiany zegarów....

...ale po to aby zwiększyć wydajność (choćby podnosząc napięcie) dla........

 

IMO umiejętna modyfikacja biosu ma sens (niekoniecznie zmiejąc napięcia) , np zmiejąc poziom throtlingu, tim.... , lat.. no i może opóźnień( nie latencji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...