Skocz do zawartości
turzol

Zasilacz z USA z mocnym 12V

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze moj Enermax 353W chyba juz nie daje rady z moim configiem przy ostrym OC (+12V = 11.67V DualPrime :( ) nosze sie z zamiarem kupna czegos mocniejszego. Tak sie sklada, ze mam mozliwosc sprowadzenia zasilki z USA (jak wiadomo ceny sa zachecajace) i dlatego pytam, ktory z wymienionych nizej zasilaczy wybralibyscie:

 

Antec TrueBlue 480W

E Power Tagan 480W

Fortron 530W FSP530-60GNA

OCZ PowerStream 470W

E-Power/Tagan EP-520MP

Antec TruePower 550W

AeroCool AEROPOWER II+SE 550W

COOLMAX Black 550W 14cm Silent

COOLMAX 550W Taurus CX Series Silent

 

 

Ktory z wyzej wymienionych zasilczy wybrac? Zalezy mi na cichej i wydajnej pracy.

Moze ktos poleci jakis zasilacz, ktory jest dostepny w USA?

Dodam, ze mam czas do poniedzialku

 

I jeszcze jedno - czy zasilki kupowane w USA maja przelacznik 110V/220V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250$ - jeszcze mnie nie pogielo  :wink:  

Pytam o bardziej przyziemne zasilki  :wink:  

 

Ten Fortron wydaje sie byc ok - za ta kase to chyba najlepszy wybor

:-) To może po prostu Enermax EG465 czy EG651 - masz po 36A, nic lepszego chyba nie wynajdziesz.

 

A ten FSP - jest też OK a cena dużo lepsza niż Enermax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze OCZ Powerstream 520W :?: link

Kosztuje 125$ co daje ok 450zl - mysle, ze jak te zasilacze dotra do Polski (o ile dotra) to beda w cenie ok 600-650zl.

Po za tym ma regulacje linii 3.3V,5V, 12V i wspiera nowe standardy.

 

wpadl mi jakis czas temu w oko ten model . w testach radzi sobie nawet niezle, jednak duzo wczesniej kupilem na newegg enlighta z podpisu.

Tez sie nad nim zastanawialem, ale jak zobaczylem co ma w srodku to podziekowalem. Chociaz w testach wypada swietnie...

 

Nie jestem na 100% pewien bo nie dysponuje miernikiem, ale po zakupie Prescotta 2.8E (stepping D0) drastycznie spadly u mnie napiecia pod obciazeniem.

FSB250 1.385V - DualPrime - stable

FSB260 1.4125V - 1xPrime - leci cala noc i caly dzien, ale zapodam mu drugiego Prime i juz reset :(

Napiecia (najnizsze zanotowane) wg mbm przy DualPrime wynosza:

 

 

+3.3V - 3.04V

+5V - 4.95V

+12V - 11.65V

 

Gdy mialem Northwooda i R9700 to przy dualPrime napiecia nie wyhylaly sie tak bardzo.

 

Wiec czy to na pewno zasilka hamuje moje OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol: moze po prostu płyta ?

Cholera wie...Abity na i875P znane sa z osiaganie wysokich i stabilnych FSB. Nie wiem juz sam...moglbym w sumie sprawdzic na innym (mocniejszym zasilaczu). Zaraz chyba skocze do sasiada po TT Silent PurePower 480W i sie dowiem czegos wiecej.

W sumie wykluczam problem RAM-ow bo puszczam je na dzielniku 3:2 i najslabszych timingach.

A moze chipset daje ciala ? - jest chlodzony pasywnie

 

Temperatury tez raczej mnie nie ograniczaja w OC - radiatory na pll, mofsetach, 4x80mm, otwarta buda - 55st w stressie

 

Tak jak mowie - FSB250 na default Vcore leci stabilnie, FSB 260 - musze podniesc napiecie zeby winda sie uruchomila - 3dMarki01,03,SuperPI, 1xPrime95 - leci godzinami, a juz DualPrime, albo 1xPime+SuperPI - RESET :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie dajesz na procka - u mnie dopiero przy około 1.45 Vcore - zaczyna się stabilność powyżej 260FSB, ale mam inne mobo - P4C800

FSB 250 - default Vcore 1.385V (wg bios) - stabilny jak skala - katowalem go 24h dualPrimem, i innymi stress testami ----- w stressie wskazania MBM dla Vcore wychylaja sie do 1.35V - tyle zanotowalem najnizej

 

FSB 260 - 1.385V - winda sie odpala - ale uruchomienie chociazby PCmark04 - zwis

 

FSB260 - 1.4125V - j.w :(

1.425V - wszystko lata bez problemow, 3dmarka01/03, SuperPI,

Prime95 robi, ale juz jak go obciaze na 100% (dual Prime) to zwis. Napiecia kijowe, ze tak powiem

 

Wczoraj testowalem FSB265 przy 1.45V i dzielniku 3:2 i DualPrime lecial ok 5h

 

Ale odczyty straszne jak dla mnie :arrow:

 

Dołączona grafika

 

 

Winda wstaje przy FSB 285 i Vcore 1.5125V. Tylko jak widze te napiecia np.+12V = 11.61V to mnie szlag trafia

 

Dodam jeszcze, ze to na 99% nie wina mobo, bo na Northwoodzie osiagalem stabilne FSB 275MHz.

 

 

PS

Dodam jeszcze, ze zaoberwowalem pewien efekt - gdy wlacze np. Prime torture Test, albo superPI to natezenie dzwieku wydobywajacego sie z wiatrakow zmienia sie - tak jakby je ktos nagle spowolnil.

 

Moze ktos podac mi wzor na wyliczenie mocy pobieranej przez procesor przy podanym vcore i czestotliwosci taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze zaoberwowalem pewien efekt - gdy wlacze np. Prime torture Test, albo superPI to natezenie dzwieku wydobywajacego sie z wiatrakow zmienia sie - tak jakby je ktos nagle spowolnil.

Bo ci napiecia na lini 12v skacza i dlatego tak jest.

Nie jestem na 100% pewien bo nie dysponuje miernikiem

Bez tego sie nie obejdzie, moge ci pozyczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...