Skocz do zawartości
sucker

Skretka-przedluzenie-wzmacniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Mam zamiar przeniesc kompa do 2 pokoju ale kabelek jest gdzies ometr-dwa za krotki i mam pytanie czy istnieje mozliwosc przedluzenia kabla ale metoda nie inwazyjna czyli bez rozwalania wtyczki. Wymiana kabla raczej nie wchodzi w gre bo jest on dosc dugi-siec lokalna :).

Zastanawiam sie nad wzmacniaczem czy czyms podobnym aby z jednej strony podpiac kabelek bo wzmacniacza a z drugiej puscic kabelek dalej. Czy taie polaczenie wplynie na szybkosc transmisji?

Dzieki za pomoc.

Pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa takie smieszne zlączki, z obu stron gniazdko rj45 w malej plastikowej obudowie - koszt 5zl. dzieki temu spokojnie przedluzysz kabelek (konkretnie zlączysz dwa w jeden).

o ile nie przekroczysz w ten sposob znaczaco 100m kabla, to zaden wzmacniacz nie jest ci potrzebny.

jesli jednak sygnal bylby za slaby, to po prostu kup na allegro zwyklego huba, spokojnie posluzy jako wzmacniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

To bedzie przedluzenie 2m gora 3m. Brakuje mi kawalek kabla :). Domyslalem sie ze cos takiego musi istniec :)

A propo Huba. W sieci mamy rozpoznanie kompa przez MAC sieciowy wiec czy w takim wypadku da sie skonfigurowac odpowiedni huba? Oraz czy istnieje mozliwosc przy pomocy huba/switcha podzielic takka siec lokalna na 2 kompy? Oszczedzilo by mi to robzic 1 kompa za serwer :) a dzieki temu byloby mniejsza zuzycie energii i takie tam. Dlatego zastanawiam sie czy da sie takie cos zrobic? Podlaczyc kabel z sieci lokalnej do huba/switcha i rozdzielic sygnal. Prosze pamietac ze siec lokalna rozpoznaje moj komp po MAC sieciowki oraz mamy DHCP i nic nie trzeba konfigurowac. Wic czy w takim wypadku da sie uzyc hyba/switacha do podzialu sygnalu?

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hub to po prodtu zwykly rozgalęziacz, nie oferuje dhcp, ani zadnej innej funkcji, poza mozliwoscia podlaczenia wielu kompow w jedna siec.

 

po podlaczeniu kompow, beda sie one wiedziec w sieci lokalnej, ale zeby miec internet wciaz potrzebny bedzie router (z serwerem dhcp w waszym przypadku). jesli w tej chwili te funkcje spelnia jakis inny komp, to kupcie router sprzetowy z wbudowanym switchem i serwerem dhcp, sporo jest takich na rynku.

 

sam hub to za malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...