Skocz do zawartości
v1t4m1n

Problem z myszÄ… Mx510

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem Mx'a 510

Świetny jest ;]

Mam jednak problem ze sterownikami do niego : mianowicie działa mi tylko pod PS2 - czyli na przejściówce dołączanej do zestawu.

Gdy chcem podłączyć go pod USB, mysz działa, ale po minucie kursor staje w miejscu. 8O Komputer ma dobrze skonfigurowane USB. Za to na Win XP na tym samym kompie działa bez problemu. Zainstalowałem MouseWare jak zalecano. W menedżerze urządzeń równieź jest wykryta i "działa poprawnie" :F ale po minucie kursor staje w miejscu i nie można go ruszyć

Prosze o pomoc :(

mail : v1t4m1n@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam najnowsze dołączone na płycie : MouseWare 9.80

inne urządzenia działają poprawnie, porty USB mam 2 na obydwu próbowałem - na obydwu to samo = minuta pracy i zawiecha

Może to coś z BIOSem ??

Jeśli tak to prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie możesz starszych? Nie ma?

To, że są dla tej myszy specjalnie to nic nie znaczy. Swego czasu instalowałem koleżance kartę graficzną i przewaliłem ze 20 sterowników specjalnie do tej karty zanim znalazłem jeden na którym się dobrze i w pełni zainstalowała. Jakiś stary i niepozorny. Ja sam mam kartę TV, która na oryginalnych sterownikach dołączonych z płytą nie działa. Dopiero jakieś stery z rosyjskiej strony (i kto mówi, że rosjanie są kiepscy w programowaniu?) zadziałały bezbłędnie. Na dodatek program z ich strony do obsługi tej karty odstawia w przedbiegach już ten oryginalny od producenta. Po prostu rewelacja. Nie wiedziałem, że ta karta wogóle ma tyle możliwości zanim nie zainstalowałem tego rosujskiego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak...

Mi dziala normalnie..

Sprawdz na innynm USB moze masz zle podlaczone (chyba ze przylutowane złącze na MOBO to sprawdź czy USB jest włączone wogóle)

Co do steró OLEJ je bo mysz działą i bez nich.

Wniosek... przyjzyj sie temu USB bo skoro dziala przez przejsciówke to mycha sprawna.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jep

 

Sprawdziłem, zostanie na USB

Żadnych freez'ow nie ma

Co więcej podkrecilem se port usb do 500Hz i w koncu mam idealną płynność w ruchu:D. Wcześniej widać było drgania/przeskoki. Teraz można w głupim paint'cie wykreślić linie bez schodów. Idealna precyzja!

 

Ta mysz jest zajebista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do tematu by nowego nie zakladac ...

 

mialem wczesniej logitecha kulke i przesiadlem sie na 510 ...

 

wyraznie odczywalny jest mniejszy skok rolki - da sie to jakos regulowac ??

Tak w sterach masz ustawienie o ile linji ma skrollowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jep

 

Sprawdziłem, zostanie na USB

Żadnych freez'ow nie ma

Co więcej podkrecilem se port usb do 500Hz i w koncu mam idealną płynność w ruchu:D. Wcześniej widać było drgania/przeskoki. Teraz można w głupim paint'cie wykreślić linie bez schodów. Idealna precyzja!

 

Ta mysz jest zapupista

 

nie zaszkodzi myszy taka wysoka częstotliwość?

 

 

ps. mój MX510 chodzi teraz na 450Hz, jakość i precyzja ruchu jest niedoopisania!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...