Skocz do zawartości
Marcin84

80, 92 czy może 120

Rekomendowane odpowiedzi

Im większy tym cichszy, ale zalezy od firmy...

 

Ja proponuje ten 120mm za największy obszar przepływu powietrza...

 

i cichszy od zalmana 90mm...

on na największych obrotach potrafi 36dB z siebie wydobyć...

a ten crystal fan 26dB stale...

 

Zależy też gdzie chcesz go wkręcić

 

Proponuje Akasa AMBER 80mm Ultra Quiet

36zł 21dB !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o adapter to http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=280 Co prawda reaguje w UV, ale 50zł nie kosztuje :)

 

Co do wentyla to Crystal Fan 120mm Ultra Silent 2-pin będzie chyba najtańszym rozwiązaniem. Co prawda bez regulacji, ale to tylko 25 zł. A regulację możesz sobie sam zakombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a co myślicie o

:arrow: GlacialTech SilentBlade

według mnie ciekawa opcja bo jest jeszcze bardziej cichszy :) (950rpm)

i ma 9 skrzydełek co daje mu niewątpliwie lepszy dmuch od normalnych

 

Co do ceny to nie jest w koncu taka wygórowana

w stosunku do Crystal fana :idea: no niewiem moze warto sie pokusić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam sie do pytania o w/w wentyl GlacialTech SilentBlade 120 mm, jest to jedyny czarny wentyl 120 mm w cooling.pl, a tam najwygodniej mi kupowac (tak, tak, leniwy jestem). Glownie chodzi mi o to, czy jest cichy, nie musi byc super wydajny. Crystal odpada ze wzgledu na kolor (do tego nie ma go w cooling.pl), koniecznie musi byc czarny, bez podswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawialem nad wentylatorem 120 i kupilem jednak tego Thermaltake Thunderblade 120x120x25 - 21 dBA(niby)-sprawdze jak wroce za tydzien do chaty..Porownujac dane tego Thermaltake i GlacialTech wyszlo,ze lepszy bylby ten moj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tym Glacialtechu Silentblade 120 mm nikt nic autentycznie nie wie?

 

EDIT: Po ptakach, kupilem juz go, zdam relacje jak przetestuje.

 

EDIT 2: Zamonotwalem toto na boku obudowy (na razie jeszcze nie wycialem dziury, zastapilem bok kawalkiem teORT: ORT: ORT: ktury, w ktorym zrobilem dla celow testowych dziure na wentyl ;)) i tak... Na 12V Jest slyszalne, z bliska slychac delikatnie lozysko (z uchem przy wentylu), z pewnej odleglosci tylko szum powietrza. Nie jest donosny, ale jest. Na pewno na 19 db to nie wyglada. Przeplyw powietrza mierzony organoleptycznie (reka za wenytlem ;)) nie imponuje, czuc zdecydowanie mocniejszy powiew niz przy np. Arctic Cooling Pro TC 80 mm na niskich obrotach, ale huragan to to nie jest. Ale czego oczekiwac po 950 rpm... Ogolnie nie jest tragicznie, ale cena za te osiagi moglaby byc nizsza.

 

EDIT 3: Po paru dniach pracy wentylator zaczal pracowac wyraznie glosniej. Nawet przy 7V odglos wentylatora wybija sie ponad pozostale dzwieki dochodzace z komputera. Dopiero przy 5V jest zupelna cisza, ale wtedy przeplyw jest niemal zerowy. Jade jutro go oddac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na Fandera 120 z adapterem revolteca

http://img312.imageshack.us/img312/8013/pict33754th.jpg

http://img315.imageshack.us/img315/5131/pict33779or.jpg

na najniższych obrotach i nawet troszke wyższych wiatraka nie słychać wogóle totalnie nic :) przy dużych bliskich max zaczyna szumieć jak mój stary thermaltaka wiatrak 2500 obr/min ale i tak chyba troche cichszy jest naprawde gorąco polecam narazie będe go testował i sprawdzał jak ise różnice temperatur mają tak że niedługo się pewnie odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: Do czego tan wiatrak?

