Skocz do zawartości
j.h.hudy

Jaka płyta najlepsza ???

Rekomendowane odpowiedzi

mam 500 złotych i musze za to qpić grafe i płyte lepszą od asrocka , płyte stabilną , do mocnego oc itp.

grafa mi wystarczy słaba , gram najzywej nfsu , mp2 i q3.

myślałem nad płytą abita nf7m ale podobno to shit totalny i lepiej qpić geforca 2 gts , to prawda ????

i jaką nalepszą płyte do 400 złotych moge qpić w tym sklepie http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow&id_gl=1 ???

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mailem epoxa 8rdaei nie miala duala ale i tak mi sie na niej dobze pracowalo nie byla wybredna jak i nie marudzila , a cena przystepna , mozesz tez ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> spokojnie 8rda3i , plytka tez spoko , albo zamiast cos na nForce to kt600 np 8krai , a grafe to mozesz sobie kupic jakiegos R9550 kolo 300 zl i styknie ci na dluzej , razem z plytka wyjdziesz kolo 530 moze 550 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz łądnego avatarka :)

 

co do grafy to mam jusz 9550@9600pro ale chce ją sprzedaż bo nie wykorzystuje jej w pełni po prostu bo prawie nie gram , natomasit płyte bym bardzo chetnie zmienił,

a co dografy to styknie mi chyba nawet geforce 2mx400/ati 7500

 

pzodrawiam

aha , to jaką płyte mam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> , na nforce , mocne oc sie liczy i lubie gadżety w płycie 8)

chce żeby płyta ta nie miała komplikacji z karta tv kworlda na 7134 tak jak na asrocku ze sie pc wiesza jak włączam radio i zaczne gmerać po windowsie

aha , czemu czipset karty tv czasami parzy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz łądnego avatarka  :)

mnie tez sie podoba :wink:

skoro nie grasz i nie wymagasz dobrej grafiki to styknie 2gts czy 2mx :)

ten epox 8rdaei i 8rda3i nie maja bajerkow , jesli chcesz bajerki to mozesz pomyslec na 8rda+ Power Pack , mam taka i bylo w niej troche bajerow typu radiatorki na mosfety , srubokrecik epoxa etc

jesli chcesz dobre OC to jednak wybur plyty spada na rodzine Abita i DFI , z Abita najtansza nf7 , a ceny DFI nie sa male :P np DFI Infinity NFII Ultra 360 zl i zostaje 140 na grafike :) mysle ze za 140 zl garfe kupisz na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad abiten an7 szczerze mówiąc bo wtedy by mi zostało 100 zeta na grafe a tyle jusz starczy :wink:

dobry jest ten an7 ??

jusz nie wiem co qpić , w an7 podoba mi sie lcd diagnostyczne , tylko czy ta płyta ma soundstorm ???

bo firewire ma na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie bral an7 :) jesli chcesz wyswietlacz , SS i FireWire to bierz epoxa 8rda+ ale rev 2.2 ja go mam i jest extra , za nowke po znajomosci dalem 250 zl za PowerPacka :) mam ja od miecha i 0 problemow , dzwiek miod szczerze moge ja polecic , ale nie powiem ci jak u niej jest z wysokim fsb bo nie probowalem bo pamieci nie pozwalaja , jak chcesz wysokie fsb to jak wiadomo DFI albo Abit , wybur nalezy dociebie :lol: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Abita NF7-S rev2. Ma wyświetlacz kodów diagnostycznych i bajerki. AN7 to miało być coś lepszego ale im nie wyszło z uGuru i ma niższe możliwości w OC na wyskie fsb. Mam AN7 i nie narzekam, jest dobrze ale mogło by być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nie wiem co qpić , teraz sie wacham pomiędzy płytami : epox 8rda3+ , abit nf7 2.0 , abit nf7sl 2.0 i abit an7 oraz DFI Infinity NFII Ultra

czy ztymi wszystkimi płytami będzie działać pamięć goodram ???

i czemu czipset mojej karty tv sie grzeje parzy) ale działa dobrze

 

