Skocz do zawartości
exorcist

Pytanie co do zwiekszania napiecia Na Prescocie 3.0 GHZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam plytke abit IC7-g i procesorr P$ 3.0 GHZ Prescott i mam pytanie poniewaz pracuje on na napieci 1,37 chyba czy jakos tak jest ustawione domsylnie ale na stronce pisze z napiecie jego to 1,4. Gdy odp[ale program abit EQ pokazuje napiecie procka 1,33. wiec pytanko czy moge je spokojnie zwiekszyc ???? Czy aby zwiekszyc musze podkrecic procka ???? Czy moge przy normalnym taktowaniu podwyszyc napiecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jakie podaje program abita to napięcie jakie dostarcza zasilacz procesorowi. Jakby tu nie patrzeć jest ono za niskie. Jeśli masz problemy ze stabilnością komputera podniesienie mu napięcia jest całkowicie uzasadnione, lecz niewiadomo czy zasilacz realnie podaje takie napięcie. Najlepiej jest to sprawdzić miernikiem. Lecz ten Chieftec nie powinien mieć takich wahań napięć.

Podnoszenie napięcia nie obliguje do podkręcania, ale najczęściej po zwiększeniu FSB zwiększa sie vcore dla poprawy stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie tam nie przejmowal, jak jest stabilny to po co zmieniac ? ;)

Mi np ABIT EQ pokazuje napiecie proca rzedu 1.3V i wq mnie to zwykle przeklamanie (tu mowa oczywiscie o standardowych taktowaniach) przy podkreconym wartosci rowniez sie nie zmieniaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam plytke abit IC7-g i procesorr P$ 3.0 GHZ Prescott i mam pytanie poniewaz pracuje on na napieci 1,37 chyba czy jakos tak jest ustawione domsylnie ale na stronce pisze z napiecie jego to 1,4. Gdy odp[ale program abit EQ pokazuje napiecie procka 1,33. wiec pytanko czy moge je spokojnie zwiekszyc ???? Czy aby zwiekszyc musze podkrecic procka ???? Czy moge przy normalnym taktowaniu podwyszyc napiecie???

Jeżeli wszystko działa stabilnie to możesz je spokojnie zostawić. :P(inna sprawa czy odczyt jest poprawny). Przy podkręcaniu, ale to tylko dla poprawy stabilności podwyższa się napięcie (jeżeli jest to konieczne, zwisty, itp.), lecz też nie więcej niż o 15% ponad nominalą wartość, bo niestey skracasz tym jego żywotność.

Czy moge przy normalnym taktowaniu podwyszyc napiecie???

(chodzi ci o te 1.4V) Możesz, ale po co żeby mieć większą temperaturę na procu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie komp jest stabilny ale czasem potrafi wyzucic sam z siebie błąd stop :/ I np jesli zaczne kręcić i prcesor bedzie chodził np na 3.15 GHZ to odrazu wyskakuje bład stop a jesli nie to po odpaleniu 3dmark 2003 wychodzi do pulpitu wiec tak wnioskuje ze moze po zwiekszeniu napiecia bedzie bardziej stabilnie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jescze prosba jak cos wezcie zapodajcie jakas stronke z gdize moge odcztac co oznaczją błedy stop :D bede wdzieczny chodzi mi o to gidze mozna odczytac te znaki :D np 0x0000007 albo cos w tym stylu co sie wyswietla podczas bledu zeby mozna to byla przelumacxyzz o co chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit zawsze niedowoltowuje proca - ja mam P4 2.4B na Abicie IS7-E - jego nominalne napięcie jest 1.525 a dostaje 1.49 lub 1.48 a w biosie mam ustawione Domyślne. Podnieś mu na tyle żeby programy monitorujące pokazywały taką wartość jak ma być. Ja żeby mieć 1.52 musze ustawić w biosie 1.55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod obciążeniem (prime95) spada ci napięcie vcore?Bo u znajomego na chieftec'u 420DF, p4 2.80e i w/w płycie abita leci o ~0.2-0.4v (wahania do zaobserwowania w np cpu-z). A bez obciążenia podaje prawie dokladnie tyle ile w biosie. Ciekawe na ile można ofać tym odczytom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wprawdzie na Athlonie, ale tez Abit zawyza.

zamiast 1.95V podaje 1.89V

 

Wiec to co sie dzieje u Ciebie jest normalne. Jezeli Ci sie system wywala przez proca, lub jesli chcesz krecic go dalej niz 3.15 to zwieksz napiecie, ale stopniowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego nic się nie wywala, niemniej sprawa dość nieciekawa z tymi abitami.

poprostu zaniza i to wszystko, ze stabilnoscia nie ma broblemów, moga to potwierdzic uzytkownicy IC7 :) Abit jeszcze zawyza temperatury, poniewaz jako jedyny zastosowal sie do zalezen intela przy pomiarze temperatur i uwazam ze sa to prawdziwe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem mojego abita speedfanem, rownierz podaje wartosc......wlasnie raz podaje 1.33 a drugim razem 1.36 ale dziala stabilnie bo troche sobie nocami policzyl procek na maksymalnym (prawie obciazeniu) tj tworzenie archiwum 7zip ultra w petli i zadnych bledow nie bylo, równierz na Winrar stabilnie. nie zozumime tylko dlaczego jak w owym speedfan zmnejsze predkosc wiatraczkna na procesorze (prescott 3.0 GHz) o 50% i przy maxymalnym obiciarzeniu temperatura jest taka sam jak przy full obrotach na wiatraczku i tesz pelnym obciarzeniu. na procku i mostku mam okolo 40-45C przy pracy biurowej (znikome obciarzenie procka) przy zmnijeszonych o 50% predkosciach wiatraczkow. jak to jest na waszych abitach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...