Due: Wiatraki to lipa.

 

Dzis kupilem 2 zalmany jeden wrzucilem na procesor a drugi do zasilacza i różnica w stosunku do jakiegos noname'oweg g... niewielka. Sam wiatrak może mieć nawet i 0db jednak powietrze które wprowadza on w ruch trafia na przeszkody, a sam wiatraczek wprowadza to do czego jest przykręcony w rezonans. Ja chce 100 pasywnechłodzenie :(. Za te 40 złoty idź lepiej z kolegami na wódke bo zabawa w wymienianie wiatraczków do niczego nie prowadzi a jeśli masz zamiar bawić się w maty podkładki silikonowe i markowe wiatraki to suma sumarum wydasz nieprzyzwoicie dużo beclu a z efektu nie bedziesz zadowolony. (To tylko moja subiektywna opinia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam to co napisałes bo nie kazdy musi sie tym interesowac i nie kazdemu musi sie podobać , ze cos sie w budzie kręci i świeci, ale wielu osobom to sie podoba, i nie szkoda im wydawać kasy. A jak sie cos zrobi , co fajnie wyglada i chłodzi to jest sie zadowolonym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko o wygląd... diody... to może ma sens :P Ja przedstawiłem sprawe ze swojego punktu widzenia, opisując bezpośrednio swoje dzisiejsze doświadzczenie, po godzinnnej walce z wiatrakami. Dla mnie priorytetem jest cisza, a nie świecące cudo w środku, i z tej perspektywy należy odczytywać moją wypowiedź. Jak komputer będzie śliczny, ze zmodowaną obudową itd., problemem stanie się ten szmer wydobywający się z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak temperatura procesora na ajniższych obrotach jest minimalnie wyższa 1-3 stopni z kolei na troche wyższym poziomie nadal jednak niesłyszalnym jest taka sama jak na wcześniejszej 80 z kolei na najwyższych to jeszcze nie sprawdzałem raz tylko je podkręciłem to temperatura zaczęła lecieć mocno w dół ale hałas jest wtedy dokuczliwy i nie stosowałem tego.

Aha zapomniałem dodać że mam cały czas otwarty bok obudowy tak jak na starej 80 tak że nie wiem jaka cisza byłaby po jej zamknięciu a dla zachowania obiektywności jej nie zamykałem tak że sprawdze to kiedy indziej.

Co do szmerów trzeba przyznać racje erykowi szum jest nadal słyszalny ale o niebo niższy niż przedtem, najgłosniejszym elementem komputera jest teraz u mnie dysk ( Maxtor 80 GB ATA 133), słysze go teraz non stop nawet przy najmniejszym wysiłku, tak samo z monitorem w którym słysze jak trzeszczy trafopowielacz czy jak to się tam nazywa. W kompie mam zasilacz Huntkey-a 350 AP z 14 cm wiatrakiem.

Edytowane przez Zywiol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywioł, masz poprostu dobry zasilacz, a to zdaje się być największy wróg ciszy. Ja dziś ze swojego modecoma 350gtf wyciąłem kratki i jest zauważalna różnica. Ponadto, ze starym chłodzeniem, udałem się do sklepu i kazałem podłączyć je pod 12V i wyjąć wszystkie coolerki na AMD do 50 pln. Najcichszym okazał sie ac cooper silent 3 więc po kilku godzinach wylądował w budzie. Dołoże jeszcze jakąś 12 jako nawiew to może ten cooper wyrobi na 5V i zasilacz będzie sie wolniej kręcił. Cały zabawa zmknie sie chyba w 120 złotych a już teraz widzę wyrażną róznice. Ma ktoś doświadzczenia z uszczelnianiem obudowy zwykłym silikonem budowlanym.

Edytowane przez eryk1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora to zacząłem się poważnie zastanawiać nad Thermaltake Sonic Tower jest pasywny i całkiem niedrogi jak na cooler tej klasy sądze że na mojego Durona 1.8@2.0 by wystarczył bez żadnych wiatraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...