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmienial grafy. Twoj radek bedzie mial znacznie lepsza jakosc obrazu niz gf2 (niewazne czy mx czy pelny), odczujesz to nawet w windowsie. Obraz bedzie po prostu mniej ostry. Co do plyty - bierz dfi, jak masz $$$ to lanparty, jak nie to infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie kupił za te 500 stów ABITA NF7-S z allegro (można kupić za jakieś 350zł - 400zł) oraz jakiegoś Radka 9200, płyta wypaśna miałem wcześniej NF7-S v2.0 i byłem z niej bardzo zadowolony dopóki się na intela nie przesiadłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może DFI Infinity, fajna płytka, miałem ją całe 2 dni i padła :D

Na jednym z firmowych biosów doszedłem do FSB 240 -chyba stabilnie, (później zmieniłem bios, pobawiłem się zworkami i tyle ją widziałem) więcej nie miałem okazji próbować, ale 250 to podobno pewniak.

Jedyną wadą którą zdążyłem zauważyć to nieprzyjemne rozmieszczenie niektórych elementów płyty, szczególnie zworek - przy resecie cmosu musiałem je przekładać na ślepo, ale to też wina dużego chłodzenia na karcie graficznej.

Jako zalete warto wspomnieć CMOS Reloaded, czyli możliwość zapisania paru na raz ustawień biosu, IMHO przydatna rzecz. Pozatym ma już w standarcie spory radiator na NB i mały na SB.

 

A na razie mam Abita NF7-SL, działanie z FSB 240 jest problem.

Jednak płyta jest tylko wypożyczona z sklepu na czas serwisowania DFI, więc OC próbowałem jedynie na domyślnym biosie oraz na małym badziewnym firmowym chłodzeniu na NB (bez żadnego chłodzenia na SB).

Płyta całkiem przyjemna, nie mam takich problemów z dostaniem się do zworek jak na DFI (a same zworki są dosyć długie więc łatwo je złapać), jedynie problematyczne jest umieszczenie wtyczki na FDD zaraz obok pamięci.

Po przesadzeniu z OC (do tego stopnia, że nie uruchamia się płyta) wystarczy na chwile wyłączyć zasilacz a przy następnym uruchomieniu płyta uruchamia się z ustawieniami domyślnymi, a w cmosie są nadal poprzednie zachowane ustawienia, dzięki czemu można je skorygować, a nie trzeba ustawiać wszystko od nowa. Też przydatne, ale już nie tak jak CMOS Reloaded.

Płyta ta ma w przeciwieństwie do DFI pionowo zapinany socket, co ma znaczenia przy niektórych radiatorach (np. u mnie - stary Titan, a nad nim wentylator 120 mm, na Abicie całkiem nieprzydatny [gdy zapinka jest pionowo-blaszki są poziomo], zresztą na DFI też niecałkiem przydatny, ponieważ socket jest zbyt wysunięty na lewo by go dobrze owiewał wentyl...).

 

Jeszcze ważne uwagi - na DFI łatwo przeciąc ścieżki wokół socketu podczas zakładania chłodzenia na zapinke. Na abicie są grube nalepki po obu stronach, tylko tutaj dla odmiany...kruszy się plastik na sockecie (???!!), widać ktoś szukał oszczędności w produkcji...

 

Tobie chyba wystarczy Abit, ponieważ wątpie aby pamięci Goodram pozwoliły Ci na wykorzystanie potencjału DFI (czyli wysokie FSB), a Abit ma chyba jeszcze tą zalete, że jest bardzo powszechny u nas.

Ja od Abita jednak wole DFI, ponieważ już wcześniej kupiłem pamięci z myślą o tej płycie, a na abitku się one marnują...

 

Do wyboru zostają jeszcze Epoxy, ale o nich nic napisać z własnego doświadczenia nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na abita an7 albo nf7 wejdzie zalman niebieski i na procek artctic cooling 2tchttp://allegro.pl/show_item.php?item=31609320 ???

czy nie będzie cos zawadzac o kondensatory itp ????

aha , czy an7 ma normalnego ss takiego jak nf7 /??

jaką wkoncu płyte qpić bo jusz sam nie wiem , każdy co innego mówi a cena ta sama)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...