Skocz do zawartości
mitgat

[Problem] z instalacja w98 i 2k na asusie a7v8x-x

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy! Mam plytke wymieniona w tytule... Przeszukiwalem net i nie znalazlem odpowiedzi :|, w tej chwili jestem juz wykonczony... Otoz podczas odpalania instalki win98 (boot) laduja sie sterowniki i inne rzeczy aby moc odpalic instalacje, tu zaczyna sie problem. Otoz podczas ladowania sterownika cd-rom: loading MSCDEX001 - pod nim napis - No drives found, aborting installation. Probowalem z dyskietka dolaczona do cd-romu - efekt ten sam, dyskietka startowa tez nic nie pomaga ani polecenia "setup cor", "setupcor". Teraz wkladam plytke windowsa 2000, po skonczeniu ladowania pierwszego ekranu (od momentu odpalenia kompa, wtedy gdy moge wejsc do biosu:)) pokazuje sie kolejny... Szmeranie w cd-romie, czyta plytke: Boot from CD-ROM - pod nim napis, ktorego nie powinno byc w prawidlowym ladowaniu - No Emulation. No ale instalacja sie zaczyna, tzn. laduja sie pliki przygotowujace do instalacji, po zakonczeniu i zniknieciu niebieskiego ekraniku pojawia sie czarny, z migajacym kursorem w lewym gornym rogu - cisza, nic sie nie dzieje... I na tym sie konczy. Sprobowalem z plytka dolaczona do plyty glownej, zaladowalo, i cd-romy widoczne sa jako x: y:... No i tu czyta... Wiec wkladam plytke windy98, odpalam z komendy setup... i monitor nagle przeszedl na stan czuwania... cisza... Sprobowalem z plytka w2k - odpowiedz: Program cannot run in dos mode...

 

Jestem juz wykonczony, zdenerwowany oraz bardzo zawiedziony z niemoznosci instalacji systemu, w ogole zawiodlem sie na ASUSie... Juz nie wiem co mam robic... Juz nie wierze ze w ogole da sie cokolwiek zainstalowac... Dodam ze z XPkiem tez probowalem, efekt ten sam co w win2000. Wszystko mam dobrze podpiete i zadnych problemow ze sprzetem, wczesniej smigalo ladnie gdy mialem ecs`a k7vza i przesiadlem sie na asusa, smigalo rownie ladnie. Po jakims czasie jeden system mi padl i zaczely sie wlasnie te problemy... Ludzie pomozcie bo ja juz trace wiare :/... Dzieki z gory za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...